LETNÉ ZĽAVY až 79 % ZOBRAZIŤ

DomovŠportKorčuleNajlepšie detské kolieskové korčule - Vyberáme (TOP 7)

Najlepšie detské kolieskové korčule – Vyberáme (TOP 7)

Jazda na kolieskových korčuliach patrí k obľúbeným letným športom nielen pre dospelých, ale aj pre deti. Nenechajte preto nič na náhodu, a zaobstarajte vašim najmenším kvalitné detské kolieskové korčule podľa našich tipov a skúseností.

Pri kúpe detských kolieskových korčúľ musíte myslieť na rôzne parametre, pretože deti zvyknú ešte rásť, a ich veľkosť chodidla či jazdecké skúsenosti sa časom a dospievaním menia.

V nasledujúcom článku vám poradíme, ako vybrať najlepšie detské kolieskové korčule pre vaše dieťa, a takisto vám prinesieme TOP 5 modelov detských korčúľ podľa vašich recenzií.

Najlepšie detské kolieskové korčule

Vyberáme najlepšie detské kolieskové korčule – TOP 5

Detské kolieskové korčule fit3 OXELO

detské kolieskové korčuleDetské kolieskové korčule fit3 predstavujú kvalitný produkt spoločnosti OXELO, ktorý má všetko, čo vaše dieťa pri jazde na korčuliach potrebuje. Ide o pohodlné a viacúčelové korčule, ktoré sú nastaviteľné na 4 veľkosti. Ide o model detských korčúľ, ktorý je ideálny na dlhé výlety.

Hlavné výhody:

 • 4 nastaviteľné veľkosti od 29 do 38,
 • polopružná vnútorná topánka a stielka z peny,
 • trojitý systém stiahnutia (šnúrky, pracky a suchý zips),
 • protišmykové kolieska a brzda z gumy,
 • kvalita sklzu vďaka kompozitovému rámu a ložiskám ABEC 3.

Nastaviteľné korčule WORKER Nolan 2v1 

detské kolieskové korčuleNastaviteľné korčule Worker Nolan 2v1 predstavujú ideálnu voľbu pre nadšencov letného a zimného korčuľovania. V lete sú vám k dispozícií kolieskové korčule s hliníkovým rámom, v zime sú naopak Worker Nolan vybavené oceľovým nožom na ľad.

Hlavné výhody:

 • korčule 2 v 1 na leto aj zimu,
 • ľahké obúvanie a bezpečnostné zapínanie s prackou MicroLock,
 • pohodlná jazda vďaka vnútornej topánke so systémom Comfort Fit,
 • spevnenie členka vďaka technológií Safety Ankle,
 • jedinečný a atraktívny dizajn.

Kolieskové korčule Powerslide Phuzion Argon Rose 100 Trinity 

detské kolieskové korčuleHľadáte jedinečné a kvalitné korčule pre vašu malú princeznú? V tom prípade siahnite po detských kolieskových korčuliach Powerslide Phuzion, ktoré sa predávajú v krásnej ružovej farbe. Ich výhodou je špeciálny rám Trinity, ktorý prispieva k tlmeniu nárazov a vyššej stabilite.

Hlavné výhody:

 • korčule vhodné pre začiatočníkov a pokročilých,
 • brzdový systém HABS, s ktorým meníte brzdný uhol,
 • špeciálny rám Trinity, ktorý znižuje ťažisko a stabilizuje korčuľu,
 • anatomicky tvarované vnútro pre pohodlnú jazdu,
 • vhodné aj na nerovné povrchy.

Nastaviteľné korčule 3v1 WORKER Juando

detské kolieskové korčuleNastaviteľné korčule 3v1 WORKER Juando sú jedinečné korčule, ktoré ponúkajú športové využitie v 3 prípadoch. Ponúkajú inline podvozok pre rýchlu a športovú jazdu, trekový podvozok s dvojradovým usporiadaním koliesok pre začiatočníkov a zimnú verziu na ľadové plochy.

Hlavné výhody:

 • celoročné korčule 3 v 1,
 • funkcia AdjusTouch – nastavenie veľkosti tlačidlom na boku korčúľ,
 • predná a zadná brzda vzhľadom k typu podvozku,
 • praktické putko na hornej zadnej časti topánky,
 • ľahké obúvanie a obojstranná bezpečnostná pracka MicroLock.

Detské kolieskové korčule play3 OXELO

detské kolieskové korčuleHľadáte kvalitné kolieskové korčule, ktoré by sa perfektne hodili pre nácvik jemnej motoriky a rovnováhy vášho dieťaťa? V tom prípade sú pre vás detské kolieskové korčule play3 OXELO tou správnou voľbou. Korčule play3 sú ideálne korčule pre malých začiatočníkov a začiatočníčky.

Hlavné výhody:

 • dostupné v modrej a ružovej farbe,
 • vyberateľná vnútorná topánka z peny pre viac pohodlia,
 • spevnenie členku vďaka plastovej výstuhe a upevňovacím prackám,
 • špeciálne ložiská pre pomalšie prvé odrazy,
 • vhodné pre začiatočníkov.

Ako vybrať detské kolieskové korčule aj pre vaše deti

Ak sa chystáte kúpiť vašim deťom prvé detské korčule a nemáte prehľad o tom, ako vybrať tie správne, sme tu pre vás.

Pri výbere vhodných detských korčúľ by ste mali myslieť na jednotlivé parametre, ktorými sú cieľ využitia, veľkosť chodidla, typ koliesok, spôsob zapínania a samotná cena. Takisto nesmiete zabudnúť na správne doplnky ako prilba a chrániče na nohy a ruky.

Cieľ využitia

Pri výbere detských korčúľ musíte takisto myslieť na to, za akým účelom ich budú vaše ratolesti používať. Či pôjde o rekreačné korčuľovanie, inline jazdenie kaskadérskych kúskov alebo o prvé kolieskové korčule pre začiatočníkov.

V každom prípade musíte danú kúpu korčúľ prispôsobiť aktuálnej situácií.

S akými typmi kolieskových korčúľ sa môžete pri výbere stretnúť?

Rekreačné korčule

Ide o najvýhodnejší typ korčúľ, ktorý je vhodný pre úplných začiatočníkov. Tieto korčule môžete použiť vo voľnom čase na rôzny typ terénu, ako napríklad park alebo mesto.

Aggressive inline korčule

Inline korčule sú určené pre milovníkov freestylu, jázd v skateparkoch a cez prekážky. Tento typ korčúľ odolá aj extrémnemu zaťaženiu.

Rýchlostné (pretekárske) korčule

Rýchlostné korčule sú vybavené 5 kolieskami a dlhším rámom, preto sú ideálne pre profesionálnych jazdcov, ktorí majú radi rýchlu jazdu.

Veľkosť chodidla

Základným pravidlom je zabezpečiť, aby korčule priliehali s jednou vrstvou ponožiek, a tak sa predišlo tlačeniu a pľuzgierom.

Detské kolieskové korčule sú dosť často nastaviteľné, takže vaše deti z nich tak skoro nevyrastú a ponúknu im dostatok miesta na nosenie aj v ďalších rokoch.

Ak sa rozhodnete pre nenastaviteľné detské kolieskové korčule, pred nákupom sa odporúča pozrieť si sprievodcu veľkosťami.

Potrebujú deti korčule o pol čísla väčšie?

Často sa stretnete s odporúčaním, že je vhodnejšie kupovať o pol čísla väčšie korčule. Ide o pravdivé tvrdenie, pretože noha  zvykne pri športe opúchať. Po niekoľkých jazdách sa korčuľa sama prispôsobí nohe vášho dieťaťa a tvarovaním mierne zväčší svoju veľkosť.

Veľkosť a materiál koliesok

Ide o parametre, ktoré výrazne ovplyvňuje samotnú výkonnosť a rýchlosť korčúľ.

Veľkosť koliesok sa označuje na ich boku v milimetroch, ide pritom o 2 typy údajov. Prvý údaj hovorí o priemere kolieska, druhý o jeho hrúbke.

Menší typ koliesok je určený pre začiatočníkov. Ide o pomalšie kolieska, ktoré sa lepšie ovládajú a sú vhodné na ľahký povrch.

Väčšie kolieska sú naopak rýchlejšie a ideálne na učenie správnej techniky, a sú vhodné na hrboľatejší a menej kvalitný povrch.

V prípade koliesok sa zamerajte takisto aj na ich materiál, z ktorého sú vyrobené. V tomto prípade môže ísť napríklad o gumu, plast alebo špeciálny plast konkrétnych výrobcov korčúľ.

roller skates

Základným materiálom pri výrobe je polyuretán, ktorý je zložený z rôznych prímesí, ktoré rozhodujú o kvalite samotných koliesok.

Najlacnejšie modely detských korčúľ majú najčastejšie kolieska vyrobené z PVC materiálu, tie drahšie z duálnej zmesi – vnútorná mäkká časť a vonkajšia tvrdšia časť.

Mäkšia časť kolieska vášmu dieťaťu zaručí lepšiu priľnavosť a odraz, tvrdšia časť naopak vyššiu životnosť a dobrú valivosť.

Ako predĺžiť životnosť koliesok?

V závislosti od umiestnenia na korčuli sa môžu niektoré kolieska opotrebovať rýchlejšie ako iné. Z tohto dôvodu je vhodné kolieska pravidelne presúvať, po ich veľkom opotrebovaní je zasa žiadúce kolieska rovno vymeniť za nové.

Systém zapínania

Systém zapínania predstavuje jeden z dôležitých faktorov, ktoré vplývajú na bezpečnosť, pohodlie a stabilitu chodidla pri korčuľovaní.

Pri kolieskových korčuliach existuje niekoľko spôsobov zapínania, ako napríklad:

 • klasické šnúrky,
 • klipsne,
 • suchý zips,
 • pracky,
 • BOA sťahovanie (otočný gombík, ktorým topánku rovnomerne uťahujete).

V prípade detských korčúľ sa najčastejšie na zapínanie používajú klipsne. Korčule zvyknú pri jazde vždy povoliť, preto je potrebné viacstupňové viazanie, ktoré predstavuje kombináciu rôznych typov zapínania.

Ceny kolieskových korčúľ

Samotná  cena korčúľ sa odvíja od ich kvality, náročnosti používania a prídavných funkcií.

V prípade kolieskových korčúľ do 60 € nájdete kolieskové korčule vhodné pre deti aj dospelých, ktorí s týmto športom ešte len začínajú. Ide o kolieskové korčule, ktoré sú vhodné na rekreačné korčuľovanie a ich kvalita je nižšia, ale dostačujúca.

V cenovej kategórií od 60 do 120 € nájdete kvalitné kolieskové korčule, s ktorými podáte naozaj dobrý výkon. Tieto korčule zvládnu aj časté používanie a vyššiu záťaž.

V prípade najdrahších modelov od 120 € vyššie nájdete kolieskové korčule pre samotných profesionálov. Tento typ korčúľ disponuje kvalitnými súčiastkami a komponentami, takže ich oprava alebo výmena nebude veľmi dlho nutná.

4.4/5 - (7 hlasov)

Napísať odpoveď

Please enter your comment!
Please enter your name here

Denisa Neuschlová
Denisa Neuschlová
Milujem zdravý životný štýl a šport každého druhu. Rovnako, ako návštevníci efitka, aj ja sa snažím týmito pravidlami riadiť. Skvelým pomocníkom na tejto ceste sú tipy a rady, návody a odporúčania, ktoré pre vás píšem.

CHCEŠ BYŤ FIT? ZAČNI HNEĎ TERAZ!

Dostaň sa do formy pomocou našich zaujímavých článkov.

Raz za čas ti pošleme zhrnutie toho najnovšieho, čo sa udialo vo svete fitness. Taktiež ti budeme posielať zľavy, pomocou ktorých ušetríš nejaké tie €. Tie potom môžeš dať napríklad za vstup do posilky.