LETNÉ ZĽAVY až 79 % ZOBRAZIŤ

DomovFitnessPush UP legíny - Vyberáme kvalitné produkty (TOP 5)

Push UP legíny – Vyberáme kvalitné produkty (TOP 5)

Tento článok bude najmä pre vás, milé ženy. Kedysi boli legíny skôr sezónnou záležitosťou, ale v posledných rokoch sa z nich stal trend. Trend, ktorý sa nosí počas všedného dňa, na šport, do prírody, aj na mnohé ďalšie príležitosti! A niet sa čomu čudovať. Legíny sú naozaj pre ženu príjemným oblečením na šport a na voľný čas a sú tak ľahko kombinovateľné.

Najlepšie legíny – TOP 5

Medzi rôznymi druhmi legín však býva nemalý rozdiel. V tomto článku si však prezradíme niečo o legínach, ktoré sa tiež nazývajú push up legíny. Ich úlohou je zvýrazniť vaše prednosti a vyčarovať skvelú postavu. To totiž nedokážu úplne všetky legíny! Poďme teda na to.

História legín

Povedzme si niečo málo aj k tomu, ako tento trend legín vôbec vznikol. Ich história totiž siaha až do ďalekého 14. storočia.

Nie je to teda len trend zo 70. rokov, ktorý sa vracia späť v pravidelných intervaloch, pretože má oveľa dlhšiu históriu.

Prvými nositeľmi tejto časti odevu boli v dávnych dobách muži. Neskôr, a to až od polovice 20. storočia, sa postupne táto obľúbená časť oblečenia udomácnila u žien a stala sa povinnou výbavou takmer každej z nich.

Evolúcia legín až do ich dnešnej podoby sa začala riadne rozvíjať v 50. rokoch minulého storočia. V týchto časoch bol veľmi slávny aj strih „capri“, ktorý preslávila jedna z vtedajších módnych ikon, Audrey Hepburn. Postupne sa s evolúciou legín vyvíjali aj materiály a vznikali ďalšie a nové. Preto boli v 60. rokoch legíny oveľa pružnejšie, než tomu bolo v 50. rokov. Práve v tomto období bol vynájdený materiál lykra.

Plnohodnotným trendom, ktorý bolo možné vidieť všade, od celebrít až po bežné ženy na uliciach, sa stali legíny v 70. rokoch. Preslávili ich tiež herečky z Charlie´s Angels či Olivia Newton-John v ikonickej Pomáde.

S malými prestávkami sa tento kúsok strácal a znova ukazoval na módnom nebi až do súčasnosti. Dnes sú legíny povinnou výbavou všetkých žien, pričom si každá zvolí, či ich radšej nosí na voľný čas, cvičenie či do prírody. Na trhu je možné nájsť množstvo druhov.

Poďme však ku spomínaným push up legínom. Mnohé zo žien nie sú so svojou postavou práve spokojné. Tento problém sa mnohokrát týka práve tvaru ženského pozadia. Práve preto vznikli tieto legíny, ktoré majú efekt, vďaka ktorému vaše pozadie nadobudne celkom iný tvar.

Niekedy sa stáva, že žena nemá na cvičenie čas alebo skrátka nie je príroda na jej strane a pozadie sa nedá tvarovať do požadovaného efekt. Legíny s push up efektom vynikajúco tvarujú postavu! Dnes už na trhu navyše nájdete množstvo druhov push up legín, ktoré môžete nosiť nielen na športovanie, ale aj na váš bežný deň.

Legíny push up

Aký je teda základný rozdiel medzi klasickými legínmi a legínmi push up? Je ich hneď niekoľko, napríklad:

 • Push up legíny bývajú zväčša vyrobené z pevnejšieho materiálu ako obyčajné legíny. Tento materiál je veľmi elastický a pružný.
 • Legíny s push up efektom majú zvýraznenie v zadnej časti v sedacích partiách, aby vytvorili práve spomínaný push up efekt.
 • Tieto legíny vďaka svojmu prevedeniu a pevnejšiemu materiálu bývajú aj o niečo pevnejšie ako obyčajné legíny.

Legíny s týmto efektom sú v súčasnosti veľmi obľúbené aj kvôli tomu, že trend plných a vypracovaných tvarov sa dostáva čoraz viac do popredia ženskej krásy. Preto vám tieto legíny vedia pomôcť aj v partiách, v ktorých vás príroda neobdarila. Sú vhodné aj pre ženy, ktoré majú plnšie tvary, ale legíny nosia rady. Takéto legíny celkovo zvýraznia a spevnia postavu a vyčarujú efekt symetrickej a peknej postavy.

Ich výhody

Pri nosení push up legín sa nemusíte báť, že by vás tieto legíny príliš sťahovali a tým vám bránili odvádzať pot od pokožky. Sú práve vyrobené tak, aby bolo stále priedušné, ale zároveň sú oveľa pevnejšie. Medzi najdôležitejšie vlastnosti týchto legín, ktorými sa líšia od tých obyčajných sú:

 • Zvýšený pás – na vytvorenie toho správneho efektu majú tieto legíny väčšinou zvýšený pás, čím vytvárajú jednotnú postavu. Ďalšou výhodou je, že vašu postavu tiež zoštíhlia. V neposlednom rade, ak tieto legíny používajú na cvičenie, efekt je vďaka zvýšenému pásu o niečo účinnejší.
 • Mikrofibri efekt – nie všetky push up legíny majú túto výhodu, ale týka sa to mnohých z nich. Push up legíny majú materiál vyrobený tak, aby sa prispôsobil každej časti vašich spodných partií. Čiže má zoštíhľujúcu časť, push up časť a anticelulitídnu časť.
 • Push up efekt – už spomínaný push up efekt je najdôležitejším benefitom týchto legín. Ich primárnou funkciou je teda vytvarovať vám krásnu postavu a sedacie partie vďaka ich strihu v zadnej časti.

 

Ďalšie výhody týchto legín:

 • Mikrovlákno – skvelým benefitom týchto legín, ktorý je však podobný aj u ostatných legín v závislosti od ich kvality je aj kvalitnejší materiál, z ktorých sú vyrobené. Materiál je vzdušný, rýchloschnúci a dokážu odviesť skvele aj pot.
 • Odstupňovaná kompresia – vďaka tomu vynikajúco tvarujú všetky partie tela.
Legíny s push up efektom teda budú vyzerať vždy o niečo lepšie, a to bez ohľadu na to, či je na vašej postave ešte čo zlepšovať alebo či máte postavu fitness modelky.

Double push up legíny

Okrem klasických push up legínov na trhu dnes nájdete aj double push up. Efekt týchto legínov je podobný ako pri double push up podprsenke. Double push up legíny dokážu vytvarovať ešte pevnejšie a plnšie ženské pozadie vďaka ich strihu a materiálu. Sú teda ideálne pre ženy, ktoré nemajú krivky podľa svojich predstáv.

Vhodné sú tiež pre nositeľky, ktoré majú o niečo širší pás. Vďaka tomuto efektu si totiž pomôžu opticky zlepšiť vzhľad svojej postaviť a vytvoriť ju viac symetrickú. Mnohokrát bývajú double push up legíny aj zateplené, prípadne bývajú vyrobené z látky a materiálu, ktorý bez problémov môžete nosiť aj na voľný čas či do práce.

Materiál, ktorý sa používa na výrobu takýchto legín býva zväčša polyester a elastán, a to najmä vďaka tomu, aby si zachovali svoju elasticitu a pružnosť. Elastický materiál sa tak vie dokonale prispôsobiť vášmu telu a budete sa cítiť ako v druhej koži. Väčšinou majú aj tieto legíny o niečo vyšší pás, vďaka čomu dokážu naozaj tvarovať celú postavu. Niet sa teda čomu čudovať, že vo svete si získali veľa fanúšičiek.

Ako nosiť push up legíny?

Na záver jedna z najdôležitejších vecí a tou je – ako tieto legíny správne nosiť. Dávajte si v prvom rade pozor na to, aby ste si naozaj vybrali správnu veľkosť a strih. Nie je pekné, ak sú vám legíny príliš malé a vychádza z nich aj to, čo by nemalo. Tým, že majú tieto legíny väčšinou zvýšený pás, dokáže si s nimi hravo zamaskovať všetky nedokonalosti.

Push up legíny môžete nosiť presne na tie príležitosti, na ktoré je vám to pohodlné. Zamerajte sa však na to, aby ste si na každú príležitosť zvolili legíny vhodnej potlače a materiálu. Ako ich nosiť:

 • Na športovanie – azda najpohodlnejšie sú tieto legíny práve na športové aktivity. Jednak sa v nich budete cítiť a vyzerať dobre. Na druhej strane sú však vyrobené z materiálu, ktorý vám bude na cvičenie nesmierne pohodlný a zároveň spĺňa aj svoje funkčné vlastnosti.
 • Do prírody – do prírody alebo aj na voľný čas si môžete vybrať skôr push up legíny, ktoré sú jednofarebné a bez typických prvkov na cvičenie. Odstránite tak efekt toho, že sa chystáte na beh. V rôznych internetových či kamenných obchodoch nájdete push up legíny, ktoré vyzerajú skôr ako nohavice a práve tieto sa vám budú hodiť.
 • Do práce a na špeciálne príležitosti – áno, samozrejme. Dnes sú legíny vhodné aj na bežný deň, a to aj do vašej práce. Samozrejme, vyberte si opäť také, ktoré nevyzerajú príliš športovo. Určite nájdete, napríklad, legíny s džínsovou potlačou, ktoré sú ideálne. Tiež myslite na to, aby ste zvyšok oblečenia doladili práve na tú príležitosť, na ktorú potrebujete.

Zaujímajú vás aj ďalšie články o legínoch. Prečítajte si viac o legínoch na cvičenie tu!

4.1/5 - (7 hlasov)

Napísať odpoveď

Please enter your comment!
Please enter your name here

Dominika Koštialiková
Dominika Koštialiková
Učarovali mi latinskoamerické a afro tance, ktorým sa venujem už 8 rokov. Okrem toho posledných 5 rokov milujem fitness. Zbožňujem cestovanie, šport a aktívny životný štýl. Moje rady a tipy s vami zdieľam v mojich článkoch.

CHCEŠ BYŤ FIT? ZAČNI HNEĎ TERAZ!

Dostaň sa do formy pomocou našich zaujímavých článkov.

Raz za čas ti pošleme zhrnutie toho najnovšieho, čo sa udialo vo svete fitness. Taktiež ti budeme posielať zľavy, pomocou ktorých ušetríš nejaké tie €. Tie potom môžeš dať napríklad za vstup do posilky.