LETNÉ ZĽAVY až 79 % ZOBRAZIŤ

DomovMagazínKompava – kvalitné slovenské doplnky výživy: ktoré sú NAJ?

Kompava – kvalitné slovenské doplnky výživy: ktoré sú NAJ?

Trh s doplnkami stravy patrí k najväčším na svete, o to ťažšie je v ňom preraziť. Zdá sa preto nemožné, aby na Slovensku vznikla firma, ktorá vyrába kvalitné doplnky zdravej aj športovej výživy – a dokázala sa tu nielen uživiť, ale dostať sa na špičku.

A predsa tu takú máme: zoznámte sa, predstavujeme ti značku Kompava!

Spočiatku malá firma z Nového Mesta nad Váhom sa neskôr rozrástla až na celoslovenskú uznávanú značku Kompava. Zaujíma ťa, kde to celé začalo?

Aj tu platí staré známe „za všetkým hľadaj ženu.“

Značka Kompava má viac ako 100 rokov – nová história sa píše od roku 2002

Narodenie dieťaťa zmení život všetkým rodičom. Svoje by o tom mohla rozprávať aj Želmíra Komorechová, riaditeľka firmy Kompava.

Po narodení dcéry sa dostala k špeciálnej strave pre novorodeniatka z USA, ktorú postupne začala ponúkať aj iným mamičkám. Jej záujem o zdravú výživu sa prehlboval a rozhodla sa, že sa jej chce venovať naplno.

Takmer pred 25 rokmi kúpili s manželom značku „Kompava“ – predtým to bol potravinársky podnik v Novom Meste nad Váhom. Počiatky Kompavy – tak ako ju poznáme dnes – však treba hľadať neskôr.

želmíra komorechová
Želmíra Komorechová

Vďaka pozitívnym ohlasom od synovca – športovca sa Želmíra s manželom rozhodli, že sa začnú naplno venovať vývoju a výrobe doplnkov športovej a zdravej výživy.

Z malej rodinnej firmy až k titulu najlepšej slovenskej podnikateľky

Rodičovská dovolenka naštartovala u Želmíry Komorechovej úspešnú podnikateľskú dráhu. Poctivá a kvalitná práca jej v celoslovenskej ankete priniesla titul Podnikateľka Slovenska 2015.

Kde sa dajú kúpiť výživové doplnky Kompava?

Najprv začali distribuovať doplnky výživy vo fitness centrách, neskôr sa im podarilo expandovať aj do lekární. „Zistili sme, že nie všetci ľudia, ktorí športujú, navštevujú aj fitness centrá, kde sme prednostne ponúkali doplnky. Lekáreň bola len ďalším predajným kanálom, ale zároveň upevňovala pozíciu značky a dodávala jej istú autoritu,“ vysvetľuje riaditeľka Komorechová na internetovej stránke Kompavy.

V súčasnosti už naplno funguje aj e-shop, kde nájdete kompletný sortiment doplnkov pre kulturistiku a silové športy, vytrvalostné športy, no aj doplnky pre podporu zdravia a zdravý životný štýl.

Doplnky výživy pre kulturistiku, fitness a silové športy

Široký sortiment doplnkov pre rekreačných aj profesionálnych kulturistov a silových cvičencov zahŕňa proteíny, gainery, kreatín, aminokyseliny (samostatné, ale aj napríklad BCAA), zdroje energie, spaľovače a predtréningové stimulanty.

Na jednom mieste tak dostaneš všetko, čo potrebuješ.

Chceš nabrať svaly a zlepšiť svoj výkon v posilke? Vybrali sme pre teba:

ProteínProteinFit 80

proteinfit80 kompavaKvalitný srvátkový proteín je základnou výbavou každého návštevníka fitka. Ide o jednoduchý, efektívny a lacný spôsob, ako zabezpečiť dostatočný príjem dobre stráviteľných bielkovín, ktorých príjem je nevyhnutnou podmienkou svalovej hypertrofie.

Jedna dávka ProteinFit 80 obsahuje až 6,3 gramov BCAA, široké spektrum vitamínovtráviace enzýmy, ktoré zabezpečia ešte rýchlejšiu vstrebateľnosť proteínu.

Ty preto nemusíš po posilke utekať hneď domov pre porciu poriadneho mäsa, ale môžeš si dať aj sprchu (priateľka to ocení 😊).

Kreatín Creapure

kreatin creapure kompavaO tom, prečo je kreatín kráľom doplnkov výživy, sme už písali v tomto článku. Tu iba uvedieme, že ochranná značka Creapure je zárukou najvyššej čistoty a kvality.

Už 5 gramov denne ti pomôže zvýšiť zásoby kreatínu vo svaloch, a ty tak môžeš trénovať tvrdšie a intenzívnejšie.

Odporúčame užívať kreatín spolu so sacharidmi, aby si podporil jeho účinnosť. Ak nechceš stále myslieť na to, aby si mal doma napríklad džús, Kompava ponúka aj alternatívu v podobe kreatínu v kapsuliach s glukózou – KreaTabs Gluco.

Všetky ponúkané kreatíny sú vo forme monohydrátu, ktorý je aktuálne najlepšie preskúmaným, najefektívnejším a najlacnejším typom kreatínu.

Predtréningovka Premium Energy Kompava

premium energy kompavaNie každý deň sa cítiš ideálne na tréning, no vieš, že ak chceš dosiahnuť svoj cieľ, musíš sa niekedy aj premôcť.

V takom prípade je možno načase siahnuť po kvalitnej predtréningovke, ktorá ťa nakopne a dovolí ti odtrénovať kvalitný a tvrdý tréning.

Premium Energy od Kompavy obsahuje ako zdroj energie sacharidy aj MCT tuky. Ochranu svalovej hmoty zabezpečia rastlinné BCAA. L-citrulín stimuluje tvorbu oxidu dusnatého, ktorý rozťahuje cievy a zabezpečí zvýšený príjem živín do svalov.

Chceš bežať ďalej, dlhšie a rýchlejšie? Vybrali sme pre teba:

Pitný režim je na prvom mieste – EnergoFit Kompava

kompava energo fitPočas tréningu sa potíš – a okrem vody strácaš v pote aj cenné minerálne látky (elektrolyty).  Iontový nápoj EnergyFit ti dodá všetko, čo počas výkonu strácaš, ale potrebuješ. Okrem motivácie – aby sme boli korektní 😊.

Obsahuje sacharidy, minerály, vitamíny, antioxidanty, L-glutamín aj L-karnitín, čím podporuje vytrvalosť, bojuje proti katabolizmu a pomôže ti udržať tvoj výkon na čo najvyššej úrovni tak dlho, ako budeš potrebovať.

Dostatok energie zabezpečí prvotriedna glukóza od Kompavy

glukoza kompavaPočas dlhotrvajúcich tréningov oceníš rýchlu dodávku energie vo forme glukózy – inak známej aj ako hroznový cukor.

Je to jediný okamžitý zdroje energie pre mozog a najrýchlejší zdroj energie pre svaly.

Všetky výkony, ktoré sú vykonávané vo vysokej intenzite a trvajú dlhšiu dobu, sú závislé na dostatočnom príjme sacharidov. Viac o výhodách glukózy sme písali v tomto článku.

Zaujíma ťa, koľko sacharidov by si mal počas svojho tréningu alebo závodu prijať? Prečítaj si tento článok.

Proteín Wellness Daily Protein 65% Kompava

wellness daily protein kompavaVytrvalostný výkon nekladie také vysoké nároky na príjem bielkovín, no súčasne je to o niečo viac, než príjem pre bežnú populáciu.

Proteín Wellness Daily Protein 65 % spája výhody proteínového prášku, zdroju energie a multivitamínového a multiminerálového preparátu v jednom.

Jeden z najpredávanejších a najobľúbenejších proteínov na slovenskom trhu, ktorý je už stálicou Kompavy.

Obsahuje 65 % kvalitných bielkovín (srvátkový koncentrát, vaječný bielok, mliečny proteínový koncentrát), MCT tuky, vlákninu, BCAA, glutamín, vitamíny (vitamín C, E) a minerály (chróm, zinok).

Chceš byť zdravý a fit? Vybrali sme pre teba:

Probiotiká Probiodomprobiotika probiodom kompava

Možno si už počul, že imunita začína v čreve. V hrubom čreve je najväčšia koncentrácia bakteriálnych kmeňov, ktoré sú dôležitou súčasťou nášho imunitného systému.

Probiodom je kombináciou 8 účinných bakteriálnych kmeňov a fruktooligosacharidov (FOS). Ide o látky, ktoré sú nestráviteľné našimi tráviacimi enzýmami, no baktérie si na nich „pochutnajú“: vďaka nim naše bifidobaktérie a laktobacily prospievajú a rastú – a môžu tvoriť látky, ktoré zabraňujú množeniu patogénov.

Kĺbová výživa GELO-3 Complexklbova vyziva kompava gelo3 complex

V prípade kĺbov platí, že najlepšia liečba je prevencia. Ak patríš k aktívnym športovcom, nesústreď sa iba na svaly a dodaj výživu aj chrupavkám.

Táto kĺbovka od kompavy obsahuje zmes účinných aktívnych látok, ako napríklad glukozamín či chondroitín sulfát, ktoré sme spomínali aj v našom článku o tom, čo by mala obsahovať kvalitná kĺbová výživa. Spolu s nimi obsahuje aj vitamín C, ktorý je nevyhnutný pri tvorbe kolagénu, podporuje imunitu a celkové zdravie.

Ktoré si vyberieš ty?

NOVÝ PROJEKT – Kompava ti urobí kompletnú záťažovú diagnostiku

Spoločnosť Kompava sa snaží neustále držať krok s konkurenciou a vždy ponúkať niečo navyše.

Najnovším projektom je vytvorenie diagnostického pracoviska Metflex v Žiline, kde môžeš podstúpiť kompletné vyšetrenia počas záťaže, analyzovať zloženie tvojho tela či zistiť zdravie ciev.

Ktoré metódy využívajú v Metflex diagnostikom centre?

InBody

Ide o často používaný prístroj, ktorý na základe bioimpedančnej analýzy približne stanoví zloženie tvojho tela. Môžeš tak zistiť hmotnosť svalov, tuku, množstvo vody v tele, ale prístroj dokáže odhadnúť aj viscelárny tuk, ktorého nástrahy sme rozobrali v tomto článku.

InBody ti napovie hodnotu bazálneho metabolizmu, ktorý je základnou zložkou tvojho denného energetického príjmu.

Prečo je meranie na InBody užitočné?

Telesná hmotnosť je iba absolútne číslo, pričom nehovorí nič o zložení tela. Svaly sú ťažšie než tuk – a tak dve osoby s rovnakou výškou a identickou hmotnosťou môžu vyzerať úplne inak.

Pravidelným meraním na InBody (pri dodržaní základných pravidiel – napr. rovnaký stupeň hydratácie, rovnaká denná hodina, u žien rovnaká fáza menštruačného cyklu atď.) môžeš zaznamenať zmeny v telesnom zložení aj v prípade, že sa číslo na váhe nehýbe.

Obzvlášť motivujúce to môže byť v prípade začiatočníkov, ktorým sa súčasne darí chudnúť tuk a vďaka dostatočnému príjmu bielkovín aj budovať svaly. 

MaxPulse

Prístroj MaxPulse funguje na základe pletysmografickej metódy. Ide o pulzovú vlnu, vďaka ktorej dokáže určiť zdravie ciev.

Spiroergometria

Spiroergometria predstavuje základ záťažovej diagnostiky. Spočíva v šliapaní na bicyklovom ergometri, ktorý zaznamenáva tvoj výkon vo wattoch.

Súčasne máš nasadenú dýchaciu masku, ktorá zaznamená množstvo a zloženie predýchaného vzduchu.

Na základe týchto informácií dokážu odborníci určiť napríklad maximálnu spotrebu kyslíka (ktorej vyššie hodnoty sú spájané s lepšou aeróbnou vytrvalosťou) alebo na základe srdcovej frekvencie a predýchaného vzdcuhu približne stanoviť tvoj anaeróbny a aeróbny prah – alebo laicky povedané – pri akej intenzite spaľuješ v maximálnej miere tuky, kedy približne pol na pol a kedy fičíš takmer výlučne na sacharidy.

A aké sú tvoje skúsenosti so značkou Kompava? Budeme radi, ak sa s nami podelíš v komentároch.

5/5 - (8 hlasov)

Napísať odpoveď

Please enter your comment!
Please enter your name here

Erika
Erika
Masérka, mama, športovkyňa. Vyštudovala Regeneráciu a výživu v športe, momentálne študuje kondičné trénerstvo na Masarykovej univerzite. Venuje sa silovému tréningu a súťaží v klasickom silovom trojboji. Verí, že zdravá strava a pohyb dokážu robiť zázraky s telom aj dušou :-)

CHCEŠ BYŤ FIT? ZAČNI HNEĎ TERAZ!

Dostaň sa do formy pomocou našich zaujímavých článkov.

Raz za čas ti pošleme zhrnutie toho najnovšieho, čo sa udialo vo svete fitness. Taktiež ti budeme posielať zľavy, pomocou ktorých ušetríš nejaké tie €. Tie potom môžeš dať napríklad za vstup do posilky.