LETNÉ ZĽAVY až 79 % ZOBRAZIŤ

DomovPR článokAko cvičiť pri sedavej práci? Tieto cviky vám pomôžu od bolesti

Ako cvičiť pri sedavej práci? Tieto cviky vám pomôžu od bolesti

Máte sedavé zamestnanie? Určite vás už trápili bolesti niektorých častí tela. Povieme vám, ako jednoducho uvoľniť bolestivé miesta.

Práca za počítačom môže byť niekedy naozaj náročná. A to najmä vtedy, keď sedíte dlho a bez prestávky. Nepríjemné bolesti sa potom môžu dostaviť veľmi rýchlo.

Aké cviky môžete cvičiť aj priamo za počítačom?

Od úľavy od bolesti vám za počítačom pomôžu drobné športové pomôcky. Nakupujte ich online a uplatnite si AliExpress promokod a ušetrite.

Správne sedenie za počítačom

Chcete predísť veľkým bolestiam a prípadne aj zdravotným problémom? V prvom rade je dôležité za počítačom správne sedieť.

5 dôležitých pravidiel

Nastavte si výšku sedadla

 1. Nastavte si výšku sedadla – chodidlá by ste mali mať položené na zemi a kolená v 100 ° Chrbát opierajte o operadlo.
 2. Seďte vzpriamene – aj pri zmene polôh dávajte pozor, aby ste sa nehrbili.
 3. Prispôsobte si pracovný stôl – ideálne je, ak je pracovná doska na úrovni vašich lakťov.
 4. Nastavte si monitor – pozerať by ste sa na neho mali z 50 – 70 cm vzdialenosti. Jeho výšku nastavte tak, aby v úrovni vašich očí bola jeho horná hrana.
 5. Pracujte správne s príslušenstvom – klávesnicu umiestnite do takej vzdialenosti, aby ste ramená držali vedľa tela. Pri výbere myši dbajte na jej veľkosť, inak vám práca s ňou nebude pohodlná.

Chcete začať pravidelne cvičiť? Zaobstarajte si kvalitné športové oblečenie. Využite Myprotein zľavový kód a zaplaťte za neho menej.

Tipy na cviky za počítačom

Aj priamo pri sedení za počítačom môžete cvičiť viacero jednoduchých, ale účinných cvikov. Je dôležité, aby ste ich opakovali pravidelne v priebehu dňa, napríklad každé 2 hodiny. My vám odporúčame týchto 6.

 1. Hlavou otáčajte k pravému ramenu a späť. Následne to urobte aj k ľavému ramenu. Cvik opakujte aspoň 3-krát.
 2. Ramená dvíhajte smerom k hlave. Uvoľníte ich tak spolu s chrbtom.
 3. Ruky a zápästia si precvičíte tak, že nimi budete krúžiť dopredu i vzad.
 4. Ruky si dajte za hlavu a prekrížte prsty. Oprite si o ne hlavu a zostaňte v tejto pozícii niekoľko sekúnd.
 5. Pri sedení si viete precvičiť aj nohy. Seďte v základnej polohe a striedavo vystierajte nohy dopredu. Pozor, počas celého cvičenia ich nechajte vo vzduchu.
 6. Rozpažte ruky a nohy nechajte položené na zemi. S výdychom sa otočte doľava a s nádychom sa vráťte do základnej polohy. S výdychom pokračujte na druhú stranu. Otáčajte sa v drieku, nie ramenami.

Jedným z najúčinnejších cvikov od bolesti tela zo sedenia za počítačom je pravidelný pohyb a prestávky. Vyskúšať môžete aj jednoduchý strečing vedľa svojho stola. Akékoľvek bolesti tela pri práci nepodceňujte a riešte. Uvidíte, že keď sa budete cítiť dobre, aj váš pracovný výkon bude lepší.

5/5 - (1 hlasov)

Napísať odpoveď

Please enter your comment!
Please enter your name here

Andrej
Andrej
Športu sa venujem odmalička. Hrám futbal a vo voľnom čase rád cvičím. Aj preto som sa rozhodol založiť tento web. Neustále sa v tejto problematike vzdelávam. V mojich článkoch sa budem snažiť priblížiť vám môj pohľad na vec.

CHCEŠ BYŤ FIT? ZAČNI HNEĎ TERAZ!

Dostaň sa do formy pomocou našich zaujímavých článkov.

Raz za čas ti pošleme zhrnutie toho najnovšieho, čo sa udialo vo svete fitness. Taktiež ti budeme posielať zľavy, pomocou ktorých ušetríš nejaké tie €. Tie potom môžeš dať napríklad za vstup do posilky.