Amino X od BSN – Dávkovanie a cena (recenzia)

1

Amino X je doplnok stravy s obsahom instantných aminokyselín, ktoré pomáhajú pri regenerácii svalstva po náročnejšom tréningovom procese alebo fyzickom výkone.

Je to prípravok s vyšším obsahom aminokyselín a vitamínmi bez prídavku cukru a chemických prísad.

Navyše produkt má okrem kvalitného zloženia aj príjemnú chuť s kvalitnou rozpustnou vlastnosťou.

Niet pochýb o tom, že kvalitné aminokyseliny sú dôležité pre rýchlu regeneráciu unaveného svalstva (tela) a rovnako aj pri budovaní a získavaní energie pri cvičení.

Čo to je?


Amino X je voľne predajný výživový doplnok stravy.

Patrí k prvým výživovým produktom v instantnej a šumivej podobe, od dlhoročného uznávaného výrobcu BSN (počas posledných 6 rokov výrobca dostal viac ako 30 cien vo sfére športových výživových doplnkov).

Vďaka svojmu zloženiu prípravok Amino X účinne regeneruje namáhané svalstvo (nielen) po tréningu. Zrýchľuje celý proces regenerácie tela a svalstva. Je to prípravok predovšetkým s vyšším obsahom aminokyselín (BCAA), no okrem toho dodáva telu 2 cenné vitamíny (vitamín D, vitamín B6) a tiež aj sodík.

Prípravok je bez štipky cukru a podporného kofeínu.

Náš TIP
amino x bsn gymbeam fitland
Amino X
Amino X od značky BSN sú kvalitné aminokyseliny. Obsahujú zmes aminokyselín s obsahom L-Leucínu,L-Izoleucínu, L-Valínu.

 

Účinky


 • Zrýchľuje regeneráciu unaveného svalstva
 • Zloženie produktu zvyšuje množstvo aminokyselín (BCAA) v organizme
 • Zvyšuje výdrž pri cvičení a podporuje tvorbu energie
 • Znižuje únavu a vyčerpanosť po cvičení a náročnejšom fyzickom vypätí
 • Eliminuje svalovú záťaž pri vyššej záťaži

Zloženie


Výživový doplnok Amino X tvoria predovšetkým vysoko cenené aminokyseliny najvyššej kvality. Ide konkrétne o aminokyseliny BCAA (tie tvorí zmes L-Leucínu,L-Izoleucínu, L-Valínu) a tiež aj ďalšie látky typu L-Alanín, Taurín, L-Arginín, sójový lecitín, rozličné regulátory kyslosti (konkrétne kyselina jablčná, kyselina citrónová).

Okrem týchto látok produkt obsahuje aj hydrogénuhličitan sodný, arómu
s farbivom, sladidlá a v neposlednom rade stoja za pozornosť ďalšie 2 cenné látky –  vitamíny, konkrétne vitamín D a vitamín B6.

Prípravok Amino X neobsahuje cukor, ani kofeín. Práve vďaka svojmu zloženiu sa môže konzumovať bez rizika nežiaducich účinkov na telo.

Zároveň produkt veľmi dobre chutí a ľahko sa rozpúšťa vo vode a v inej tekutine. Typické pre tento druh aminokyselín je šumivý priebeh pri zmiešavaní prípravku s vodou či inou tekutinou (sú to prvé šumivé aminokyseliny v podobe výživového doplnku).

Ako už bolo uvedené, zaujímavosťou čo sa týka zloženia je ešte vyššie obsiahnuté množstvo vitamínu D v každej dávke produktu. Tento významný vitamín pomáha organizmu (jednoducho povedané) budovať pevné a silné telo vďaka kvalitným fyzikálnym a chemickým procesom z prijatej stravy.

Okrem toho podporuje aj správnu reguláciu hormónov v tele.

Dávkovanie a užívanie Amino X


 • Výrobca odporúča 1 dávku, t. j. 1 odmerku v množstve 14,5 g zmiešať s 225 ml studenej vody (mlieka alebo inej tekutiny)
 • Každú dávku je potrebné zapiť hneď po zarobení a to buď pred tréningom, po jeho skončení alebo počas tréningu
 • Pre čo najvyšší efekt treba užívať 2 dávky počas dňa a vypiť minimálne 3 litre tekutín a súčasne prijať stravu bohatú na sacharidy a bielkoviny
 • Najväčšia účinnosť produktu sa objaví v 3. až 12. týždni užívania
 • Dôležité je riadiť sa pri užívaní produktu pokynmi na obale (rovnako po dohode so skúseným fundovaným výživovým poradcom či trénerom)

Amino X cena


amino x bsn gymbeam fitlandCena výživového doplnku stravy Amino X od uznávaného výrobcu BSN sa podľa internetových cien pohybovala v čase písania recenzie (8.4.2018) na úrovni od 15,90 € za 435 gramové balenie (podľa internetového portálu a porovnávača cien heureka.sk).

Okrem 435 g balenia možno zakúpiť produkt Amino X 1 kg balenia v cene už od 28,90 €. V prípade tohto balenia to vydrží na 70 dní.

Pri porovnaní týchto 2 balení produktu Amino X je hneď zrejmé, ktoré balenie produktu sa oplatí cenovo viac.

Je potrebné však poznamenať, že treba sledovať aktuálne cenové ponuky produktu, pretože sa ceny môžu meniť.

Upozornenie


Produkt je určený pre zdravých a dospelých jedincov. Výrobca upozorňuje alergikov, že výrobok obsahuje sójú (lecitín), látky vyvolávajúce alergické reakcie. Produkt je vyrábaný v podniku, v ktorom sa spracúvajú vajcia, mlieko, orechy, arašidy a glutén.

Výrobca odporúča pri chorobe alebo zdravotných ťažkostiach konzultovať konzumáciu produktu so svojím lekárom alebo lekárnikom.

Produkt nie je vhodný pre deti, tehotné a dojčiace ženy! Ani v čase plánovania tehotenstva sa neodporúča konzumovať prípravok. Prípravok treba skladovať mimo dosah detí, na tmavom, chladnom a suchom mieste!

Rovnako je nevhodné konzumovať prípravok aj v prípade, ak pracujete pri vysokých teplotách alebo trpíte častou dehydratáciou. Výrobca upozorňuje na zákaz užívania
v prípade zdravotných ťažkostí ako závraty, nervozita, triaška, migrény či zvýšený tlkot srdca.

Hodnotenie zákazníkov


Amino X sú natoľko obľúbené, že v roku 2017 získali ocenenie produkt roku.

 

Výhody a nevýhody


Výhody
 • Vysoká dávka aminokyselín BCAA (až 8 gramov v 1 dávke)
 • Pre všetkých, ktorí uprednostňujú skôr šumivé aminokyseliny v nápojovom stave
 • Celkovo najkomplexnejšie aminokyseliny na trhu
 • Veľmi účinné na regeneráciu a proti únave
 • Bez cukru a kofeínu
 • Dobre rozpustné
 • Overený svetový výrobca výživových doplnkov
Nevýhody
 • Príliš bujné príchute
 • Vysoká cena
 • Príliš sladký

Výživový prípravok Amino X bol pre mňa pred písaním recenzie úplnou novinkou v segmente výživových doplnkov s vyšším obsahom aminokyselín.

Príjemne ma prekvapila informácia, že je to vôbec prvý prípravok s aminokyselinami v šumivej a instantnej podobe zároveň.

Výborná správa pre všetkých milovníkov „šumienok“ do pohára. Výrobcom prípravku je naozaj uznávaný výrobca BSN, ktorý má veľké meno vo svete a vo sfére výživových doplnkov stravy pre športovcov a kulturistov (bodybuilderov). Produkt je vysoko uznávaný aj medzi športovcami či bežnými ľuďmi, čoho dôkazom je aj množstvo dostupných internetových recenzií.

Prevažujú pozitívne (priaznivé) reakcie predovšetkým na zloženie produktu, jeho celkový účinok a efekt, komplexnosť a v neposlednom rade aj na cenu. Výhodou je vysoko kvalitné zloženie aminokyselín a ďalších látok v každej 1 dávke! Navyše vyšší obsah cenného vitamínu D a B je rovnako veľkým plus.

Ak teda radi športujete a chcete pre svoje kvalitnejšie aminokyseliny s cieľom znížiť ten pocit boľavého tela a zo „svalovice“, máte možnosť siahnuť po prelomovej novinke šumivých instantných aminokyselín hoci aj každý deň.

Nebojím sa povedať, že ak si ich dáte, nebudete ľutovať a patria určite do TOP 5 najlepších aminokyselín s obsahom BCAA na našom trhu (vo svete majú dominantné postavenie).

Náš TIP
amino x bsn gymbeam fitland
Amino X
Amino X od značky BSN sú kvalitné aminokyseliny. Obsahujú zmes aminokyselín s obsahom L-Leucínu,L-Izoleucínu, L-Valínu.

4.2/5 - (5 hlasov)

1 komentár

Napísať odpoveď

Please enter your comment!
Please enter your name here