LETNÉ ZĽAVY až 79 % ZOBRAZIŤ

DomovFitnessNáramkyFitness náramok. Ktorý je najlepší? Test a recenzia + (TOP 7)

Fitness náramok. Ktorý je najlepší? Test a recenzia + (TOP 7)

Fitness náramok, inak nazývaný aj monitor aktivity alebo fitness hodinky, je športový doplnok, zaraďovaný do tzv. skupiny wearables alebo wearable electronics (nositeľnej elektroniky).

V poslednej dobe sa čoraz intenzívnejšie začal spájať so slovným spojením „zdravý životný štýl“.

Ale ako môže jeden náramok zvýšiť kvalitu vašej športovej aktivity a vášho zdravia?

Toto malé, takmer nenápadné zariadenie, ktoré by si nejeden človek mohol zmýliť s obyčajným módnym doplnkom, v skutočnosti disponuje rozsiahlou ponukou vymožeností a funkcií.

Jeho hlavným účelom je však v prvom rade monitorovanie vašich fyzických výkonov v určitých oblastiach počas denného nosenia ale i cez noc.

Tie si následne môžete pozrieť na technologickom zariadení, ktoré je kompatibilné s vaším náramkom – môže sa jednať o smartfón, tablet alebo notebook.

Prečo používať fitness náramok?

Uponáhľaná doba, ktorá nám kladie na plecia priveľa zodpovedností, nám často nedá ani vydýchnuť. Väčšina ľudí trávi dominantný kus svojho času v práci a ani to sedavé zamestnanie nenecháva človeku veľa priestoru na pohyb.

Následne sa unavený ponáhľate domov pred vaše televízory alebo za ďalšími povinnosťami. A tak vo vašom životnom štýle akosi nezostáva priestor pre aktívne činnosti alebo menší pohyb.

Ba v tom kolobehu možno aj zabúdate na samotný prehľad o vašom zdravotnom stave, čo je možno ešte horšie ako samostatná absencia pohybu.

Avšak vďaka fitness náramku (v angličtine známemu aj ako fitness bands, fitness trackers alebo activity monitors) sa to všetko môže razom zmeniť.

Vďaka vymoženostiam, ktoré vám tento prístroj ponúkne, budete mať nielen jasný prehľad o správaní vášho tela a fyzických výkonoch, ale rozličné programy a funkcie vo vás prebudia súťaživého ducha a scelia vašu pevnú vôľu, aby ste boli odhodlaný dokončiť stanovený cieľ, ktorý ste si zadali.

Tento malý športový doplnok sa stane doslova vaším osobným trénerom.

Najlepší fitness náramok – konzultované s odborníkom

Ďalšie výhody fitness náramkov:

  • neprestajné zaznamenávanie prejdených krokov, prejdenej vzdialenosti, spálených kalórií, času najväčšej aktivity
  • meranie srdcového tepu
  • monitorovanie dĺžky a kvality spánku
  • poskytnutie prehľadu o nameraných hodnotách
  • pravidelné informovanie o progrese
  • informovanie o potrebnom výkone k dosiahnutiu stanovených cieľov
  • upozornenie na nízku pohybovú aktivitu
  • funkcia inteligentného budíka
  • oznámenie prichádzajúceho hovoru, správy, facebook správy
  • možná interakcia s priateľmi, rodinou

Na čo prihliadať pri výbere fitness náramku?

Práve pre rozmanité druhy, značky a vymoženosti je častokrát ťažké zvoliť si ten vhodný fitness náramok, ktorý bude spĺňať všetky vaše osobné preferencie.

Na čo teda prihliadať pri kúpe a čo všetko je dobré zvážiť?

Dizajn fitness náramku

V prvom rade by mal byť váš fitness náramok praktický a pohodlný na nosenie a vykonávanie športových aktivít.

V dnešnej dobe už však môžete natrafiť na tieto náramky  v skutočne elegantnom, minimalistickom dizajne, ktoré môžete využiť aj ako módny doplnok.

Tieto monitory aktivity však nedostať len v podobe samotného náramku, ale aj v podobe USB kľúču alebo ako klip, ktorý môžete nosiť na opasku alebo na inej časti oblečenia.

Fitness náramok s displejom alebo bez?

Fitness náramky s displejom sú jednoznačne oveľa praktickejšie. Vďaka zabudovanému displeju máte prehľad o svojich výsledkoch a progrese v reálnom čase.

Pre náročných
Samsung Gear Fit2 Pro R365 Black
Fitness náramok s obrovským množstvom skvelých funkcií. Obsahuje OLED displej, krokomer, výpočet spálených kalórií, monitoring aktivity spánku a mnoho iného.

To je mimoriadne výhodné pri samotnom cvičení a športovaní – ak so sebou nechcete mať svoj mobilný telefón , lebo by vám prekážal, ale chcete neprestajne monitorovať svoje pokroky, môžete jednotlivé informácie sledovať priamo na displeji na svojom zápästí.

smart hodinky fitness naramok

Fitness náramky bez displeja sú rovnako účinné zariadenia ako tie so zabudovaným displejom. Jediný rozdiel medzi nimi je, že pri náramku bez displeja potrebujete mať prístup k mobilnej aplikácii, prostredníctvom ktorej si viete neskôr skontrolovať svoje namerané hodnoty a pokroky.

Synchronizácia

Svoj náramok budete musieť pravidelne zosynchronizovať s vaším mobilným zariadením, či už sa jedná o smartfón, notebook alebo tablet.

Práve preto je dôležité, aby bol chod tohto procesu čo najjednoduchší a rýchlejší.

Synchronizovať svoj náramok s mobilným telefónom (alebo iným zariadením) môžete dvoma spôsobmi – buď náramok priamo napojíte na svoje zariadenie alebo využijete bezdrôtovú technológiu Bluetooth.

V tomto prípade sa však uistite, že váš mobilný telefón podporuje Bluetooth 4.0 Low Energy.

Dôležitosť mobilnej aplikácie

Mobilnú aplikáciu určite oceníte v tom prípade, ak váš fitness náramok nemá zabudovaný displej. Prostredníctvom aplikácie si potom môžete veľmi ľahko a rýchlo prezrieť všetky vaše výsledky a namerané hodnoty.

Skvelá voľba
Deveroux H5 BLACK
Fitness náramok s vysokou odolnosťou a veľmi dlhou výdržou batérie. Je vybavený notifikáciami a kompatibilný s iOS aj Android systémom. Ďalšie funkcie sú napríklad meranie srdečného tepu, počítadlo kalórií a mnoho iného.

Nehovoriac o tom, že cez samotnú aplikáciu si stanovujete svoje ciele, ktoré chcete dosiahnuť v jednotlivých kategóriach, zdieľate svoje výsledky s vašimi známymi a priateľmi, alebo ich vyzývate k rozličným súťažiam a pod.

V prvom rade si overte, či je váš fitness náramok kompatibilný na prácu s inými zariadeniami.

Väčšina z nich podporuje oba najviac rozšírené operačné systémy Android a Apple iOS, avšak niektoré podporujú napríklad aj Windows Phone.

Preto sa uistite, že vami zakúpený fitness náramok bude kompatibilný s  operačným systémom, ktorým disponujú aj vaše mobilné zariadenia.

Je dobré mať na pamäti aj to, že niektoré fitness náramky spolupracujú len so zariadeniami rovnakej značky.

Pamäť fitness náramku

Pri výbere fitness náramku si zistite, akou veľkou vnútornou pamäťou disponuje váš náramok.

Takto budete vedieť koľko dní bude váš náramok schopný uschovávať namerané hodnoty bez potreby synchronizácie.

Nabíjanie fitness náramku

Ďalším veľmi dôležitým faktorom, na ktorý je potrebné prihliadať je dĺžka výdrže batérie na jedno nabitie.

Väčšina z nich sa nabíja pomocou USB a po nabití zostanú v pohotovostnom režime približne 5 dní, zatiaľ čo niektoré typy majú výdrž aj cez 2 týždne.

Avšak časté nabíjanie tohto prístroja sa vám môže postupom času zunovať alebo tým náramok stratí na svojej efektivite.

Keďže zariadenie si bude vyžadovať pravidelné nabíjanie, budete musieť vždy prihliadať na dobu, kedy sa vybije a následné nabíjanie, počas ktorého nebudete môcť náramok využívať.

Podaktoré náramky však majú vymeniteľné batérie, podobné tým, ktoré nájdete v hodinkách. Vďaka batériám sa vyhnete potrebe pravidelného nabíjania svojho fitness náramku.

Výdrž batérií sa pohybuje v rozpätí 6 až 12 mesiacov.

Vymoženosti náramku

Po tom, ako ste si určili, aké sú vaše približné požiadavky na váš nový fitness náramok, prichádza na rad najdôležitejší aspekt – samotné vymoženosti a funkcie, ktoré fitness náramky ponúkajú.

Medzi základné funkcie týchto monitorov aktivity samozrejme patrí monitorovanie fyzickej aktivity počas denného nosenia ale aj počas noci.

Namerané hodnoty si následne viete pozrieť buď na samotnom displeji náramku alebo na pripojenom mobilnom zariadení.

Cenovo dostupný
Aligator M2
Fitness náramok, ktorý dokáže zobraziť budík, krokomer, kalórie, tep srdca, nutnosť odpočinúť si a mnoho iného.

Veľa fitness náramkov však ponúka oveľa rozšírenejšie vymoženosti.

V spojení so smartfónom vám váš fitness náramok ponúkne oznámenie o prichádzajúcom hovore, správe, oznámení z kalendára.

Niektoré dokonca disponujú technológiou inteligentného budíka, kedy vás váš náramok zobudí jemným zavibrovaním.

Ďalšie funkcie zase umožňujú zaznamenávať proces stravovania, kedy si do mobilného telefónu odfotíte svoje porcie jedla alebo oskenujete čiarový kód potraviny a ono sa automaticky uloží do vašej mobilnej aplikácie.

Vďaka pestrej ponuke fitness náramkov si každý nájde ten, ktorý bude presne vyhovovať jeho osobným preferenciám a bude spĺňať svoj účel.

Najlepšie fitness náramky

4.4/5 - (10 hlasov)

Napísať odpoveď

Please enter your comment!
Please enter your name here

Andrej
Andrej
Športu sa venujem odmalička. Hrám futbal a vo voľnom čase rád cvičím. Aj preto som sa rozhodol založiť tento web. Neustále sa v tejto problematike vzdelávam. V mojich článkoch sa budem snažiť priblížiť vám môj pohľad na vec.

CHCEŠ BYŤ FIT? ZAČNI HNEĎ TERAZ!

Dostaň sa do formy pomocou našich zaujímavých článkov.

Raz za čas ti pošleme zhrnutie toho najnovšieho, čo sa udialo vo svete fitness. Taktiež ti budeme posielať zľavy, pomocou ktorých ušetríš nejaké tie €. Tie potom môžeš dať napríklad za vstup do posilky.