LETNÉ ZĽAVY až 79 % ZOBRAZIŤ

DomovFitnessPomôcky na cvičenieNajlepšia akupresúrna podložka - Na čo slúži?

Najlepšia akupresúrna podložka – Na čo slúži?

Trápi vás bolesť či nespavosť, alebo máte napäté svaly a potrebujete sa po celom dni uvoľniť? Akupresúrna podložka prináša úľavu od bolesti, napätia a stresu z pohodlia vášho domova. Stačí pritom iba 30 minút denne a výsledky sa čoskoro dostavia.

Akupresúrne podložky sú navrhnuté tak, aby dosahovali podobné výsledky ako akupresúrna masáž.

Ide o tradičnú čínsku medicínu, kedy bola akupresúrna technika používaná na uvoľnenie blokovanej energie v celom tele. Po odstránení týchto blokád nastáva uvoľnenie, bolesť sa zmierni alebo môže úplne zmiznúť.

Najlepšie akupresúrne podložky

Čo je to akupresúrna podložka a na čo slúži

Akupresúrne podložky predstavujú určitý typ podložky,ktorá má na svojom povrchu niekoľko stoviek plastových rovnomerne rozmiestnených bodov.

Ich tvar, rozmiestnenie a veľkosť vychádza z poznatkov tradičnej čínskej medicíny.

Tieto body sa pri používaní nedostanú až pod kožu, ako je to zaužívané pri akupunktúre, ale iba tlačia na jednotlivé body na tele s cieľom uvoľniť napätie.

Akupresúrne podložky sú navrhnuté tak, aby stimulovali tlakové body v blízkosti meridiánov tela alebo energetických línií, čím umožnia chi alebo energii voľne prúdiť.

Akupresúrna stimulácia sa zameriava na celú oblasť (chrbát, nohy, ruky alebo chodidlá) v porovnaní s cielenou liečbou tradičnej akupunktúry alebo akupresúry.

Výhody a účinky akupresúrnej podložky

Akupresúrne podložky fungujú podobne ako akupunktúra, čím môžu užívateľovi poskytnúť rovnaké alebo podobné typy výhod.

Hlavným rozdielom v tomto prípade je, že akupresúrne podložky stimulujú niekoľko akupresúrnych bodov zároveň, na rozdiel od cielených akupresúrnych ošetrení poskytovaných profesionálom.

Hlavné výhody akupresúrnej podložky

Masáž celého tela z pohodlia domova

Akupresúrne podložky môžete využiť rôznymi spôsobmi, ako napríklad masáž celého tela.akupresúrna podložka

Môžete si ju rozložiť na rovný povrch, kedy poskytuje masáž chrbta, horných a dolných končatín.

Vankúš môžete použiť ako opierku krku alebo driekovú opierku. V niektorých prípadoch býva súčasťou vankúšika aj levanduľové vrecko na aromaterapiu.

Bezpečné materiály aj pre alergikov

Väčšina akupresúrnych podložiek je vyrobená z bezpečných a ekologických materiálov, ako napríklad antialergický ľan, PP bavlna, kokosové vlákno, bezpečný plast ABS a ďalšie.

Úľava od rôznych druhov ťažkostí

Akupresúrna podložka navodzuje pocit príjemného tepla po celom tele, ktoré pôsobí liečivo na rôzne druhy ochorení a bolestí.

Toto teplo rovnako zvyšuje aj prekrvenie a hladinu endorfínov v tele.

S akými zdravotnými problémami vám môže akupresúrna podložka pomôcť?

 • bolesť chrbta,
 • bolesť krku,
 • bolesti ramena,
 • bolesti hlavy,
 • nespavosť,
 • zlý krvný obeh,
 • svalové napätie,
 • pocit stresu a únavy,
 • nevoľnosť a zvracanie,
 • bolesť ischias v chrbte a nohe,
 • stuhnuté chrbtové svaly a ďalšie.

akupresúrna podložka

Ako používať akupresúrnu podložku krok za krokom

Akupresúrne podložky fungujú na princípe vyvíjania tlaku plastových bodov na vaše telo, preto je potrebné si na tento pocit zo začiatku zvyknúť. A to hlavne v prípade, ak ste začiatočník.

Ak chcete dosiahnuť požadované výsledky, používajte podložku každý deň po dobu 10 až 20 minút. Nezabudnite dýchať a praktizovať vedomé uvoľnenie tela.

 

Tu je niekoľko ďalších tipov, ako správne používať akupresúrnu podložku:

 1. Dôležitý je povrch, na ktorý podložku položíte. Pre začiatočníkov je vhodné podložku položiť na mäkší povrch ako napríklad posteľ alebo pohovka, pokročilí užívatelia môžu zvoliť tvrdšiu podlahu.
 2. Zo začiatku kým si zvyknete na ostré hroty ihličiek používajte pri kontakte s podložkou tenkú vrstvu oblečenia, ako napríklad tričko alebo košeľu. Najlepšie výsledky však dosiahnete pri kontakte s holou kožou, choďte však na to postupne.
 3. Najprv si skúste na podložku jemne sadnúť tak, aby váš zadok a kríže mali priamy kontakt s ihličkami.
 4. Ak bude pre vás sedenie na podložke príjemné, následne si skúste na ňu veľmi pomaly ľahnúť. Vždy si ľahnite s váhou rovnomerne rozloženou na celej podložke.
 5. Všetky pohyby, ktoré budete na podložke robiť, robte opatrene a veľmi pomaly. Inak sa môžete veľmi rýchlo poraniť.
 6. Vždy postupujte podľa priloženého návodu alebo brožúry.

Čas a frekvencia používania podložky závisí od vašich preferencií, ale najčastejšie sa odporúča používať podložku každý deň. Zo začiatku stačí 5 až 15 minút, postupne môžete čas predlžovať.

Odporúčaná maximálna dĺžka masáže je 30 minút denne.

TOP 5 akupresúrnych podložiek, ktoré sa oplatí mať doma

Masážna podložka inSPORTline AKU-2000

akupresúrna podložka

Doprajte si relax, oddych a uvoľnenie od bolesti vďaka 4199 ihličkovým bodom, ktoré nájdete na masážnej podložke inSPORTline AKU-2000.

Podložku si môžete vziať do mestského parku, telocvične, alebo relaxovať priamo u vás doma v obývačke. Môžete ju položiť priamo na zem, alebo do vašej postele či na gauč.

Masážna podložka inSPORTline AKU-2000 je určená pre tých ľudí, ktorí nemajú radi príliš mäkké penové podložky. Tento model je vyrobený z kokosových vlákien pre silnejšiu podporu a stabilitu, a jej cena je 52,70 €.

Hlavné výhody:

 • masážna podložka s 221 doštičkami a 4199 ihličkami,
 • rôzne možnosti umiestnenia,
 • vnútorný pevný materiál z kokosových vlákien,
 • doštičky a ihličky z ABS materiálu, ktorý je šetrný k životnému prostrediu,
 • prijateľná cena.

Akupresúrna podložka s vankúšom Atilla od Capital Sports

akupresúrna podložkaAkupresúrna masážna podložka s vankúšom Atilla v sebe spája nielen pekný umelecký dizajn, ale aj príjemnú vôňu levandule a tvrdé hroty masážnych podložiek na úľavu od bolesti a relaxáciu. Môžete si ju užiť priamo doma, na hodine jogy alebo vo vašej letnej záhrade.

Umiestnite túto masážnu podložku spolu s levanduľovým vankúšom na zem, a prostredníctvom správnych pohybov prenášajte tlak na tvrdé hroty, ktoré zasahujú jednotlivé svaly v presných bodoch a masírujú ich.

Túto podložku kúpite za cenu 69,90 €.

Hlavné výhody:

 • umelecký dizajn a jednoduchá manipulácia,
 • akupresúrne podložky z tvrdého plastu s 30-timi masážnymi hrotmi,
 • textil z bavlny a ľanu, naplnený kokosovým vláknom a pohánkou,
 • podložka spolu s masážnym levanduľovým vankúšikom na aromaterapiu,
 • súčasťou balenia je aj 32-stranová brožúra s polohami na masáž a relaxáciu.

Ľanová akupresúrna súprava PREMIUM Hop-Sport

akupresúrna podložkaHľadáte decentnú, no za to štýlovú akupresúrnu podložku, ktorá vám pomôže zbaviť sa bolesti,  stresu a napätia? V tom prípade siahnite po čiernej akupresúrnej súprave od značky Hop-Sport. V balení nájdete masážnu podložku spolu v vankúšom.

Táto podložka od spoločnosti Hop-Sport má niekoľko benefitov, ako napríklad odstraňovanie svalového napätia, zlepšenie krvného obehu či relaxácia.

Je vybavená 232 špeciálnymi plastovými rozetami so 5800 hrotmi na intenzívnu masáž celého tela. Jej cena je 42,90 €.

Hlavné výhody:

 • cenovo dostupná akupresúrna súprava,
 • estetický a decentný vzhľad,
 • materiál 55% ľan, 45% bavlna a ABS plast,
 • 232 špeciálne navrhnutých plastových roziet so 5800 hrotmi pre intenzívnu masáž,
 • súčasťou balenia je aj vankúš.

Akupresúrna podložka Black od GymBeam

akupresúrna podložkaTradičná čínska medicína tu je od nepamäti, a práve akupresúrna podložka Black od GymBeam stojí na jej liečebných princípoch. Táto masážna podložka je tvorená 230 akupresúrnymi doštičkami s ihličkami, ktoré vám pomôžu uľaviť od bolesti a zlepšiť vašu regeneráciu.

Akupresúrna podložka od GymBeam funguje na princípe stimulácie akupresúrnych bodov, čím dokáže napríklad znížiť bolesť v určitých miestach, uvoľniť vaše telo alebo zmierniť svalové napätie.

Takisto ak bojujete s celulitídou, táto akupresúrna podložka pomáha zlepšiť váš krvný obeh, a tým znížiť výskyt celulitídy v určitých partiách. Túto masážnu podložku nájdete na e-shope za cenu 17,95 €. 

Hlavné výhody:

 • vyrobená na liečebných princípoch čínskej medicíny,
 • obsahuje 230 akupresúrnych doštičiek s ihličkami,
 • zmierňuje bolesť, svalové napätie a zlepšuje regeneráciu,
 • skvelý pomocník pri boji s celulitídou,
 • jednoduchá manipulácia vďaka prenosnému sieťovinovému obalu.

Akupresúrna podložka s vankúšom MAXXIVA

akupresúrna podložkaHľadáte niečo viac ako len akupresúrnu masážnu podložku? V tom prípade zamerajte svoju pozornosť na akupresúrny set od MAXXIVA, ktorý je ideálnym spoločníkom pre regeneráciu tela po náročnom dni. Táto masážna podložka je zrolovateľná, ľahko skladná a vhodná na prepravu.

Akupresúrna súprava je univerzálna, môžete ju použiť na rôzne časti tela ako hrudník, brucho, chrbát alebo nohy. Rovnako podporuje krvný obeh, uvoľňuje napätie a stimuluje svaly.

Podložka je tvorená zo 414 ihlových vankúšikov, ktoré rovnomerne rozložia váhu vášho tela na podložke, a tým pocítite jej blahodarný účinok skoro okamžite. Kúpite je na e-shope za cenu 61,00 €.

Hlavné výhody:

 • akupresúrny set pre univerzálne využitie,
 • jednoduchá na uskladnenie a prepravu,
 • súpravu môžete použiť na rôzne časti celého tela,
 • 414 rovnomerne rozložených ihlových vankúšikov,
 • ideálny spoločník na regeneráciu po namáhavom dni.
4.8/5 - (23 hlasov)

2 Komentáre

Napísať odpoveď

Please enter your comment!
Please enter your name here

Denisa Neuschlová
Denisa Neuschlová
Milujem zdravý životný štýl a šport každého druhu. Rovnako, ako návštevníci efitka, aj ja sa snažím týmito pravidlami riadiť. Skvelým pomocníkom na tejto ceste sú tipy a rady, návody a odporúčania, ktoré pre vás píšem.

CHCEŠ BYŤ FIT? ZAČNI HNEĎ TERAZ!

Dostaň sa do formy pomocou našich zaujímavých článkov.

Raz za čas ti pošleme zhrnutie toho najnovšieho, čo sa udialo vo svete fitness. Taktiež ti budeme posielať zľavy, pomocou ktorých ušetríš nejaké tie €. Tie potom môžeš dať napríklad za vstup do posilky.