LETNÉ ZĽAVY až 79 % ZOBRAZIŤ

DomovŠportPing pongVýbava na ping pong a jej cena - Ide o drahý šport?

Výbava na ping pong a jej cena – Ide o drahý šport?

Hranie ping pongu je jednoduché a zábavné, ale potrebujete tú správnu výbavu. Tu je prehľad toho, čo potrebujete na hranie ping pongu a aké sú minimálne náklady na začiatok. Čítajte ďalej, možno budete prekvapený.

Pingpongový stôl

Pingpongový stôl je základnou súčasťou výbavy na ping pong. Existuje mnoho typov stolov na ping pong, ale pre klasické hranie doma si môžete kúpiť hobby pingpongový stôl za cenu okolo 150 až 300 eur.

výbava na ping pong stôl

Ak sa chcete zúčastniť súťaže, budete potrebovať profesionálny stôl, ktorý môže stáť až 1000 eur a viac. Cena nie je všetko, pri výbere je potrebné dávať pozor na rôzne ďalšie aspekty ako napríklad materiál, farba, povrch, kolieska atď.

V našom článku nájdete podrobný prehľad o pingpongových stoloch, ich kvalitách a výhodách. Okrem toho sa dozviete aj praktické tipy na kúpu a údržbu stolu. Prečítajte si náš článok o pingpongovom stole a získajte potrebné informácie pre výber toho najlepšieho stolu pre vás.

Prečítajte si viac v našom článku: Pingpongový stôl – Ako vybrať ten najkvalitnejší? + (TOP 5)

Najlepší pingpongový stôl – TOP 5

ping pongové podanie

Pingpongové rakety

Pingpongové rakety sú ďalšou súčasťou výbavy na ping pong. Pre rekreačné hranie môžete kúpiť lacné rakety za cenu okolo 10 až 20 eur.

Ak sa chcete zlepšiť vo svojej hre, môžete investovať do kvalitnejšej rakety, ktorá môže stáť až 100 eur.

výbava na ping pong raketka

Prečítajte si viac v našom článku: Najlepšie pingpongové rakety: Ako vybrať + (otestovali sme)

Najlepšie pingpongové rakety – náš výber

Pingpongové loptičky

Pingpongové loptičky sú nevyhnutnou súčasťou výbavy na ping pong. Loptičky sú lacné a môžete ich kúpiť za cenu okolo 1 až 2 eur za balenie.

V závislosti od kvality a materiálov, z ktorých sú vyrobené, sa ceny môžu líšiť.

Oblečenie a obuv

Pri hraní ping pongu je dôležité mať pohodlné oblečenie a obuv.

Môžete si vybrať medzi športovým oblečením ale nič nepokazíte ani bežným oblečením.

Pri výbere obuvi zvolte pohodlné tenisky s dobrou podrážkou. Ceny oblečenia a obuvi sa môžu líšiť v závislosti od kvality a značky.

hra pingpongu

Zhrnutie – Koľko potrebujete na začiatok?

Výbava na ping pong je relatívne cenovo dostupná, a preto môže byť veľmi prístupná pre každého, kto chce začať hrať.

pingpongové loptičky

Po preskúmaní dostupných cien stolov, raketiek a loptičiek na internete sme zistili, že minimálna cena potrebná na začatie hrania pingpongu doma sa pohybuje okolo 200 eur.

Táto cena zahŕňa lacnejšie, ale stále kvalitné raketky, stôl na stolný tenis a niekoľko loptičiek.

Samozrejme, existujú aj drahšie možnosti, ktoré ponúkajú lepšiu kvalitu a výbavu, ale pre začiatočníka alebo hobby hráča bude táto základná výbava bohate stačiť.

Celková cena sa môže líšiť v závislosti od miesta nákupu, ale s týmto rozpočtom by ste nemali mať problém kúpiť si kompletnú výbavu v ktoromkoľvek kvalitnom obchode.

Môžete si vybrať z rôznych značiek pingpongových stolov, rakiet, loptičiek, oblečenia a obuvi v závislosti od vašich potrieb a rozpočtu. Tak hurá hrať ping pong!

4.5/5 - (2 hlasov)

Napísať odpoveď

Please enter your comment!
Please enter your name here

Andrej
Andrej
Športu sa venujem odmalička. Hrám futbal a vo voľnom čase rád cvičím. Aj preto som sa rozhodol založiť tento web. Neustále sa v tejto problematike vzdelávam. V mojich článkoch sa budem snažiť priblížiť vám môj pohľad na vec.

CHCEŠ BYŤ FIT? ZAČNI HNEĎ TERAZ!

Dostaň sa do formy pomocou našich zaujímavých článkov.

Raz za čas ti pošleme zhrnutie toho najnovšieho, čo sa udialo vo svete fitness. Taktiež ti budeme posielať zľavy, pomocou ktorých ušetríš nejaké tie €. Tie potom môžeš dať napríklad za vstup do posilky.