LETNÉ ZĽAVY až 79 % ZOBRAZIŤ

DomovFitnessPosilňovanieNajlepšie protismerné kladky - Cviky + naj produkty

Najlepšie protismerné kladky – Cviky + naj produkty

Protismerné kladky sú všestranný a efektívny cvičebný stroj, s ktorým precvičíte svaly celého tela. Takže ak túžite toto leto po vyrysovaných rukách, nohách či hrudníku, protismerné kladky s nastaviteľným závažím a výškovými úrovňami budú pre vás tým správnym riešením.

Protismerné kladky sú dve zvislé konštrukcie s kladkami prepojené vodorovnou rámovou konštrukciou (hrazdou), pričom môžu mať až niekoľko rôznych výškových nastavení. Tento stroj môžu tvoriť až 4 kladky alebo posuvné kladky, ktoré využijete na desiatky rôzny cvikov celého tela.

Viac o protismerných kladkách a ako si vybrať tie najlepšie sa dozviete v novom článku.

TOP 5 protismerných kladiek podľa vašich recenzií

Protismerné kladky Body – Solid Crossover Machine GCCO150

protismerné kladkyBody – Solid Crossover Machine pokrokové protismerné klady, s ktorými precvičíte každý sval na vašom tele. Vďaka veľkosti a rozložiteľnosti rámu ponúka stroj širokú škálu funkcií a multilaterálnych cvičení s kladkami, ktoré využite aj pri cvičení vo dvojici.

Systém obsahuje 2 zostavy tehličiek, pričom každá z nich váži 67 kg a dá sa otočiť v rozsahu až 180 stupňov. Rovnako ich je možné nastaviť do 11 rôznych pozícií, čo z nich robí ideálny stroj na precvičenie nôh, rúk, hrudníka a chrbtových svalov.

Hlavné výhody:

 • vysoký odolný oceľový rám,
 • priestor na tréning 2 ľudí naraz,
 • vertikálne nastavenie kladiek do 11 pozícií,
 • na tŕne možno naložiť ďalších 180 kg (45 kg / 1 tŕň),
 • pre domáce, hotelové či klubové fitcentrá.

Vidaxl Domáca posilňovňa s protismernou kladkou

protismerné kladkyVidaxl je multifunkčná domáca posilňovňa, ktorá obsahuje takisto protismernú kladku na precvičenie vašich nôh, ramien, hrudníka a chrbtových svalov.

Rovnako vás prekvapí 2 lankovými vežami, ktoré sú obe vybavené nastaviteľnými jedenástimi 6,8 kg závažiami a 3,5 kg závažím.

Takisto je vybavená 3 tyčami, na ktorých môžete precvičiť rôzne cviky na chrbát či ruky. Táto domáca posilňovňa s protismernou kladkou má mimoriadne vysokú a stabilnú konštrukciu, ktorej montáž je jednoduchá a zvládne ju naozaj každý.

Hlavné výhody:

 • jednoduchá a rýchla montáž,
 • multifunkčná posilňovňa s protismernými kladkami,
 • vysoká stabilná konštrukcia,
 • obsahuje veže s nastaviteľnými závažiami,
 • precvičíte na nej nohy, ruky a chrbát.

Protismerné kladky Steelflex Jungle Gym JG2000 Two-Stack

protismerné kladkySteelflex Jungle Gym predstavuje systém protismerných kladiek pre profesionálov, ktorý bude atraktívnym cvičebným strojov v každom fitness centre.

Elegantný oceľový rám s práškovou povrchovou úpravou zvládne akékoľvek prevedenie cvikov, s ktorými precvičíte celé telo.

Protismerné kladky využívajú oceľové lanká s pevnosťou v ťahu 950 kg, ktorých poloha je ľubovoľne nastaviteľná. Záťaž je takisto možné regulovať pomocou tehličiek, pričom ich celková hmotnosť je 195 kg.

Hlavné výhody:

 • úchopy pre zhyby v hornej časti rámu,
 • 2 plastové držiaky na fľašku na ráme,
 • protismerné kladky pre profesionálov,
 • voľné výškové nastavenie,
 • regulácia záťaže pomocou tehličiek.

MARBO Sport Protismerné kladky MH-W103 2.0

protismerné kladkyMARBO Sport MH-W103 2.0 sú protismerné kladky na posilňovanie hornej časti tela, ktoré využije ako začiatočník, tak aj pokročilý nadšenec cvičenia.

Kladky sú vybavené ložiskami pre hladký chod lana, pričom špeciálne tvarovaná štrbina zabraňuje jeho vyskočeniu.

Stabilný oceľový rám umožňuje zaťaženie každej kladky až 60 kg, pričom samotné kladky majú dokopy celkovú nosnosť až 120 kg.

Rovnako vás prekvapí priemer nakladacích tŕňov, ktorý je 25 mm, pričom je takisto kompatibilný s bežnými liatinovými kotúčmi a olympijskými kotúčmi.

Hlavné výhody:

 • stabilizátory s montážnymi otvormi na pripevnenie k podlahe,
 • vhodné pre začiatočníkov aj profesionálov,
 • komplexná stanica s hornou a spodnou kladkou,
 • celková nosnosť oboch kladiek 120 kg,
 • kladky obsahujú ložiská pre hladký chod lana.

Protismerné kladky Body-Solid Crossover Machine PCCO90X 

protismerné kladkyChcete dosiahnuť skvelú fyzickú kondíciu? V tom prípade vám odporúčame protismerné kladky Crossover Machine PCCO90X, s ktorými posilníte takmer všetky svaly.

Ide o posilňovacie zariadenie so širokou a pevnou konštrukciou, ktorá vám umožní cvičenie s voliteľným rozsahom odporu.

Tento profesionálny cvičebný stroj rovnako používa technológiu nylonových vodiacich koliesok s 8 samomaznými guľôčkovými ložiskami.

Horné i spodné kladky sa hladko otáčajú okolo svojho uchytenia v uhle viac ako 180 stupňov tak, aby bez drhnutia viedli lano vo všetkých smeroch, čím sa stáva cvičenie zábavou.

Hlavné výhody:

 • efektívny a všestranný stroj na cvičenie,
 • garantovaná kvalita a pevná konštrukcia,
 • vhodný pre komerčné využitie,
 • veľký priemer kladiek pre väčší rozsah pri cvičení,
 • vedenie lanka systémom 4 nylonových kladiek na každej strane.

Ako vybrať protismernú kladku

Protismerná kladka na cvičenie je jeden z najviac všestranných a efektívnych strojov na cvičenie, ktorý by nemal chýbať v žiadnom fitness centre alebo vo vašej domácej  posilňovni.

Tento cvičebný stroj je zložený z hornej aj dolnej kladky, ktoré umožňujú posilňovať efektívne nielen ruky, ale napríklad aj nohy, a to najmä v oblasti členkov a lýtok.

protismerné kladky

Čo sa týka výberu, tak v tomto prípade by ste sa mali zamerať na spracovanie jednotlivých konštrukcií, či sú tieto konštrukcie pevné a z akého sú materiálu.

To znamená, že nielen pevné lanko, ale aj kvalitné vodiace kolieska a samomazné guličkové ložiská sú symbolom kvalitných protismerných kladiek. Rovnako v tomto prípade by mali byť hladký chod a ergonomické uchytenia rúk či nôh samozrejmosťou.

Cena

Protismerné kladky dnes kúpite v každom kvalitnom e-shope alebo špecializovanom obchode, ktorý sa venuje predaju cvičebných strojov na domáce využitie alebo do posilňovne.

Čo sa týka ceny, tak cenovo dostupné protismerné kladky sa pohybujú už od 350 €, pričom tie profesionálne môžete nájsť v cenovej kategórií okolo 2500 až 4000 €.

Najlepšie cviky na protismernej kladke

Protismerné kladky s hrazdami sú vysoko variabilný stroj na cvičenie, s ktorým hravo precvičíte rôzne svalové partie.

Môžete na ňom precvičiť:

 • prsné svaly,
 • biceps a triceps,
 • ramená,
 • sedacie a stehenné svaly,
 • brušné svaly,
 • svaly chrbta.

Nižšie vám prinášame TOP 3 cviky na protismerných kladkách, ktoré by ste si mali zaradiť aj do vášho cvičebného plánu.

Upažovanie na protismerných kladkách zo stoja v predpažení

Tento cvik je určený na precvičenie:

 • zadnej hlavy deltového svalu,
 • strednej časti trapézového svalu,
 • veľkého rombického svalu,
 • malého oblého svalu,
 • podhrebeňového svalu.

Postup

 1. Postavte sa do stredu medzi protismerné kladky. Zaujmite postoj, kde je predná noha v nepatrnom výpade vpred. Uchopte držadlá nadhmatom tak, aby v pravej ruke bolo ľavé a v ľavej ruke pravé držadlo.
 2. Pohyb nezačínajte z prekríženými rukami, ale v úvodnej polohe si upažte ruky s držadlami povyše pred telo. Následne začnite ťahať kladky tak, aby pohyb vychádzal z práce deltov a chrbta, nie zo sily paží. Ruky majte mierne pokrčené v lakťoch, ktoré sa snažte ťahať za telo.
 3. Po dosiahnutí tejto polohy v nej nachvíľu zotrvajte a následne sa vráťte do východiskovej polohy. Tento pohyb opakujte podľa vášho nastaveného cvičebného plánu.

Rozpažovanie na protismerných kladkách v stoji

S týmto cvikom precvičíte horný a dolný veľký prsný sval.

Postup

 1. Postavte sa presne do stredu medzi ľavú a pravú kladku. Rozkročte sa, predkloňte a pokrčte kolená. Ide o rovnaký pohyb, ako pri rozpažovaní s jednoručkami.
 2. Pri tomto pohybe meňte uhol predklonu, čím precvičíte prsný sval z viacerých uhlov. Rovnako dbajte na rovný chrbát.
 3. Tento pohyb robte v plnom rozsahu tak, aby dochádzalo k dostatočnému rozsahu pohybu a nemohlo dôjsť k skracovaniu prsných svalov. Pri zábere choďte až do zatnutia, pričom následne vydržte v tejto polohe aspoň 1 sekundu.
 4. Naspäť do východiskovej polohy sa vrátite pomalým tiahlym pohybom v zábere, pričom cvik následne zopakujte.

Sťahovanie protismerných kladiek

Sťahovanie protismerných kladiek je tvarovací cvik, s ktorým vyrysujete najmä prsné svaly, čelné delty a predný pilovitý sval.

Postup

 1. Postavte sa medzi protismerné kladky ťahané zvrchu, pričom držadlá uchopte nadhmatom. Nohy v kolenách pokrčte a jednou nohou vykročte dopredu, pričom trup predkloňte takmer do rovnobežnej polohy s podlahou.
 2. Ruky v lakťoch mierne prehnite a z počiatočnej polohy začnite oblúkovitým pohybom sťahovať kladky k sebe. Ruky pred telom prekrižujte vždy na maximum, pričom v tejto polohe zotrvajte aspoň 1 sekundu.
 3. Následne z tohto postavenia spúšťajte kladku opäť pomaly do počiatočnej polohy. Cvik následne opakujte okamžite, pričom lakte neustále smerujú počas celého cvičenia smerom von od tela.

Záver

Protismerné kladky predstavujú multifunkčný a všestranný stroj na cvičenie, ktorý by nemal chýbať v každom dobrom fitness centre či posilňovni. Precvičíte na ňom nielen ruky a prsné svaly, ale aj svaly chrbta, nôh a brušné svaly.

Protismerné kladky môžete kúpiť v každom špecializovanom obchode s cvičebnými strojmi alebo na internete, kde sa ich cena pohybuje od 350 do 4000 €. Pričom táto suma sa odvíja od kvality materiálov, dostupných funkcií a doplnkovej výbavy.

 

4.4/5 - (8 hlasov)

Napísať odpoveď

Please enter your comment!
Please enter your name here

Denisa Neuschlová
Denisa Neuschlová
Milujem zdravý životný štýl a šport každého druhu. Rovnako, ako návštevníci efitka, aj ja sa snažím týmito pravidlami riadiť. Skvelým pomocníkom na tejto ceste sú tipy a rady, návody a odporúčania, ktoré pre vás píšem.

CHCEŠ BYŤ FIT? ZAČNI HNEĎ TERAZ!

Dostaň sa do formy pomocou našich zaujímavých článkov.

Raz za čas ti pošleme zhrnutie toho najnovšieho, čo sa udialo vo svete fitness. Taktiež ti budeme posielať zľavy, pomocou ktorých ušetríš nejaké tie €. Tie potom môžeš dať napríklad za vstup do posilky.