LETNÉ ZĽAVY až 79 % ZOBRAZIŤ

DomovMagazínJakub Enžl: Fitness guru alebo stelesnenie sily a estetiky

Jakub Enžl: Fitness guru alebo stelesnenie sily a estetiky

V súčasnom svete fitness influencerov je ťažké nájsť niekoho, kto skutočne stojí za svojimi slovami a prináša hodnotu do života svojich sledovateľov. Výnimkou je Jakub Enžl, osobnosť, ktorá nielenže inšpiruje svojím prístupom k tréningu, ale aj ponúka konkrétne nástroje a rady pre tých, ktorí chcú dosiahnuť svoje fitness ciele.

 

Kto je Jakub Enžl?

Keď sa niekto venuje fitness a kulturistike vyše 10 rokov, očakávate od neho obrovské množstvo skúseností a porozumenia pre tento šport.

Jakub Enžl je presne takým človekom. Jeho vek je 26 rokov a počas poslednej dekády sa intenzívne venuje fitness, kulturistike, ale aj powerliftingu.

Rýchly prehľad:

 • Meno: Jakub Enžl
 • Vek (dátum narodenia): 21.1.1997
 • Výška: 194 cm
 • Hmotnosť: 120-130 kg

Jedinečný prístup k tréningu

Čo robí Jakuba výnimočným, je jeho prístup k tréningu. Verí, že nie je dostačujúce, aby svaly iba dobre vyzerali. Mali by tiež plniť svoju funkciu a byť silné.

Tým pádom v tréningoch kombinuje kulturistické a powerlifterské postupy. Tým dosahuje nielen krásu svalov, ale zároveň aj ich silu.

Zdroj: https://www.instagram.com/jakubenzl/

Čo ponúka svojim fanúšikom?

Jakub má na svojom webe niekoľko tréningových plánov a kníh.

ENJOY PROGRAM

Toto je 8-týždňový tréninkový plán, ktorý kombinuje svalový rast so silovým rozvojom. Každý týždeň je detailne popísaný, čo sa týka váhy, sérií, opakovania a mnoho ďalšieho. Tento program je určený pre tých, ktorí sú v tréningu už pokročilí.

PRO ZAČÁTEČNÍKY

Jakub myslel aj na úplných začiatočníkov. Pre nich pripravil 6-týždňový tréninkový plán. Doporučuje však, aby si pred začatím nastudovali techniku cvikov alebo mali sprievodcu, ktorý im v tom pomôže.

SSF PROGRAM

Ďalší 8-týždňový plán, tentokrát zameraný na zvýšenie sily, svalovej hmoty a ich funkčnosti. Opäť je určený pre pokročilých cvičencov.

Silné sociálne siete

Jakuba môžete nájsť na rôznych sociálnych sieťach. Najaktívnejší je na instagrame a na YouTube. Na instagrame má ku dnešnému dňu viac ako 302 tisíc followerov.

Jakub má aj veľmi obľúbený YouTube kanál. Prvé video uploadol 13. 9. 2015. Od tohto dátumu nám Jakub Enžl približuje svet fitness osobným a autentickým spôsobom.

S viac ako 36 miliónmi zhliadnutí z 353 videí (ku dnešnému dňu) je zrejmé, že jeho prístup rezonuje s mnohými ľuďmi.

Na jeho kanáli nájdete podrobné návody na správnu techniku cvikov, cenné informácie o výžive a osvedčené tipy na zlepšenie vášho tréningu. Ak hľadáte spoľahlivý a osobný zdroj o fitness, Jakub Enžl je ten správny človek, ktorý vás povedie k vašim cieľom.

Pozrite si jedno z najnovších Jakubových videí:

Spolupráca s firmami

Jakubova popularita nespočíva len v jeho tréningových plánoch. Spolu s firmou GymBeam vytvoril aj vlastnú predtréningovku s názvom ENJOY.

ENJOY – predtréningovka od Jakuba Enžla

enjoy jakub enžl

 • Komplexné zloženie: Zloženie kombinuje látky ako beta alanín, citrulín malát a mnohé iné pre komplexnú podporu výkonu.
 • Energia bez kolísania: S kombinovaným účinkom kofeínu, l-teanínu a theacrínu zabezpečuje postupný nástup energie a jej trvajúci efekt.
 • Podpora spaľovania tukov: Obsahuje synefrín, prírodný spaľovač tukov.
 • Odolnosť voči stresu: Zahŕňa adaptogény ako ženšen a rozchodnicu ružovú na zvýšenie odolnosti organizmu.
 • Optimalizácia výkonu: Prispieva k zníženiu únavy, podpore energie a lepšiemu prísunu živín do svalov.
 • Obsah vitamínov: Obsahuje vitamíny ako C, B3, B12, a B1, ktoré podporujú imunitu, látkovú premenu a redukciu únavy.
 • Skvelá chuť: Poteší vaše chuťové poháriky lahodnou malinovou príchuťou.

Je to komplexný produkt určený pre tých, ktorí chcú získať maximálny výkon pred tréningom. Tento produkt vznikol vo spolupráci s Jakubom, a obsahuje ingrediencie ako kofeín, citrulin malát, beta alanín a ďalšie.

Prečo je tak populárny?

Jednoduchá odpoveď? Svojou autentickosťou a odbornými radami, ktoré dáva svojim fanúšikom na YouTube. Tam môžete nájsť množstvo tipov a trikov ohľadom cvičenia, takže je ľahké overiť si jeho znalosti.

V závere, Jakub Enžl nie je len ďalším fitness influencerom. Je odborníkom s hlbokým porozumením pre tréning a výživu. Jeho prístup k tréningu a produkty, ktoré ponúka, sú dôkazom jeho odhodlania pomôcť iným dosiahnuť ich fitness ciele.

Záver

V dobe digitálnych technológií, kedy je každý druhý človek na sociálnych sieťach expertom na fitness, je osviežujúce nájsť niekoho ako Jakub Enžl. Jeho skutočné skúsenosti, spojené s vášňou pre to, čo robí, ho vyzdvihujú nad mnohých jeho rovesníkov. Ak hľadáte autentický zdroj informácií o cvičení a zdravom životnom štýle, Jakub je ideálna voľba. Jeho videá a počet followerov sú dôkazom toho, že to čo robí, robí veľmi dobre.

4.8/5 - (19 hlasov)

Napísať odpoveď

Please enter your comment!
Please enter your name here

Andrej
Andrej
Športu sa venujem odmalička. Hrám futbal a vo voľnom čase rád cvičím. Aj preto som sa rozhodol založiť tento web. Neustále sa v tejto problematike vzdelávam. V mojich článkoch sa budem snažiť priblížiť vám môj pohľad na vec.

CHCEŠ BYŤ FIT? ZAČNI HNEĎ TERAZ!

Dostaň sa do formy pomocou našich zaujímavých článkov.

Raz za čas ti pošleme zhrnutie toho najnovšieho, čo sa udialo vo svete fitness. Taktiež ti budeme posielať zľavy, pomocou ktorých ušetríš nejaké tie €. Tie potom môžeš dať napríklad za vstup do posilky.