LETNÉ ZĽAVY až 79 % ZOBRAZIŤ

DomovMagazínNajlepšie športové filmy - Náš rebríček (TOP 10)

Najlepšie športové filmy – Náš rebríček (TOP 10)

Športové filmy sú vždy skvelým spôsobom ako zobraziť silný príbeh, hrdinstvo a neúnavnú vôľu víťazstva. Keď sú založené na skutočných udalostiach, prinášajú nám ešte väčšiu dávku inšpirácie a motivácie. Tu je zoznam 10 najlepších športových filmov, ktoré sú založené na snahe a cieľavedomosti. Rozhodne stoja za to, aby ste ich videli.

1. „Million Dollar Baby“ (2004)

Million Dollar Baby“ je príbeh o mladom boxerskom talente Maggie Fitzgeraldovej, ktorý sa snaží dosiahnuť svoje sny v ringu.

Film ukazuje jej neúnavnú vôľu dosiahnuť úspech a tiež nás oboznamuje s tajomstvami a kontroverziami, ktoré sa skrývajú v boxerskom svete.

2. Race (2016)

Tento film sleduje príbeh amerického bežca, Jesseho Owensa, ktorý sa stal hrdinom berlínskych hier 1936.

Snaha Jesseho Owensa stať sa najväčším atlétom v histórii ho priviedla na svetovú scénu olympijských hier v roku 1936, kde čelí vízii árijskej nadvlády Adolfa Hitlera.

Film ukazuje, ako Owens prekonal rasové bariéry a stal sa jedným z najväčších bežcov všetkých čias. Film ukazuje, ako Owens prekonal nielen prekážky na trati, ale aj rasové prekážky v tom čase.

3. Rudy (1993)

Tento film je skutočným príbehom o neustálej túžbe po snoch a nezlomnej vôli. Rudy Ruettiger je mladý muž, ktorý sníva o tom, že sa stane futbalovým hráčom Notre Dame.

Napriek všetkým prekážkam a nástrahám sa mu konečne podarilo splniť si svoj sen a stať sa členom tímu. Tento film vás dojme a motivuje vás k tomu, aby ste sa snažili dosiahnuť svoje ciele bez ohľadu na prekážky.

4. Rocky (1976)

Rocky Balboa je bývalý boxerský zápasník, ktorý sa po ukončení kariéry nachádza v ťažkých životných okolnostiach.

Keď dostane šancu zápasiť proti svetovému šampiónovi, využije ju a snaží sa dosiahnuť svoj sen. Film Rocky je plný napätia, emócií a motivácie a ukazuje nám, že s hrdosťou a odhodlaním môžeme dosiahnuť všetko, čo chceme.

5. Hoosiers (1986)

Hoosiers je film o basketbalovom tíme z malého mesta, ktorý sa dostane až do štátneho finále. Film ukazuje, ako tréner a hráči bojujú o svoje sny a ako spolu prekonávajú prekážky.

Tento film je skvelým príkladom toho, ako môže šport spájať ľudí a ako môže byť silným nástrojom pre dosahovanie cieľov

6. „Tyson“ (2008)

Film „Tyson“ sa odohráva v roku 1980 a sleduje príbeh amerického boxera Mika Tysona, ktorý sa stal najmladším šampiónom váhovej kategórie v histórii.

Film ukazuje Tysona ako mladého a neohrozeného bojovníka, ktorý sa vypracoval na vrchol rebríčka, ale tiež ukazuje jeho kontroverzný život mimo ringu.

7. „Miracle on ice“ (1981)

Zázrak na ľade“ sleduje príbeh amerického hokejového tímu, ktorý v roku 1980 získal zlaté medaily na Zimných olympijských hrách v Lake Placid.

Film ukazuje skvelý výkon tímu proti všetkým odds a ako prekonali veľkého favorita Sovietskeho zväzu.

8. „Searching for Bobby Fisher“ (2006)

Nevinné tahy“ je film založený na skutočnom živote skvelého amerického šachistu Bobbyho Fischera.

Film ukazuje Fischerov boj o vrchol sveta šachu a jeho vzostup a pád v priebehu rokov.

9. The fighter (2010)

Tento film ukazuje boj bývalého šampiona v boxe, Micky Warda, s rodinnými problémami a zraneniami. Film ukazuje, ako sa Ward rozhodne znovu nastúpiť do ringu a získať svoj titul znovu.

Mark Wahlberg stvárňuje Mickyho Warda a film je nakrútený tak, že diváci môžu vidieť, ako sa prekonáva všetko, čo mu stojí v ceste.

10. Why We Ride (2013)

Why We Ride vás zanesie do sveta motocyklov, jeho počiatkov, prvých pretekov až do dnešnej modernej doby.

Filmom sprevádzajú legendy ako sú Valentino Rossi alebo Keith Code, vrátane ďalších jazdcov, ktorí vám dodajú ten najlepší prehľad do tejto šialenej komunity.

Záver

Niektoré z najlepších športových filmov sú založené na skutočných udalostiach. Tieto filmy ukazujú, ako športovci prekonávajú prekážky a dosahujú svoje sny.

V tomto článku sme vám predtavili najlepšie športové filmy.

Až 8 z nich je založených na skutočnej udalosti. Dúfam, že sa vám náš zoznam páčil. V čítaním zaujímavých článkov môžete pokračovať v kategórii Magazín.

4.4/5 - (7 hlasov)

Napísať odpoveď

Please enter your comment!
Please enter your name here

Andrej
Andrej
Športu sa venujem odmalička. Hrám futbal a vo voľnom čase rád cvičím. Aj preto som sa rozhodol založiť tento web. Neustále sa v tejto problematike vzdelávam. V mojich článkoch sa budem snažiť priblížiť vám môj pohľad na vec.

CHCEŠ BYŤ FIT? ZAČNI HNEĎ TERAZ!

Dostaň sa do formy pomocou našich zaujímavých článkov.

Raz za čas ti pošleme zhrnutie toho najnovšieho, čo sa udialo vo svete fitness. Taktiež ti budeme posielať zľavy, pomocou ktorých ušetríš nejaké tie €. Tie potom môžeš dať napríklad za vstup do posilky.