LETNÉ ZĽAVY až 79 % ZOBRAZIŤ

DomovFitnessTrampolína na jumping - Kde kúpiť? + (výber tých naj)

Trampolína na jumping – Kde kúpiť? + (výber tých naj)

Skákanie na trampolíne je ideálny spôsob ako podporiť svoje celkové zdravie. Pomôže vám zlepšiť zdravie srdca, vytrvalosť a v neposlednom rade je to skevlá psychohygiena. Poďme sa spoločne pozrieť na to, ako sa vyberá tá najlepšia trampolína na jumping.

Najlepšie trampolíny na jumping – náš výber

1. Jumping fitness trampolína inSPORTline Cordy

Táto okrúhla fitness trampolína má až 114 cm takže budete mať dostatok priestoru na skákanie. Rukoväť je tiež možné nastaviť do troch rôznych úrovní. Čo sa týka spracovania, tak je naozaj kvalitné a zodpovedá cene. Hlavnou výhodou je bezpružinové spracovanie, čo zabezpečuje tichý chod a 8 nôh trampolíny zabezpečí dokonalú stabilitu!

trampolína na jumping insportline

Trampolína na jumping Cordy od inSPORTline.sk
cena od 112 €

2. Trampolína na fitness TRAMPO500

Táto trampolína TRAMPO500 z decathlonu je tichá, stabilná a poskytuje dostatok priestoru na skákanie, a preto jej viac ako 500 zákazníkov udelilo päť hviezdičiek. Jeden zákazník napísal, že táto trampolína je „superstabilná“. Ľudia tiež často oceňujú, že je dostatočne tichá na to, aby ju mohli používať, dokonca aj kým ich dieťa spí. Táto trampolína má perfektnú veľkosť, pevnú rukoväť a prijateľnú cenu.

trampolína na jumping

Trampolína TRAMPO 500 z decathlon.sk
cena od 109,99 €

3. Trampolína MASTER FITNESS

Trampolína od MASTER FITNESS má kvalitnú odrazovú plochu. Je bez pružín a má tichý chod. Stabilitu zabezpečuje 6 nôh a trampolína má tiež certifikáty bezpečnosti. Nosnosť tejto trampolíny je 100 kg!

trampolína na jumping master sport

Trampolína MASTER FITNESS
cena od 73,50 €

 

Ďalšie kvalitné masážne pištole, ktoré odporúčame:

Ako vybrať trampolínu na jumping?

Existuje niekoľko detailov, ktoré treba mať na pamäti, aby ste si vybrali kvalitný produkt, ktorý vám umožní plnohodnotne odcvičiť váš tréning.

Veľkosť trampolíny

Pri výbere fitness trampolíny je veľkosť jedným z kľúčových faktorov.

Zvyčajne sa pohybujú v rozmedzí od 91 cm do 140 cm, pričom väčšie trampolíny poskytujú väčšiu plochu pre cvičenie.

Ak ste začiatočník, odporúčame zvoliť menšiu veľkosť, aby ste si zvykli na cvičenie.

Pokročilí cvičenci by mohli preferovať väčšie trampolíny, ktoré poskytujú väčšiu plochu pre komplexnejšie cviky.

Kvalita materiálu skákacieho povrchu

Materiál je jedným z najdôležitejších faktorov, ktoré je potrebné zvážiť pri kúpe trampolíny.

Kvalita materiálov, z ktorých je trampolína vyrobená, je ďalším dôležitým faktorom, na ktorý by ste mali pri výbere myslieť.

Povrchový materiál je prvou časťou trampolíny, s ktorou prídete do kontaktu, je nevyhnutné, aby bol kvalitný a vydržal aj náročné a dlhodobé používanie.

Skvelá fitness trampolína by mala byť vyrobená z kvalitných a odolných materiálov, ktoré zabezpečia jej dlhú životnosť.

Zvoliť by ste mali trampolínu s odolnými pružinami a pevným rámom, ktorý zabezpečí stabilitu a bezpečnosť pri cvičení.

Väčšina trampolínových povrchov je vyrobená z umelých vlákien, ako je nylon alebo polyetylén. Kvalitná trampolína má pevný ale mäkký povrch!

Pružiny

Povrch trampolíny je k rámu pripevnený sériou pružín, ktoré umožňujú typický odraz trampolíny. Typ pružín na trampolíne, ktorú si kúpite, je jedným z najdôležitejších prvkov, ktoré treba zvážiť pri výbere.

Oceľové pružiny sú odolné a pevné, no môžu byť aj dosť hlučné. Kovové pružiny, ktoré sú príliš silné, môžu pritiahnuť podložku príliš tesne, čím uberú trampolíne z jej schopnosti odrážať.

Existujú aj trampolíny, ktoré majú namiesto pružín odolné povrazy. Tie však nemusia byť také odolné avšak môžu byť jemnejšie a tichšie.

Rukoväte

Mnohé fitness trampolíny majú vstavané rukoväte, pomocou ktorých sa môžete pri skákaní držať.

Tieto rukoväte bývajú oblúkovitého tvaru, nastaviteľné a odnímateľné. Ak s domácou trampolínou ešte len začínate a tá vaša nemá riadidlá, môžete na vyváženie použiť iný stabilný povrch, napríklad stenu.

Jednoducho si trampolínu položte dostatočne blízko k stene aby ste rukami dočiahli a mohli sa oprieť.

Odporúčame aby ste sa príliš neposliehali na rukoväte. Môžete si vypestovať zlé návyky, ako je napríklad nesprávne držanie tela pri skákaní. Ak ide o bezpečnosť, najlepšie, čo môžete urobiť, je pred skokom sa pomaly zoznámiť s pohybom trampolíny. Takto predídete úrazom a naučíte sa skákať bezpečne.

 

Bezpečnostné prvky

Väčšina trampolín sa dodáva s bezpečnostnými prvkami, ktoré sú umiestnené na pružinách tak aby vás neporanili.

Pri cvičení na trampolíne by ste mali dbať na bezpečnosť. Ďalším bezpečnostným prvkom sú ochranné vankúšiky, ktoré zabezpečujú bezpečnosť pri nárazoch.

Dôležité je, aby bola trampolína vybavená bezpečnostnými prvkami, ako sú napríklad ochranné siete, ktoré zabránia pádu zo trampolíny.

Bezpečnostné podložky môžu urobiť váš tréning na trampolíne bezpečnejším a pohodlnejším tým, že chránia vaše nohy pred pružinami.

Flexibilita

Mnoho fitness trampolín je skladateľných, čo uľahčuje ich skladovanie alebo prepravu z miesta na miesto.

Niektoré trampolíny ponúkajú obmedzenú skladateľnosť, čo znamená, že môžete zložiť napríklad iba nohy trampolíny.

Iné sú flexibilnejšie a umožňujú rozložiť rám a zložiť trampolínu na zlomok pôvodnej veľkosti.

Všetko záleží od veľkosti vášho bytu alebo domu. Ak máte menší priestor na cvičenie, odporúčame hľadať trampolínu, ktorú viete jednoducho zložiť a po tréningu rozložiť.

Benefity skákania na trampolíne

Trampolíny sú skvelé pretože pomáhajú rozvíjať lepšiu rovnováhu, koordináciu a motorické zručnosti.

Tieto cvičenia sa tiež zameriavajú na svaly chrbta, stredu tela a nôh. Precvičíte si aj ruky, krk a zadok.

Štúdie ukazujú, že trampolína má pozitívny vplyv na zdravie kostí a môže pomôcť zlepšiť hustotu a silu kostí.

Skákanie na trampolíne už dávno nie je len pre deti. Dospelí čoraz viac utekajú od nudnej rutiny a hľadajú rozptýlenie. Jumping trampolína je pre mnohé ženy neodmysliteľným fitness pomocníkom.

Prečo však naskočiť na tento trend skákania na trampolíne?

Máme skvelé dôvody, prečo to vyskúšať a zlepšiť svoju kondičku a taktiež celkový vzhľad.

Keď mnohí z nás počujú slovo „trampolína“, predstavia si deti, ktoré radostne skákajú na trampolíne. Ale trampolíny nie sú len hračky a nie sú vždy určené pre deti. Mnohé trampolíny boli navrhnuté primárne na cvičenie.

 

Tieto fitness trampolíny (po anglicky nazývané aj „rebounder“) môžu byť dynamickým spestrením domáceho tréningu.

Niekomu sa môže zdať zvláštne, že niečo také zábavné ako skákanie na trampolíne možno považovať za solídne cvičenie. Ale je to naozaj rovnaké ako akákoľvek iná forma kardia.

Cvičenie na trampolíne sa tiež spája so zlepšením krvného tlaku a lepšou hladinou glukózy, ako aj so silnejšími svalmi a zlepšenou rovnováhou.

Čítajte ďalej a dozviete sa, ako bezpečne a efektívne vykonávať cvičenia na trampolíne.

Cvičenie na jumpingovej trampolíne

Trampolína na jumping je vlastne mini trampolína, ktorá má skákaciu plochu blízko pri zemi, vďaka čomu je stabilnejšia a bezpečnejšia.

Tieto trampolíny sú špeciálne navrhnuté pre jumpingové cvičenie. Vonkajšie trampolíny, ktoré sme rozoberali v tomto článku, majú vyššiu nosnosť a poskytujú vám viac priestoru na pohyb.

Jednoduché kardio cvičenie na doma

Máte málo priestoru na cvičenie? Nevadí! Jumping trampolína nezaberie veľa miesta a odcvičíte na nej skutočne poriadne náročný tréning.

V porovnaní s bežeckým pásom je trampolína aj cenovo dostupná.

Niektoré jumping trampolíny sa pohybujú v rozmedzí od 40 € do cca 300 €. Väčšinou sa dodávajú so skladacími nohami a rámom, vďaka ktorým sa dajú veľmi ľahko skladovať.

Navyše, samotné cvičenie je jednoduché a môžete ho robiť sami bez toho, aby ste museli dodržiavať vopred stanovený cvičebný program. To znamená, že môžete rozložiť mini trampolínu, zapnúť si obľúbenú reláciu alebo podcast a začať skákať.

Skákanie zlepšuje rovnováhu a koordináciu

Rovnováha, obratnosť a koordinácia sú základné piliere kondície ktoré rozhodujú počas športových aktivít a tiež v každodennom živote.

Skákanie na trampolíne má pozitívny vplyv na koordináciu, obratnosť a rovnováhu.

 

Dve samostatné vedecké štúdie publikované v rokoch 2010 a 2011, zistili, že pravidelné skákanie na trampolíne pomohlo zlepšiť dynamickú rovnováhu u starších ľudí a tiež zlepšilo schopnosť účastníkov štúdie udržať rovnováhu počas pádu (zdroj).

Ďalšia štúdia publikovaná v Journal of Strength and Conditioning Research skúmala šesťtýždňové skákanie na jumping trampolíne. Táto štúdia zistila, že skákanie je rovnako účinné na zlepšenie rovnováhy športovcov ako tréning na balančnej podložke (zdroj).

 

Podporuje hustotu kostí

Potrebujete zvýšiť hustotu kostí? Skákanie na trampolíne nie je prvý šport, ktorý vám lekár odporučí. Pravdepodobne najskôr vyskúšate beh, chôdzu alebo silový tréning. Štúdia z roku 2016 zistila, že mladé ženy, ktoré sa venujú skákaniu na trampolíne mali vyššiu hustotu kostí v oblasti bedier a chrbtice, väčšie kosti končatín a väčšiu kostnú a svalovú silu v dolnej časti tela ako iné ženy, ktoré sa jumpingu nevenovali (zdroj).

Tieto výsledky naznačujú, že skákanie na trampolíne má v skutočnosti určitý pozitívny vplyv na hustotu kostí, najmä ak budete skákať pravidelne.

 

Pomáha kontrolovať hladinu cukru v krvi

Podľa American Diabetes Association sa odhaduje, že 29,1 milióna Američanov má cukrovku a ďalších 86 miliónov dospelých nad 20 rokov má prediabetes. Inými slovami, veľa Američanov má problémy s udržiavaním hladiny cukru v krvi.

Podľa štúdie z roku 2015 publikovanej v Australian Journal of Rural Health, cvičenie na trampolíne vykonávané trikrát týždenne len 20 až 30 minút viedlo k pozitívnym zmenám markerov krvného cukru, ako aj indexu telesnej hmotnosti u jedincov s cukrovkou 2. typu.

fitness trampolína

Ešte zaujímavejšie je, že pozitívne účinky skákania na jumping trampolíne sa nevzťahujú len na ľudí s cukrovkou alebo predcukrovkou.

Ak trpíte problémami s cukrovkou, rozhodne by ste sa mali s lekárom poradiť a zaradiť do vašej dennej rutiny pravidelné cvičenie. Ak sa vám nechce chodiť do fitka, môže byť práve jumping trampolína to pravé cvičenie presne pre vás.

Podporuje chudnutie

Skákanie na trampolíne po dobu 30 minút denne môže pomôcť viesť k zmenám v zložení tela a zníženiu hmotnosti. Samozrejme, musíte byť dôslední a určite vám pomôže, ak budete konzumovať dobre vyváženú stravu s kontrolovaným príjmom kalórií.

Spálenie kalórií sa líši v závislosti od hmotnosti, veku, pohlavia a typu postavy. Približne však za hodinu skákania môžete spáliť až 400 kalórií.

Znižuje bolesti chrbta

Podľa štúdie z roku 2015 uverejnenej v poľskom časopise Journal of Sport and Tourism je jednou z najprekvapivejších výhod tréningu na trampolíne to, že pravidelné skákanie môže pomôcť znížiť bolesť chrbta.

Dospelí v strednom veku, ktorí sa zúčastnili 21-dňového rehabilitačného programu pozostávajúceho z cvičenia na fitness trampolíne, zaznamenali zlepšenú funkčnú kapacitu a výrazne znížili bolesti bedrovej chrbtice.

Dajte si však pozor a pred tým, ako začnete skákať na trampolíne porozprávajte sa so svojím lekárom.

Skákanie vám zlepší náladu

Skákanie na trampolíne je jednoducho zábava. Ide o cenovo dostupný a relatívne bezpečný spôsob, ako si dopriať psychohygienu.

Trampolína na jumping je skutočne výhodná aktivita pre potešenie a rovnako pre zdravie.

 

4/5 - (6 hlasov)

1 komentár

Napísať odpoveď

Please enter your comment!
Please enter your name here

Andrej
Andrej
Športu sa venujem odmalička. Hrám futbal a vo voľnom čase rád cvičím. Aj preto som sa rozhodol založiť tento web. Neustále sa v tejto problematike vzdelávam. V mojich článkoch sa budem snažiť priblížiť vám môj pohľad na vec.

CHCEŠ BYŤ FIT? ZAČNI HNEĎ TERAZ!

Dostaň sa do formy pomocou našich zaujímavých článkov.

Raz za čas ti pošleme zhrnutie toho najnovšieho, čo sa udialo vo svete fitness. Taktiež ti budeme posielať zľavy, pomocou ktorých ušetríš nejaké tie €. Tie potom môžeš dať napríklad za vstup do posilky.