LETNÉ ZĽAVY až 79 % ZOBRAZIŤ

DomovPR článokSom bodybuilder. Kúpa obleku? Mission impossible.

Som bodybuilder. Kúpa obleku? Mission impossible.

Cvičíš, cvičíš a postava sa Ti mení pred očami? Svaly rastú, telo sa rysuje a spokojnosť narastá? Objemový tréning, silový tréning, celý týždeň makačka vo fitku a v sobotu si pozvaný na svadbu? A čo oblek? Ešte Ti sedí?

V tomto článku Ti prinášame 4 možné riešenia večného problému – ako kúpiť oblek na vypracovanú postavu.

VYBER VHODNÝ MATERIÁL

Základom výberu dobre sadnúceho obleku je strih a materiál. Najobľúbenejším je vlna alebo jej zmesové látky. Ako prímes sa najčastejšie používa mohér, hodváb, kašmír alebo ľan. V moderných dobách sa začal využívať aj polyester, ktorý vlne dodá ďalšie vlastnosti – nekrčivosť, pevnosť, rýchle schnutie, odolnosť, a v neposlednom rade aj cenovú výhodnosť.

Najnovším trendom je však použitie elastanu inak, ako bolo doteraz štandardom. Typickým znakom vlákna z elastanu je vysoká pružnosť – dokáže sa natiahnuť až na 7-násobok svojej pôvodnej dĺžky a po uvoľnení pôsobiacej sily sa vráti späť. A vzhľadom na to, že je ho v týchto jedinečných oblekoch až 3-krát viac ako štandardne, sú extra komfortné.

ROZDEĽ SI SVOJ OBLEK

Ešte si nepočul o možnosti rozdelenia obleku? Je to skvelá voľba označovaná aj ako Mix&Match alebo zjednodušene povedané: iné sako iné nohavice. Znamená to, že máš možnosť výberu inej veľkosti saka a inej veľkosti nohavíc. Materiál aj farebné prevedenie sú samozrejme rovnaké.

Ak máš nesúmernú postavu, je to pre teba ideálne riešenie – každý kúsok si môžeš vybrať podľa aktuálnej potreby. Nemusíš sa tak snažiť napratať do jednej konfekčnej veľkosti.

ÚPRAVA OBLEKU NA MIERU

Ďalšou možnosťou je úprava obleku priamo na tvoju mieru. Konfekčnú veľkosť je možné čiastočne upraviť tak, aby ti vyhovovala.

Možné typy úprav:

 • skrátenie rukávov na saku alebo ich zúženie
 • skrátenie alebo zúženie saka
 • skrátenie nohavíc
 • zúženie alebo rozšírenie nohavíc v páse
 • zúženie nohavíc na stehnách alebo lýtkach

Túto možnosť však nenájdete v každom obchode. Je to možné len u tých predajcoch, ktorí disponujú vlastnou krajčírskou dielňou. Dostupné napríklad v predajni MONO.

ŠITIE OBLEKU NA MIERU

Šitie na mieru je exkluzívna služba. Máš tak jedinečnú možnosť vytvoriť si oblek podľa svojich predstáv. Výsledkom je výnimočný kúsok, ktorý priamo odráža tvoj charakter a sedí priamo na tvoju postavu. Bez kompromisov.

Postup je veľmi jednoduchý:

 1. dohodni si termín
 2. vyber si materiál
 3. vyber si doplnky
 4. vytvor si svoj strih, ktorý je o tebe
 5. príď na skúšku
 6. odchádzaš s jedinečným oblekom

Nie si si istý, ktoré z možných riešení je to pravé orechové práve pre teba?

Nevadí. Uľahči si život a obráť sa priamo na odborníkov – môžeš aj TU.

S ľahkosťou ti všetko vysvetlia a pripravia riešenie priamo pre teba. A ty sa tak neukrátiš o svoj vzácny čas, ktorý môžeš venovať obľúbenému tréningu.

Ohodnoťte článok

Napísať odpoveď

Please enter your comment!
Please enter your name here

Andrej
Andrej
Športu sa venujem odmalička. Hrám futbal a vo voľnom čase rád cvičím. Aj preto som sa rozhodol založiť tento web. Neustále sa v tejto problematike vzdelávam. V mojich článkoch sa budem snažiť priblížiť vám môj pohľad na vec.

CHCEŠ BYŤ FIT? ZAČNI HNEĎ TERAZ!

Dostaň sa do formy pomocou našich zaujímavých článkov.

Raz za čas ti pošleme zhrnutie toho najnovšieho, čo sa udialo vo svete fitness. Taktiež ti budeme posielať zľavy, pomocou ktorých ušetríš nejaké tie €. Tie potom môžeš dať napríklad za vstup do posilky.