LETNÉ ZĽAVY až 79 % ZOBRAZIŤ

DomovFitnessŠportové inteligentné hodinkyNajlepšie smart GARMIN hodinky na šport - TEST + (TOP 9)

Najlepšie smart GARMIN hodinky na šport – TEST + (TOP 9)

Otestovali sme najlepšie Garmin hodinky, aby sme vám uľahčili hľadanie ideálnych smart hodiniek pre vaše športové a každodenné aktivity. Či už ste ostrieľaný športovec, ktorého cieľom je posunúť svoj tréning na vyšší level a prekonať svoje doterajšie rekordy, alebo hľadáte hodinky, ktoré vám pomôžu začať vašu fitness cestu, efitko je tu, aby vám pomohlo s výberom.

Najobľúbenejšie Garmin hodinky

Ktoré Garmin hodinky sú najlepšie?

Garmin má v ponuke naozaj široké spektrum modelov. Nájdete hodinky pre tých, ktorí chcú väčšinu (ale nie všetky) fitness funkcie a uprednostňujú skôr štýlovejšie inteligentné hodinky.

Aj keď cena týchto hodiniek nie je nízka, pomáhajú sledovať vašu srdcovú frekvenciu, spánok, kroky a akékoľvek aktivity alebo športy, ktoré sa rozhodnete vykonávať. Sledovanie aktivity siaha od behu, plávania a bicyklovania až po ešte špecializovanejšie aktivity, ako je paddleboarding, golf alebo dokonca joga.

Hodinky v tomto zozname sú vhodné pre rôznorodé aktivity a každodenné použitie. Vybrať si môžete z lacnejších modelov, ktoré sú vhodné ako vstupná brána do sveta Garmin hodiniek. Nájdete tu však aj rôzne vyššie modely, ktoré ponúkajú špecifické funkcie pre zlepšenie vášho tréningu.

Po kvalitnom prieskume používateľov týchto hodiniek (pýtali sme sa vyše 350 používateľov!) sme dospeli k záveru, že najlepšie Garmin hodinky sú momentálne podľa nás Garmin Fenix 7S PRO SOLAR.

Garmin Fenix 7S PRO SOLAR

Tieto hodinky ponúkajú to najlepšie zo senzorov, tréningových aplikácií a monitorov zdravia. Pohodlne sa nosia celý deň aj noc.

Rad Fenix ​​od Garminu sú jednoznačne najlepšie outdoorové hodinky a bodka. Fenix ​​7S Solar je menší, pohodlnejší a má solárne nabíjanie, ktoré dopĺňa výdrž batérie. Dokonca aj pri zamračenom počasí, kedy máte zápästie často zakryté dlhými rukávmi, dokážete prekonať týždeň na jedno nabitie.

Rovnako ako ostatné hodinky Garmin s podporou GPS, Fenix ​​7S sleduje viacero výkonnostných metrík špecifických pre šport a využíva viacero satelitných systémov.

Nájdete tu podrobné mapy z celého sveta. Pozrieť si môžete všetko od máp lyžiarskych stredísk cez mapy golfových ihrísk až po topografické mapy.

Garmin Forerunner 245

Model Forerunner 245 je vhodnejší pre menšie zápästia a robí z tohto modelu unisex voľbu pre tých, ktorí chcú vstúpiť do sveta inteligentných hodiniek.

Okrem klasických štatistík, ktoré sme spomínali vyššie, využíva Forerunner 245 optický snímač srdcovej frekvencie na meranie VO2 Max, ktoré sa potom premenia na informácie o vašej regenerácii, účinku každého tréningu a tréningovej záťaži, ktorej cieľom je pomôcť zastaviť pretrénovanie.

Na trhu je dostupná aj edícia Music, ktorá dokáže do hodiniek synchronizovať zoznamy skladieb zo streamovacích služieb, ako sú Spotify, Amazon Music alebo Deezer. Môžete tak behať aj bez telefónu. Pamäť stačí na približne 500 skladieb, čo nie je toľko, koľko sa zmestí do vyšších modelov (až 1 000 skladieb), ale väčšine by to stále malo stačiť.

Výdrž batérie je približne sedem dní, avšak využívanie hudobných funkcií ju môže skrátiť. Chýba tu podpora platieb a výškomer, ale celkovo sú to skvelé bežecké hodinky pre každého, kto hľadá zaujímavé funkcie.

Garmin Epix

Model Epix je v podstate to isté ako Fenix 7 ale s AMOLED displejom. Prináša všetky špičkové funkcie, ktoré od vlajkovej lode očakávate. Nádherný 1,3-palcový farebný dotykový AMOLED displej s rozlíšením 454 x 454 pixelov, ktorý robí z tohto modelu výkonné športové hodinky s nádychom inteligentných hodiniek.

Garmin Epix ponúka tiež mapy, pokročilú analýzu výkonu, nový režim výdrže batérie, zdravotný senzor a športový režim Fenix.

Garmin Venu Sq

Model Venu Sq je najnovším prírastkom do rodiny inteligentných hodiniek a ponúka takmer rovnaké funkcie ako model Venu a Vivoactive 4 avšak za menej peňazí.

Kúpou týchto hodiniek získate obrovské množstvo sledovaných športov vrátane behu, cyklistiky, plávania, posilňovania, jogy, chôdze, pilatesu a zimných športov. Dokonca je tu prítomná aj možnosť monitorovania dýchania.

Majú vstavané GPS a je tu prítomný senzor kyslíka, ktorý vykonáva náhodné kontroly kyslíka v krvi.

Dokážu sledovať stres a zaujímavá je aj funkcia Body Battery, ktorá študuje vašu pripravenosť na cvičenie a môže vás naviesť, kedy si oddýchnuť alebo ísť do tréningu naplno.

Samotné hodinky tiež zaostávajú za Vivoactive 4 a Venu a Venu 2 z hľadiska kvality spracovania. Nevýhodou je plastová konštrukcia a dizajn. Venu Sq ponúka dotykovú obrazovku a dve fyzické tlačidlá.

Garmin Vivoactive 4

Garmin Vivoactive 4 sú inteligentné hodinky primárne určené na šport. Sú navrhnuté tak, aby ponúkali inteligentné funkcie so špičkovým športovým sledovaním, ktoré podporujú až 20 aktivít.

Rovnako ako hlavní konkurenti tohto modelu, Apple Watch SE a Samsung Galaxy Watch 4, aj toto sú hodinky, ktorých cieľom je priniesť na vaše zápästie viac než len fitness hodinky. Nástupca modelu Vivoactive 3 sa môže pochváliť kvalitným displejom, ktorý mohol mať vyššie rozlíšenie.

Je tu prítomný Garmin Pay a podpora pre Spotify.

Pokiaľ ide o sledovanie športu, je tu možnosť sledovania behu (vonku aj na bežiacom páse), cyklistiku (vonku aj na stacionárnom bicykli), plávanie, golf, silový tréning, kardio, eliptický trenažér, veslovanie vo vnútri, jogu a ďalšie.

Žiadne z týchto športov však neponúkajú takú úroveň detailov ako vyššie rady Forerunner alebo Fenix, takže prídete o štatistiky ako regenerácia, tréningová záťaž, stav tréningu, VO2 Max a podobne.

Získať slušné informácie o kondícii a spánku pomáha snímač pulzu, ktorý vám počas spánku poskytne možnosť sledovať štádiá spánku a informácie o vašom dýchaní.

Garmin dámske hodinky

Garmin prináša niekoľko modelov, ktoré však nie sú rozdelené na dámske a pánske garmin hodinky. Je to iba na vás, ktoré sa vám páčia a rozhodnete sa pre ich kúpu. Rozhodli sme sa, že vám vyberieme niekotré modely, ktoré sú vhodnejšie pre ženy.

Ženy si pri výbere inteligentných hodiniek kladú väčšinou nasledovné otázky:

  1. Ako hodinky vyzerajú na ruke?
  2. Sú dostatočne elegantné a pohodlné, aby som zabudla, že ich mám na zápästí?
  3. Majú jemný vzhľad – môžem ich nosiť s čímkoľvek?

Okrem vzhľadu musíte zvážiť aj výdrž batérie, aplikácie, možnosti prehrávania hudby a odolnosť voči vode.

Čím viac viete, čo od hodiniek chcete, tým ľahšie je vybrať si tie, ktoré vám budú najlepšie slúžiť.

Najlepšie dámske garmin hodinky

Garmin Forerunner 55

Ďalší kvalitný model za nižšiu cenu je Garmin Forerunner 55. Je to vlastne nižšia verzia modelu Forerunner 245. Displej je menší, ale výdrž batérie je dlhšia a stále máte prístup k tréningovým funkciám. Forerunner 55 je dobrou voľbou pre každého, kto začína so športom a chce vstúpiť do sveta smart hodiniek. Sú to kvalitné hodinky základnej úrovne, ktoré vám však dostatočne predstavia jednotlivé funkcie.

Garmin Venu 2

Jemné hodinky s krásnym AMOLED displejom aktivovaným pohybom, kvalitnou dotykovou obrazovkou a elegantným dizajnom vyzerajú doslova ako z budúcnosti. Ponúkajú funkcie ako sledovanie stresu, ukladanie hudby a monitorovanie spánku. Dokážu tiež monitorovať dýchaciu aktivitu, keď sa obrazovka jemne rozsvieti a jemne vibruje v synchronizácii s nádychmi a výdychmi. Tí, ktorí radi sledujú svoje zdravotné štatistiky, ocenia vysoko presný snímač srdcovej frekvencie a snímač Pulse Ox, ktorý vám umožní kontrolovať saturáciu krvi kyslíkom počas dňa alebo noci a ukazuje, ako dobre vaše telo absorbuje kyslík.

Garmin FENIX 7S Rose

Toto sú prvé hodinky z radu Fenix, ktoré majú dotykovú obrazovku. Displej sa počas tréningu automaticky uzamkne, aby sa predišlo náhodným dotykom a je mimoriadne užitočný na posúvanie sa po mapách v režime navigácie. Teraz je k dispozícii množstvo bezplatných máp na stiahnutie a Garmin do samotných hodiniek pridal nového správcu máp, vďaka čomu je tento proces rýchly a intuitívny. Satelitné určovanie polohy je rýchle a mimoriadne presné. 

Pôsobivé je aj monitorovanie srdcového tepu, ktoré je obzvlášť citlivé.

Nie sú však úplne dokonalé. Displeju mierne chýba kontrast a výber modrého podsvietenia kazí jeho farby.

Garmin Forerunner 945

Predchodca tohto modelu s názvom Forerunner 935 boli dlho jedny z najlepších bežeckých hodiniek. Jeho nástupca s označením 945 prináša ešte viac funkcií a výhod.

Tieto hodinky sú vhodné aj na triatlon a v podstate ponúkajú takmer všetko, čo získate v najnovších hodinkách z radu Fenix. Ponúkajú možnosť merania viacerých športov, možnosť platieb, vstavaný prehrávač hudby, navigačné funkcie a farebné mapy.

Výhody Garmin hodiniek

Garmin je známy tým, že vyrába jedny z najlepších bežeckých a celkovo športových hodiniek. Garmin má v ponuke širokú škálu smart hodiniek, od každodenných inteligentných hodiniek, ako sú napríklad Venu 2, až po pokročilé multišportové hodinky, ako je rada Epix. Hľadáte najlepšie lacné smart hodinky? Vyskúšajte napríklad vynikajúci Forerunner 55.

Každé hodinky sme podrobili prísnym testom v reálnom svete, pričom sme zvážili presnosť ich sledovania GPS, odozvu monitorov srdcovej frekvencie a kvalitu ich tréningových meraní.

Hodnotili sme aj výdrž batérie, kvalitu displeja a celkový dizajn, aby ste vedeli, ako sa budete cítiť pri ich nosení a používaní počas tréningu a pri každodennom používaní.

Bez ohľadu na to, ktoré hodinky si vyberiete, je pravdepodobné, že časom budú ešte lepšie, pretože Garmin pravidelne pridáva nové funkcie prostredníctvom aktualizácií softvéru. Napríklad minulý rok pridali nový profil Adventure Racing a ku koncu roka zaviedli rad úplne nových režimov sledovania aktivity pre hodinky Forerunner.

Batéria

Hlavnou výhodou Garmin hodiniek je jednoznačne batéria, ktorá na jedno nabitie vydrží aj niekoľko dní. Všetky hodinky sa tiež spoľahlivo synchronizujú so službou Garmin Connect, ktorá ponúka podrobný prehľad o tréningu a prepojí vás s globálnou komunitou používateľov Garmin.

Niektoré hodinky Garmin majú aj pokročilé funkcie, ktoré by ste očakávali od najlepších inteligentných hodiniek, ako sú napríklad mobilné platby, ukladanie hudby a kvalitné farebné displeje.

Zariadenia Garmin sú však známejšie pre svoje fitness funkcie a mnohé z nich patria právom medzi najlepšie športové hodinky na trhu.

Čítajte ďalej a dozviete sa viac o najlepších hodinkách Garmin.

Cena

Výber Garmin hodiniek závisí od vašich potrieb a taktiež od vášho rozpočtu. Zatiaľ čo niektoré zo zariadení v tomto zozname sú skôr fitness hodinky, ktoré sú navrhnuté tak, aby počítali vaše kroky, vzdialenosť a spálené kalórie, iné sú striktne určené pre športovcov a outdoorových nadšencov. Cena hodiniek Garmin sa pohybuje od cca 200 € až po najvyššiu radu za takmer 1300 €, takže pred kúpou je dobré presne vedieť, čo hľadáte.

 

Všetky Garmin hodinky dokážu jednoducho sledovať kroky, spánok, srdcový tep a dokonca aj hodinky, ktoré nie sú primárne určené na plávanie, sú odolné voči vode.

Ako sme testovali hodinky?

Pri testovaní hodiniek Garmin ich v redakcii nosíme vo dne v noci najmenej dva týždne, aby si mohli vytvoriť úplný obraz o našom zdraví, kondícii a fungovaní hodiniek.

Sledujeme v priemere jeden tréning denne, aby sme mali predstavu, ako dlho vydrží batéria hodiniek pri typickom používaní.

TIP: Ak hodinky podporujú sťahovanie aplikácií z Garmin Connect, môžete tiež použiť aplikáciu na sledovanie batérie, aby sme zistili, ako rýchlo sa vybíja.

Každé hodinky premeriame posuvným meradlom a na elektrickej váhe ich odvážime, aby sme skontrolovali ich presné rozmery a hmotnosť a porovnali ich s podobnými hodinkami v rovnakej cenovej kategórii.

Aby sme otestovali presnosť GPS hodiniek, absolvujeme niekoľko výletov na vopred dohodnuté miesta.

Okrem toho niektorí redaktori, ktorí pracujú u nás v redakcii majú Garmin hodinky. Informácie o ich fungovaní máme z prvej ruky. Pomocou dotazníka sme sa tiež pýtali zákazníkov, ktorí si hodinky zakúpili s eshope s ktorým spolupracujeme.

Jednotlivé výhody a nevýhody sú od reálnych zákazníkov, ktorí Garmin hodinky používajú každý deň.

4/5 - (6 hlasov)

2 Komentáre

Napísať odpoveď

Please enter your comment!
Please enter your name here

Andrej
Andrej
Športu sa venujem odmalička. Hrám futbal a vo voľnom čase rád cvičím. Aj preto som sa rozhodol založiť tento web. Neustále sa v tejto problematike vzdelávam. V mojich článkoch sa budem snažiť priblížiť vám môj pohľad na vec.

CHCEŠ BYŤ FIT? ZAČNI HNEĎ TERAZ!

Dostaň sa do formy pomocou našich zaujímavých článkov.

Raz za čas ti pošleme zhrnutie toho najnovšieho, čo sa udialo vo svete fitness. Taktiež ti budeme posielať zľavy, pomocou ktorých ušetríš nejaké tie €. Tie potom môžeš dať napríklad za vstup do posilky.