LETNÉ ZĽAVY až 79 % ZOBRAZIŤ

DomovRecenzieAMULET 29 eRival 4.5 - Kompletná recenzia

AMULET 29 eRival 4.5 – Kompletná recenzia

Horský elektrobicykel AMULET 29 eRival 4.5 predstavuje skvelého spoločníka na dlhšiu horskú či rekreačnú cykloturistiku. Vďaka dojazdu až do 150 km, najnovšiemu elektromotoru BAFANG M410, výkonnej nabíjateľnej batérií a ďalším benefitom patrí k najpredávanejšiemu elektrobicyklu tejto sezóny.

AMULET 29 eRival 4.5

Kompletná recenzia AMULET 29 eRival 4.5

Amulet je moravská značka bicyklov, ktorá vznikla v roku 1992 pod záštitou firmy Techsport, ktorá samotné modely bicyklov vyrába. V ponuke nájdete bicykle v kategóriách MTB závodné, MTB športové (xc core), MTB dámske (cats), Dirt, Cross, Road a detské bicykle.

Jednotlivé parametre AMULET 29 eRival 4.5

E-bicykel AMULET eRival 4.5 patrí medzi najpredávanejšie modely elektrobicyklov v roku 2022.

Ide o kvalitný horský bicykel, ktorý si svojho zákazníka získa lákavým pomerom ceny a kvality, najnovším elektromotorom BAFANG M410 či dojazdom 50 až 150 km v závislosti od zvolenej úrovne podpory.

Čo vám môže AMULET eRival 4.5 ponúknuť?

Najnovší elektromotor BAFANG M410

Elektromotor BAFANG M410 je inováciou motora BAFANG M400. Ide pritom o najpoužívanejší stredový motor, ktorý disponuje nominálnym výkonom 250 W.

Za zmienku takisto stojí aj 80 Nm krútiaceho momentu, znížená váha len 3,4 kg a dostupnosť produktu.

V prípade nevýhod vás však v tomto smere môže zaskočiť jeho kvalita spracovania.

 

LCD displej a batéria  BAFANG s kapacitou 720 Wh

LCD displej predstavuje najčastejšiu voľbu a alternatívu pre BAFANG motory. Tento displej vás očarí svojou prehľadnosťou, jednoduchým ovládaním a sýtymi farbami.

LCD displej pre motor BAFANG zobrazuje základné hodnoty ako aktuálna rýchlosť, odber elektrickej energie z batérie, zvolenú prípomoc motora a čas.

Takisto medzi rozšírenejšie funkcie patrí:

 • viditeľnosť denného počtu najazdených kilometrov,
 • celkový počet najazdených kilometrov,
 • dojazd či spálené kalórie počas jazdy.

Rovnako výrobcovia nezabudli ani na pripojenie mobilného telefónu či svetla k bicyklu, preto je LCD displej doplnený o praktický USB výstup.

Čo sa týka batérie, batéria pre motory BAFANG sa vyznačuje veľkou univerzálnosťou a vysokou kapacitou až do 900 Wh. A to je už čo povedať.

Hliníkový rám

Hliník predstavuje sám o sebe mäkký materiál, preto sa pri výrobe rámov na bicykle používajú jeho zliatiny. Ide tak o skvelú alternatívu rámu, ktorý má až 3x nižšiu hmotnosť ako klasické oceľové rámy.

Takto vyrobené rámy disponujú väčším priemerom, vďaka čomu sa zvyšuje pevnosť samotného rámu.

Kotúčové brzdy ZOOM HB 875

ZOOM HB 875 sú hydraulické kotúčové brzdy od značky ZOOM, ktoré dlhodobo poskytujú konštantné brzdné vlastnosti či jednoduchú obsluhu.

ZOOM HB 875dvojpiestkové brzdy, čo znamená, že nie sú príliš náchylné na nutnosť presného nastavenia. Tým pádom ich nemusíte dávať tak často do servisu, čo môže byť pre rekreačných jazdcov veľkou výhodou.

e-bike

Nevýhodou v tomto smere však môže byť menšia plocha doštičiek, čo môže viesť k menším brzdným účinkom.

Prehadzovačky S-RIDE RD-M400

Ide o strednú triedu prehadzovačiek, ktoré majú aj svoje výhody ako napríklad spoľahlivý chod, nízka cena či nízke náklady pri servise. V prípade nevýhod ide o nepresný chod pri veľkom zaťažení.

Prehadzovačky S-RIDE RD-M400 sa najčastejšie používajú v kombinácii s 9-pastorkovou a 10-pastorkovou kazetou s rozsahom 11 až 36 zubov.

Ako bonus sú plne kompatibilné s 10-rýchlostnými systémami Shimano.

Vidlica SUNTOUR XCM

V prípade vidlice SUNTOUR XCM ide o spoľahlivú a servisne nenáročnú variantu, ktorá navyše disponuje praktickou funkciou uzamknutia na korunke. Tento typ vidlice je vhodný na horské a rekreačné použitie.

Jedinou nevýhodou tohto modelu vidlice je absencia presného nastavenia na konkrétneho jazdca.

Zhrnutie recenzie AMULET 29 eRival 4.5

AMULET 29 eRival 4.5 predstavuje veľmi kvalitne mechanicky vyrobený model, ktorý ponúka niekoľko vychytávok a benefitov.

Medzi najväčšie pútače patrí najnovší elektromotor BAFANG M410 s výkonom 250 W, výkonná batéria IPS, ktorá využíva články SAMSUNG, servisne málo náročná pružinová vidlica či 10-stupňové radenie.

V prípade bicykla AMULET 29 eRival 4.5 si tak na svoje prídu náročnejší cyklisti, ktorým vyhovuje dojazd až do 150 km, a rovnako aj fanúšikovia rekreačnej cyklistiky.

Čo sa týka nevýhod, medzi najväcšie nevýhody, ktoré sme počas testovania zistili, patrí obmedzovať rýchlosti.

elektrobicykel-amulet-29-erival-4-5-black-shiny-black-matt

Plusy a mínusy AMULET 29 eRival 4.5 

PLUSY
 • 10-stupňové radenie
 • Silný akumulátor
 • Bezproblémová pružinová vidlica
 • Dlhý dojazd
MÍNUSY
 • Základ neobsahuje stojan
 • Obmedzovač rýchlosti

E-bike

Elektrický bicykel alebo e-bike je bicykel vybavený elektromotorom, ktorý vám pomáha pri šliapaní. Tento motor je napojený na nabíjateľnú batériu, ktorá je namontovaná na bicykli.

elektrobicykel-amulet-29-erival-4-5-black-shiny-black-matt

Jednotlivé modely ponúkajú množstvo režimov, z ktorých si môžete vybrať taký, ktorý vám uľahčí vašu jazdu prírodou či mestom.

Kedy sa oplatí e-bike a pre koho je vhodný

Elektrické bicykle predstavujú skvelú alternatívu benzínových skútrov, ktoré používajú namiesto benzínu nabíjateľné batérie. Tie dokážu ísť 25 až 45 km / h, čo predstavuje skvelý dopravný prostriedok napríklad do práce alebo do školy v rámci mesta.

Aké výhody ponúka elektrický bicykel?

Zlepšenie fyzického zdravia

Podľa štúdie z časopisu Journal of Medical Internet Research tí ľudia, ktorí jazdia na elektrických bicykloch, zažívajú takmer toľko cvičenia ako tí, ktorí jazdia na horských bicykloch, a to bez pocitu náročného tréningu.

Jednoduchšia jazda

Asistencia pedálov na e-biku dáva jazdcom impulz, ktorý im pomáha pri kopcoch, stúpaniach a nerovnom teréne. To im umožňuje plynulejšiu jazdu a znižovanie námahy kĺbov.

Skvelá alternatíva

E-bicykle sú klasifikované ako bicykle, čo z nich robí skvelú náhradu na dochádzanie do zamestnania či školy. To znamená, že v mnohých mestách môžete jazdiť po chodníkoch a cyklotrasách, kam sa klasické auto či skúter nedostane.

e-bike

Rýchlejšie a bezpečnejšie riešenie

Vďaka e-bikom sa dostanete do cieľa rýchlejšie ako bežný bicykel. Takisto elektrobicykle majú tendenciu byť bezpečnejšie, pretože počas jazdy sa môžete rýchlejšie dostať z nebezpečnej cesty alebo držať krok s premávkou.

Aké sú rozdiely medzi e-bikom a klasickým bicyklom

Hoci hlavným rozdielom medzi e-bikom a klasickým bicyklom je práve jeho elektromotor, existujú aj iné rozdiely, ktoré by ste mali pred kúpou elektrického bicykla zvážiť. Ide o parametre ako hmotnosť, funkcie, skúsenosti, nabíjanie batérie a údržba.

Hmotnosť

Rovnako ako bežné bicykle, aj e-bicykle majú rovnaké mechanické časti ako napríklad rám, kolesá, sedadlo, riadidlá a ďalšie. Okrem toho však disponujú aj elektrickými komponentami  ako batéria či motor, čo im pridáva váhu navyše.

 

Funkcie

Základnou funkciou elektrobicykla je batéria, ktorá je napojená na motor a hnacie ústrojenstvo. Z tohto dôvodu sa musíte spoliehať na to, že všetky časti e-biku spolu navzájom spolupracujú, inak by ste si nemohli vašu rekreačnú jazdu vychutnať do sýtosti.

Rovnako e-bike predstavuje rýchlejšie a jednoduchšie riešenie, ako sa bez starosti dostať z bodu A do bodu B. Klasický bicykel vás takisto dostane tam, kam chcete, ale bude to trvať určite dlhšie.

Nabíjanie batérie

Pri klasickom bicykli stroj jednoducho chytíte, nasadnete naň a môžete vyraziť. Pri e-bicykloch nemôžete zabudnúť na nabitie batérie, pretože bez vybitej batérie sa ďaleko nedostanete.

Údržba

Mechanické diely na e-bikoch je možné servisovať v rovnakých predajniach ako bežný bicykel, no v prípade elektrickej časti budete musieť svoj bicykel zaniesť do obchodu, ktorý sa špecializuje na tento typ bicyklov.

Aká je cena e-bikov?

Elektrobicykle sa delia na jednotlivé kategórie, pričom každá kategória je inak cenovo ohodnotená. Samotná cena elektrobicykla sa odvíja od množstva funkcií, kvality použitých súčiastok a komponentov, samotnej značky a náročnosti vybavenia.

Elektrické bicykle nájdete v jednotlivých cenových kategóriách:

 • menej ako 770 eur,
 • od 770 eur do 1 500 eur,
 • od 1 500 eur do 2 300 eur,
 • nad 2 300 eur.
4/5 - (54 hlasov)

Napísať odpoveď

Please enter your comment!
Please enter your name here

Denisa Neuschlová
Denisa Neuschlová
Milujem zdravý životný štýl a šport každého druhu. Rovnako, ako návštevníci efitka, aj ja sa snažím týmito pravidlami riadiť. Skvelým pomocníkom na tejto ceste sú tipy a rady, návody a odporúčania, ktoré pre vás píšem.

CHCEŠ BYŤ FIT? ZAČNI HNEĎ TERAZ!

Dostaň sa do formy pomocou našich zaujímavých článkov.

Raz za čas ti pošleme zhrnutie toho najnovšieho, čo sa udialo vo svete fitness. Taktiež ti budeme posielať zľavy, pomocou ktorých ušetríš nejaké tie €. Tie potom môžeš dať napríklad za vstup do posilky.