LETNÉ ZĽAVY až 79 % ZOBRAZIŤ

DomovMagazínPort de bras - tanečno-kondičné cvičenie, ktoré si zamilujete

Port de bras – tanečno-kondičné cvičenie, ktoré si zamilujete

Máte radi tanec, no hľadáte skôr niečo pokojnejšie, kde by ste mohli posilniť svaly a zároveň sa trošku ponaťahovali? Pozorne si prečítajte článok – je totiž možné, že ste práve narazili na ideálne cvičenie pre vás. Port de Bras si zamilujete. 

Tanečno – kondičné cvičenie, ktoré si zamilujete

Port de Bras cvičenie spája prvky baletu, moderného tanca, strečingu a príjemnej hudby. Je ideálne, ak po celom dni nemáte náladu na preplnenú posilňovňu a potrebujete sa nielen rozhýbať, ale aj zrelaxovať.

Ide o koncept, ktorý spadá do skupiny Body & Mind, ktorej názov hovorí za všetko. Kladie dôraz na telo aj myseľ, pretože bez jedného neexistuje druhé.

port de bras

Port de Bras podporuje všestrannosť

Okrem tanečných prvkov sú využívané aj prvky pilates, posturálnych techník a rôznych posilňovacích cvičení.

Pravidelné cvičenie pomôže s pohyblivosťou v kĺboch, posilní, no zároveň uvoľní svaly a stimuluje aj nervovú sústavu.

Rôzne variácie, postupnosti a kombinácie tanečných prvkov vám naplno zamestnajú myslenie – a vy sa tak budete 100 % sústrediť na prítomnosť. Doma ostanú všetky starosti aj nedokončené projekty z práce.

Vďaka Port de Bras si vyčistíte hlavu, čo podporí celkovú harmonizáciu. Keď ste v pohode, ste efektívnejší, produktívnejší a milší – a nad tým sa už oplatí uvažovať.

Nemusíte mať tanečnú minulosť

Je jasné, že sa  z vás už nestane sólistka národného baletu. Port de Bras môžete cvičiť ale aj v prípade ak ste ňou byť nikdy nechceli.

Cvičenie je postupné a náročnosť je možné prispôsobiť presne na mieru. Zvládne ho teda aj úplný začiatočník, ktorý má chuť hýbať sa, trochu si zacvičiť a urobiť niečo pre svoje zdravie.

S postupným zlepšovaním vašej kondičky aj vašej schopnosti pamätať si choreografie pôjde ruka v ruke aj zvyšovanie náročnosti lekcií.

A my vám sľubujeme, že pokiaľ vytrváte, dopracujete sa aj do bodu, kedy sa z Port de Bras cvičenia poriadne spotíte.

balet

Ide najmä o kvalitu pohybu

Pord de Bras kladie dôraz na správne zapojenie svalov, a to najmä tých, ktoré sa nachádzajú v hlbších vrstvách chrbta.

Tieto svaly sú súčasťou hlbokého stabilizačného systému, ktorého nesprávna funkcia je častou príčinou bolestí chrbta. Okrem iného sem radíme aj bránicu, ktorá je kľúčová pre správne dýchanie, a svaly panvového dna – o ktorých už určite počula každá žena.

Správna súhra a zapojenie uvedených svalov zlepší efektivitu pohybu aj v počas bežného života – napríklad pri sedení v práci alebo pri nosení tašiek s nákupom.

Čo vďaka port de bras precvičíte?

  • povrchové aj hlboké svaly chrbta a hlbokého stabilizačného systému
  • svaly rúk
  • zadok a nohy
  • myseľ

Port de bras ocenia aj športovci

Vďaka priaznivému vplyvu na mobilitu kĺbov môžete Port de Bras koncept využiť ako doplnkové či kompenzačné cvičenie vo všetkých športoch, v ktorých dochádza k preťažovaniu ramenného kĺbu.

Volejbalisti, basketbalisti, športoví strelci či tenisti – tí všetci potrebujú pravidelne zmeniť jednostrannú záťaž za niečo komplexnejšie a pokojnejšie.

port de bras

Port de Bras z vás spravia dámu

Pravidelné cvičenie ladných pohybov neostane bez výsledku. Najmä ženy chcú byť elegantné a jemné – a presne také sú aj Port de Bras. Po čase získate lepšiu kontrolu nad vlastnými pohybmi , o to viac, ak patríte k tým menej pohybovo nadaným.

Spája tanec a kondíciu, čím odzrkadľuje jeho tvorcov

Myšlienka vytvoriť niečo ako „rehabilitačný tanec“ alebo „tanec pre všetkých“  (aj tých menej nadaných) skrsla v hlavách fyzioterapeuta-trénera a tanečníka.

Áno, čítate dobre – s týmto nápadom prišli muži – Julio Pappi a Vladimir Snezhik.

Julio Dieguez Pappi

Julio je tréner a inštruktor s dlhoročnými skúsenosťami. Na jeho Instagrame nájdete mnoho tréningovej inšpirácie. Najčastejšie uverejňuje videá s jógovými alebo strečingovými zostavami, no poodhalí aj svoje súkromie – a jeho krásnu partnerku (ktorá je inštruktorkou pilates a jógy) a dcéru.

Julio často pripomína, že „vaše telo a duša sú mimoriadne silné a krásne“ – k tomu snáď už iba dodáme, že by bola škoda tú silu a krásu nevyužiť a dovoliť, aby ostala iba doma na gauči.  

Vladimir Snezhik

Vladimir je uznávaný ruský choreograf a tanečník, ktorý väčšinu svojho života pôsobí v Moskve. Jeho manželka je takisto lektorkou mnohých kurzov  – a Port de bras je pre oboch srdcovou záležitosťou.

port de bras cvicenie

Ako môžete Port de Bras vyskúšať?

V takmer každom väčšom meste ponúkajú rôzne fitnescentrá a tanečné školy možnosť skupinových lekcií. Budete potrebovať iba pohodlné oblečenie, fľašu s vodou a ochotu urobiť niečo pre svoje telo aj myseľ.

Môžete cvičiť aj bez topánok, čo umožní lepšie zapojenie svalov chodidla a klenby nohy. Predchádzate tým napríklad vzniku plochých nôh, ktoré môžu byť príčinou mnohých bolestí chrbta.

Koľko to stojí?

Ceny skupinových lekcií sa pohybujú v zvislosti na lokalite. V Bratislave napríklad stojí otvorená 60-minútová lekcia okolo 6 €. Ak využijete jeden z mnohých zľavových kupónov, viete sa aj v hlavnom meste dostať pod cenu 4 € za hodinu.

V Žiline sa ženy pohybujú medzi 4 – 5 € na hodinu, v menších mestách nájdeme aj lekcie po 3 eurá. Akú máte skúsenosť s cenami za lekcie Port de bras vy? Dajte nám vedieť v komentároch.

Port de bras v pohodlí domova?

Ak z rôznych dôvodov radšej cvičíte doma v obývačke, nemusíte to ešte zabaliť. Pod vedením skúsenej inštruktorky Heleny Ballovej si môžeš predplatiť balík videí, podľa ktorých si zacvičíš takmer kdekoľvek.

Na každý deň v týždni si môžeš zvoliť iné video – líšia sa intenzitou, mierou zapojenia napríklad svalov nôh, pokročilosťou.  Máš dnes iba 15 minút? Nevadí – tvorcovia vo videu „Rýchlo a efektívne“ mysleli aj na takéto prípady.

4/5 - (8 hlasov)

Napísať odpoveď

Please enter your comment!
Please enter your name here

Erika
Erika
Masérka, mama, športovkyňa. Vyštudovala Regeneráciu a výživu v športe, momentálne študuje kondičné trénerstvo na Masarykovej univerzite. Venuje sa silovému tréningu a súťaží v klasickom silovom trojboji. Verí, že zdravá strava a pohyb dokážu robiť zázraky s telom aj dušou :-)

CHCEŠ BYŤ FIT? ZAČNI HNEĎ TERAZ!

Dostaň sa do formy pomocou našich zaujímavých článkov.

Raz za čas ti pošleme zhrnutie toho najnovšieho, čo sa udialo vo svete fitness. Taktiež ti budeme posielať zľavy, pomocou ktorých ušetríš nejaké tie €. Tie potom môžeš dať napríklad za vstup do posilky.