LETNÉ ZĽAVY až 79 % ZOBRAZIŤ

DomovPR článokÚraz pri športe na dovolenke vás nemusí stáť ani cent

Úraz pri športe na dovolenke vás nemusí stáť ani cent

Letná dovolenka je pre mnohých ideálny čas na rôzne športové aktivity. Väčšina športov však so sebou prináša nielen skvelé zážitky, ale aj veľké riziko úrazu. Ošetrenie menších aj väčších zranení, hospitalizácia a iné lekárske úkony vás v zahraničí môžu vyjsť poriadne draho, od stoviek až po tisícky eur. Nemusíte ich však zaplatiť vy.

Cestovné poistenie môže kryť aj rizikové športy

Každý rozumný dovolenkár vie, že na dovolenku je najlepšie vyraziť s uzatvoreným poistením na cesty.

Chráni vás v prípade rôznych ochorení a úrazov, pričom sú kryté aj zranenia, ku ktorým prišlo pri nenáročných rekreačných športoch.

Zároveň je dôležité vedieť, že adrenalínové a rizikové športy sú zo štandardného poistného krytia vylúčené. Ak si chcete na dovolenke zabezpečiť poistnú ochranu aj v prípade vykonávania takýchto druhov športu, potrebujete si k cestovnému poisteniu uzatvoriť aj pripoistenie športovej činnosti.

Takto získate poistnú ochranu aj v prípade, že sa zraníte pri vykonávaní rôznych typov adrenalínových a rizikových športov.

POZOR! Každá poisťovňa definuje rizikové športy podľa seba. To znamená, že konkrétny typ športu môže mať jeden poisťovateľ zahrnutý v pripoistení športovej činnosti, zatiaľ čo druhá poisťovňa ho môže mať vo výlukách.

Pri uzatváraní poistenia do zahraničia si preto dôsledne prečítajte poistné podmienky a overte si, či vami zvolená poisťovňa kryje ten druh športu, ktorý sa chystáte vykonávať.

Ako sa na dovolenku poistiť za najlepšiu cenu?

Obdobie pred odchodom do zahraničia na vytúženú dovolenku býva pre mnohých hektické a veľa vecí vybavujú na poslednú chvíľu.

Kvalitné cestovné poistenie si môžete uzatvoriť aj pár hodín pred odchodom, pretože to zvládnete kompletne online, netreba chodiť priamo do poisťovne.

Stačí využiť kalkulačku cestovného poistenia od Netfinancie.sk, ktorá vám porovná ponuky od viacerých poisťovní. Na výpise cien uvidíte nielen výšku poistného, ale aj aké pripoistenia zahŕňa a tiež tu nájdete všetky informácie o limitoch poistného plnenia.

Poistenie do zahraničia si takto vybavíte veľmi jednoducho a za tú najlepšiu cenu. Treba si len porovnať ponuky, uzatvoriť poistenie a uhradiť poistné. Zaberie vám to len niekoľko minút a získate presne takú poistnú ochranu, akú potrebujete.

Zdroj obrázka: bigstokphoto.com

3.4/5 - (5 hlasov)

Napísať odpoveď

Please enter your comment!
Please enter your name here

Andrej
Andrej
Športu sa venujem odmalička. Hrám futbal a vo voľnom čase rád cvičím. Aj preto som sa rozhodol založiť tento web. Neustále sa v tejto problematike vzdelávam. V mojich článkoch sa budem snažiť priblížiť vám môj pohľad na vec.

CHCEŠ BYŤ FIT? ZAČNI HNEĎ TERAZ!

Dostaň sa do formy pomocou našich zaujímavých článkov.

Raz za čas ti pošleme zhrnutie toho najnovšieho, čo sa udialo vo svete fitness. Taktiež ti budeme posielať zľavy, pomocou ktorých ušetríš nejaké tie €. Tie potom môžeš dať napríklad za vstup do posilky.