LETNÉ ZĽAVY až 79 % ZOBRAZIŤ

DomovFitnessAktin - Hodnotenie obchodu + (zľavový kód)

Aktin – Hodnotenie obchodu + (zľavový kód)

Značka Aktin je v porovnaní s inými značkami a eshopmi v oblasti zdravej výživy a doplnkov stravy pomerne novým hráčom. O to progresívnejší prístup však má. Niet sa čomu čudovať, že v súčasnej dobe, kedy si berieme mnoho dobrej, ale aj zlej inšpirácie z internetu, vznikajú rôzne dezinformácie. Značka Aktin sa pomocou svojej filozofie, ale aj produktového portfólia snaží rúcať tieto stereotypy. A dá sa povedať, že je v tom aj celkom úspešná.

V každom prípade, Aktin riadia cieľavedomí ľudia, ktorí sa pomocou ľudského prístupu snažia preniesť pozitívny vzťah k sebe samému na každého človeka. Sú zástancami inovácií v produktoch a v technológiách. Motivujú sa pohybom, záujmom o stravu a otvorenou a sviežou mysľou.

Viac o značke Aktin

Cieľom tejto značky je prinášať na trh kvalitné a inovatívne produkty so sviežim dizajnom. Na trhu je mnoho značiek, ktoré predavajú športovú výživu či oblečenie, preto môže byť celkom náročné vedieť sa odlíšiť.

Medzi zaujímavé kategórie, ktoré ponúkajú patrí:

Zároveň tiež dbá na hodnoty, akými sú udržateľnosť, bezpečnosť a vedecké opodstatnenie.

Víziou spoločnosti je „MAXIMALIZOVAŤ ĽUDSKÝ POTENCIÁL“.

 

História značky Aktin

História značky Aktin siaha do roku 2010. Zakladateľmi tejto značky sú páni Michal Hubík a Honza Kern.

Tí sa spoznali práve tomto roku v malej predajni so športovými doplnkami. V tom čase pán Kern prevádzkoval práve túto predajňu aj s malým online obchodom.

Od tohto momentu začali obaja páni spolu spolupracovať. Jedným z prvých projektov toho času bol Aktin magazín. Tento magazín reagoval predovšetkým na dopyt zákazníkov, ktorým chýbali relevantné informácie o produktoch a strave.

Cieľom tohto magazínu bolo uviesť na pravú mieru už publikované mýty, ktoré sa týkali stravy, doplnkov alebo aj cvičenia.

V roku 2011 bol založený aj eshop a zároveň zväčšená aj plocha fyzickej predajne. Ďalej bola otvorená ďalšia predajňa v Nákupnom centre Královo Pole a sklad na ulici Křenová v Brne.

Ďalšie smerovanie značky Aktin

Spoločnosť postupne rýchlo rástla a v roku 2013 už mala v portfóliu aj dodávateľov, ktorí inde v Českej republike svoje produkty nepredávali.

Do roku 2016 zmenila značka sklad, webovú stránku a niekoľkonásobne zvýšila svoje tržby. Môžeto znieť ako samozrejmosť, ale nie vždy sa to každej značke podarí.

v roku 2016 po prvýkrát spustila vlastnú výrobu funkčnej výživy prostredníctvom sesterskej spoločnosti R3ptile.

Následne bola následne otvorená predajňa v Obchodnom centre Letmo v Brne, a to v 2017. V roku 2018 sa výhradným CEO stal Michal Hubík. Do sortimentu v tomto čase pribudla aj úplne nová kategória, ktorou bola prírodná kozmetika. 

aktin hodnotenie a zľava

V roku 2019 značka zaznamenala ďalší míľnik, kedy vstúpila aj na slovenský trh. To však nebolo rozhodne všetko, pretože v roku 2019 značka začala vyrábať prvé produkty pod vlastnou značkou. Išlo o Aktin Whey Protein a Protein Bar a tie sa dokonca stali okamžite bestsellermi. Aktin Protein Bar bol dokonca do dvoch mesiacov aj najpredávanejšou proteínovou tyčinkou v Česku.

V súčasnosti má značka okolo 95 tisíc zákazníkov a asi 3 milióny predaných kusov produktov.

Portfólio produktov značky

Portfólio produktov značky je veľmi veľké a zahŕňa mnoho druhov produktov od potravín, športovej výživy, až po oblečenie. Postupne si jednotlivé kategórie popíšeme, aby ste získali lepší prehľad o tom, čo môžete od stránky očakávať.

Portfóliu produktov sa skladá z nasledovných produktov:

V rámci kategórii tu nájdete ďalej taktiež novinky či akcie. Aby bolo pre vás jasnejšie, čo značka ponúka bez toho, aby ste potrebovali navštíviť webovú stránku Aktin, prejdeme jednotlivé sekcie.

Dôležité je ešte poznamenať, že stránky sú dostupné v slovenskej aj českej mutácii.

Potraviny

Značka má naozaj slušné portfólio rôznych produktov, kde pravdepodobne nájdete čokoľvek, čo by ste mohli potrebovať. Spoločným menovateľom sú predovšetkým zdravé potraviny.

Ak hľadáte vyslovene výživové či proteínové doplnky, zrejme tu nenájdete úplne všetko, čo by ste potrebovali a v takom prípade hľadajte skôr iné stránky. V každom prípade navštívte sekciu športová výživa, kde je stále veľké množstvo produktov. Avšak v segmente zdravých potravín sa nachádza skutočne takmer všetko:

 • cereálie,
 • orechové maslá,
 • vločky,
 • sladké a slané snacky,
 • tuky, oleje a dochucovadlá,
 • sladidlá a octy,
 • produkty na zdravé varenie a pečenie,
 • ale aj pečivo či konzervované produkty.

Z rôznych filtrov si môžete vyberať produkty podľa príchute, značky a aj konzistencie. Aktin zastáva filozofiu, že zdravé jedlo naozaj nemusí byť nudné.

Čo sa týka cien, nie sú najnižšie, avšak za výrobcami, ktorí sú v portfóliu značky sa naozaj skrýva kvalita. Je taktiež možné, že budete prekvapený pomerne jednoduchým dizajnom obalov, ale netreba sa nechať zmiasť. Skvelý obal neznamená vždy aj skvelú kvalitu.

Vilgain Minútové ovsené vločky

Tieto vločky majú jedno z vôbec najlepších hodnotení na webovej stránke a pochádzajú z Fínska. Práve táto krajina sa vyznačuje unikátnymi klimatickými podmienkami na pestovanie ovsa.

Výhodou tejto kaše je, že ju stačí nechať odstáť minútu a pol a je ihneď pripravená. Vločky mimoriadne rýchlo mäknú či už v mlieku alebo vo vode. Vo všeobecnosti majú ovsené vločky vysoký index sýtivosti, zároveň na seba veľmi dobre viažu vodu a obsahujú viac ako 11 % vlákniny. 

V neposlednom rade sa v prípade týchto vločiek tiež minimalizuje ekologická stopa, keďže sa vyrába aj balí u jedného výrobcu. Je tu tiež použitý papier s certifikáciou FSC®.

Vilgain Protein bar ⁠

Je pomerne náročné nájsť dobrú a kvalitnú proteínovú tyčinku. Ale práve táto proteínová tyčinka značky nebude určite krokom vedľa. Čo je veľmi zaujímavé je, že je dokonca ručne vyrábaná.

OBSAHUJE SRVÁTKU Z mlieka kráv kŕmených trávou, ktorý má tú najvyššiu biologickú hodnotu a naopak sme sa vyhli sóje a hydrolyzovaného kolagénu.

Ak ste fanúšikom prírodných sladidiel, obsahuje ho aj táto tyčinka. Ide o erytritol, ktorý má nulovú energetickú hodnotu. Táto ingrediencia sa celkom prirodzene vyskytuje v niektorých druhoch ovocia.

Tyčinka zároveň obsahuje až 14 % vlákniny, ktorá je prevažne z kukurice a čakanky.

Základné ingrediencie:

 • mliečny proteín,
 • kukuričná vláknina,
 • arašidy,
 • poleva z bielej čokolády.

Športová výživa

Medzi prvé produkty, ktoré vôbec značka na začiatku svojej existencie predávala, boli práve produkty športovej výživy. Od tohto času sa však portfólio značke rozrástlo, avšak ani v tejto ponuke rozhodne nezaostáva. 

Dá sa povedať, že existuje pomerne veľa eshopov, ktoré predávajú práve podobné druhy produktov. Práve eshop Aktin ponúka pomerne dobrý pomer ceny a kvality produktov.

V časti športové produkty nájdete napríklad tieto produkty:

Podobne ako v prípade potravín, aj v tomto prípade si môžete produkty filtrovať na základe rôznych kritérií, ako sú značky, zloženie, príchute, a podobne. Z webovej stránke vyberáme niektoré z najlepšie predávaných produktov.

Vilgain Whey Protein ⁠–⁠ grass-fed srvátkový proteín bez umelých sladidiel, aróm a farbív

Stránka o tomto proteíne hovorí ako o: „Prvý skvele chutnajúci proteín 100% prírodného pôvodu bez umelých sladidiel.“

Tento koncentrát nemá žiadnu pachuť a je sladený steviol-glykosidy prírodného pôvodu. Mlieko, ktoré je použité na výrobu tohto proteínu pochádza z mlieka kráv, ktoré sú voľne žijúce. Výhody:

 • mlieko má vyššie zastúpenie mastných kyselín,
 • produkt je udržateľnejší,
 • je veľmi dobre stráviteľný,
 • proteín zvyšuje pocit sýtosti po vypití, čo je skvelé v období redukcie hmotnosti,
 • proteín je rozpustnou formou vlákniny, ktorá podporuje správnu funkciu trávenia.

Niekedy si spotrebiteľa vyberajú lacnejší proteínový produkt, pričom neberú veľký ohľad na kvalitu. Tento prístup nie je úplne správny. Kvalitný proteín splní svoj účel oveľa lepšie ako ktorýkoľvek lacnejší produkt.

Vilgain Horčík

Pri doplnkoch výživy je veľmi dôležité, akú majú vstrebateľnosť. Tento produkt je určený predovšetkým tým, ktorí chcú znížiť úroveň únavy a vyčerpania. Taktiež horčík vo všeobecnosti dobre podporuje činnosť nervovej sústavy, svalov, podporuje tiež zdravie kostí a svalov.

Na čo je potrebný horčík v tele?

Kľúčové vlastnosti produktu:

 • zníženie miery únavy a vyčerpania,
 • riadna činnosť nervovej sústavy,
 • normálna činnosť svalov,
 • dobrá činnosť metabolizmu.

Na rozdiel od iných lacnejších foriem horčíku má práve tento až o zhruba 80 % vyššiu vstrebateľnosť ako iné lacnejšie formy. Tie môžu mať napríklad iba 20 % vstrebateľnosť.

90 kapsúl má však stále príjemnú cenu a navyše je táto forma pripravená tak, akoby sme ju úplne bežne prijímali aj v strave.

Veľkou výhodou športovej výživy, ktorú nájdete na tejto webovej stránke je to, že je tu veľmi podstatná samotná kvalita produktov. Práve preto si môžete byť istý, že aj keď sú tieto produkty o niečo drahšie s produktmi na iných webových stránkach, majú najvyššiu kvalitu.

Oblečenie

Oblečenie na eshope Aktin síce nenájdete obrovské množstvo, no ak sa chystáte nakupovať väčšie množstvo produktov, môžete to všetko veľmi jednoducho vybaviť na jednej webovej stránke.

Veľkou výhodou je, že tu napríklad nájdete aj oblečenie, ktoré na iných webových stránkach nenájdete.

V portfóliu nechýbajú:

 • dámske oblečenie (ako napríklad legíny, tielka, topy, športové podprsenky, ponožky, tepláky a nohavice),
 • pánske oblečenie (tričká, mikiny, tepláky a ponožky),
 • doplnky (doplnky do vlasov či tašky).

Aj v tejto kategórii sú produkty prevažne značky Vilgain.

O značke Vilgain

Keďže pomerne veľa v tomto článku spomíname značku Vilgain, poďme si o nej povedať niečo viac. Táto značka sa v portfóliu Aktinu vyznačuje veľmi dobrou kvalitou, prémiovosťou a zároveň zaručene dobrou chuťou. Nenechajte sa prekvapiť dizajnom, pretože ten je pomerne jednoduchý, ale zároveň nadčasový a funkčný.

Každý produkt má výnimočnú krajinu a obsahuje skvelé ingrediencie, preto stojí za vyskúšanie. Medzi obľúbené produkty tejto značky patrí proteín, ovsené vločky či sladké gurmánske maslá.

Kozmetika

Už v úvode článku sme spomínali, že značka po nejakom čase od začiatku svojho pôsobonia zaradila do portfólia produktov aj prírodnú kozmetiku. Prírodná kozmetika je medzi spotrebiteľmi čoraz viac atraktívnejšia. Treba však jednoznačne počítať s tým, že ak chcete kvalitnú kozmetiku, je potrebné si za ňu aj o niečo viac priplatiť.

Treba povedať, že kozmetické portfólio značky Aktin je veľmi zaujímavé a ceny sú prijateľné. Medzi produkty, ktoré tu nájdete, patria:

 • masážne oleje,
 • pleťové oleje a krémy,
 • starostlivosť o pery a čistenie pleti,
 • deodoranty,
 • mydlá a sprchové gély,
 • šampóny a kondicionéry a ďalšie.

Aby ste si čo najlepšie utvorili názor o tom, čo od kozmetických produktov tejto značky môžete očakávať, predstavíme si niektoré z najpopulárnejších produktov portfólia.

Kvítok SOS Zinková tyčinka

Táto prírodná antibakteriálna tyčinka slúži predovšetkým na hojenie pupienkov alebo oparov. Je zložená z nimbového oleja, ktorý sa vyznačuje veľmi silnými antibakteriálnymi účinkami. V kombinácii s oxidom zinočnatým pôsobí proti množeniu baktérií.

Zároveň obsahuje aj veľmi obľúbené bambucké maslo, ktoré pokožku regeneruje a upokojuje. Najdôležitejšie vlastnosti produktu:

 • skvele účinná tyčinka proti akné,
 • má prírodné zloženie, ktoré sa skladá z nimbového oleja, oxidu zinočnatého a bambuckého masla,
 • dá sa bez problémov využiť aj na opary.

Navia Prírodný deodorant Chladivý vánok

Kombináciu prírodných a účinných deodorantov nie je také ľahké nájsť. Takýto prírodný deodporant je skôr určený na situácie, kedy sa človek menej potí, ale aj tak môže veľmi dobre splniť svoj účel.

Tento tuhý deodorant obsahuje esenciálne oleje, ktoré pôsobia antibakteriálne, antisepticky a antifungálne. Práve vďaka tomu dokáže zabrániť množeniu baktérii. Má tiež veľmi príjemnú cenu a vôňu.

Jeho výhodou tiež je, že nezanecháva škvrny na oblečení a je citlivý k pokožke. Výrobca Navia pochádza z východného Slovenska a zameriava sa na výrobu čisto prírodných produktov. Produkty sú bez obsahu ropných derivátov, umelých konzervantov, farbív a syntetických parfumov. Neobsahujú žiadne živočíšne produkty a všetky sú ručne vyrábané.

Výhody produktu:

 • svieža citrusová vôňa,
 • unisex produkt vhodný pre mužov aj ženy,
 • nebráni prirodzenému odstraňovaniu škodlivých látok z tela,
 • nie je testovaný na zvieratách.

Purity Vision Ružová voda BIO

Ružová voda je vo všeobecnosti vynikajúci produkt, ak chcete pomôcť svojej pleti a vlasom. To platí aj v tomto prípade. Produkt pochádza z bio Damaskej ruže a je vhodný pre absolútne všetky typy pleti. Má taktiež veľmi všestranné využitie.

Použitie:

 • tonizácia pleti a fixácia mejkapu,
 • pleťová voda,
 • spevnenie a hydratácia pleti.

Ružová voda je 100 % prírodná a zbiera sa ručne.

Domácnosť a vybavenie

V neposlednom rade je stránka Aktin skvelá aj v tom, že ponúka taktiež produkty v oblasti domácnosti a vybavenia.

Z ekologických produktov na stránke nájdete napríklad rôzne ekologické produkty na čistenie, ktoré sú v harmónii s prírodou. Okrem iného sa tu nachádza aj obľúbená značka Tierra, ktorej ceny sú však o niečo vyššie ako napríklad na iných webových stránkach.

Čo sa týka doplnkov, táto kategória produktov skvelo dotvára celkové portfólio, pretože tu na jednej strane nájdete športové pomôcky, ale aj masážne pomôcky či produkty určené do fitness centier.

Hľadajte tu napríklad aj krabičky na jedlo či doplnky výživy, misky, a podobne.

Tierra Verde Prací gél z mydlových orechov

Ak máte citlivú pokožku, prírodné produkty určené na pranie sú ideálne. Základom tohto produktu je výťažok z mydlových orechov. Gél si hravo poradí s bielizňou, či už sa ju rozhodnete prať v práčke alebo aj ručne.

Gél je v troch variantoch, úplne bez vône ktorý je veľmi vhodný pre alergikov a ekzematiky či s levanduľovou alebo pomarančovou silicou.

Okrem spomínaných kategórii nájdete na stránke aj ďalšie sekcie, ako je napríklad „Zachráň jedlo“ alebo novinky. V prípade sekcie zachráň jedlo ide o časť, kde sa nachádzajú produkty tesne pred expiráciou. Vďaka tomu budú aj o niečo lacnejšie. No a na druhej strane je tu aj sekcia novinky, kde nájdete nové produkty v portfóliu.

Recepty

Hľadáte inšpiráciu na zdravé jedlo? Práve priekopníci tejto značky si davajú záležať na tom, aby predávali nielen kvalitné produkty, ale aj celkovo zdravý životný štýl. Určite návštevu tejto stránky nevynechajte v momente, aj keď práve neplánujete nič kúpiť, avšak chcete sa inšpirovať niektorým zo zdravých receptov. 

Recepty môžete veľmi ľahko filtrovať podľa rôznych kategórií, od druhu kuchyne, cez použité suroviny, až po účel, na ktoré je jedlo určené.

Ceny, pobočky a podmienky dodania

Čo sa týka cien na spomínanom eshope, keďže ide o kvalitné a zväčša prírodné produkty, ceny sú o niečo vyššie. V obchode však nájdete aj také značky, ktoré sú na iných internetových obchodoch ťažšie dostupné, čo im dáva skvelú konkurenčnú výhodu.

Objednané produkty môžu byť zvyčajne u vás už od 2 dní od ich objednania, pričom pri objednávke nad 60 Eur dostanete dopravu zadarmo. V inom prípade sa cena priaznivých 1,90 Eur až 3,90 Eur. Platiť môžete rôznymi formami ako je kartou online , Apple Pay , Google Pay alebo aj dobierkou.

Čo sa týka reklamácie, tú možno vybaviť priamo na webovej stránke prostredníctvom formuláru. Tovar sa reklamuje cez spoločnosť Packeta alebo priamo na pobočke. V prípade potreby je tiež k dispozícii telefonická či emailová podpora.

Dostupnosť a predajne

Kým nakupovať online môžete nepretržite, fyzické pobočky sú k dispozícii 3, a to konkrétne v Brne. Ide však v prvom rade o internetový obchod, preto cieľom značky v prvom rade je, aby boli vždy dostupné produkty online.

Aktuálne Aktin zľavové kupóny a výpredaj

Aktin nemá práve prepracovaný systém zliav či vernostný systém, avšak niečo tu rozhodne nájdete. Zaujímavá je možnosť zakúpenia darčekových poukážok, ktoré môžete napríklad venovať. Dajú sa zakúpiť v hodnote 10, 20, 40 a 80 Eur.

Okrem toho Aktin na základe študentského poukazu ponúka aj výhody pre študentov, a to až zľavy do výšky 70 %.

V sekcii akcie tiež nájdete skvelé zľavy aj pre všetkých ostatných zákazníkov. Sú usporiadané a dajú sa filtrovať podľa rôznych kategórií, takže sa v hľadaní svojho obľúbeného produktu určite nestratíte.

Hodnotenie užívateľov

Hodnotenia užívateľov zhrnieme na základe recenzií z internetového portálu heureka.sk. Hoci práve tieto produkty nie sú hodnotené množstvom zákazníkom, aj tak sa dá dedukovať, že sú pomerne obľúbené. Niektoré z nich sú dokonca označené ako TOP produkty.

Napríklad produkt Aktin Arašidy lúpané pražené na sucho 500 g má takéto hodnotenie:

Aktin Mandle natural so šupkou 500 g:

Ktorí influenceri spolupracujú so značkou?

Spoločnosť Aktin začala spoluprácu s influencermi v roku 2021. Od tohto času do ich portfólia spoluprác pribudli mnohé zvučné mená, a to hlavne z Českej republiky. Medzi tieto tváre patrí Lucie Minářová, Andy Štěchová a Martin Mikyska. Cieľom je budovať silné puto medzi našou značkou a každou osobnosťou, či už športovcom alebo influencerom

Lucie Minářová

Je to česká blogerka, influencerka, youtuberka a tiež trénerka a pretekárka crossfitu a českého vzpierania. Je tiež konateľkou spoločnosti jedunavýkon.

Venuje sa zdravej výžive, je tiež vyznávačkou paleo stravovania. Na Instagrame má k letu 2022 skoro 70-tisíc fanúšikov.

Aktin je zaujímavá lokálna značka, ktorá je síce mladá, ale o to priebojnejšia. Ak chcete podporiť lokálny obchod, určite tento eshop nevynechajte. Ponúka veľmi dobré a široké portfólio produktov, ktoré sú dostupné za priaznivé ceny. Stránka vás tiež okrem iného možno tiež inšpiruje k zdravšiemu životného štýlu, čo je tiež nepochybne jedným z jej cieľov.

4/5 - (5 hlasov)

1 komentár

Napísať odpoveď

Please enter your comment!
Please enter your name here

Dominika Koštialiková
Dominika Koštialiková
Učarovali mi latinskoamerické a afro tance, ktorým sa venujem už 8 rokov. Okrem toho posledných 5 rokov milujem fitness. Zbožňujem cestovanie, šport a aktívny životný štýl. Moje rady a tipy s vami zdieľam v mojich článkoch.

CHCEŠ BYŤ FIT? ZAČNI HNEĎ TERAZ!

Dostaň sa do formy pomocou našich zaujímavých článkov.

Raz za čas ti pošleme zhrnutie toho najnovšieho, čo sa udialo vo svete fitness. Taktiež ti budeme posielať zľavy, pomocou ktorých ušetríš nejaké tie €. Tie potom môžeš dať napríklad za vstup do posilky.