LETNÉ ZĽAVY až 79 % ZOBRAZIŤ

DomovFitnessPomôcky na cvičenieRotana - Čo to je + výber (TOP 5)

Rotana – Čo to je + výber (TOP 5)

Potrebujete spáliť tuk, spevniť svalstvo či vytvarovať brušné svaly? Rotana je skvelý fitness nástroj, s ktorým precvičíte rôzne svalové partie. Takisto pomáha aj na prekrvenie a masáž chodidiel, vďaka čomu funguje ako prevencia proti bolesti a opuchom nôh.

Rotačný kruh, tiež známy ako rotana je cvičebný nástroj, ktorý sa používa na posilnenie a rozvoj svalových skupín v tele. Skladá sa z veľkého kovového rámu, ktorý je pokrytý masážnym protišmykovým povrchom.

Rotačný disk na cvičenie poskytuje odpor, ktorý pomáha posilňovať svaly a zlepšovať vytrvalosť, silu a koordináciu. Okrem posilňovania môže rotana tiež slúžiť na zlepšenie flexibility, vybudovanie stability a zlepšenie celkovej kondície.

Viac o rotačnom kruhu na cvičenie sa dozviete v novom článku.

Vybrali sme pre vás TOP 5 rotačných kruhov podľa vašich recenzií

Najlepšia rotana

Rotačný kruh Waist Shape

rotanaWaist Shape je protišmykový rotačný kruh na cvičenie, ktorý nie je ako tradičná rotana.

Funguje na princípe 2 oddelených rotačných diskov pre každú nohu samostatne, vďaka čomu si nastavíte požadovanú šírku medzi chodidlami pri rotačných cvikoch podľa potreby.

Ide o ideálnu pomôcku na cvičenie, s ktorou vytvarujete a posilníte ako dolnú časť tela, tak aj pás alebo brucho. Waist Shape je ľahko prenosný, a vďaka zabudovaným ložiskám bude otáčanie na ňom tiché a jednoduché.

Hlavné výhody:

 • protišmykový povrch s masážnymi guličkami,
 • očká na uchytenie expanderov na ruky,
 • nosnosť rotany do 100 kg,
 • špeciálny systém oddelených diskov,
 • tichý a ľahko prenosný.

Rotana inSPORTline Digital

rotanaMáte radi rotačný kruh na cvičenie a ste otvorený inováciám? V tom prípade bude pre vás Rotana inSPORTline Digital ideálnym riešením, s ktorým precvičíte nielen váš pás a boky, ale aj dolnú časť tela.

Rotana Digital je inovovaný variant obľúbeného rotačného disku, ktorý je doplnený o LCD displej s počítadlom pohybov.

Na povrchu nájdete takisto jemné masážne výstupky a magnetky, ktoré majú pozitívny vplyv na energiu počas cvičenia a bojujú proti opuchom nôh.

Hlavné výhody:

 • prehľadný digitálny LCD displej,
 • digitálne počítadlo cvikov,
 • nosnosť rotany až do 100 kg,
 • masážne body proti opuchom nôh,
 • magnetické prvky pre väčšiu efektivitu cvičenia.

Rotačný kruh Lifefit Computer

rotanaLifefit Computer je rehabilitačný rotačný kruh na cvičenie, s ktorým nielen precvičíte vaše brušné svaly, ale takisto vám počas cvičenia prekrví a pomasíruje aj vaše chodidlá.

Vďaka tomuto rotačnému kruhu zhodíte tuk okolo vášho pásu bez nutnosti zaťaženia chrbtice.

Takisto je vybavený prehľadným LCD displejom, ktorý je obohatený o užitočné funkcie ako rátanie pohybov, spálené kalórie a tuky, či meranie času cvičenia.

Hlavné výhody:

 • obohatený o funkcie ako rátanie pohybov, kalórií a stopky,
 • odstraňuje tuk z brucha bez zaťaženia chrbtice,
 • počas cvičenia prekrví a pomasíruje chodidlá,
 • prehľadný LCD displej,
 • nosnosť rotačného disku do 100 kg.

Rotana inSPORTline Twist Max s posilňovačom rúk

rotanaAko spojiť posilňovanie pásu, rúk a dolnej časti tela do jedného prístroja? No predsa jednoducho!

Rotačný disk inSPORTline Twist Max je kruh na cvičenie s posilňovačom rúk, ktorý kombinuje rotáciu tela s posilňovaním paží a trupu.

Jeho výhodou je veľký priemer disku, ktorý vám zaistí maximálnu stabilitu pri cvičení a veľký rozsah rotácie.

Takisto s týmto jedinečným prístrojom posilníte a vytvarujete brušné svaly, chrbát, zadok či bedrové svaly. 

Hlavné výhody:

 • posilníte s ním ruky, pás aj bedrové svaly,
 • v balení s užitočným posilňovačom rúk,
 • nosnosť rotačného disku do 100 kg,
 • masážne nášľapy pre masírovanie chodidiel,
 • väčší priemer disku pre lepšiu stabilitu pri cvičení.

Magnetický rotačný disk Stormred

rotanaHľadáte multifunkčný rotačný kruh pre mužov aj ženy všetkých vekových kategórií?

V tom prípade upriamte vašu pozornosť na magnetický rotačný disk Stormred, s ktorým si zacvičí naozaj každý.

Rotačný posilňovací kruh Stormred vám pomôže znížiť tuk v tele, vytvarovať pás, trénovať rovnováhu a napokon zapojiť stabilizačné svaly, a to všetko bez zbytočného namáhania chrbtice.

Hlavné výhody:

 • pre ženy a mužov všetkých vekových kategórií,
 • posilňuje svaly, tvaruje pás a zlepšuje koordináciu,
 • nosnosť rotačného disku do 100 kg,
 • masážne a magnetické body na povrchu,
 • ľahko prenosný a skladovateľný.

Pre koho je rotana určená

Rotana predstavuje účinný spôsob, ako sa v pohodlí vášho domova zbaviť neželaných kilogramov. Hlavnou výhodou je ľahké uskladnenie, pričom novšie modely sú takisto vybavené LCD displejom a počítadlom cvikov, vďaka čomu máte presný prehľad o spálených kalóriách.

Rotačný kruh na cvičenie je vhodný ako pre mužov, tak aj pre ženy všetkých vekových kategórií.

Je rovnako obľúbený u fitness nadšencov, ktorí si chcú vybudovať štíhli pás, ako u osôb, ktoré trpia bolesťami kĺbov alebo pohybového aparátu. To znamená, že počas cvičenia na rotane vaše kolená netrpia nárazmi, čím sa odľahčuje celý kĺbový aparát.

Koľko minút denne cvičiť?

Zo začiatku začnite na rotane cvičiť pozvoľna, čo predstavuje približne 10 minútach cvičenia denne, pričom postupne zvyšujte čas aj intenzitu cvičenia. Pravidelnosťou sa dopracujte k 30 minútam denne, čo predstavuje všeobecné odporúčanie.

Pri každom cvičení môžete navzájom kombinovať rôzne cviky a tvarovať tak rôzne svalové partie. Ak však chcete dosiahnuť čo najlepšie výsledky, tak ideálne je vyhradiť si na rotačný kruh čas 2-krát denne po 30 minút.

Dôležité je aj v tomto prípade správna kombinácia stravy a cvičenia, pretože vyvážená zdravá strava by mala byť súčasťou každého fitness cieľa.

Návod, ako cvičiť na rotane pre čo najlepšie výsledky

Rotana je skvelý prístroj na cvičenie, vďaka ktorému spevníte a vytvarujete boky, chrbát a brušné svalstvo. Takisto ide aj o skvelé kardio cvičenie, ktoré vám pomôže zdvihnúť srdcový tep a naštartovať spaľovanie.

Vyberte si správny rotačný kruh

Máte radi klasické rotany, pri ktorých musíte sami počítať opakovania, alebo radšej prenecháte všetku prácu digitálnemu počítadlu? V tom prípade si vyberte medzi klasickou rotanou alebo inovatívnym modelom s LCD displejom, ktorý celý tréning odráta za vás.

Rovnako ak si želáte do cvičenia zapojiť aj spodnú časť tela a paže, vyberte si rotanu s väčším priemerom a externými držadlami na ruky. Vďaka týmto vychytávkam zapojíte pri cvičení aj požadované svalstvo.

Pokiaľ naopak máte problém s udržiavaním rovnováhy, vyberte si rotačný disk s držadlom.

Začnite s cvičením

Cvičenie na rotačnom kruhu kvôli redukcií hmotnosti nemá zmysel, pokiaľ dostatočne nezvýšite váš srdcový rytmus. Až v tomto prípade sa vám naštartuje metabolizmus a začnú sa spaľovať kalórie.

To znamená, že cvičiť by ste mali aspoň 30 minút denne s dostatočnou intenzitou.

Ak vás prekvapí pichanie v boku, tak sa začnite sústrediť na hlboké nádychy a výdychy, ktoré sú pri cvičení na rotane základ. Cvičenie na rotačnom kruhu by malo byť pravidelné, kedy si ho môžete spríjemniť napríklad pozeraním vášho obľúbeného televízneho programu.

Cena rotačného disku

Rotana predstavuje cenovo dostupnú cvičebnú pomôcku, s ktorom cvičili už naše mamy.

Dnešná rotana sa od tej predošlej líši tým, že už vo väčšine prípadov disponuje digitálnym LCD displejom, ktorý počíta vaše pohyby a cviky. Aj napriek tejto vymoženosti je rotana stále cenovo dostupnom alternatívou, ako dosiahnuť štíhli pás a pevné svalstvo.

Čo sa týka ceny, tak najlacnejšie rotačné kruhy na cvičenie si môžete kúpiť už od 8 €, pričom ide o jednoduché modely, ktoré sú vybavené protišmykovým masážnym povrchom.

Drahšie rotany svojmu majiteľovi ponúkajú napríklad LCD displej, digitálne rátanie cvikov či odnímateľný expander, vďaka ktorému precvičíte aj ruky či paže. Cena tohto modelu sa pohybuje od 15 do 50 €.

rotana

Záver

Rotačný kruh je vynikajúcim cvičebným nástrojom, ktorý pomáha posilňovať a rozvíjať rôzne svalové skupiny v tele. Má všestranné využitie, čo znamená, že s ním posilníte a vytvarujete nielen brušné svaly, ale takisto aj bedrové svalstvo či svaly dolnej časti tela.

Ide o jednoduchý cvičebný prístroj, ktorý je ľahko prenosný a vo veľa prípadoch spája cvičenie s masážou chodidiel. Okrem toho, že prispieva k posilneniu svalového systému, môže tiež pomôcť spáliť tuk, zlepšiť flexibilitu, vybudovať stabilitu a zvýšiť vašu celkovú kondíciu.

4.4/5 - (8 hlasov)

Napísať odpoveď

Please enter your comment!
Please enter your name here

Denisa Neuschlová
Denisa Neuschlová
Milujem zdravý životný štýl a šport každého druhu. Rovnako, ako návštevníci efitka, aj ja sa snažím týmito pravidlami riadiť. Skvelým pomocníkom na tejto ceste sú tipy a rady, návody a odporúčania, ktoré pre vás píšem.

CHCEŠ BYŤ FIT? ZAČNI HNEĎ TERAZ!

Dostaň sa do formy pomocou našich zaujímavých článkov.

Raz za čas ti pošleme zhrnutie toho najnovšieho, čo sa udialo vo svete fitness. Taktiež ti budeme posielať zľavy, pomocou ktorých ušetríš nejaké tie €. Tie potom môžeš dať napríklad za vstup do posilky.