LETNÉ ZĽAVY až 79 % ZOBRAZIŤ

DomovFitnessPosilňovanieNajlepšia záťažová vesta - 10, 20 aj 50 kg - Test a...

Najlepšia záťažová vesta – 10, 20 aj 50 kg – Test a porovnanie

Posilňujete s vlastným telom, no cítite, že by to chcelo pridať ďalšie závažie? Ideálnym riešením pre vás môže byť záťažová vesta. Táto pomôcka dokáže vášmu tréningu pridať oveľa väčšiu náročnosť. Môžete si vybrať z rôznych hmotností. V našom výbeere sme zahrnuli 5 kg, 10 kg ale aj 25 kg vesty, ktoré vám dajú skutočne zabrať.

Na trhu totiž existuje niekoľko druhov záťažových viest. Ak neviete, ako si vybrať správnu vestu, v našom článku sa dozviete všetko pre to, aby ste sa správne rozhodli.

Obsah článku

Najlepšie záťažové vesty – náš výber

Záťažová vesta inSPORTline Marine 30 kg

Vesta, ktorá vás prekvapí kvalitou spracovania. Obsahuje mnoho vychytávok ako je nastaviteľná záťaž, pevný materiál, navliekanie cez hlavu, univerzálna veľkosť, ktorá sadne každému.

záťažová vesta insportline fitland

Záťažová vesta s možnosťou regulácie zaťaženia od inSPORTline
cena od 136,90 €

 

Záťažová vesta inSPORTline Marine 30 kg je šikovným doplnkom pre väčšinu fitness nadšencov. Nastaviteľná hmotnosť od 1,2 kg až do 30 kg poskytuje flexibilnú možnosť, keďže postupné navyšovanie hmotnosti zvyšuje dynamiku, vytrvalosť, silu, ale aj aeróbnu kapacitu. Vesta Marine je vyrobená z veľmi pevného polyamidu, pri cvičení sa nemusíte báť, že by sa roztrhla alebo by závažia vyleteli.

Malé závažia sú umiestnené v počte 15 kusov v prednej aj zadnej časti a hmotnosť jedného závažia je cca 960 g. Ramenné popruhy majú šírku 9 cm a sú veľmi pohodlné. Nezarezávajú sa do ramena ani pri intenzívnejšom tréningu. Vďaka dvom nastaviteľným popruhom so suchým zipsom je táto vesta rozmerovo všestranná a sadne takmer každému.

Nasadzuje sa cez hlavu, čo urýchľuje proces obliekania a vyzliekania vesty pri ťažších hmotnostiach. Záťažovú vestu inSPORTline Marine 30 kg využijete na beh, tréning s vlastnou váhou ale aj ďalšie disciplíny.

Hlavné kľúčové vlastnosti tejto záťažovej vesty sú podľa výrobcu:

 • záťažová vesta s užšími popruhmi, ktorá je veľmi pohodlná
 • nastaviteľná hmotnosť 1,2 – 30 kg
 • ideálna na zvýšenie explozívnej sily a vytrvalosti
 • hodí sa na beh, cvičenie s vlastnou hmotnosťou a ďalšie športy
 • nasadzuje sa cez hlavu
 • je vybavená nastaviteľnými popruhmi na suchý zips
 • univerzálna veľkosť
 • hmotnosť jedného závažia: cca 960 g
 • počet závaží na veste: až 30 ks
 • materiál závaží: železo
 • materiál vesty: nylonová tkanina s vysokou odolnosťou voči oderom
 • šírka ramenných popruhov: 9 cm
 • veľkosť chrbta: d 45 x š 33 cm

Záťažová vesta inSPORTline LKW-1060 1-20 kg

Profesionálna záťažová vesta s 19 kusmi závažia s možnosťou plynulého zvyšovania záťaže, s reflexnými prvkami, pre všetky druhy posilňovania a iných športov.

Nastaviteľná lavica na cvičenie od inSPORTline
cena od 116,90 €

 

Záťažová vesta inSPORTline LKW-1060 s maximálnym zaťažením až 20 kg je moderná záťažová vesta s rovnomerným rozložením záťaže.

Vesta na cvičenie inSPORTline je vyrobená zo špeciálneho a pevného denimového materiálu, aby bola dosiahnutá maximálna odolnosť, pevnosť a tuhosť. Vesta je určená na zaťaženie pri kondičnom tréningu, behu a posilňovaní. Vďaka množstvu vreciek na odnímateľné oceľové závažia, ktoré sú súčasťou balenia, je možné regulovať zaťaženie od 1 až do 20 kg. Praktické reflexné prvky zvyšujú bezpečnosť pri behu v zhoršených svetelných podmienkach a v noci.

Hlavné kľúčové vlastnosti tejto záťažovej vesty sú podľa výrobcu:

 • solídna záťažová vesta s užšími popruhmi
 • nastaviteľná hmotnosť od 1,2 kg až po 30 kg
 • pre zvýšenie explozivity a kondície
 • skvelá na behanie, cvičenie s vlastnou hmotnosťou a iné športy
 • oblieka sa cez hlavu
 • nastaviteľné popruhy na suché zipsy sa nezarezávajú do ramien
 • univerzálna veľkosť sadne všetkým
 • hmotnosť jedného závažia: 960 g
 • počet závaží na veste: až 30 ks
 • materiál závaží: železo
 • materiál vesty: nylonová tkanina s vysokou odolnosťou voči oderom
 • šírka ramenných popruhov: 9 cm
 • veľkosť chrbta: d 45 x š 33 cm

Je pre mňa záťažová vesta vhodná? Kde ju môžem využiť?


Ak sa rozhodnete cvičiť s vlastnou váhou, tak na začiatku máte často čo robiť sám so sebou. Jednoducho, nemáte dostatočnú silu ani kondíciu. Všetko ide ťažko a bolí vás každý sval v tele.

Zaťažená vesta pridáva dodatočnú telesnú hmotnosť k vašej vrchnej časti tela, aby sa zvýšila záťaž počas tréningu. Je navrhnutá tak, aby zvýšila úroveň obtiažnosti bez ohľadu na aktivitu, ktorú robíte. Je ideálna na budovanie sily, svalov a spaľovanie viac kalórií počas tréningu.

Každý má pri používaní váženej vesty v hlave iné ciele, takže je dôležité vedieť, čo od takéhoto tréningu očakávate. Keď si kúpite záťažovú vestu, ktorá bude vyhovovať vašim potrebám, odvďačí sa vám kvalitným a ťažkým tréningom.

Množstvo začiatočníkov si však verí natoľko, že okamžite začne cvičiť so záťažovou vestou.

Tento prístup je však skôr kontraproduktívny a demotivujúci zároveň, keďže výsledky sa dostavia až neskôr.

To bude spôsobené väčšou svalovkou, ktorá vás dostaví od cvičenia na pár dní, možno aj na celý jeden týždeň.

Lepším riešením na začiatku je preto začať cvičiť s vlastnou váhou a skúsiť, na čo moje telo má a na čo ešte nie.

Postupom času a pravidelným tréningom však naberáte na sile a vytrvalosti. Záťažová vesta sa odporúča až po niekoľkých mesiacoch trénovania s vlastnou váhou.

Ak začnete pociťovať, že tréningy začínajú byť pre vás čoraz ľahšie, práve vtedy je čas na zakúpenie záťažovej vesty.

Vesta na cvičenie v tomto prípade posunie tréning na úplne iný level.

Záťažovú vestu môžete teda využiť pri cvičení s vlastnou váhou, ako aj pri rôznych ďalších outdoorových cvičeniach ako napríklad šprint či vytrvalostný beh.

Prečo trénovať v záťažovej veste?


Vesta je veľmi často využívaná pri tréningoch šprintérov. Pomôže vám zvýšiť vašu dynamiku a svižnosť pri pohybe.

Taktiež vám pomôže pri zvýšení vašej vytrvalosti a anaeróbnej kapacity. V neposlednom rade posilňuje chrbtové svalstvo a zvyšuje vašu silu. Rozhodne môžeme povedať, že záťažová vesta je jedným z najuniverzálenjších pomocníkov pri tréningu.

Zaťažené vesty vo všeobecnosti sú upevnené na ramenách, chrbte, hrudníku a časti tela podobným spôsobom ako nepriestrelná vesta. Je to teda ideálny tréningový pomocník pre každého, kto pracuje v ozbrojených silách a iných bezpečnostných zložkách.

Vesta je naplnená závažiami, ktoré sa môžu líšiť podľa dizajnu a zamerania vášho tréningu. Záťažová vesta trénuje vaše telo, aby vynaložilo viac sily na vykonávanie jednotlivých cvičení a pohybov počas tréningu. s vestou sa stávajú oveľa ťažsie hlavne príťahy, kliky a beh. Po takýchto tréningoch sa zvyšuje vaša celková silu, odpor a držanie tela.

Záťažové vesty nie sú užitočné len pre tých, ktorí vyžadujú intenzívny silový a silový tréning. Tu je stručný zoznam niektorých ďalších výhod tréningu so zaťaženou vestou.

Zvýšite vašu celkovú kondíciu

Bez ohľadu na to, či robíte kardio, kalisteniku alebo domáce cvičenie, nosenie aj ľahkej vesty zvyšuje intenzitu, ktorá je nevyhnutná na zlepšenie úrovne kondície.

Spálite viac kalórií

Keďže pri nosení zaťažovanej vesty musíte pracovať tvrdšie, spálite viac kalórií, ako keby ste cvičili bez nej.

Vaše pľúca naberú objem

So zlepšeným množstvom kyslíka, ktoré budú môcť po takýchto vaše pľúca absorbovať, môžete následne cvičiť dlhšie a nebudete mať problém absolvovať aj ťažšie tréningy. Okrem toho si zlepšíte laktátový prah, vytrvalosť a výdrž.

Zvýšte explozívnu silu

Cvičenie s pridaným odporom pre plyometrické cvičenia vás robí výbušnejšími a rýchlejšími. Je preto ideálne pre všetkých, ktorí sa venujú bojovým športom ako je box, kick box, mma a ďalšie.

Zvýšite koncentráciu v kostiach

Rovnako ako pri všetkých silových cvikoch ako je napríklad vzpieranie alebo tlaky, budete zvyšovať pevnosť a hustotu vašich kostí, čo je obzvlášť dôležité s pribúdajúcim vekom.

Budete sa cítiť pevnejší

Pridaná hmotnosť vesty mení vaše ťažisko, čo vám môže pomôcť zapracovať na rovnováhe a zlepšiť koordináciu, ako aj zlepšiť celkové držanie tela posilnením chrbtice.

Aké typy záťažových viest poznáme?


Podobne ako rôznych iných doplnkoch na cvičenie, tak aj záťažových viest je niekoľko typov a druhov.

Poznáme vesty, ktoré sú vyplnené pieskom alebo také, do ktorých sa pridávajú rôzne panely či oceľové guľôčky so záťažou.

Takéto vesty majú závažie rovnomerne rozložené.

Preto sa nemusíte obávať, že by ste sa pri tréningu kvôli záťažovej veste zranili.

Rôzne značky záťažových viest sa, samozrejme, odlišujú materiálom, z ktorého sú vyrobené.

My odporúčame vesty, ktoré sú vyrobené z polyamidu, keďže tie sú pri tréningu najpohodlnejšie.

Ďalšími materiálmi, s ktorými sa môžete stretnúť sú napríklad nylón či neoprén. Najdôležitejšie je, aby vám vesta sedela, aby ste sa v nej pohodlne cítili.

Je dôležité, aby vám vesta nebránila pri cvičení.

Ďalším znakom, ktorým sa záťažové vesty rozlišujú je kapacita závažia.

Najviac rozšírenými sú záťažové vesty do 10 kg, 20 kg a 50 kilogramov. Desaťkilové závažie sa odporúča najmä začiatočníkom. Osobne taktiež odporúčam začať desať kilogramovou záťažovou vestou.

Výsledky po cvičení so záťažou sa dostavujú veľmi rýchlo. Preto, ak vám začne zdať, že vám je záťažová vesta do 10 kilogramov málo, nebojte sa pridať si ďalšie závažie.

Najpopulárnejšími značkami na poli záťažových viest sú pravdepodobne vesty Spartan, Bushido či Domyos.

Takéto vesty môžete kúpiť aj vo veľkých obchodných sieťach.

Túto možnosť vám však neodporúčame. Lepším riešením je navštíviť špecializovaný obchod, ktorý sa zaoberá výhradne predajom pomôcok na podobný druh cvičenia.

Kvalitné záťažové vesty

záťažová vesta

Hľadáte kvalitné záťažové vesty za prijateľnú cenu? Vyskúšajte nasledujúce produkty. Vyberiete si z rôznych okuliarov a masiek za super cenu.

Ako záťažovú vestu používať?


Používanie tohto fitness doplnku nie je rozhodne ničím náročným. Záťažová vesta sa jednoducho nasadí a následne odcvičíte váš tréning.

Väčšina záťažových viest sa zapína na suchý zips. Ak máte vestu vyplnenú pieskovými kapsulami, môžete začať s cvičením.

Do niektorých viest si musíte závažie vložiť sami.

Pred začiatkom cvičenia je taktiež veľmi dôležité nastaviť si popruhy tak, aby vesta pevne držala na hornej polovici vášho tela.

Najvhodnejším cvičením, pri ktorom záťažovú vestu využijete naplno je street workout alebo inak povedané cvičenie s vlastnou váhou.

Záťažová vesta vám bude najviac nápomocná pri cvičení zhybov a kľukov.

Vaše telo totiž pri cvičení so závažím ráta s tým, že musí vynaložiť väčšiu silu, keďže ste si pridali ďalších 10 kilogramov navyše.

Ako náhle začnete neskôr cvičiť opäť bez vesty, tak sa okrem vašej sily zväčší aj vaša „mrštnosť“.

Aké ďalšie závažia na telo existujú?


Okrem záťažových viest, ktoré sú medzi ľuďmi, ktorí cvičia, najpopulárnejšie, existujú aj iné druhy záťaží na telo.

Jedným z nich sú aj rôzne náramky či závažia na zápästia. Tie sa používajú najmä pri posilňovaní hornej časti tela, a hlavne ramien.

Využívajú sa pri behu a šprintoch.

Ďalším závažím podobným náramku na zápästia sú závažia na členky.

Tie sa taktiež využívajú najmä pri behu, kedy cvičiaci šprintuje do kopca so záťažou na členkoch.

Vybuduje si tak väčšiu rýchlosť a dynamiku. 

Aké cviky cvičiť, aby ste vestu využili na maximum?


Záťažová vesta je naozaj všestranným doplnkom a dá sa využiť takmer pri čomkoľvek. Existuje však pár cvikov, pri ktorých vašu vestu využijete skutočne na maximum.

Prvým cvikom sú klasické drepy.

Pri nich z veľkej časti pracuje aj chrbát. Ak máte pri drepoch oblečenú na sebe záťažovú vestu, posilňujete stabilitu celej chrbtice.

Všeobecne pri cvikoch, kde pri cvičení zapájate aj svoj chrbát, je záťažová vesta veľmi nápomocná. Sú to cviky ako výpady, vysoké kolená či jumping jack.

Záťažové vesty

záťažová vesta

Hľadáte kvalitné záťažové vesty? Vyskúšajte nasledujúce produkty. Kvalitné a za super cenu.

Dá sa používaním záťažovej vesty zraniť?


Pri používaní záťažovej vesty je pravdepodobnosť na zranenie naozaj minimálna.

Jediné, čo sa vám môže stať je, že závažie bude pre vás príliš vysoké.

Na všetkých kvalitných záťažových vestách sa preto dá závažie znižovať odobratím kapsúl. Tak, ako sa dá znižovať, dá sa aj zvyšovať.

Pre veľkú flexibilitu záťažových viest, sú teda naozaj skvelým doplnkom k vášmu cvičeniu.

Záťažová vesta z bazáru?


Okrem klasických športových obchodov s doplnkami na cvičenie, môžete záťažovú vestu kúpiť aj v bazári.

Stojí to však za to?

Podľa nás určite nie, keďže vo väčšine prípadov ide o opotrebované kúsky, ktoré môžu mať poškodený zips či samotné závažia.

Rozdiel v cene medzi novou záťažovou vestou a tou opotrebovanou pritom nie je až taký markantný.

Rozhodne teda odporúčame kúpu novej vesty vo vybraných obchodoch.

záťažová vesta

Ktorá je pre mňa tá pravá?


Rozhodli ste sa, že si kúpite záťažovú vestu, no stále sa neviete rozhodnúť, ktorá je pre vás tá pravá?

Prinášame vám výber podľa nás piatich najlepších záťažových viest.

Veríme, že si vyberiete správne a posuniete svoje cvičenie o ďalší level vpred.

Na čo si dať pozor pri kúpe záťažovej vesty


Pri nákupe odporúčame dať si pozor na niektoré z jednotlivých bodov, ktoré nájdete nižšie. Nechcete si kúpiť vestu, ktorá vám nebude sedieť a bude vám pri tréningu viac prekážať ako pomáhať.

Typy vážených viest

Existujú rôzne typy záťažových viest ale najčastejšie v obchode nájdete jeden z týchto dvoch druhov – vesty s nastaviteľným zaťažením a vesty s pevným zaťažením.

Nastaviteľné zaťažené vesty

Tento typ vesty vám umožní meniť zaťaženie pridaním alebo odstránením závaží s pieskom alebo plochých oceľových závaží vložených do predných a zadných vreciek (podobne ako ochranné pláty do nepriestrelnej vesty). Vrecká a závažia sú navrhnuté tak, aby dokonale zapadli do otvorov a zabezpečili ich bezpečné uchytenie pri rôznych pohyboch. Nestane sa vám, že by závažie z vesty vypadlo a zranilo vás.

Nastaviteľné záťažové vesty vám umožňujú pridať ďalšiu záťaž, keď sa vaše telo prispôsobí záťaži s, ktorou ste začali. Presne toto je dôležité pre neustále zlepšovanie svalovej kondície. Pri drepoch budete potrebovať oveľa ťažšiu vestu ako pri príťahoch. Nastaviteľná vesta vám umožní zmeniť váhu presne podľa vašej potreby. Nastaviteľné vesty sú preto veľmi všestranné na tréning a sú účinné aj pri chôdzi a turistike.

Tieto vesty sa dodávajú v rôznych hmotnostných rozsahoch od 2 kg do 60 kg. Pri výbere vesty zvážte hmotnosť skutočnej vesty, ako aj to, aké ťažké môže byť zaťaženie ďalšou dodatočnou hmotnosťou.

Záťažová vesta s pevnou hmotnosťou

Vesty s pevnou hmotnosťou sa dodávajú v jednej váhe a hoci sa dajú použiť na akékoľvek cvičenie, bežne sa používajú skôr na kardio. Majú uhladenejší a menší dizajn s menším počtom pohyblivých častí alebo úprav, ktoré je potrebné vykonávať. Ak potrebujete po čase zvýšiť intenzitu, môžete zvýšiť rýchlosť alebo trvanie behu ale hmotnosť na tejto veste nezmeníte.

Tieto vesty sa zvyčajne pohybujú od 2 kg do 20 kg.

Typ vášho tela

Dizajn záťažových viest sa líši pre ľudí so širšími ramenami alebo pre ľudí s užšími ramenami.

Niektoré vesty na cvičenie sú špeciálne prispôsobené pre ženy s dizajnom „X“ na podporu hrudníka. Výber dizajnu podľa typu postavy ovplyvní pohodlie pri nosení a možný rozsah pohybu.

Materiál záťažovej vesty

Hľadajte vesty, ktoré sú vyrobené z priedušného materiálu s dobrou ventiláciou.

Vesta bude dobre pracovať s potom a nezačne tak skoro zapáchať.

Ak beháte v extrémne horúcom počasí, je najlepšie zvoliť si vestu, ktorá poskytuje dobrú priedušnosť, to sú väčšinou vesty s už spomínaným dizajnom do „X“. Väčšina materiálov z, ktorých sú vesty vyrobené sú vodotesné.

Kompaktnosť

Kompaktné vesty vám umožňujú trénovať s úplným rozsahom pohybu, pretože sú menšie a tenšie ale zároveň majú požadovanú hmotnosť.

Tieto typy sú ideálne na beh, aerobik, turistiku ale aj silový tréning, kde musíte telo dostávať do rôznych polôh. Ak absolvujete napríklad hasičský alebo vojenský výcvik, ideálne sú hrubé vesty pre veľké zaťaženie aby ste boli na výcvik pripravený. Tieto vesty lepšie simulujú skutočné podmienky na tréningu alebo neskôr v skutočných situáciach do ktorých sa vojaci a hasiči dostávajú.

Nosenie záťažovej vesty je nepríjemná záležitosť. Byť zaťažený váhou navyše a hlavne v horúcich podmienkach, pôsobí psychický nápor. Presne tieto situácie vás posúvajú vpred.

Často kladené otázky ohľadom záťažových viest


Aká je najlepšia váha pre váženú vestu?

Pre mužov odporúčame vestu, ktorá sa prispôsobí hmotnosti minimálne 10 kg, pretože to je hmotnosť používaná pri väčšine disciplín napríklad v crossfite.

Pre ženy je väčšinou v týchto súťažiach predpísaná hmotnosť okolo 6 kg. Najdôležitejšie je kúpiť si nastaviteľnú vestu, ktorá vám umožní časom pridať ďalšiu záťaž.

Ak ste začiatočníkom, vyberte si vestu s hmotnosťou od 5 do 10 kg. Týmto spôsobom môžete pridať ďalšiu váhu, keď vám to vaša kondícia dovolí.

Je záťažová vesta vhodná na môj tréning?

Záťažové vesty sú skvelým doplnkom vašej flotily tréningových nástrojov. Nosenie zaťaženej vesty počas tréningu zvyšuje vašu silu, vytrvalosť, najmä ak sa vesta používa počas kardio tréningu.

Aká je najlepšia vážená vesta na vojenský alebo iný výcvik?

Čaká náročný výcvik alebo príjmacie konanie napríklad do ozbrojených zložiek? Najlepšie spravíte ak si vyberiete vesty, ktoré sú priedušné, bezpečné a môžu niesť až 20 kg (aspoň 10 kg pre ženy).

Záleží na tom, či má vesta nastaviteľnú hmotnosť alebo nie?

Áno. Ako sme už spomínali, odporúčame vestu s možnosťou pridať závažie.

Pravdepodobne budete časom silnejší a budete chcieť používať väčšie zaťaženie. To vám takýto druh vesty umožní!

Existuje dámska záťažová vesta?

Môže to znieť divne, ale ak máte skutočne obdarený hrudník (len málo žien potrebuje špeciálny druh záťažovej vesty), navrhujeme aby ste si vybrali záťažovú vestu pre ženy.

Ak nie ste extrémne obdarená, tak vám sadne aj klasická vesta. Dámske záťažové vesty by vám mali nechať priestor, aby príliš nestláčali prsia.

Zdroje informácií:

 1. Timo Rantalainen, Ilona Ruotsalainen, Mikko Virmavirta – Effect of weighted vest suit worn during daily activities on running speed, jumping power, and agility in young men (https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/22266642/)
 2. https://www.menshealth.com/fitness/a22115800/best-weighted-vests-for-workouts/
 3. https://www.austintexas.gov/sites/default/files/files/Fire/Applicants/2019/CandidateFitnessExpectations.pdf
4/5 - (7 hlasov)

10 Komentáre

 1. Záťažová vesta posunula môj tréning na úplne iný level. Fakt môžem odporučiť každému kto chce ísť poriadne bomby! Makám a pripravujem sa na sparťana takže mi to fakt pomôže :))!!! Btw. mám tú z decathlonu…

 2. Trenoval som v tomto pred troma rokmi na spartan race. Mozem povedat ze to zabehnutym treningom dodalo novy rozmer. Odporucam zatazku zaradit do trenignov aspon obcas!

 3. Keď som si prvýkrát obliekol záťažovú vestu, bol to pre mňa trochu šok. Ale teraz na nu nedám dopustiť. Cítim sa silnejší a pohotovejší pri každom tréningu. Ak ešte o kúpe váhate, neváhajte, ide o super investíciu (a obohatenie) do vášho tréningu.

 4. Ako fanúšik bojových športov, som si všimol, že záťažová vesta je skvelým spôsobom, ako zvýšiť svoju výkonnosť. Pomáha mi zlepšiť rýchlosť a silu v kopoch a úderoch, čo je dôležité hlavne v mojich mma treningoch.

 5. Záťažovú vestu som začal používať, keď som hľadal spôsob, ako efektívnejšie spaľovať kalórie. Musím povedať, že výsledky ma milo prekvapili. Po behu som vždy ešte viac unavený, ale to je presne to, čo som potreboval.

 6. Mám záťažovú vestu už nejaký čas a nemôžem si ju vynachváliť. Pomáha mi dosiahnuť oveľa lepšie výsledky (hlavne pri zhyboch). Mám tú plnitelnú. Je super, že si môžem vyberať rôzne hmotnosti podľa mojich potrieb a cieľov.

Napísať odpoveď

Please enter your comment!
Please enter your name here

Andrej
Andrej
Športu sa venujem odmalička. Hrám futbal a vo voľnom čase rád cvičím. Aj preto som sa rozhodol založiť tento web. Neustále sa v tejto problematike vzdelávam. V mojich článkoch sa budem snažiť priblížiť vám môj pohľad na vec.

CHCEŠ BYŤ FIT? ZAČNI HNEĎ TERAZ!

Dostaň sa do formy pomocou našich zaujímavých článkov.

Raz za čas ti pošleme zhrnutie toho najnovšieho, čo sa udialo vo svete fitness. Taktiež ti budeme posielať zľavy, pomocou ktorých ušetríš nejaké tie €. Tie potom môžeš dať napríklad za vstup do posilky.