LETNÉ ZĽAVY až 79 % ZOBRAZIŤ

DomovMagazínJe športtester potrebnou pomôckou pri športovaní?

Je športtester potrebnou pomôckou pri športovaní?

Odpoveď na túto otázku znie jednoducho: nie je. Veď aj športovci na prvých Olympijských hrách v roku 776 p. n. l. súťažili a zvládli to bez športtesterov – potrebovali k tomu iba svoje telo a odhodlanie.

Bolo by však nefér nespomenúť, že aktuálne olympijské rekordy nepochádzajú z tejto doby.

Napríklad olympijský rekord v 400 m šprinte je z roku 2016, keď športovci už športtestery používali.

Je teda namieste sa spýtať:

Je športtester potrebnou pomôckou pri športovaní, keď sa chcem zlepšiť?

Športtester vám pomôže zlepšiť sa


Samozrejme, tvrdiť, že bez športtesteru sa športovec nedokáže zlepšiť, by nebolo pravdivé. Je to však pomôcka, ktorá ponúka množstvo dôležitých údajov, aké by sme inak sotva, a keď už, tak veľmi pracne, zozbierali.

Športtestery však tieto údaje iba nezbierajú, ale aj vyhodnocujú, a tak sa môžu stať osobným trénerom – vy si nastavíte cieľ vášho tréningu a zariadenie vám povie, kedy máte zrýchliť, kedy spomaliť, aký máte srdcový tep, priemernú rýchlosť, koľko kalórií ste spálili a podobne.

Prípadne, ak máte skutočného osobného trénera, nemusí byť vždy prítomný na vašom tréningu – stačí mu poslať namerané údaje z daného dňa a tréner ich vie vyhodnotiť, hoci vás nevidel v akcii.

Prehľad tréningov bez zapisovania


Ak by ste chceli zistiť vašu najvyššiu, či priemernú rýchlosť počas tréningu, bez športtesteru by to bolo pomerne zložité. Potrebovali by ste poznať presnú dĺžku trasy a na základe vášho času by ste vypočítali priemernú rýchlosť, no najvyššiu by bolo stále komplikované zistiť.

Športtestery disponujú GPS prijímačom a ďalšími snímačmi, vďaka ktorým máte tieto údaje k dispozícii, aj keď bežíte po neznámej trase. Alebo bicyklujete, plávate na otvorenej vode, či pádlujete po rieke.

Veľkou výhodou je tiež súhrnný výpis vašich výsledkov, ktoré si jednoducho stiahnete do vášho PC či smartfónu.

Nemusíte si po každom tréningu ručne rozpisovať údaje z tréningu,  zariadenie to urobí za vás.

Vďaka tomu máte všetky podstatné informácie na jednom mieste a môžete podrobne analyzovať svoje výkony, objaviť silné stránky, rozpoznať nedostatky a prispôsobiť tomu ďalšie smerovanie aktivít.

Každý sme iný a práve tieto čísla nám pomáhajú vytvoriť tréning presne na mieru.

Príležitosť pre súťaživcov


Športtestery nie sú však iba pre profesionálov či amatérov s ambíciami, ich funkcie môžu osloviť aj súťaživých hobby športovcov.

Ak máte priateľa, s ktorým sa pretekáte a súťažíte, kto bude lepší, športester  to objektívne rozlúskne za vás.

Vďaka rôznym športovým aplikáciám môžete svojmu kamarátovi poslať výzvu na prekonanie vášho času či pochváliť sa svojím posledným výkonom.

Ak chcete byť lepší, prirodzená ľudská súťaživosť je skvelou motiváciou.

5/5 - (2 hlasov)

Napísať odpoveď

Please enter your comment!
Please enter your name here

Andrej
Andrej
Športu sa venujem odmalička. Hrám futbal a vo voľnom čase rád cvičím. Aj preto som sa rozhodol založiť tento web. Neustále sa v tejto problematike vzdelávam. V mojich článkoch sa budem snažiť priblížiť vám môj pohľad na vec.

CHCEŠ BYŤ FIT? ZAČNI HNEĎ TERAZ!

Dostaň sa do formy pomocou našich zaujímavých článkov.

Raz za čas ti pošleme zhrnutie toho najnovšieho, čo sa udialo vo svete fitness. Taktiež ti budeme posielať zľavy, pomocou ktorých ušetríš nejaké tie €. Tie potom môžeš dať napríklad za vstup do posilky.