LETNÉ ZĽAVY až 79 % ZOBRAZIŤ

DomovMagazínKvalitné domáce cviky na chudnutie - Pomôžu vám cvičiť doma počas korony.

Kvalitné domáce cviky na chudnutie – Pomôžu vám cvičiť doma počas korony.

Cviky na chudnutie doma majú niekoľko výhod oproti cvičeniu vo fitness centre či posilňovni. Kým sa niektorým z nás môže zdať mimoriadne náročné prinútiť sa cvičiť doma, všetko je len o vašej motivácií a o tom, aký tréning si zvolíte. Garantujeme vám, že s dobrým naladením a tiež s tou správnou dávkou energie a niekoľkými tipmi na to, ako cvičiť, môžete vašu izbu premeniť na kvalitné fitko. Tu sú najlepšie domáce workouty na chudnutie – poďme na to!

Najlepšie cviky na chudnutie doma

Ak cvičíte doma, je potrebná o niečo väčšia dávka motivácie ako kdekoľvek inde. Je možné, že vás viac motivuje cvičenie v kolektíve alebo outdoor športy, ale nenechajte sa odradiť.

Bez ohľadu na to, či potrebujete schudnúť veľa alebo málo, domáce cvičenie je jedným z efektívnych spôsobov, ktoré vám pomôžu!

Predovšetkým počas zimných mesiacov a v časoch, kedy nie je možné chodiť do fitness centier, je to skvelý spôsob, ako si zabezpečiť potrebnú dennú dávku pohybu pri našom sedavom spôsobe života. 

Aké by mali byť vaše cviky na chudnutie doma?

Veľkou výhodou je, že v dobe, kedy je všetko online, máte množstvo možností, ako sa naučiť cvičiť aj doma.

Záleží predovšetkým na vás, aký druh cvičenia máte najradšej. Zohľadnite pritom vašu váhu a to, koľko chcete schudnúť.

Ak sú vaše ambície aj motivácia vysoká, najlepšia je vhodná kombinácia silového a kardio tréningu 3 až 4-krát do týždňa.

Samozrejme, nemusíte sa zamerať iba na jeden druh aktivity. Je skvelé, ak budete kombinovať rôzne druhy cvičení, a to vrátane jógy, pilatesu alebo tanca.

Ako sa pripraviť na cvičenie doma

Najdôležitejšie je, aby ste sa na cvičenie doma správne motivovali a vytvorili si atmosféru, ktorá pomôže k vášmu dobrému výkonu.

Na všetko si treba zvyknúť. A to platí aj pri cvičení doma. Ak budete od začiatku demotivavaný a k cvičeniu sa budete nútiť, veľmi pravdepodobne to skôr či neskôr vzdáte.

Ak si však vyberiete správne cvičenie a zároveň si vytvoríte podmienky, ktoré vám budú nápomocné, zistíte, že vás cvičenie aj baví. Tu je niekoľko užitočných tipov, ktoré vám pomôžu:

  • Vytvorte si tú správnu atmosféru – ak si aj doma vytvoríte atmosféru, ktorou si evokujete cvičenie, pôjde do oveľa jednoduchšie. Je veľmi užitočné, ak máte doma podložku na cvičenie. Vďaka nej sa vám bude cvičiť oveľa pohodlnejšie, ba čo viac, budete menej zaťažovať svoje kĺby pri akomkoľvek druhu cvičenia. Inšpirujte sa, ako si vybrať, napríklad, karimatku tu. Pripravte si vodu a uterák tak, aby ste nemuseli od cvičenia odbiehať.
  • Odložte mobil a ostatné zariadenia – keď cvičíme doma, máme často odbiehať pre rôzne dôvody, kontrolujeme mobil a počítač. To však nie je správny prístup a koniec koncov, pri kolektívnom športe je toto absolútne vylúčené. Určite zvládnete pár minút bez vášho telefónu. Vypnite si zvonenie a notifikácie. Taktiež aj na vašom počítači a radšej si pustite obľúbenú motivačnú hudbu, ktorá vás správne naladí.
  • Vyberte si správne cvičenie – možností na cvičenie je momentálne neúrekom. S rôznymi online cvičeniami sa roztrhlo vrece, a preto je si naozaj z čoho vyberať. V článku nižšie dokonca nájdete výber tých najlepších trénerov od nás, a preto nie je prečo váhať. Poobzerajte sa na internete po rôznych druhoch cvičenia a vyberte si to, čo vám vyhovuje. Nezáleží na to, ako často budete cvičiť. Hlavne, nech to je pravidelne a ideálne niekoľkokrát do týždňa. Ak vám vyhovuje kratšie cvičenie, cvičte 30 minút, prípadne až jednu hodinu. Môžete však cvičiť aj 20 minút, vždy ráno a večer.

Čo je ešte pri cvičení doma dôležité?

  • Plánujte si vaše cvičenie – snažte sa začleniť cvičenie do vašej bežnej dennej rutiny. 20 až 30 minút každý deň, prípadne každý druhý deň si nájdete určite každý. Ak vám vyhovuje vyhovuje viac cvičenie večer, nenechávajte si ho na neskorú hodinu. Vaše telo musí vo večerných hodinách tiež oddychovať. 
  • Pomôcky na cvičenie – pomôcky na cvičenie môžu byť taktiež veľmi užitočné. Nemusíte vlastniť všetko, čo nájdete vo vašej obľúbenej posilňovni, ale pár druhov pomôcok sa môže skutočne hodiť. Prečítajte si, ako si vybrať fitloptu, ktorá je naozaj skvelá! Medzi ďalšie druhy pomôcok patria malé činky či gumy na cvičenie.
  • Nezabudnite sa prezliecť – necvičte v tom istom oblečení, v ktorom ste boli počas celého dňa alebo vo vašom domácom oblečení. Dajte si športové oblečenie alebo legíny a tričko. Môžete si obuť ľahké a čisté tenisky alebo cvičiť v športových ponožkách.

Pomôžte si predlohou!

Inšpirácie na internete je viac než dosť. Stačí, aby ste si pustili jeden z cvičebných tréningov na svojej obrazovke a môžete cvičiť.

My sme pre vás vybrali zoznam štyroch trénerov, ktorý vám skvele pri vašom tréningu pomôžu. Rôzne videá sú pritom jednoducho dostupné na kanáli YouTube.

Jillians Michaels

Táto americká trénerka a cvičiteľka trénuje mnohé celebrity a do svojej obývačky si ju môžete pozvať aj vy!

V jej repertoári nájdete krátke 20 až 30 minútové cvičenia. Zameriava sa predovšetkým na budovanie svalovej hmoty a jej tréningy spočívajú v kombinovaní krátkeho kardia so silovým tréningomNa začiatok môže byť toto cvičenie náročné, avšak je dosť krátke na to, aby ste si zvykali postupne. Tiež u nej nájdete rôzne úrovne cvičenia od jednoduchších až po tie náročnejšie.

Pre koho je cvičenie určené? Ženská trénerka nemusí trénovať iba ženy! V jej cvikoch sa určite nájdu aj muži a tiež im bude vyhovovať, takže smelo do toho.

Pamela Reif

Táto nemecká influencerka, fitnesska a cvičiteľka je tiež skvelou inšpiráciou. Čo je skvelé je, že v jej portfóliu nájdete množstvo rôznych druhov cvičení, a preto je si z čoho vyberať. Od klasického až po náročný workout, cez tanec a HIIT tréning aj stretching.

Pre koho je cvičenie vhodné? Jej cvičenia obľubujú predovšetkým ženy, ktoré túžia vyformovať svoju postavu a schudnúť. Garantujeme vám, že s týmto typom tréningu sa vám to určite podarí.

Jeff Nippard

Máte záujem o najozajstnú motiváciu? Potom tento tréner a bodybuilder bude to pravé orechové. Na jeho kanáli nájdete okrem menej náročných a náročných cvičebných rutín aj množstvo tipov na správnu stravu či na to, ako si svaly budovať.

Pre koho je cvičenie vhodné? Jednoznačne pre mužov. Toto cvičenie je náročnejšie, to znamená, že ženy, ktoré sa nezameriavajú na budovanie svalovej hmoty, ale skôr na chudnutie, si radšej vyberajú iný typ tréningov.

Steve Cook

Tento mladý športovec a bodybuilder vám tiež ukáže, ako na to! Podobne ako v predchádzajúcom prípade nájdete medzi jeho videami množstvo inšpirácie na to, ako začať trénovať a transformovať svoje telo.

Pre koho bude cvičenie vhodné? Pre začínajúcich športovcov, ale aj tých pokročilých a tých, ktorí chcú zmeniť svoje telo.

Tak čo? Myslíte si, že teraz už cviky na chudnutie doma zvládnete? My sme o tom úplne presvedčení! Aj vybudovanie tej najmenšej novej rutiny trvá istý čas, a tak to bude aj s cvičením. Dajte mu čas a nepochybne vám bude cvičenie doma vyhovovať.

5/5 - (1 hlasov)

1 komentár

  1. Dominika, tvoje odporúčania na cviky na chudnutie mi pomáhajú dosiahnuť moje ciele (chudšie stehná a brucho). Ďakujem za skvelé rady! Motivovala si ma….

Napísať odpoveď

Please enter your comment!
Please enter your name here

Dominika Koštialiková
Dominika Koštialiková
Učarovali mi latinskoamerické a afro tance, ktorým sa venujem už 8 rokov. Okrem toho posledných 5 rokov milujem fitness. Zbožňujem cestovanie, šport a aktívny životný štýl. Moje rady a tipy s vami zdieľam v mojich článkoch.

CHCEŠ BYŤ FIT? ZAČNI HNEĎ TERAZ!

Dostaň sa do formy pomocou našich zaujímavých článkov.

Raz za čas ti pošleme zhrnutie toho najnovšieho, čo sa udialo vo svete fitness. Taktiež ti budeme posielať zľavy, pomocou ktorých ušetríš nejaké tie €. Tie potom môžeš dať napríklad za vstup do posilky.