LETNÉ ZĽAVY až 79 % ZOBRAZIŤ

DomovMagazínRegeneráciaMuay krém - regeneračný krém + cena (recenzia)

Muay krém – regeneračný krém + cena (recenzia)

Muay krém je celosvetovo najznámejšia značka športového krému. Je jednoduchšie aplikovateľnou verziou legendárneho thajského oleja Namman Muay®, ktorý používajú bojovníci Muay Thai už takmer jedno storočie.

Bol špeciálne vyvinutý na použitie na zahriatie pred workoutom, na prevenciu svalového napätia, podvrtnutia, alebo zranenia počas športu, na úľavu od bolestí kĺbov a na použitie ako domáca starostlivosť po športovej aktivite, alebo zranení. A keďže jeho recenzie sú takmer na 100% pozitívne, rozhodli sme sa pozrieť sa naň detailnejšie.

Muay krém

Muay krém

 • úľava od bolesti svalov, kĺbov, opuchov a modrín
 • úľava od artritídy a reumatických problémov
 • dokonale preniká do pokožky a do svalov, má chladivý a zároveň zahrievací účinok
 • nezanecháva pokožku mastnú a rýchlo sa vstrebáva
 • vhodné pre športovcov pred a po cvičení

Namman Muay a malý výlet do histórie

Devakam Apothecary Hall, výrobca Namman Muay, bola založená v roku 1930 v Bangkoku v Thajsku. Zakladateľom spoločnosti bol lekárnik Thongtos Intratat, ktorý vytvoril aj pôvodné mazanie Namman Muay, ktorého korene možno nájsť v tradičnej bylinnej medicíne.

Pôvodne ho používalo len niekoľko vybraných telocviční Muay Thai a až v roku 1963 „za vlády“ Pone Kingpetcha, prvého thajského šampióna v západnom štýle v boxe, sa zázračný produkt Devakamu stal značkou s masovou príťažlivosťou a celosvetovým dosahom.

Devakam Apothecary Hall je dnes globálna spoločnosť, ktorá pôsobí v oblasti teplej a studenej športovej terapie. So svojím produktovým radom Namman Muay sa už viac ako 85 rokov zameriava na vývoj a komercializáciu produktov, ktoré sa snažia meniť život nielen profesionálnych, ale aj amatérskych športovcov a fyzicky aktívnej populácie.

V Hua hin v južnom Thajsku bola odhalená AJ socha na počesť Pone Kingpetch, Thontos Intratata a ich historických úspechov

Boxer udiera do vreca

Čo je to Muay krém?

Muay thai krém je externý analgetický prostriedok proti bolesti. Pomáha udržiavať konzistentnosť v tréningu a namáhavej činnosti tým, že odstráni alebo redukuje nepríjemné bolesti.

Priaznivo pôsobí na krvný obeh, rýchle zotavenie a dočasnú úľavu od bolesti, ktoré sú zvyčajne spojené s kontaktom so všetkými športmi alebo akoukoľvek aktivitou, preťaženými svalmi a šľachami, reumatizmom a artritídou.

Aktívna zložka metylsalicylát alebo „olej z gaultérie“ obsahuje všetky prirodzené protizápalové zložky a krém Naman Muay sa teraz vo veľkom používa v celom západnom svete na dočasnú úľavu od bolesti svalov alebo kĺbov, natiahnutia, vyvrtnutia, artritídy, modrín, opuchnutých kĺbov a bolestí chrbta.

Namman Muay je jediný druh krému, ktorý má tieto jedinečné vlastnosti.

Zloženie

Všetky zložky krému sú čisto prírodného pôvodu:

Eugenol (Klinčekový olej)

Klinčekový olej je vysoko koncentrovaná forma účinných látok nachádzajúcich sa v klinčekoch. Je to esenciálny olej extrahovaný z kvetných pukov klinčekového stromu, vyrobený destiláciou sušených kvetných pukov. Olej je zložený hlavne zo zlúčeniny eugenol, ktorá mu dodáva charakteristickú vôňu a mnohé z jeho zdravotných benefitov.

Jedným z dôvodov, prečo je klinčekový olej taký prospešný, sú jeho kľúčové zložky, medzi ktoré patrí eugenol, eugenol acetát, beta-karyofylén, fenoly, ketóny, metylsalicylát, vanilín a taníny. Tieto prchavé oleje dodávajú klinčekovému oleju jeho silnú vôňu a množstvo zdravotných výhod.

Klinčeky na drevenej lyžici

Okrem svojho kulinárskeho využitia sa klinčekový olej po stáročia používa v tradičnej medicíne pre svoje protizápalové, antimikrobiálne a analgetické vlastnosti. Od zmiernenia bolesti zubov až po zlepšenie trávenia, výhody klinčekového oleja majú široké terapeutické využitie:

 • pôsobí ako lokálne anestetikum
 • je antivírusový, aj antibakteriálny
 • má antifungicídne účinky

Muay krém

Muay krém

 • úľava od bolesti svalov, kĺbov, opuchov a modrín
 • úľava od artritídy a reumatických problémov
 • dokonale preniká do pokožky a do svalov, má chladivý a zároveň zahrievací účinok
 • nezanecháva pokožku mastnú a rýchlo sa vstrebáva
 • vhodné pre športovcov pred a po cvičení

Gaultéria (Metylsalicilát)

Olej Gaultéria sa získava z listov byliny Gaultheria, tiež známej ako Wintergreen. Rastlina dostala svoje meno podľa svojej prirodzenej predispozície pokračovať vo fotosyntéze aj počas zimných mesiacov, čím si zachováva zelenú farbu po celý rok.

Hlavnou zložkou oleja je metylsalicylát a hlavným dôvodom použitia oleja je využiť benefity tejto zložky, preto sa „metylsalicylát“ často používa ako zámena za „olej z gaultérie“.

Podľa historických záznamov niektoré domorodé kmene Severnej Ameriky, ako napríklad Mohawk a Ojibwe, zistili, že užívanie tejto byliny je prospešné pre zmiernenie respiračných ochorení, dýchacích ťažkostí, vyčerpania a slabosti a pre upokojenie zápalu a bolesti. Žuvali listy, aby znížili horúčku a zabránili infekciám, a používali listy na výrobu obkladov na úľavu od bolesti, bolestivosti a podráždenia.

Športovec s boľavým kolenom

V medicíne sa esenciálny olej z gaultérie používa na zvýšenie krvného obehu, zlepšenie metabolických funkcií a zlepšenie trávenia, podporuje detoxikáciu tela, upokojuje zápaly, zmierňuje bolesť a zmierňuje príznaky psoriázy, prechladnutia, infekcií a chrípky. Tí, ktorí trpia artritídou, reumatizmom, dnou, bolesťami kĺbov a svalov, často vyhľadávajú masti s metylsalicilátom, pretože jeho stimulačná kvalita má anestetický účinok, ktorý pomáha dočasne znecitlivieť bolestivé miesta a zároveň prispieva k pocitu tepla.

Mentol

Mentol je organická zlúčenina extrahovaná z oleja rastlín Mentha z čeľade mätových.

Známy pre svoje chladivé a liečivé vlastnosti, je obľúbený v zubných pastách, ústnych vodách, kvapkách proti kašľu, liekoch proti prechladnutiu, balzamoch na pery, telových balzamoch a ďalších. Používa sa na liečbu plaku alebo baktérií v ústach, kašeľ, bolesť hrdla a menšie bolesti.

Mentol má chladivý účinok, ktorý „vytvára príjemné rozptýlenie od bolesti alebo iných podráždení“

Mäta

Mentol v skutočnosti neznižuje telesnú teplotu, ale stimuluje telesné termoreceptory. To vyšle signál do mozgu, že telo sa ochladzuje.

Často sa spája s ďalšími aktívnymi zložkami v prípravkoch na potlačenie kašľa, na ochranu pokožky a iných produktoch. Keďže pomáha osviežiť a revitalizovať, možno ho použiť mnohými spôsobmi – či už ide o chladivú náplasť na bolesti hlavy alebo upokojujúce pleťové mlieko na liečbu nadmerného vystavovania sa slnku, svrbenia a zápalu.

Muay krém účinky

Namman Muay Thai Creme je prípravok prémiovej kvality, ktorý sa po stáročia používa na zmiernenie bolesti svalov, stuhnutosti a bolesti tela. Je vyrobený z prírodných ingrediencií a je široko používaný thajskými boxermi, bojovými umelcami a športovcami na kondíciu a uvoľnenie svalov pred a po tréningu.

Jedinečná zmes bylinných zložiek v Namman Muay Thai krém pomáha zahriať svaly a zlepšiť krvný obeh, čo podporí lepšiu flexibilitu a ľahší pohyb. Prírodné zložky krému poskytujú úľavu od bolesti aj relaxáciu.

Ako aplikovať muay thai krém?

Príbalový leták krému odporúča aplikovať na postihnuté miesto 2 až 3 krát denne a jemne masírovať pokožku. Po nanesení krému pokožku nezakrývajte!

Ďalší spôsob aplikácie je použiť krém na celé telo ako predšportové zahriatie a jemne vmasírovať, potom znova aplikovať po športe, alebo namáhavej aktivite na uvoľnenie stuhnutých svalov, alebo na úľavu od bolesti.

Cena

Cena krému s objemom 100 g sa na rôznych internetových portáloch, resp. v online lekárňach hýbe v rozmedzí 11 – 14 eur. Nie všetky lekárne ho však vo svojej ponuke majú – napríklad v obľúbenej lekárni dr max ho nenájdete.

Muay krém

Cena je primeraná, ak krém používate na ošetrenie bolestivých oblastí. Ak ho však používate ako predšportové zahriatie na celé telo, 100 gramové balenie už za danú cenu nie je až tak atraktívne.

Výhody a nevýhody

Výhody:

 • vyrobený z vysoko kvalitných prírodných surovín
 • jednoduché použitie
 • rokmi overené účinky na bolesti kĺbov, svalov aj opuchov
 • účinný pri reume a artritíde

Nevýhody:

 • ako ho chcete používať ako zahrievací nástroj pred tréningom 100 gramové balenie nie je veľmi rentabilné

Hodnotenie užívateľov

Z 57 overených recenzií na portáli Heuréka je až 54 pozitívnych. Zákazníci oceňujú jeho účinky pri bolestiach pohybového ústrojenstva u seniorov, jeho hrejivé vlastnosti, aj priaznivé pôsobenie na svalovú únavu.

Autori 2 negatívnych recenzií spomínajú nízku účinnosť produktu, tretí recenzent je však aj napriek 60 percentnému odporúčaniu krému s výrobkom spokojný.

Pozrime sa na niektoré z recenzií aj spolu:

Recenzie Muay krém

Zhrnutie na záver

O tisícročiami overených znalostiach východnej medicíny niet pochýb. O ne sa opiera aj tento, už pred 80 rokmi vyvinutý, jedinečný prípravok.

Thajský krém Namman Muay® používajú ľudia zo všetkých oblastí života; amatérski športovci, profesionálni športovci, seniori aj ľudia, ktorí riešia najťažšie situácie práve vo svojej práci, či už sú to hasiči, polícia alebo armáda – Namman Muay® je ich švajčiarskym nožom, pokiaľ ide o stuhnutosť kĺbov a svalovú únavu, ktorá je výsledkom rokov opakovaných pohybov v práci.

Krém je úplne bezpečný bez známych vedľajších účinkov a je súčasťou tradičnej kultúry Muay Thai.

Zdroje informácií:

4.7/5 - (13 hlasov)

1 komentár

Napísať odpoveď

Please enter your comment!
Please enter your name here

Georgina Tašká
Georgina Tašká
S láskou k písanému slovu a aktívnemu životu spájam tieto dve vášne a snažím sa vytvárať pútavý a informatívny obsah, ktorý motivuje a inšpiruje čitateľov k zmene životného štýlu. Verím, že slová majú moc podnietiť zmenu a transformovať životy.

CHCEŠ BYŤ FIT? ZAČNI HNEĎ TERAZ!

Dostaň sa do formy pomocou našich zaujímavých článkov.

Raz za čas ti pošleme zhrnutie toho najnovšieho, čo sa udialo vo svete fitness. Taktiež ti budeme posielať zľavy, pomocou ktorých ušetríš nejaké tie €. Tie potom môžeš dať napríklad za vstup do posilky.