LETNÉ ZĽAVY až 79 % ZOBRAZIŤ

DomovFitnessŠportové inteligentné hodinkyŠportové hodinky Huawei Watch GT - Aké sú ich silné stránky?

Športové hodinky Huawei Watch GT – Aké sú ich silné stránky?

Inteligentné hodinky si za posledné roky podmanili svet. Okrem toho, že ukazujú čas, poskytujú niekoľko desiatok ďalších funkcií, ktoré pomáhajú v každodennom živote. Niektoré modely sú drahšie, iné lacnejšie. Ak pre seba hľadáte kúsok, ktorý by vyzeral na ruke štýlovo a bol za rozumnú cenu, práve ste ho našli. Sú ním športové hodinky Huawei Watch GT.

Huawei dnes patrí medzi známych a obľúbených výrobcov elektroniky. V ich portfóliu nájdete okrem spomínaných hodiniek aj mobilné telefóny či tablety. Svojimi prvými inteligentnými hodinkami značka príjemne prekvapila. Poskytovali zaujímavé funkcie a skvelé užívateľské prostredie. Model Huawei Watch GT je však trochu iný, ako jeho predchodcovia.

Kde kúpiť Huawei Watch GT?

Základné informácie

V skratke si na začiatok môžeme povedať základné informácie o hodinkách Huawei Watch GT. Ide v poradí o tretie hodinky, ktoré spoločnosť Huawei vytvorila. Na rozdiel od predchodcov, tento model disponuje vlastným LightOS operačným systémom.

Hodinky majú pekný, minimalistický dizajn. Ten si viete prispôsobiť podľa seba tým, že zmeníte remienok.

žena so športovými hodinkami

Remienky sa dajú, tak ako na väčšine inteligentných hodiniek, meniť. Vždy ich prispôsobujete svojmu outfitu alebo aktivite. 

Model Huawei Watch GT má skvelý výkon a jeho veľkou výhodou je vodotesnosť. Hodinky môžete nosiť do hĺbky 50 metrov.

Dátum vydania a cena

Hodinky uzreli svetlo sveta koncom roka 2018. Ide teda o pomerne nové modely, ktoré má značka Huawei vo svojej ponuke.

Od vydania hodiniek Huawei Watch GT vyšiel zatiaľ len jeden novší model pod názvom Huawei Watch GT 2.

Cena sa líši od toho, v ktorom obchode a kedy nakupujete. Dnes sú hodinky o desiatky eur lacnejšie ako v roku, kedy vyšli.

Na cenu taktiež vplýva prevedenie alebo napríklad edícia. Hodinky ich majú niekoľko ako napríklad classic či sport.

Najnižšia cena na internetových obchodoch je od 112 € vyššie. 

Operačný systém

Spoločnosť Huawei vydala svoje úplne prvé hodinky v roku 2015. Prvých niekoľko modelov podporovalo bežný operačný systém Andorid, ktorý používateľom vyhovoval. Dokonca, z hodiniek sa stal fenomén a patrili medzi najobľúbenejšie po celom svete.

Je preto veľkým prekvapením, že pri modeli Huawei Watch GT z roku 2018 značka od systému Android odstúpila a vložila do nich svoj vlastný.

Ak ste doteraz hodinky Huawei nemali, pri používaní si nejaké zmeny nevšimnete. Operačný systém je príjemný a intuitívny. Používa sa veľmi jednoducho.

Huawei-Watch-GT

A síce má operačný systém s názvom LightOS množstvo výhod, prináša so sebou aj niekoľko nevýhod. Jedným z nich je obmedzenie pre aplikácie tretích strán. A práve to je kameňom úrazu pre mnohých používateľov.

V porovnaní s operačnými systémami ako napríklad WatchOS alebo WearOS môžeme hovoriť o pomerne veľkom obmedzení.

Mnohé inteligentné hodinky od Samsung či Apple poskytujú možnosti, vďaka ktorým vedia ‚ úplne nahradiť mobil. Bohužiaľ, pri modeli Huawei Watch GT to tak ani zďaleka nie je.

Aplikácie ako napríklad Messenger, Instagram či Spotify si na hodinky nainštalovať jednoducho nemôžete. V operačnom systéme totižto nenájdete Google Play, odkiaľ by ste ich vedeli stiahnuť.

Aké aplikácie teda s hodinkami prichádzajú? V ponuke máte napríklad:

 • aplikáciu na cvičenie
 • kompas
 • počasie
 • stopky
 • timer
 • alarm
 • baterku (na svietenie)
 • aplikáciu na nájdete telefónu.

Ide teda o základné aplikácie, ktoré vám vedia určitým spôsobom uľahčiť život. Nemôžu vám však nahradiť telefón.

žena, ktorá cvičí

Výkon

Každé inteligentné hodinky by mali pracovať plynulo bez určitého zasekávania. Výhodou je, že operačný systém spoločnosti Huawei je rýchly. Vie spracovať všetky požiadavky behom sekundy.

Jednotlivé aplikácie v hodinkách fungujú skvelo. Samostatnou kategóriu je GPS, ktorá sa pravidelne synchronizuje a pracuje na pozadí. 

Používanie

Používanie hodiniek Huawei Watch GT je jednoduché a intuitívne, za čo môžeme vďačiť operačnému systému. Síce má určité obmedzenia, poskytuje príjemné používateľské prostredie. 

Hodinky sú tak vhodné pre úplne každého. Či už ste niekedy predtým nejaké mali alebo nie.

Väčšinu času budete hodinky ovládať prostredníctvom dotykového displeja. Je dostatočne veľký, aby ste na aplikáciu klikli vždy správne. Poprípade máte na bokoch dve tlačidlá.

Tlačidlo na vrchnej časti funguje na vrátenie späť do menu časti. Tlačidlo pod ním si prispôsobujete presne podľa seba. Funguje ako skratka k určitej aplikácií.

Napríklad, ak často beháte vonku, nastavte si na tlačidlo túto možnosť. Následne, keď pôjdete behať, stačí spodné tlačidlo stlačiť a začať tréning. 

Na používanie celkovo vplýva aj hmotnosť a veľkosť. Pri výbere veľkostí je najlepšie hodinky vyskúšať.

Je zbytočné investovať do väčšieho typu, ak by vám na zápästí zavadzal.

Hmotnosť hodiniek sa odvíja od veľkosti. 42 mm hodinky majú 36,2 gramu a 46 mm zas 46 gramov. Hmotnosť je bez remienku, no môžete vidieť, že ide o takmer zanedbateľné číslo.

Na ruke ich ani neucítite. 

Displej

Hodinky nájdete v dvoch veľkostiach a to 42 mm a 46 mm. Oba displeje sú však prispôsobené tak, aby ste na ne dobre videli. Vedia sa svetelne prispôsobiť a poskytujú širokú paletu farieb.

Na rozdiel od predchádzajúcich modelov, hodinky Huawei Watch GT majú displej omnoho tenší. Hrúbka je len 10,6 mm. Tým pádom sa príjemne nosia.

Typ displeja je AMOLED a rozlíšenie 454 x 454 pixelov.

Aplikácie na cvičenie

Hodinky Huawei Watch GT sú určené najmä na cvičenie, čo sa odráža v mnohých smeroch. Ich silnou stránkou sú práve funkcie, ktoré poskytujú pre fitness.

V rámci fitness aplikácie s názvom Workouts nájdete niekoľko režimov cvičenia, z ktorých si môžete vybrať:

 • beh vonku
 • beh vnútri
 • rýchla chôdza
 • bicyklovanie vonku
 • bicyklovanie vnútri
 • plávanie v bazéne
 • plávanie v mori alebo oceáne.

A množstvo ďalšieho. Výber je široký, vďaka čomu sa vám bude pomocou nich cvičiť omnoho lepšie.

Podľa viacerých testovaní je sledovanie cvičenia a ďalších informácií ako napríklad tep či spálené kalórie, pomerne presné.

Vždy tak viete, ako dobre ste si zacvičili, koľko kalórií ste spálili či množstvo ďalších užitočných informácií. 

žena s fľašou vody v ruke

Výdrž batérie

Niektoré inteligentné hodinky musíte nabíjať raz do týždňa, iné dokonca každý deň. Spravidla platí, že hodinky sa nabíjajú častejšie a fitness náramky len raz za čas.

Pri modeli Huawei Watch GT je však výdrž batérie niečo, čo ocení každý používateľ. Podľa špecifikácií od značky by mali hodinky vydržať až mesiac bez nabitia. 

V porovnaní s iným modelom od značky Huawei, napríklad Watch 2, je to výrazné plus. Watch 2 musíte nabíjať každé 2 - 3 dni. 

Samozrejme, pravidelné nabíjanie hodiniek nemusí byť žiadnym problémom. Najmä v dobe, kedy sme zvyknutí nabíjať mobilné telefóny každý deň.

Vždy je však výhodou mať doma výrobok, o ktorého baterku sa stačí postarať raz za čas. 

Dôležité je však dodať, že Huawei síce tvrdí, že batéria vydrží celý jeden mesiac, no výdrž ovplyvňuje niekoľko faktorov. Tým najhlavnejším je používanie aplikácií a celkovo hodiniek.

Čím viac hodinky budete používať, tým viac sa vám budú vybíjať. Aj pri pravidelnom používaní by však mali minimálne 3 týždne vydržať. 

Prepojenie s telefónom

Na prepojenie s telefónom si budete musieť stiahnuť aplikáciu Huawei app. Nájdete ju v Google Play alebo AppStore.

Prostredníctvom tejto aplikácie si následne viete vybrať jednotlivé nastavenia ako:

 • zmena ciferníka
 • posielanie upozornení na hodinky
 • zmena časovej zóny.

A podobne. Aplikáciu však po nastavení používať často nemusíte. Neposkytuje ďalšie špeciálne funkcie.

Výhodou je, že aj napriek chýbajúcej podpore aplikácií tretích strán, vám hodinky môžu ukazovať upozornenia z nich. Nie sú síce úplne optimalizované, no môžete ich vidieť.

Odpovedať sa na ne ale nedá.

Dizajn

Vyššie sme už dizajn trochu načrtli, no je potrebné venovať sa mu viac. Hodinky sú nielen praktickým, ale taktiež štýlovým doplnkom, ktorý si všimne na vašej ruke každý. Mali by preto vyzerať pekne.

Hodinky Huawei Watch GT patria k minimalistickým a unisex typom. To znamená, že sú vhodné ako pre mužov, tak aj pre ženy.

Na trhu ich nájdete v dvoch veľkostiach. Tie sa odvíjajú od veľkosti ciferníka. Vybrať si môžete z veľkosti 42 mm alebo 46 mm.

Menšie hodinky sa hodia na menšie, ženské zápästie. Väčšie zas na mužské. Nie je to však pravidlom. Veľkosť hodiniek je čisto na vás. 

Dizajn hodiniek však neovplyvňuje len displej, ale taktiež remienok. Ten si môžete vymeniť za akýkoľvek iný.

Spoločnosť Huawei má vo svojej ponuke rôzne náhradné remienky. Viete si ich tak prispôsobiť presne podľa seba.

žena, ktorá cvičí

Pre koho sú vhodné?

Hodinky značky Huawei sú vhodné pre každého fitness nadšenca a milovníka cvičenia. Využijete ich pri behaní, plávaní alebo len pri rýchlej chôdzi.

Sú vhodné pre obe pohlavia nehľadiac na vek.

Finálny verdikt

Huawei Watch GT patria medzi jedny z najlepších športových hodiniek na trhu. Poskytujú veľké množstvo funkcií na cvičenie, sú vodeodolné a majú veľmi príjemný dizajn.

A síce nepodporujú aplikácie tretích strán, v prípade, že pravidelne cvičíte, viete ich funkcie využiť naplno.

Ohodnoťte článok

1 komentár

 1. Do ry deň chcela by som sa opýtať mám ja také hodinky ale zaujímalo by ma ako sa na nich dá nastaviť sledovanie kalórií nie len pri cvičení ale aj v kľude je tam taká možnosť? Ďakujem vopred za odpoveď

Napísať odpoveď

Please enter your comment!
Please enter your name here

Naďa Černá
Naďa Černá
Študentka žurnalistiky, ktorá miluje bojové športy. Písaniu sa venuje už niekoľko rokov a okrem športu a fitness si rada vychutná kvalitnú kávu a dobrú knihu.
Vynikajúce smart hodinky za prijateľnú cenu. Užívatelia najčastejšie pozitívne hodnotia výdrž batérie, dizajn, cenu a ich ľahkú hmotnosť. Jediným negatívnom je to, že do týchto hodiniek nie je možné inštalovať aplikácie ako u dostupných alternatív.Športové hodinky Huawei Watch GT - Aké sú ich silné stránky?

CHCEŠ BYŤ FIT? ZAČNI HNEĎ TERAZ!

Dostaň sa do formy pomocou našich zaujímavých článkov.

Raz za čas ti pošleme zhrnutie toho najnovšieho, čo sa udialo vo svete fitness. Taktiež ti budeme posielať zľavy, pomocou ktorých ušetríš nejaké tie €. Tie potom môžeš dať napríklad za vstup do posilky.