LETNÉ ZĽAVY až 79 % ZOBRAZIŤ

DomovPR článokChcete žiť dlhšie? Hrajte tenis!

Chcete žiť dlhšie? Hrajte tenis!

Podľa dánskej štúdie majú ľudia venujúci sa spoločenským športom tendenciu žiť dlhšie ako tí, ktorí uprednostňujú individuálne pohybové aktivity. Taktiež bolo potvrdené, že ľudia, ktorí necvičili takmer vôbec, zomreli skôr, ako tí, ktorí sa pravidelne hýbali. Aj medzi jednotlivými športovými disciplínami sa našli rozdiely – najdlhšie žijú hráči tenisu.

Dánska štúdia počas 25 rokov monitorovala 8577 ľudí z mesta Kodaň. Títo pravidelne absolvovali zdravotné prehliadky a podávali informácie o svojom životnom štýle. Dotazník okrem iného zisťoval aj to, ktorému športu sa venovali.

Všetky získané informácie sa spracovali a vznikla štúdia, na základe ktorej je možné predpovedať, o koľko si predĺžite život, ak sa budete venovať niektorému zo sledovaných športov.

Najdlhšie žijú hráči tenisu

Ak sa venujete tenisu, hoci aj rekreačne, vaša priemerná dĺžka života sa predĺži o takmer 10 rokov.

Na druhom mieste sa umiestnili hráči badmintonu, ktorí žijú v priemere o 6,2 rokov dlhšie a za nimi skončili futbalisti, ktorých život bude dlhší v porovnaní s nešportujúcimi o 4,7 rokov.

O viac ako 3 roky si život predĺžia cyklisti, plavci, bežci a ľudia venujúci sa kalanetike.

Začnite športovať!

Ak aj vy chcete urobiť niečo pre seba, svoje zdravie a dlhší život, odporúčame vám začať športovať. Či to bude tenis, plávanie, alebo fitness, pohyb vám vždy pomôže udržať sa v lepšej kondícii.

Ak by ste radi začali so športom, ale nemáte doma vhodné náčinie, široký sortiment tohto druhu nájdete v predajniach Tesco. Prelistujte si Tesco online leták, aby ste spoznali aktuálne akciové ponuky rôzneho tovaru a vyberte sa na športové nákupy. Najmä na začiatku roka sa aj bežné reťazce ako sú Tesco, Lidl či Kaufland sústreďujú na šport a prispôsobujú tomu aj svoju ponuku v predajniach.

Bežne tak môžete nakúpiť aj v týchto obchodoch náčinie na šport, ako napríklad fitlopty, činky, tenisové rakety, lopty a mnoho ďalšieho sortimentu.

Ak chcete športovať, ale nechcete hneď na začiatku investovať peniaze, vyberte si niektorý zo športov, ktorý zvládnete aj bez toho.

Napríklad k takému behu nepotrebujete nič viac ako tenisky, ktoré už určite máte. Prípadne, ak ste sa rozhodli pre fitness, môžete začať cvičiť aj so svojou vlastnou váhou a vo svojej obývačke.

Ak neviete ako začať, na internete nájdete veľa návodov na cviky pre začiatočníkov a postupne môžete pridať aj nejaké pomôcky, či rovno navštíviť fitnesscentrum.

Či už sa na cvičenie dopredu pripravíte nákupmi, alebo nie, odporúčame vám začať čo najskôr. Nie len, že sa začnete cítiť lepšie, ale podľa štúdie tak získate pár rokov života navyše.

Ohodnoťte článok

Napísať odpoveď

Please enter your comment!
Please enter your name here

Andrej
Andrej
Športu sa venujem odmalička. Hrám futbal a vo voľnom čase rád cvičím. Aj preto som sa rozhodol založiť tento web. Neustále sa v tejto problematike vzdelávam. V mojich článkoch sa budem snažiť priblížiť vám môj pohľad na vec.

CHCEŠ BYŤ FIT? ZAČNI HNEĎ TERAZ!

Dostaň sa do formy pomocou našich zaujímavých článkov.

Raz za čas ti pošleme zhrnutie toho najnovšieho, čo sa udialo vo svete fitness. Taktiež ti budeme posielať zľavy, pomocou ktorých ušetríš nejaké tie €. Tie potom môžeš dať napríklad za vstup do posilky.