LETNÉ ZĽAVY až 79 % ZOBRAZIŤ

DomovFitnessPosilňovanieNajlepšie vzpieračské topánky - (TOP 5)

Najlepšie vzpieračské topánky – (TOP 5)

Či už ste začiatočník alebo profesionálny vzpierač, kvalitné vzpieračské topánky vám pomôžu posunúť váš tréning na úplne iný level. Nielenže ponúkajú väčšiu oporu pri vyšších váhach, ale udržujú vaše nohy pevné vždy, keď cvičíte drepy alebo mŕtve ťahy. Pri hľadaní tých najlepších tenisiek na silové tréningy hľadajte topánky, ktoré ponúkajú pevnú a stabilnú podrážku, ktorá vás udrží stabilne na zemi, keď budete tlačiť alebo ťahať vysokú váhu.

Tu sú najlepšie vzpieračské topánky na našom trhu. Vyberali sme ich podľa niekoľkých hlavných aspektov, ktoré musia vzpieračské topánky spĺňať.

Nike Metcon

Cena: od 112 €

Výhody: široká škála dizajnov, odolné materiály, všestranné topánky pre rôzne aktivity

Nevýhody: vyššia cena

Nike Metcon sú flexibilné, odolné a ponúkajú dostatok podpory pre širokú škálu aktivít vzpierania a crossfitu.

Navyše je vyrobená z peny Nike’s React, ktorá spôsobuje to, že topánku možno použiť aj na vysoko intenzívny tréning (HIIT).

Topánky ponúkajú širokú, plochú podrážku, ktorá vám poskytne stabilitu pri pohybe. Na topánke sa nachádzajú aj odolné gumené nášľapy pre väčšiu trakciu. Materiál topánky zo sieťoviny pomáha udržať vaše nohy v chlade v teplom počasí.

Tieto topánky sú skvelé pre swingy s kettlebellom, drepy, výpady, mŕtve ťahy.

Nike Romaleos

Cena: od 189 €

Výhody: veľa veľkostí a farieb, kvalitné funkcie aj pre profesionálnych vzpieračov

Nevýhody: nie sú príliš vhodné na iné fitness aktivity

Ak hľadáte čistokrvné vzpieračstké topánky, potom sú Nike Romaleos topánky presne pre vás.

Vďaka širokej podrážke, tvrdej päte, znateľnému poklesu od päty po špičku a nastaviteľným širokým remienkom poskytujú Nike Romaleos dostatok stability a podpory, takže sa môžete plne sústrediť na prevedenie jednotlivých cvikov.

Topánky sú tiež navrhnuté s minimálnym ohybom v hornej časti, čo prispieva k pevnej podrážke pre výbušné zdvihy napríklad pri crossfite.

Reebok NANO

Cena: od 52 € 

Výhody: univerzálne topánky na rôzne aktivity, široká škála farebných a veľkostných možností

Nevýhody: nie sú vhodné na beh na dlhšie vzdialenosti

Reebok Nano boli navrhnuté špeciálne pre crossfit.

Model Reebok Nano je navrhnutý tak, aby vám pomohol ľahko skákať, liezť, zdvíhať a šprintovať krátke vzdialenosti. To všetko bez toho, aby ste museli meniť topánky.

Okrem mäkkého a odolného zvršku pre optimálnu podporu pri rýchlych pohyboch poskytujú tieto topánky ľahké a citlivé odpruženie s penou Floatride Energy Foam.

Toto sú ľahké topánky, za super cenu, ktoré vám pomôžu pri každom silovom tréningu. Zamilujete si ich štýl a funkciu, keď budete robiť výpady, TRX alebo iné náročné cviky.

Adidas Adipower Weightlifting

 

Cena: od 199 €

Výhody: systém dvojitého zapínania umožňuje ideálne priliehanie aj na úzke chodidlá,  podľa recenzentov sú tieto topánky výborné na drepovanie

Nevýhody: málo farebných prevedení

Ak máte úzke chodidlá, mali by ste pouvažovať nad topánkami Adidas Adipower Weightlifting II, pretože ponúkajú priliehavý strih, aby sa vám päty nešmýkali.

Topánky sú tiež vybavené nastaviteľným systémom dvojitého zapínania so šnúrkami a remienkami, ktorý vám umožní dosiahnuť pevné uchytenie bez toho, aby boli príliš tesné.

Gumená podošva Adipower Weightlifting II poskytuje optimálnu trakciu na podporu stability a rovnováhy.

Reebok Legacy Lifter

Cena: od 148 €

Výhody: ideálne pre vyšších ľudí, tvrdá, plochá podrážka a široká základňa ponúkajú extra stabilitu

Nevýhody: málo dostupných veľkostí

Drepy sa môžu zdať ako pohyb, ktorý môžete urobiť s akýmikoľvek topánkami alebo dokonca bez topánok, ale aby ste si zaistili správnu formu a techniku, mali by ste si vybrať správnu obuv.

Reebok Legacy Lifter sú jednou z najlepších možností, pretože majú vyššiu podrážku, ktorá udrží vaše telo správne zarovnané pri klesaní k zemi a zároveň podopiera vaše členky, aby ste sa nenakláňali príliš dopredu.

Bonusom je, že vďaka zvýšenej zadnej časti topánky sa dobre hodí pre vyšších športovcov s dlhšími nohami, ktorí potrebujú extra stabilitu.

Vzpieračské topánky – Čo musia spĺňať

Vystužená päta dodatočná podpora v strednej časti chodidla zabraňujú posúvaniu nôh pri tréningu. Pre tých, ktorí chcú vyskúšať olympijské zdvihy, by ste tiež mali zvážiť topánky s mierne vyššou podrážkou, ktorá umožňuje lepší rozsah pohybu pri pohyboch, ako sú napríklad drepy.

Pozreli sme desiatky topánok na vzpieranie a zhodnotili sme ich z hľadiska podpory, pohodlia, materiálov a ceny.

Pýtate sa, či nemôžete cvičiť v klasických bežeckých topánkach? Samozrejme, že môžete avšak vzpieračské topánky majú hneď niekoľko výhod.

Bežecké topánky majú na nohách príliš veľkú penovú vložku, ktorá môže spôsobiť zranenie.

To znamená, že ak vykonávate bočné pohyby v bežeckých topánkach pri zdvíhaní veľkého závažia, riskujete pohyb nohy a vyvrtnutie členku (zdroj).

Vzpieračské topánky nielen pomáhajú predchádzať zraneniam, ale podporujú aj dobrú formu a techniku prevedenia cvikov.

Väčšia stabilita

Ak chcete zdvíhať ťažké váhy, potrebujete topánky, ktoré zostanú pevne na mieste. Vzpieračské topánky s pevnou podrážkou to spĺňajú. Výstuhy v päte a strednej časti chodidla vám pomôžu udržať rovnováhu.

Už žiadne posúvanie sa v topánkach. Pomôžu vám tiež presne pretlačiť nohy, bez ohľadu na to, akú veľkú váhu zdvíhate.

vzpieranie

Dostatočné pohodlie

Aby ste sa vyhli topánkam, ktoré vám bránia v dosiahnutí špičkového výkonu, je dôležité nosiť obuv, v ktorej sa budete cítiť pohodlne. Nemali by ste sa cítiť obmedzovaní vo svojich pohyboch a nemali by ste pociťovať žiadne nepohodlie pri drepoch, výpadoch alebo iných silových cvičeniach.

Trvanlivosť

Topánky, ktoré vydržia dlhé a náročné tréningy by mali mať odolnú podrážku a zvršok. Gumená výstuž topánok by vám mala pomôcť udržať stabilitu počas náročných tréningov.

Ideálne je zvoliť vrch topánky, ktorý je zo sieťoviny. Tá je dostatočne odolná a nohy sa v takýchto topánkach potia výrazne menej.

Cena

Tu je to celkom samozrejmé. Niektoré z týchto topánok vyzerajú naozaj pekne, no majú príliš vysokú cenu. Či už máte peňazí nazvyš, alebo máte obmedzený rozpočet, výber správnych topánok na vzpieranie by mal očividne závisieť od toho, aké funkcie nevyhnutne potrebujete na dosiahnutie svojich cieľov v telocvični.

Na začiatok rozhodne nepotrebujete drahé vzpieračské topánky a úplne vám postačia napríklad obľúbené conversky.

4/5 - (5 hlasov)

Napísať odpoveď

Please enter your comment!
Please enter your name here

Andrej
Andrej
Športu sa venujem odmalička. Hrám futbal a vo voľnom čase rád cvičím. Aj preto som sa rozhodol založiť tento web. Neustále sa v tejto problematike vzdelávam. V mojich článkoch sa budem snažiť priblížiť vám môj pohľad na vec.

CHCEŠ BYŤ FIT? ZAČNI HNEĎ TERAZ!

Dostaň sa do formy pomocou našich zaujímavých článkov.

Raz za čas ti pošleme zhrnutie toho najnovšieho, čo sa udialo vo svete fitness. Taktiež ti budeme posielať zľavy, pomocou ktorých ušetríš nejaké tie €. Tie potom môžeš dať napríklad za vstup do posilky.