LETNÉ ZĽAVY až 79 % ZOBRAZIŤ

DomovMagazínAplikácia Strava - Kompletná recenzia (výhody + nevýhody)

Aplikácia Strava – Kompletná recenzia (výhody + nevýhody)

Strava je jednou z najobľúbenejších aplikácií pre sledovanie športových aktivít. Nielen, že pomáha udržiavať motiváciu a zaznamenávať výkony, ale tiež umožňuje zdieľať svoje výkony so svojimi priateľmi a spolubojovníkmi. V tomto článku sa pozrieme na funkcie aplikácie, výhody a tiež nevýhody jej používania. Dúfame, že po prečítaní tejto recenzie budete mať jasnejšiu predstavu o tom, či je pre vás táto aplikácia tou správnou voľbou.

Funkcie aplikácie Strava

Aplikácia Strava ponúka množstvo funkcií, ktoré pomáhajú zlepšovať a zaznamenávať výkony.

Medzi niektoré z najdôležitejších funkcií patrí:

Sledovanie trás

Strava umožňuje zaznamenávať trasy, ktoré ste absolvovali pri bežeckých alebo cyklistických aktivitách.

Trasy môžete jednoducho sledovať na mape a tiež si môžete prezerať svoje štatistiky, ako napríklad vzdialenosť, čas, tempo a podobne.

Sledovanie tréningov

Aplikácia Strava tiež umožňuje sledovať a zaznamenávať váš výkon. Môžete si prezerať svoje najlepšie časy na rôznych trasách a porovnávať ich so svojimi priateľmi a inými používateľmi.

Veľkou výhodou je, že Strava umožňuje zaznamenávať svoje tréningy v reálnom čase, čo im umožňuje presne sledovať svoj výkon a zlepšovať ho.

Analýza športových výkonov

Okrem toho, že môžete zaznamenávať svoje tréningy, dokážete ich následne aj analyzovať.

Aplikácia poskytuje širokú škálu nástrojov na analýzu tréningov, vrátane zobrazenia trasy, rýchlosti, výškomeru a ďalších dôležitých ukazovateľov.

Súťaže

Strava umožňuje užívateľom zapojiť sa do rôznych súťaží a porovnávať svoj výkon s ostatnými užívateľmi.

Zdieľanie s priateľmi

Strava umožňuje zdieľať svoje výkony a trasy so svojimi priateľmi a spolubojovníkmi.

Týmto spôsobom môžete motivovať jeden druhého a tiež sa navzájom pochváliť.

Aplikácia je samozrejme dostupná pre operačný systémy Android a iOS, takže sa nemusíte báť, že by ste si nemohli porovnať výkony v prípade rozdielnych operačných systémov. Pre viac informácií si môžete pozrieť oficiálnu stránku.

strava pre cyklistov

Výhody aplikácie Strava

Motivácia

Jednou z hlavných výhod tejto aplikácie je to, že vás dokáže motivovať!

Tiež ponúka možnosť zapojenia sa do rôznych súťaží so svojimi priateľmi alebo ďalšími používateľmi aplikácie.

Táto súťaživosť vám pomôže motivovať sa k dosahovaniu vašich cieľov a k prekonávaniu vašich „súperov“.

Jednoduché sledovanie športových výkonov

Jednou z najväčších výhod aplikácie Strava je, že umožňuje jednoduché sledovanie športových výkonov.

Stačí len spustiť aplikáciu, ktorá automaticky zaznamená všetky dôležité informácie.

Aplikácia zaznamená, koľko ste prešli, koľko ste spálili kalórií a dokonca aj výšku nadmorskej výšky, ktorú ste zdolali.

Toto je len zlomok z toho, čo dokáže zaznamenať. Počet informácií, ktoré Strava zaznamená záleží aj od toho, aké zariadenie používate. Ideálna voľba je vybaviť sa kvalitnými inteligentnými hodinkami.

Nevýhody aplikácie Strava

Nákladné prémiové funkcie

Jednou z nevýhod aplikácie Strava je, že niektoré z jej užitočných funkcií sú k dispozícii len pre prémiových používateľov za dodatočný poplatok.

Ak chcete využiť všetky funkcie aplikácie naplno, budete musieť zaplatiť mesačný alebo ročný poplatok. Za premium verziu si zaplatíte buď 5 € za mesiac, alebo 60 € za rok.

Občasné problémy s presnosťou

Ďalšou nevýhodou aplikácie Strava môže byť problém s presnosťou.

Niekedy sa môže stať, že aplikácia nebude správne zaznamenávať množstvo kalórií alebo iných živín v jedle, čo môže viesť k nesprávnemu sledovaniu stravovacích návykov.

strava aplikácia

Spokojnosť užívateľov

Užívatelia Stravy sú väčšinou spokojní s touto aplikáciou a často ju v rôznych internetových fórach odporúčajú vyskúšať.

Mnohí uvádzajú, že im aplikácia umožňuje lepšie sledovať svoj výkon a motivovať ich k dosahovaniu cieľov.

Okrem toho mnohí užívatelia oceňujú možnosť zdieľať svoje tréningy so svojimi priateľmi a hlavne možnosť zapojiť sa do súťaží.

Často je v príspevkoch vidieť, ako ľudia súťažia o King of the Mountain (KOM) a Queen of the Mountain (QOM). To sú pomenovania pre najlepších jazdcov na určitom segmente.

Záver

Aplikácia Strava je veľmi užitočný nástroj pre ľudí, ktorí sa snažia zlepšiť svoje zdravie a fitness. Pomáha sledovať aktivity, kalórie a výkon. Má veľa výhod, ako je napríklad možnosť zdieľať svoje úspechy s priateľmi, motivovať sa vďaka súťažiam a získavať rôzne motivačné odmeny vo forme odznakov.

Na druhej strane, aplikácia má aj niekoľko nevýhod, ako napríklad vysoká cena, nie vždy presné meranie výkonu a závislosť na GPS signáli.

Je dôležité si uvedomiť, že aplikácia nie je vhodná pre všetkých.

V každom prípade, ak chcete zlepšiť svoje zdravie a fitness, môže byť aplikácia Strava užitočným nástrojom. Po vyskúšaní uvidíte, či vám táto aplikácia bude vyhovovať alebo nie.

Máte skúsenosti s aplikáciou strava? Dajte nám vedieť v komentároch pod článkom.

4.2/5 - (9 hlasov)

3 Komentáre

Napísať odpoveď

Please enter your comment!
Please enter your name here

Andrej
Andrej
Športu sa venujem odmalička. Hrám futbal a vo voľnom čase rád cvičím. Aj preto som sa rozhodol založiť tento web. Neustále sa v tejto problematike vzdelávam. V mojich článkoch sa budem snažiť priblížiť vám môj pohľad na vec.

CHCEŠ BYŤ FIT? ZAČNI HNEĎ TERAZ!

Dostaň sa do formy pomocou našich zaujímavých článkov.

Raz za čas ti pošleme zhrnutie toho najnovšieho, čo sa udialo vo svete fitness. Taktiež ti budeme posielať zľavy, pomocou ktorých ušetríš nejaké tie €. Tie potom môžeš dať napríklad za vstup do posilky.