LETNÉ ZĽAVY až 79 % ZOBRAZIŤ

DomovMagazínRegeneráciaNajlepšie masážne pomôcky na chrbát – (TOP 10) + Ako vybrať

Najlepšie masážne pomôcky na chrbát – (TOP 10) + Ako vybrať

Trpíte bolesťami chrbta a nemáte čas pravidelne navštevovať profesionálnych masérov? Účinným riešením môžu byť masážne pomôcky na chrbát. Sú navrhnuté tak, aby ste sa s nimi zvládli vymasírovať aj sami.

Tieto jednoduché masážne pomôcky vám dokážu uvoľniť napätie v chrbteuľavia stuhnutým a boľavým svalom. Vďaka pravidelnej masáži sa budete cítiť omnoho lepšie. Masáž chrbta vás zbaví bolesti, zvýši pohyblivosť a zlepší krvný obeh.

Medzi obľúbenými masážnymi pomôckami na chrbát nájdete masážny valec, masážnu loptičku či masážnu trojnožku. Vyberte si vhodnú masážnu pomôcku a rozhýbte svoj stuhnutý chrbát.

V našom výbere nájdete 10 najobľúbenejších modelov, ktoré sme vybrali podľa vašich recenzií.

Najlepšie masážne pomôcky na chrbát

TOP 5 najlepších masážnych pomôcok na chrbát (podľa spotrebiteľov)

Elektronický masážny pás

S týmto “domácim masérom“ si viete ľahko vymasírovať chrbát úplne sami. Elektronický masážny pás je navrhnutý pre tých, ktorých trápia bolesti chrbta či svalov a túžia po uvoľnení. Vymasírovať si s ním môžete celé telo, od šije až po chodidlá.

Navyše, je určený úplne pre každého. Či už sa venujete športu alebo trávite dlhé hodiny sedením za počítačom, tento masážny pás vám pomôže zmierniť bolesti a uvoľniť celé telo. Dokáže sa prispôsobiť každej postave i rôznym partiám tela.

Masážny pás je drôtový a pred použitím je potrebné ho zapojiť do siete. Na výber máte z 3 rýchlosti a z 2 smerov otáčania, ktoré sa prispôsobujú partiám tela. Hĺbku masáže viete zvýšiť popruhmi či hmotnosťou tela. Za zmienku stojí aj režim zahrievania, ktorý ocenia najmä vaše kríže.

Doprajte si pravidelne aspoň 5 minút masírovania na každú partiu a podporte regeneráciu vašich svalov.

Výhody elektronického masážneho pásu:

 • vhodný na masáž celého tela
 • určený pre každého
 • pomáha zmierňovať bolesti a uvoľňovať svaly
 • na výber máte 3 rýchlosti a 2 smery otáčania
 • s popruhmi

Masážny valec EPP plný

Účinnou pomôckou na uvoľnenie svalov, relaxáciu a mobilizáciu chrbtice je aj masážny valec, nazývaný tiež roller. Využiť ho môžete hlavne na uvoľnenie bolestí v hrudnej a v krčnej chrbtici, ale vymasírujete si s ním pokojne aj celé telo.

Pravidelnou masážou na valci prinesiete úľavu vašim bolestivým a napätým svalom i zlepšíte celkovú pružnosť tela. Je vhodný aj na prípravu svalov pred tréningom či naopak, uvoľnenie po tréningu. Obzvlášť ho ocenia ľudia, ktorí vedú sedavý spôsob života.

Čo sa týka povrchu masážneho valca, na trhu nájdeme valce s hladkým povrchom či s výpustkami. Povrch tohto konkrétneho valca je hladký. Jeho vysokokvalitný materiál vám poskytne primeraný tlak počas celej doby masáže.

Výhody masážneho valca:

 • vymasírujete si s ním celé telo
 • účinná pomôcka pri bolesti svalov
 • vhodný pred i po tréningu
 • ocenia ho ľudia so sedavým zamestnaním
 • jednoducho sa používa

Masážna loptička EPP dvojitá

S bolesťou, regeneráciou a spevnením svalov vám pomôže aj dvojitá masážna loptička. Je vhodná nielen pre športovcov, ale aj pre ľudí, ktorí majú sedavý spôsob zamestnania.

Tlak loptičky a stimulujúce valcovanie prinesie úľavu boľavému chrbtu, ramenám, rukám, lýtkam, stehnám i zadku. Dvojitá loptička poskytuje silný a presný tlak sústredený na úzku oblasť svalov.

Za výhodu považujeme jej malú veľkosť, vďaka ktorej si ju môžete vziať kamkoľvek so sebou. Je vyrobená z odolného penového materiálu, ktorý sa pôsobením tlaku nedeformuje.

Výhody dvojitej masážnej loptičky:

 • kompaktná veľkosť
 • určená na masáž celého tela
 • jednoduché používanie
 • môžete si ju vziať kamkoľvek so sebou
 • odolný penový materiál

Masážna loptička 500 SMALL

Vedeli ste o tom, že aj malá loptička vás dokáže vymasírovať? Ak neveríte, vyskúšajte sami. Samozrejme, nemôže ísť o akúkoľvek loptičku. Ideálna je špeciálna loptička s prívlastkom masážna.

S loptičkou si viete sami vymasírovať chrbát, lýtka či klenbu chodila. Výhodou tejto masážnej pomôcky sú malé rozmery a nezávislosť od elektrického zdroja či batérie. Vďaka spomenutým vlastnostiam si ju môžete vziať kamkoľvek so sebou.

Aby bola masáž účinná, praktizujte ju pravidelne po dobu minimálne 5 minút.

Výhody masážnej loptičky:

 • vhodná na masírovanie chrbta, nôh
 • kompaktná veľkosť
 • nezávislá od batérie či elektrického zdroja
 • ideálna na cestovanie
 • nízka cena

Vibrujúca elektronická masážna trojnožka

Ak chcete mať masážnu pomôcku vždy pri sebe, či už v práci, na cestách alebo na tréningu, oceníte túto malú vibrujúcu masážnu trojnožku. Vymasíruje vám krk, chrbát, prsné svaly, stehná, lýtka i ruky.

Uvoľnenie stuhnutých partií a svalov nastáva vďaka vibráciám, ktoré vytvára a vašim ručným tlakom. Ten môžete prispôsobovať podľa vašej požadovanej intenzity.

Za kladnú stránku považujeme jej jednoduché používanie. Masážnu pomôcku uvediete do chodu jedným stlačením tlačidla ON/OFF, ktorým ju v prípade potreby aj vypnete. Batériu nabijete pomocou pribaleného kábla.

O nabití vás bude informovať LED dióda, ktorá zasvieti na zeleno. Pri samotnom nabíjaní svieti na červeno. Minimálna funkčná doba trojnožky je 1 hodina, za ktorú si určite stihnete dôkladne vymasírovať celé telo.

Výhody vibrujúcej masážnej trojnožky:

 • môžete používať na masírovanie krku, chrbta, rúk, stehien, lýtok
 • jednoducho sa používa
 • kompaktná veľkosť
 • vhodná na cestovanie, do práce i do fitka
 • dlhá doba používania

Ako si vybrať vhodnú masážnu pomôcku na chrbát?

Pri výbere vhodnej masážnej pomôcky na chrbát je dôležité zvážiť niekoľko faktorov:

Prvým faktorom je účel masáže. Niektoré masážne pomôcky sú navrhnuté cielene na jednu partiu, zatiaľ čo iné ponúkajú uvoľnenie celého tela.

Ďalším z nich je typ masážnej pomôcky. Na výber máte masážne valce, lopty elektronické prístroje a podobne.

Výber vhodnej pomôcky súvisí aj s možnosťou nastavenia intenzity záťaže. Zvážte, či preferujete jemnejšiu alebo silnejšiu masáž a či chcete mať možnosť meniť intenzitu vibrácií.

Od typu masážnej pomôcky sa odvíja aj cena.

masážne pomôcky

Pre koho sú vhodné masážne pomôcky?

Masážne pomôcky na chrbát sú vhodné pre všetkých. Či už patríte k ľuďom, ktorí sa pravidelne venujú športu alebo naopak k tým, ktorí trávia veľa času sedením, tieto masážne pomôcky môžu používať všetci, ktorí chcú rozhýbať svoj stuhnutý chrbát.

Výhody používania masážnej pomôcky na chrbát

Používanie masážnej pomôcky na chrbát prináša niekoľko výhod a významných prínosov pre naše zdravie. O aké výhody ide?

Masážna pomôcka na chrbát môže pomôcť uvoľniť svalové napätie a zlepšovať flexibilitu svalov. Pravidelným používaním dochádza aj k zlepšeniu držania tela.

Pravidelná masáž s týmito pomôckami môže byť účinným spôsobom, ako zmierniť bolesť v chrbte.

Masáž pôsobí stimulujúco na cievny systém a môže zlepšiť prietok krvi v oblasti chrbta. To znamená, že sa dostáva viac živín a kyslíka do svalov a tkanív, čo môže podporiť ich regeneráciu a zdravie.

Okrem pozitívnych účinkov na naše telo má masáž výborne účinky aj na našu myseľ. Jej relaxačné účinky napomáhajú znižovať úzkosť, stres a celkové napätie.

Aké masážne pomôcky na chrbát existujú?

 • Masážne loptičky
 • Dvojité masážne loptičky
 • Masážne trojnožky
 • Vibračné loptičky
 • Masážne valce
 • Vibračné valce
 • Masážne ruky
 • Elektronické masážne pásy
 • Masážne vankúše a podložky

Ako používať rôzne masážne pomôcky na chrbát?

Pri pohľade na obyčajnú loptičku vám zrejme nebude hneď jasné, ako vám pomôže s bolesťou chrbta. Používanie masážnych pomôcok je však jednoduchšie, ako si myslíte. Presvedčte sa sami:

Masážna loptička a dvojitá loptička  

Výhodou masáží s loptičkami je, že k nim nepotrebujete žiadnu batériu či pripojenie k sieti. Loptičku si položte na zem a rolujte po nej boľavé svaly.

Chrbát si môžete vymasírovať aj tak tak, že sa postavíte ku stene a medzi vás a stenu položíte loptičku.

Chrbtom sa potom jemne po nej presúvate. Ak si chcete vymasírovať nohy, loptičku položte na zem a pohybujte po nej nohou.

masážne pomôcky

Elektronický masážny pás

Masírovanie vykonáva za vás. Vašou úlohou je s ním len pohybovať po stuhnutých partiách tela. 

Na začiatok si však nezabudnite navoliť vhodnú rýchlosť a smer otáčania. Smer otáčania hore je určený pre nohy a smer tam a späť pre chrbát. V prípade potreby si viete tlačidlom zapnúť aj funkciu vyhrievania.

Vibrujúca elektronická masážna trojnožka

Táto pomôcka po zapnutí vytvára vibrácie. Stačí, že si ňou budete prechádzať po jednotlivých partiách tela a vibráciami vás bude zbavovať stuhnutosti.

Masážny valec

Jeho používanie je veľmi jednoduché. Stačí si položiť valec na tvrdý povrch či na stenu a pritláčať, resp. rolovať po ňom konkrétne svaly. Tlak valca na tele si prispôsobujete sami, podľa vašich preferencií.

Cena

Masážne pomôcky na chrbát sú vo všeobecnosti cenovo dostupnou pomôckou na domáce cvičenie. Najlacnejšie sú väčšinou masážne loptičky a trojnožky, ktorých cena začína už od 5 . Za prijateľnú cenu môžete mať aj masážne valce.

Ich cena sa pohybuje od 10 € vyššie. Najdrahšie sú väčšinou rôzne elektronické masážne pomôcky, ktorých cena sa začína na úrovni 50 €.

masážne pomôcky

Záver

Masážne pomôcky na chrbát patria k užitočným pomocníkom, ktorí dokážu zmierniť bolesti a napätie nielen v oblasti chrbta. Masážny valec, masážne lopty, trojnožky či elektronické masážne prístroje sú len prostriedkom na dosiahnutie vášho cieľa. Dôležitá je najmä pravidelnosť a dôkladnosť používania.

Masážnu pomôcku vyberajte predovšetkým na základe vašich preferencií, potrieb a individuálneho obmedzenia. Veríme, že aj prostredníctvom našich odporúčaní nájdete tú správnu masážnu pomôcku, ktorá pomôže zmierniť vaše problémy.

4.6/5 - (9 hlasov)

1 komentár

Napísať odpoveď

Please enter your comment!
Please enter your name here

Dominika Jarošová
Dominika Jarošová
Chvíľu mi trvalo, kým som si k športu ako malá našla cestu. Dnes si už však život bez neho neviem predstaviť. Preto si popri tvorbe článkov a grafiky vždy vo voľnom čase zabehám či zacvičím. Keďže milujem prírodu, najradšej vybehnem do lesa so psíkom alebo na turistiku. Pravidelne sa vzdelávam v oblasti športu a zdravej výživy, nakoľko naše telo je hlavne náš výtvor a treba sa oň patrične starať. Rada by som nadobudnuté poznatky predstavila aj vám.

CHCEŠ BYŤ FIT? ZAČNI HNEĎ TERAZ!

Dostaň sa do formy pomocou našich zaujímavých článkov.

Raz za čas ti pošleme zhrnutie toho najnovšieho, čo sa udialo vo svete fitness. Taktiež ti budeme posielať zľavy, pomocou ktorých ušetríš nejaké tie €. Tie potom môžeš dať napríklad za vstup do posilky.