LETNÉ ZĽAVY až 79 % ZOBRAZIŤ

DomovFitnessTrenažéryVeslovací trenažér - Vyberáme ten najlepší + (TOP 7)

Veslovací trenažér – Vyberáme ten najlepší + (TOP 7)

Veslovací trenažér je prístroj so širokou škálou pozitívnych účinkov na ľudské telo. Je vynikajúcou voľbou pre skvelé kardio cvičenie, ktoré precvičí celé telo. Takéto cvičenie má nízky odpor, čo je ideálne pre ľudí s problémami s kĺbmi. Ak sa veslovanie robí správne, používanie veslovacieho trenažéra vám môže pomôcť zacvičiť si skvele s malým rizikom zranenia.

Ľudia si často, že veslovací trenažér je iba pre profesionálnych veslárov. Nie je to tak! Je určený na aktívny tréning pre všetkých, ktorí si chcú zacvičiť v pohodlí domova.

To znamená, že ak si na ňom chcete zacvičiť, nemusíte za ním jazdiť do najbližšej posilňovne, pretože sa šikovne zmestí aj do vášho domu či bytu.

Poďme si bližšie predstaviť tento skvelý fitness nástroj.

Veslovací trenažér

Veslovací trenažér, inak nazývaný aj ako veslársky trenažér či trenažér na veslovanie je jedným z najúčinnejších prístrojov určených na domáce fitness aktivity. Často ho môžete nájsť pod názvom stroj na veslovanie.

TOP 6 – Najlepší veslovací trenažér (vyberali odborníci na fitness)

1. Veslovací trenažér Concept2 D PM5

Najobľúbenejší veslovací trenažér na trhu. V pomere ceny k celkovej kvalite spracovania nemá na našom trhu takmer konkurenciu. Týmto trenažérom jednoducho nespravíte krok vedľa!

veslársky trenažér concept

Concept2 D PM5 od inSPORTline
cena od 1339 €

 

Veslovací trenažér Concept2 model D PM5 je najznámejší a najpredávanejší kvalitný veslovací trenažér na trhu – a to z veľmi dobrého dôvodu. Je to pevný, spoľahlivý trenažér, ktorý vám vydrží roky aj pri pravidelnom používaní.

Po prvé, Concept2 je veslovací stroj s odporom vzduchu, čo znamená, že jeho činnosť je plynulá a presne kopíruje veslovanie na vode, prispôsobí sa tiež vášmu vynaloženému úsiliu, čo znamená, že čím rýchlejšie veslujete, tým vyšší je odpor.

Inými slovami, nezáleží na tom, ako silno potiahnete, bez problémov sa vyrovná vašej sile.

Konštrukcia je veľmi pevná a pokojne znesie roky tréningov bez sťažností. Tieto modely sa používajú v telocvičniach po celom svete, a preto sú vyrobené tak, aby vydržali. Sú tiež prvou voľbou pre väčšinu veslárskych klubov a serióznych veslárov – čo hovorí za všetko! Ide o profesionálny trenažér, ktorý vás nesklame.

Poloha pri veslovaní je skvelá a sedadlo je veľmi pohodlné aj na dlhé sedenie. Ak ste v telocvični používali veslo, s najväčšou pravdepodobnosťou to bol Concept2. Mnoho používateľov telocviční si kupuje lacný veslovací trenažér na domáce použitie a sú sklamaní pretože to nie je také dobré ako v telocvični.

Hlavné kľúčové vlastnosti veslovacieho trenažéru Concept D PM5 sú podľa výrobcu:

 • kvalitný vzduchový brzdný systém
 • vysoko kvalitné vyhotovenie konštrukcie s možnosťou jednoduchého rozloženia
 • veľmi dlhý pojazd vhodný aj pre vyššie postavy
 • moderný tréningový počítač PM5
 • jednoduchý prenos tréningových dát

2. Veslovací trenažér inSPORTline Air Master

Další kvalitný veslovací trenažér je tento krát od značky inSPORTline. Air Master prekvapil naozaj kvalitným vybavením za rozumnú cenu.

veslársky trenažér

inSPORTline Air Master
cena od 1219 €

 

Veslovací trenažér inSPORTline Air Master je zaujímavý hlavne svojou technológiou pokrokového brzdného systému, ktorý kombinuje to najlepšie zo vzduchového a zároveň elektromagnetického mechanizmu. Záťažové koleso má hmotnosť 2,3 kg a ovládanie záťaže je riešené elektronicky, ponúka celkom 16 programov. Hrudný pás nie je súčasťou balenia, fungovať s ním však dokáže.

Vďaka tejto kombinácii ponúka populárny HRC program, ktorý automaticky znižuje alebo zvyšuje záťaž podľa úrovne tepovej frekvencie. Nechýba ani WATT program a ďalšie, celkovo je k dispozícii 20 programov. Konštrukčne sa jedná o profesionálny veslovací ergometer, ktorý uspokojí najnáročnejších spotrebiteľov.

dobre prehľadný veľký a podsvietený displej, ktorý zobrazuje potrebné údaje. Dĺžkou pojazdu 124 cm sa radí medzi tie najlepšie veslovacie trenažéry, rovnako ako aj výbornou nosnosťou až 150 kg. Nemá štandardnú skladaciu konštrukciu, trenažér sa celý skladá do vertikálneho stavu. Jeho hmotnosť je mierne vyššia oproti ostatným produktom v tejto cenovej kategórii a to 50 kg a preto sú samozrejmosťou aj kvalitné transportné kolieska, ktoré uľahčia manipuláciu.

Hlavné kľúčové vlastnosti veslovacieho trenažéru Air Master sú podľa výrobcu:

 • veľmi dlhý pojazd vhodný aj pre vysoké postavy
 • pevná konštrukcia, ktorá sa ani po čase nerozkýva
 • spoľahlivý vzduchový brzdný systém s elektromagnetickou kontrolou záťaže
 • dobre prehľadný podsvietený displej s jednoduchým ovládaním
 • skladacia konštrukcia pre úsporu miesta v dobe nepoužívania či pri upratovaní
 • HRC program: stroj zvyšuje alebo znižuje záťaž tak, aby bol používateľ neustále v optimálnej zóne tepovej frekvencie a mal ideálny tep
 • WATT program: stroj zvyšuje alebo znižuje záťaž tak, aby používateľ vykonával nastavený výkon (napríklad zvýši záťaž pri znížení kadencie veslovania)
 • počítač zobrazuje: čas, vzdialenosť, výkon, počet záberov, spálené kalórie, čas na 500 m, počet záberov za minútu, tepovú frekvenciu

Veslovanie precvičuje takmer každú svalovú skupinu vrátane nôh, rúk, chrbta a stredu tela, pričom buduje vytrvalosť srdca a rozťahuje pľúca.

Mnoho ľudí sa vyhýba veslovacím trenažérom v posilňovni, nie sú si istí, ako ich používať alebo ako si dobre zacvičiť. Niektorí si tiež myslia, že veslovací stroj je určený len pre hornú časť tela. Nenechajte sa však pomýliť, vaše nohy tvrdo pracujú aj pri veslovaní.

Pri cvičení na tomto stroji sú rovnomerne aktívne všetky svalové partie – posilňujete tak hornú i dolnú časť vášho tela, najmä však chrbtové svaly.

Pravidelné využívanie týchto prístrojov má však ďaleko viac benefitov. Okrem toho, že sa vďaka nemu dopracujete k štíhlej, vyšportovanej postave a spevneniu svalstva, má taktiež pozitívny vplyv na krvný obeh a tlak a zvyšuje vitálnu kapacitu pľúc.

Veslársky trenažér alebo aj trenažér pľúc je šetrný ku kĺbom a pri správnej technike slúži aj ako spaľovač tukov. Jeho výhody ocenia hlavne ľudia so sedavým zamestnaním alebo bolesťami chrbta.

Prístroj je samozrejme vhodný ako pre mužov tak aj pre ženy.

Teraz, keď ste sa oboznámili s prospešnými účinkami veslárskeho trenažéra vám prezradíme, na čo je dobré prihliadať pri kúpe takéhoto zariadenia.

Pre koho je veslovací trenažér vhodný? 

Veslovací trenažér je vhodný pre úplne každého človeka nehľadiac na vek, hmotnosť alebo pohlavie.

Hodí sa tým, ktorí chcú schudnúť, zapotiť sa alebo posilniť celé telo. Cvičením na trenažéri totižto zapájate mnohé svaly celého tela.

Pred kúpou je však dobré uvedomiť si, že veslovací trenažér je kúsok, na ktorý si budete musieť zvyknúť. Je preto úplne normálne, ak sa stane, že v prvé dni na ňom nebudete vládať.

Alebo že nebudete vedieť, ako sa na ňom cvičí.

Namiesto toho, aby ste to vzdali, sledujte videá s tipmi, ako na trenažéri cvičiť. Poprípade si svoju kondíciu zlepšite neustálym cvičením na ňom.

Uvidíte, po čase sa to vyplatí.

Výhody veslovacieho trenažéra

Výskum publikovaný v časopise Trends in Sport Sciences naznačuje, že pri veslovaní využívame až 70 % svalovej hmoty. (zdrojová štúdia)

Ak sa pozriete na pohyb, pochopíte, prečo ide o celkový pohyb tela, ktorý začína od členkov a hýbe všetkými svalmi cestou hore cez vaše telo až do rúk.

Veslovací trenažér môže vášmu tréningu priniesť osvieženie a následné výsledky búdu znova o niečo lepšie.

Medzi hlavné výhody veslovania na veslovacom trenažéry patrí:

 1. Má nízky odpor, takže je nenáročný na kĺby.
 2. Je to dobrý doplnkový tréning k silovému tréningu.
 3. Zapája celé telo.
 4. Zlepšuje pevnosť stredu tela.
 5. Veslovaie je jednoduché a prirodzené.
 6. Zaberá menej miesta ako iné stroje na cvičenie na doma.
 7. Buduje svaly ale zároveň je to kardio cvičenie.
 8. Môže zlepšiť flexibilitu.

Ako vybrať veslársky trenažér?

Kúpa veslovacieho trenažéra bude jedným z najlepších rozhodnutí, ktoré urobíte – alebo úplne plytvanie peniazmi.

Predtým, ako zvažujete kúpu trenažéra, ste si istý, že ho budete používať?

Aby ste sa dostali do kondície a do formy, budete ho musieť používať aspoň štyrikrát týždenne, takže ak vás nebaví pohyb, nebudete ho používať.

Ak ste si istí, že ho budete používať a máte motiváciu dostať sa do kondície a formy, veslovací trenažér môže byť vynikajúcim a bezpečným spôsobom, ako to dosiahnuť. Ak máte dobrú techniku, zranenia sú skutočne veľmi nepravdepodobné.

Ďalej sa musíte rozhodnúť, koľko ste pripravení minúť za tento trenažér. Môžete minúť sumu od približne 200 € až po viac ako tisíc, takže si viete predstaviť, že v kvalite a funkciách je značný rozdiel.

Lacné modely môžu predstavovať falošnú nádej. Vyvarujte sa tomu, že kúpite stroj, ktorý sa ťažko používa a neposkytuje možnosť odcvičenia kvalitného tréningu.

Poradíme vám, ako vybrať ten správny veslovací trenažér presne pre vás. Vyberáme produkty len z kvalitných veslovacích trenažérov takže ani jedným z nich nespravíte krok vedľa.

Veslovacie trenažéry podľa účelu

Tieto prístroje sa delia na domáce veslovacie trenažéry a komerčné veslovacie trenažéry.

Ak zvažujete kúpu tohto prístroja na čisto domáce využitie, tak máte možnosť výberu z oboch typov.

No v prípade, že kúpený trenažér bude obývať nejakú telocvičňu, športový klub alebo fitness centrum, uistite sa, aby šlo naozaj o veslovací trenažér určený na komerčné účely.

A taktiež, aby spĺňal všetky legislatívne podmienky a predpisy pre takýto druh využívania.

Veslovacie trenažéry podľa typu záťaže

Záťaž pri cvičení na tomto stroji je tvorená odporom proti nášmu pohybu. Odpor sa následne produkuje niekoľkými technickými spôsobmi.

Najlepšia cena
insportline rio trenazer na veslovanie veslovací trenažér
Veslovací trenažér inSPORTline Rio
Veslovací trenažér, ktorý vás ohromí svojou skvelou cenou. Má tichý chod, kvalitné sedlo, display a nízku hmotnosť.

Momentálne sa na trhu nachádza 5 typov veslovacích trenažérov – každý z nich je určený pre inú skupinu cvičiacich, v rozličnej cenovej kategórii s rôznym rozpätím záťaže, pojazdu či životnosti.

Hydraulický veslársky trenažér

Hydraulický veslársky trenažér sa zaraďuje medzi najjednoduchšie modely, ktoré sú takisto najlacnejšie.

Tento druh trenažérov je rozmerovo menší, čo určite oceníte, ak obývate menšie priestory. Na vytváranie odporovej sily tu slúžia hydraulické piesty.

Pri veslárskych trenažéroch s týmto typom brzdného systému by sa dala označiť za nevýhodu minimálna možnosť nastavenia záťaže.

Magnetický veslársky trenažér

Na slovenskom trhu patrí medzi najrozšírenejšie magnetický veslársky trenažér, ktorý sa rozdeľuje na manuálne a elektronické.

Pri manuálnych sa záťaž nastavuje pomocou kolieska, zatiaľ čo pri elektronických prostredníctvom počítača. Veslovanie na trenažéri tohoto typu je veľmi pohodlné.

Brzdu tvorí silný magnet, ktorý sa v zotrvačníku približuje alebo oddeľuje, čím sa koordinuje veľkosť odporu.

Náročnejší používatelia určite ocenia, že tento typ umožňuje nastavenie vyššieho odporu. Medzi jeho ďalšieho výhody patrí aj dlhá životnosť či nehlučný pojazd.

Vodný veslársky trenažér

Ďalším typom na trhu je vodný veslársky trenažér, ktorý sa zaraďuje medzi veľkého obľúbenca najmä na západnom kontinente.

Odporové médium tu tvorí voda napustená v plastovom bubne, ktorý je súčasťou prístroja. Bubon je rozdelený na dve časti a v jednej z nich sa nachádzajú lopatky. Práve tie tvoria odpor pri manévrovaní s trenažérom.

Nevýhodami tohto prístroja sú väčšia hlučnosť pre bubon s vodou a nízka intenzita záťaže, ktorá sa dá ovládať množstvom vody pridanej do bubna.

Vzduchovo magnetický veslársky trenažér

Vzduchovo magnetický veslársky trenažér sa považuje za jeden z najlepších modelov a využívajú ho aj poprední atléti a športovci.

Na tvorbu odporu slúži zotrvačník s lopatkami obsadenými po jednej strane jeho obvodu. Záťaž sa nastavuje pomocou elektronickej techniky.

Tieto modely disponujú stabilnou a kvalitnou konštrukciou s dlhým pojazdom. Sú vhodné pre akékoľvek vysoké postavy.

Indukčný veslársky trenažér

Indukčný veslársky trenažér patrí cenovo medzi najdrahšie, ale taktiež treba podotknúť, že disponuje najvyšším možným nastavením záťaže.

Princíp brzdenia spočíva v elektromagnetickej indukcii.

Okrem plynulej regulácie záťaže či tichým chodom sa tento druh prístroja vyznačuje aj dlhou životnosťou.

Ovládací panel veslovacieho trenažéra

Ovládací panel je už v dnešnej dobe súčasťou väčšiny veslovacích trenažérov.

Pri prevedeniach s manuálnym riadením záťaže sa odpor nastavuje pomocou otočného regulátora so stupnicou.

Tie vyššie triedy však majú zabudovanú malú konzolu s vyšším počtom programov a doplnkovým vybavením.

Pre náročných
Veslovací trenažér inSPORTline inCondi RW600
Veslo, ktoré uspokojí aj tých najnáročnejších. Robustná konštrukcia, dlhý pojazd, LED displej, široká ponuka funkcií ho predurčujú aj pre komerčné účely.

Pojazd veslovacieho trenažéra

Existujú dve varianty pojazdu – s ložiskami a bez ložísk.

Zvyčajne sú to tie lacnejšie prístroje, ktoré majú pojazd vyrobený z plastu a sú bez ložísk.

Je samozrejmé, že tieto modely majú aj rýchlejšiu opotrebovateľnosť.

Keďže pojazd z veľkej časti určuje životnosť trenažéra a zaisťuje tichý chod počas manipulácii s prístrojom, je dôležité uistiť sa, že si zaobstaráte veslovací trenažér s ložiskom.

Nosnosť rámu

Nosnosť rámu veslovacieho trenažéra je jedným z hlavných parametrov, od ktorých sa bude odvíjať kvalita vašich tréningov.

Čím bude váš veslovací trenažér väčší, s o to pevnejšou konštrukciou bude disponovať.

Ak tento fitness prístroj bude využívaný viacerými ľuďmi, uistite sa, že vyhovuje parametrom najťažšej osoby, aby výkonnosť nástroja mohla vyhovovať všetkým jeho užívateľom.

Kvalita spracovania 

Trenažéry sú často vyrobené z kombinácie viacerých materiálov. Mali by ste preto sledovať, aké tieto materiály sú a či majú dostatočne vysokú nosnosť.

Materiál však nie je úplne všetko. Niektoré trenažéry môžu mať ten najlepší materiál, no ak nie sú správne spracované, je to úplne zbytočné.

Ak máte možnosť, zájdite do kamenného obchodu, v ktorom si môžete prístroj pozrieť. Uvidíte ho na vlastné oči.

Taktiež si naň môžete sadnúť a vyskúšať si, ako sa vám bude na ňom cvičiť.

Už po prvom sadnutí si môžete všimnúť, či výrobok nie je príliš labilný. Či udrží vašu hmotnosť a aký je.

V prípade internetových obchodov si môžete pozrieť napríklad recenzie iných používateľov. Poprípade si pozrieť podrobný popis, v ktorom nájdete niekoľko dôležitých informácií.

veslovanie

Kam trenažér umiestniť? 

Veslovací trenažér ste si správne vybrali, dôležité je poskladať ho a následne mu nájsť správne miesto.

Dopredu by ste však mali vedieť, že tento prístroj nie je kompaktný. Nehodí sa do malých miestností alebo bytov.

Náš TIP
veslovací trenažér oxfor insportline
Veslovací trenažér inSPORTline Oxford
Veslo, ktoré postačí na domáce používanie. Splní všetky vaše očakávania. Má dlhší pojazd, skvelé sedlo, odolnú konštrukciu a displej.

Pri veslovaní taktiež potrebujete dostatok miesta pre pohyb. 

Umiestnite ho preto do svojej domácej posilňovne. Prípade do miestnosti, kde pravidelne cvičíte.

Rozostup od ostatných fitness nástrojov, ako napríklad pás alebo bicykel, by mal byť aspoň jeden meter.

Hmotnosť trenažéra je dôležitá pre tých, ktorí ním plánujú pravidelne manipulovať a prenášať z miesta na miesto.

Na trhu nájdete modely od 15 do 45 kilogramov. Nie všetky sú však plne skladacie.

Niektoré sa poskladať nedajú a na to, aby ste ich preniesli, ich budeme musieť rozmontovať.

Spravidla platí, že ťažšie trenažéry sú viac stabilné a kvalitné. Nehľadajte preto ten najľahší model, ktorý by nemusel spĺňať dostatočné požiadavky kvality.

Dobré je taktiež vedieť, na čom by mal trenažér stáť. Ak máte drevené podlahy, dajte pod stroj nejakú ochrannú podložku. 

Zamedzíte tým zničeniu dreva a posúvaniu trenažéra počas cvičenia.

Cena 

Cena veslovacieho trenažéra je rôzna. Odvíja sa od spracovania, značky a taktiež funkcií, ktoré ponúka.

Nie každý túži do trenažéra investovať tisíce eur. To v skutočnosti ani nemusíte. S takto drahými profesionálnymi strojmi sa často stretávame len vo fitness centrách.

Doma by vám bol zbytočný.

Na začiatok je však dobré určiť si cenovú kategóriu, v ktorej sa budete pohybovať. Vyhnete sa tak zdĺhavému nakupovaniu, pretože z výberu automaticky vyradíte príliš drahé, ale aj lacné modely.

A v akých cenových hladinách sa veslovacie trenažéry nachádzajú?

Tie najlacnejšie modely nájdete v hodnote okolo 100 €. Drahšie aj nad 3 000 €. 

Ani jeden extrém však nie je dobrý. Lacné trenažéry pod 100 € nemusia byť kvalitné a nemusia poskytovať tie najlepšie funkcie.

Naopak, drahé, niekoľkotisícové kúsky majú desiatky funkcií, ktoré nevyužijete.

Trenažéry nad 200 – 300 € sú často vhodné na domáce použitie. Sú kvalitné, poskytujú množstvo funkcií a vedia sa prispôsobiť viacerým ľuďom.

Samozrejme, cenu je potrebné riešiť aj spolu s ďalšími parametrami.

Značka

Na trhu nájdete desiatky rôznych modelov od rôznych značiek. Ak sa v nich neorientujete, odporúčame vám sledovať jednotlivé parametre. 

Podľa nich modely porovnáte nehľadiac na značku.

V prípade, že by vás nejaké zaujímali, k veľmi obľúbeným sa radia inSPORTline alebo Concept2. 

Výrobky sú kvalitné a za príjemné ceny. Ide najmä o modely do domácnosti, ktoré nie sú vhodné na profesionálne použitie vo fitness centrách.

Ich výhodou je najmä to, že majú funkcie, ktoré reálne v domácnosti využijete.

žena na veslovacom trenažéri

Doplnky 

Veslovacie trenažéry majú časťo zaujímavé doplnky alebo funkcie, ktoré sa oplatia. K nim sa radí napríklad možnosť skladania. 

Túto možnosť sme už vyššie spomínali. Ak potrebujete trenažér premiestniť z miesta na miesto, je dobré, keď sa dá poskladať.

Dokonca, takáto skladacia konštrukcia je vhodná aj vtedy, keď trenažér používate v jednej z miestností doma a po cvičení ho potrebujete uložiť tak, aby nezavadzal.

Ďalším pomocníkom na premiestňovanie a transport sú kolieska. Tie sa dajú veľmi prakticky využiť najmä vtedy, keď musíte trenažér premiestniť do inej miestnosti.

A výhodným doplnkom je aj meranie tepovej frekvencie či iných dôležitých údajov. Tie sa následne zobrazujú na monitore.

Pri tepovej frekvencii často pomáha hrudný pás. Ten si môžete zakúpiť samostatne, poprípade ho k trenažéru dostať.

Pomocou bluetooth technológie sa spáruje s prístrojom. Získavate tak presné informácie.

1. Veslovací trenažér Concept2 D PM5

Najobľúbenejší veslovací trenažér na trhu. V pomere ceny k celkovej kvalite spracovania nemá na našom trhu takmer konkurenciu. Týmto trenažérom jednoducho nespravíte krok vedľa!

Concept2 D PM5 od inSPORTline
cena od 1339 €

Záruka 

Pre niekoho je možno záruka úplne bežnou vecou, pre iného nie. Pri nakupovaní trenažérov totižto nezískate záruku vždy. 

Kedy sa to deje?

Mnohých ťahá nakupovanie cez bazáre, kde dokážu na prístroji skvelo ušetriť. Bohužiaľ, takéto nakupovanie sa nemusí vždy vyplatiť.

Niekedy kúpite stroj, ktorý je už starší, reklamovať ho nemôžete a do jeho opravy vložíte toľko peňazí, že by ste si mohli kúpiť čisto nový prístroj.

Ešte predtým, ako si vyberiete nejaký kúsok z bazáru, si svoju voľbu premyslite.

V bežných obchodoch orientujúcich sa na šport a fitness vybavenie, dostanete bežnú, dvojročnú záruku.

Dokonca, niektoré značky poskytujú omnoho dlhšiu záruku na jednotlivé diely alebo celý prístroj.

Nakupovanie u overených predajcov je nielen bezpečnejšie, ale taktiež v mnohých prípadoch lepšie. Často totižto poskytujú autorizovaný servis, ktorý môžete po skončení záručnej doby využiť.

Ako cvičiť s veslovacím trenažérom

Pri práci s veslárskym trenažérom, hlavne ak ste začiatočník, si dávajte pozor na výšku zvolenej záťaže.

Kľúčom k správnemu veslovaniu je porozumieť pohybu a rôznym polohám, v ktorých sa pri veslovaní budete nachádzať.

Je ľahké veslovať zlou techniku, ak ste nedostali žiadne pokyny ako správne veslovať na veslovacom trenažéry. Často to vedie k neúčinnému tréningu a možnosti zranenia sa.

Možno sa budete musieť zoznámiť aj s obrazovkou vášho trenažéra. Každý veslársky trenažér bude mať inú obrazovku, ale medzi základné veci, ktorým treba venovať pozornosť, patrí:

 1. Koľko času ste veslovali.
 2. Medzičas (ako dlho vám trvá veslovanie na 500 metrov).
 3. Vzdialenosť, ktorú ste prešli, v metroch.
 4. Údery srdca za minútu (závisí od typu veslovacieho trenažéra, ktorý používate, a od úrovne vašej kondície).

Veslovací pohyb, ktorý vykonávate počas cvičenia

Veslovací pohyb má štyri fázy od začiatku do konca: počiatočnú pozíciu, prechod, koncovú pozíciu a potom ďalší prechod späť na začiatok cviku.

Krok 1: Chytenie „vesla“

Sadnite si vysoko na veslovací trenažér s rukami vzpriamenými, chrbtom vzpriameným a kolenami a členkami pokrčenými tak, aby boli vaše holene zhruba vertikálne.

Z tejto polohy pomocou lopatiek stiahnite ramená nadol a podopierajte stred tela. Toto zapojenie pomôže chrániť spodnú časť chrbta. Potom sa mierne predkloňte, chrbát držte rovný.

Krok 2: Jazda

Začnite tým, že budete tlačiť nohami, pričom sa stále podopierate a sťahujete svoj stred tela. Keď sú vaše nohy rovné, zakloňte sa v bokoch a nakloňte sa dozadu asi o 45 stupňov. Posledný pohyb je z vašich rúk (paží), keď potiahnete rukoväť vesla smerom k trupu, niekoľko centimetrov nad pupkom. Všimnite si poradie pohybov tela: nohy, stred tela, boky a ramená, ruky.

Krok 3: Zakončenie

Toto je odpočinková poloha oproti polohe záchytu – aj keď tu nebudete dlho odpočívať. Nohy sú takmer vystreté (v miernom pokrčení), ramená a chrbát sú naklonené preč od nôh, ruky (a rukoväť) sú pritiahnuté k telu a lakte sú zaseknuté smerom k trupu.

Krok 4: Opačný pohyb

Teraz vykonajte pohyby veslovania v opačnom poradí, aby ste sa vrátili do prvej polohy. Natiahnite ruky, nakloňte boky dopredu, aby sa trup dostal cez nohy, a potom mierne pokrčte kolená.

Kvalitný veslovací trenažér inSPORTline Air Master

Veslovací trenažér Air Master od značky inSPORTline prekvapil naozaj kvalitným vybavením za rozumnú cenu. Je vhodný aj na profesionálne použitie.

inSPORTline Air Master
cena od 1219 €

Ak neviete ako na to, pozrite si nasledujúce video o tom, ako používať veslársky trenažér.

Nehovoriac o tom, že si tak môžete privodiť nepríjemné bolesti chrbta. Netreba sa však báť, veslovanie na stroji patrí medzi jeden z najúčinnejších cvikov, ktorý zapojí takmer celé telo.

veslovací trenažér

Čo všetko budete potrebovať na cvičenie? 

Veľkou výhodou cvičenia na veslovacom trenažéri je najmä to, že k nemu nepotrebujete takmer nič. Teoreticky vám stačí len trenažér.

Aby ste však mohli cvičiť čo najlepšie a najkomfortnejšie, dobre urobíte, ak sa správne oblečiete a zvolíte vhodnú obuv. 

Na trenažér by ste mali voliť tenisky na cvičenie, ktoré na nohe dobre držia a nevyzúvajú sa. Najlepšie sú modely s gumovými podrážkami.

Nebudú sa zbytočne šmýkať alebo posúvať. 

Oblečenie by malo byť športové. Vhodné je napríklad funkčné tričko odvádzajúce pot a legíny. Muži by mali zvoliť obtiahnutejšie nohavice.

Voľné oblečenie sa môže kedykoľvek niekde zachytiť a spraviť viac škody ako úžitku. Dokonca by ste si mohli privodiť úraz. 

Aké sú časté chyby pri veslovaní?

Väčšina bežných chýb na veslárskom trenažéri súvisí s nesprávnou technikou.

 1. Nedostatočné zapájanie stredu tela počas jazdy – Skôr ako zatlačíte nohami dozadu, uistite sa, že je stred tela aktivovaný. V opačnom prípade skončíte tak, že budete vykonávať pohyb cez boky namiesto nôh.
 2. Zaoblenie chrbta – Ďalším problémom je prílišné zaoblenie chrbta a prepadnutie dopredu, čím sa prehnane zaťažujú chrbát a ramená.
 3. Počas zakončenia najskôr pokrčte kolená – Keď budete postupovať podľa správneho poradia oddychového pohybu (ruky, boky, trup a potom kolená), môžete sa dostať do zabehnutého rytmu, ktorý vám bude vyhovovať. Pokrčenie kolien najskôr zmení načasovanie pohybu a efektivitu.

Nezabúdajte na údržbu 

Na to, aby si veslovací trenažér udržal pekný dizajn a vydržal vám roky, sa oň musíte dobre starať. 

Pravidelne čistite nielen samotný stroj, ale taktiež jeho okolie. Pod ním a okolo neho vysávajte prach a čistite podlahy.

Správnou údržbou trenažéra predĺžite jeho životnosť a taktiež štýlový vzhľad. Myslite na to.

4.5/5 - (10 hlasov)

7 Komentáre

 1. Fuh, veslo je masaker. Mám doma už asi rok a každé ráno pred robotou dávam cca 40 minút. Kondička išla hore, to je jasné :).

 2. Parada my mame vo fitku ten od conceptu ale tieto sa mi zdaju super alternativa lebo planujem aj nejaky domov zakupit.. veslo je fakt pecka…zo zaciatku som daval max 400-500m ale teraz davam uz 2km denne a ideme dalej

 3. U mňa doma mám inCondi RW600 a cvičíme na ňom ja a pár klientov a všetko funguje na sto percent. V budúcnosti určite chcem vymeniť za kvalitnejší prístroj…

 4. Veslovanie som zaradil do treningu minuly rok a mozem povedat, ze som dobre spravil. Davam to ako rozohriatie pred treningom a niekedy aj po. Super vec!

 5. Veslo je velmi super vec! Precvicite vsetko davam ho jak warmup ale aj kardio po treningu. Cez koronu som kupoval Concept a pozeram ze ceny nesli nejak moc hore. Dobra kupa!

Napísať odpoveď

Please enter your comment!
Please enter your name here

Andrej
Andrej
Športu sa venujem odmalička. Hrám futbal a vo voľnom čase rád cvičím. Aj preto som sa rozhodol založiť tento web. Neustále sa v tejto problematike vzdelávam. V mojich článkoch sa budem snažiť priblížiť vám môj pohľad na vec.

CHCEŠ BYŤ FIT? ZAČNI HNEĎ TERAZ!

Dostaň sa do formy pomocou našich zaujímavých článkov.

Raz za čas ti pošleme zhrnutie toho najnovšieho, čo sa udialo vo svete fitness. Taktiež ti budeme posielať zľavy, pomocou ktorých ušetríš nejaké tie €. Tie potom môžeš dať napríklad za vstup do posilky.