LETNÉ ZĽAVY až 79 % ZOBRAZIŤ

DomovBicyklePríslušestvo na bicykelTachometer na bicykel - Viete ako vybrať ten správny?

Tachometer na bicykel – Viete ako vybrať ten správny?

Ak bicyklovanie patrí medzi vaše obľúbené športy a počas teplých mesiacov na bicykli najazdíte množstvo kilomentrov, existujú doplnky na bicykel, ktoré oceníte. Nestačí vám iba bicykel. Napríklad taký tachometer na bicykel je viac než užitočný.

Prečo? Máte ho k dispozícii na bicykli pred sebou kedykoľvek potrebujete a zobrazí vám množstvo užitočných ukazovateľov. Najkvalitnejšie tachometre na bicykel sa svojimi funkciami približujú počítaču. Dokážu vám zobraziť, koľko kilometrov ste prešli, čas, ale aj vašu rýchlosť, či meranie srdca. Prečítajte si tento článok, aby ste vedeli, ako si tachometer na bicykel vybrať.

Bicyklovať sa dá úplne každý deň. Veľkou výhodou modernej doby, v ktorej žijeme je, že vďaka technológiám dnes môžete vedieť o svojom bicyklovaní oveľa viac ako kedysi.

Aké druhy tachometra na bicykel poznáme?

Aj výrobcovia tachometrov na bicykel prinášajú stále nové druhy, ktoré spájajú rôzne funkcie. Základné druhy sú tieto:

 • Tachometer s magnetickým snímačom – o niečo lacnejší, netreba ich dobíjať, menšie množstvo dát.
 • GPS snímač – obsahujú aj GPS, má vyššiu hmotnosť aj cenu. Je potrebné ho častejšie nabíjať. Súčasťou tohto prístroja je aj väčšie množstvo dát, ľahké prispôsobenie a umiestnenie na ďalší bicykel.
 • Káblový tachometer na bicykel – lacnejší model, jednoduchosť na používanie, nižšia cena, káble však môžu zavadzať a znepríjemňovať cestu.
 • Bezdrôtový tachometer na bicykel – drahší, ľahší prenos údajov z počítača, o niečo vyššia hmotnosť, praktický na používanie, jednoduchá inštalácia a čistejší vzhľad.

Pred výberom tachometra na bicykel zvážte:

 • Ako často na bicykli jazdíte? Porozmýšľajte, zhruba koľko kilometrov prejdete počas sezóny. Čím viac to je, tým by ste si mali vybrať lepší tachometer na bicykel.
 • Aké informácie sa z tachometra chcete dozvedieť? Máte konkrétne očakávania alebo vám stačia len základné údaje ako je rýchlosť, počet kilometrov a čas?
 • Špeciálne funkcie tachometra na bicykel. Chcete, aby mal váš prístroj aj zabudované GPS? Prípadne ho chcete pripojiť k počítaču, predstavujete si two-in-one systém, ktorý pripojíte k viacerým bicyklom s rôznym obvodom kolies, prípadne niečo ďalšie?
 • Koľko by ste chceli do tachometra na bicykel investovať? Pohybujú sa v rôznych cenových hladinách, ktoré si popíšeme neskôr. Určite však zauvažujte, aký je váš finančný strop.

Najdôležitejšie funkcie tachometra na bicykel

Tachometer na bicykel v sebe môže skrývať množstvo užitočných funkcií.

Možno si poviete, že prostredníctvom smartfóna a aplikácií môžete získať tie isté údaje.

Avšak veľmi podstatný rozdiel je ten, že je pomerne nepraktické riadiť sa údajmi z telefónu, ktorý máte vo vrecku, tachometer máte priamo pred sebou.

Tachometer na bicykel výrazne skvalitní vašu jazdu na bicykli.

Medzi najdôležitejšie funkcie, ktoré môže skrývať váš tachometer na bicykel patria:

 • Podsvietenie displeja – podsvietenie displeja sa vám mimoriadne hodí vtedy, ak je vaša sezóna bicyklovania celoročná. Myslite na to, že najmä počas jesene, kedy sa dni skracujú uvítate, keď na displej uvidíte aj mimo denného svetla.
 • Rozloženie monitora – tiež je dôležité, aby bol pre vás text na tachometri dobre čitateľný. Často naň budete pozerať zo sedla vášho bicykla, čiže nie z bezprostrednej blízkosti. GPS modely dovoľujú, aby ste si zmenili písmo podľa vašej potreby.
 • Výdrž batérie – radi podnikáte cyklotúry na niekoľko hodín? Dávajte si pozor na výdrž batérie. Tieto údaje sú na balení tachometra na bicykel uvedené priamo od výrobcu a tiež vám pomôžu rozhodnúť sa.
 • Funkcia prenosu dát – ak si chcete údaje evidovať a zaznamenávať, je dobré, ak budete vedieť všetky údaje preniesť aj do počítača.
 • Systémy tachometra – v neposlednom rade na tachometri nájdete aj množstvo ďalších osožných funkcií. Určite sa vám budú hodiť dodatočné úchyty na bicykel alebo pri viacerých bicykloch aj systém Two-in-one.

Ďalšie užitočné informácie o tom, ako si vybrať správny tachometer na bicykel hľadajte na tomto odkaze.

Najdrahšie modely premenia vašu jazdu na bicykel na nový zážitok.

Aké ďalšie funkcie v ňom môžete nájsť:

 • Stopky - oceníte vtedy, ak chcete stopovať váš výkon na bicykli na čas.
 • Vibračná funkcia tachometra na bicykli - je integrovaná do niektorých modelov a hodí sa vám, aby vás upozornila na zmenu intervalu, ukončenie alebo začiatok vášho tréningu.
 • Prehrávanie hudby - je vynikajúce na spríjemnenie ďalších chvíľ počas bicyklovania. Môžete si doň pohodlne integrovať vašu obľúbenú hudbu a prehrávať si ju.

Aké údaje môžete nájsť na tachometri na bicykel?

 Najväčšou výhodou tachometra na bicykel je, že vám poskytne množstvo užitočných údajov a informácií. Vďaka tomu sa môžete neustále zlepšovať vo svojej jazde na bicykel.

Bicyklovanie pre vás nemusí byť len obyčajná záľuba. Je dobré, keď máte svoj cieľ, ktorý chcete dosiahnuť. Môže ním byť len obyčajné zlepšovanie výkonu alebo väčší počet najazdených kilometrov.

Tachometer je tam ideálny spôsob, ako svoj výkon na bicykli merať. Nehovoriac o profesionálnych športovcoch, pre ktorých je tachometer na bicykel absolútna nevyhnutnosť. Tieto údaje môžete objaviť na vašom tachometri na bicykel:

 • celková prejdená vzdialenosť
 • dnešná prejdená vzdialenosť
 • celková doba jazdy
 • dnešná doba jazdy
 • evidovanie jazdy pomocou funkcie GPS
 • mapa trasy, ktorú ste absolvovali
 • výškové prevýšenia
 • počet spálených kalórií
 • hodiny, kalendár, stopky
 • hodnoty kadencie (intenzity šliapania)
 • údaje o teplote

Cena tachometra na bicykel


Rovnako ako ceny čohokoľvek iného, aj ceny tachometra na bicykel sa pohybujú podľa toho, aký kvalitný je prístroj a aké funkcie ponúka.

Samozrejme, dôležitá je aj značka tachometra na bicykel. Ak si vyberáte príslušenstvo k vášmu bicyklu, práve tento druh príslušenstva bude pre vás veľmi užitočný.

Jednoduché tachometre na bicykel, z ktorých sa dozviete niekoľko základných informácií, sa pohybujú v cenách okolo 20 až 30 Eur. Tie najdrahšie sofistikované prístroje nájdete v cene okolo 200 Eur.

Ak dá vášho tachometra na bicykel nechcete investovať príliš, ale stále si želáte, aby ste v ňom našli niekoľko podstatných údajov, odporúčame vám zvoliť si model v cene okolo 30 Eur.

Pokiaľ však chcete bezdrôtový prístroj, ktorý bez problémov pripojíte aj k počítaču, pripravte si asi 50 Eur a viac. Rozdiel v cene je spôsobený najmä ďalšími pridanými funkciami tachometra.

Výhody a nevýhody jednotlivých modelov

Hlavnou výhodou drahších modelov je tá, že v sebe skrýva oveľa viac funkcií. Tieto modely sú o niečo ťažšie, čo sa týka hmotnosti, niektoré z nich sú bezdrôtové a teda jednoduchšie na manipuláciu.

Oproti tomu sú lacnejšie modely, ktoré sa, samozrejme, líšia cenou. Nezaťažia vašu peňaženku príliš. Oproti tomu však majú aj menej funkcií. Sú ľahšie hmotnosťou.

Inštalácia a nastavenie tachometra na bicykel


Je potrebné poznamenať, že iba správne namontovaný a nastavený tachometer vám bude správne evidovať všetky podstatné údaje. Pokiaľ si netrúfate zrealizovať si tieto nastavenia sami, nechajte si nastaviť prístroj odborníkom.

Namontovanie a nastavenie je vôbec prvým krokom, ktorý je potrebné spraviť, ak chcete svoj tachometer na bicykel používať. Pripravte sa však na to, že to nie je úplne jednoduché.

Avšak nie je to ani nič zložité. V prvom rade bude potrebné nastaviť hodnotu obvodu plášťa, ktorý závisí od rozmeru vašich kolies na bicykli.

Rozmer kolesa pravdepodobne nájdete na bočnej strane plášťa. Hodnota obvodu plášťa sa potom dá jednoducho preveriť na internete.

Každý z výrobcov ku tachometra dodáva detailnú infomáciu o tom, ako postupovať pri jeho inštalácii.

Zložitosť montovania záleží od toho, aké rôzne funkcie tachometer má a teda, aký náročný aj na inštaláciu je.

Chcete sa dozvedieť ešte niečo viac? Prečítajte si v tomto článku, ako si zlepšiť vašu kondičku na bicykli.

Tachometer premení vašu jazdu na bicykel na úplne nový zážitok. Budete sa chcieť zlepšovať vo svojom výkone a merať čo najviac možných ukazovateľov.

Pri akomkoľvek športe je skvelé, keď máte chuť neustále sa vo všetkom zlepšovať. Ako nadšenec bicyklovania je dobré, keď budete posúvať svoje hranice. A tachometer na bicykel vám v tom pomôže.

Ohodnoťte článok

Napísať odpoveď

Please enter your comment!
Please enter your name here

Dominika Koštialiková
Dominika Koštialiková
Učarovali mi latinskoamerické a afro tance, ktorým sa venujem už 8 rokov. Okrem toho posledných 5 rokov milujem fitness. Zbožňujem cestovanie, šport a aktívny životný štýl. Moje rady a tipy s vami zdieľam v mojich článkoch.

CHCEŠ BYŤ FIT? ZAČNI HNEĎ TERAZ!

Dostaň sa do formy pomocou našich zaujímavých článkov.

Raz za čas ti pošleme zhrnutie toho najnovšieho, čo sa udialo vo svete fitness. Taktiež ti budeme posielať zľavy, pomocou ktorých ušetríš nejaké tie €. Tie potom môžeš dať napríklad za vstup do posilky.