LETNÉ ZĽAVY až 79 % ZOBRAZIŤ

DomovFitnessTrenažéryNajlepší MINI ROTOPED - Ako vybrať + (TOP 5)

Najlepší MINI ROTOPED – Ako vybrať + (TOP 5)

Mini rotoped je šikovné a ľahko uskladniteľné cvičebné zariadenie, s ktorým precvičíte nielen svaly, ale zlepšíte aj vašu kondičku. Nájdete ho v rôznych prevedeniach, veľkostiach a s najnovšími funkciami, pričom z aktuálnej ponuky mini rotopedov si vyberie naozaj každý.

S mini rotopedom precvičíte nielen svaly horných a dolných končatín, ale takisto je skvelý aj na tvorbu priamych a bočných brušných svalov. Na výber máte manuálne mini rotopedy alebo kvalitné modely s napájaním, ktoré vám uľahčia vaše každodenné cvičenie.

V najnovšom článku sa dozviete, ako si vybrať ten najlepší mini rotoped, plus výber TOP 5 mini rotopedov a stepperov podľa vašich recenzií.

Vybrali sme pre vás TOP 5 mini trenažérov podľa vašich recenzií

DOMYOS Stepper 500

mini rotopedTento ružový mini rotoped od značky DOMYOS predstavuje ideálneho pomocníka pri posilnení srdca a dolnej časti tela. Precvičíte na ňom nielen svalstvo dolných končatín, ale aj brušné svalstvo a horné končatiny, a to vďaka elastickým popruhom, ktoré sú súčasťou steppera.

Rovnako ide o ideálny stroj na nakopnutie kardiovaskulárneho systému, pričom časom sa zlepší aj vaša kondícia a koordinácia.

Ľahko sa skladuje, pričom vás takisto prekvapí jednoduchým ovládaním a počítadlom so 4 funkciami (počet opakovaní, čas, frekvencia a spálené kalórie).

Hlavné výhody DOMYOS Stepper 500:

 • vhodný na kardio aj posilnenie svalstva,
 • počítadlo so 4 funkciami,
 • precvičenie brušných svalov a oboch končatín,
 • nezaberá veľa miesta,
 • jednoduché a rýchle ovládanie.

KLARFIT Cycloony Mini Bike pohybový trenažér

mini rotopedMini rotoped Cycloony MiniBike od spoločnosti Klarfit je ideálne posilňovacie zariadenie nôh a rúk, pričom ho môžete používať ako v sede, tak aj v ľahu.

Hlavnou výhodou je motorová prevádzka, vďaka ktorej nemusíte šliapať do pedálov, pretože tie sa otáčajú konštantnou rýchlosťou a svaly zapájajú automaticky.

Takisto vďaka svojej hmotnosti len 4,6 kg môžete tento mini rotoped ľahko premiestniť, alebo ho kamkoľvek uskladniť či odložiť. Cycloony MiniBike je ideálny a šetrný stroj na tréning srdca, obehového systému a pohybového aparátu, takže sa hodí aj pre seniorov.

Hlavné výhody KLARFIT Cycloony Mini Bike:

 • motorová prevádzka bez nutnosti šliapania,
 • na výber 12 rýchlostných stupňov a tréningových časov,
 • vhodný na cvičenie v sede a ľahu,
 • jednoduché prenášanie a uskladnenie,
 • riadenie pomocou diaľkového ovládania.

Weltbild Mini rotoped s magnetickou brzdou

mini rotopedHľadáte zariadenie, ktoré môžete využívať na cyklistiku aj v pohodlí domova? V tom prípade je pre vás mini rotoped s magnetickou brzdou a kvalitným magnetickým zotrvačníkom ideálnym strojom na cvičenie, ktorý môžete používať flexibilne.

Tento mini rotoped od Weltbild je ideálna pomôcka pre krátke cvičenia s intenzívnym výkonom, či pre ľahké vytrvalostné tréningy. A to všetko vďaka sile šliapania, ktorú je možné pomocou ovládacieho kolieska nastaviť v rozmedzí 1 až 5.

Ako bonus vám integrovaný monitor zobrazí všetky dôležité hodnoty v reálnom čase.

Hlavné výhody Weltbild Mini rotoped:

 • pre intenzívny tréning aj vytrvalostné cvičenie,
 • nastaviteľná sila šliapania v rozmedzí 1 až 5,
 • prístroj na cyklistiku u vás doma,
 • napájanie na batérie 1 x AAA,
 • integrovaný monitor na zobrazenie hodnôt v reálnom čase.

Tavalax Mini rotoped

mini rotopedTavalax mini rotoped je cvičebné zariadenie s nastaviteľným odporom a integrovaným počítačom, vďaka ktorému efektívne precvičíte nielen dolné končatiny, ale aj chrbtové svalstvo. A to všetko vďaka pribaleným držadlám.

Tento mini rotoped od Tavalaxu sa nepohybuje iba smerom hore a dole, ale takisto vás prekvapí aj pohybmi do strán.

Ide tak o štýl cvičenia, ktorý sa podobá modernému športu nordic walking, pri ktorom do veľkej miery precvičujete aj vaše bedrá.

Hlavné výhody Tavalax Mini rotoped:

 • jednoduché uskladnenie pod posteľ alebo do skrine,
 • efektívny pohyb rovnako aj do strán,
 • posilnenie končatín a chrbtového svalstva,
 • maximálne zaťaženie do 100 kilogramov,
 • odnímateľné držadlá súčasťou balenia.

DOMYOS Stepper 120

mini rotopedHľadáte efektívny mini rotoped za rozumnú cenu? V tom prípade je pre vás DOMYOS Stepper 120 tým správnym riešením. Tento rotoped predstavuje spojenie kardio tréningu so silovým cvičením, pričom zapojíte ako brušné svaly, tak aj svaly dolných končatín.

Stepper 120 predstavuje elegantný cvičebný stroj, ktorý bol navrhnutý tak, aby mal jednoduchú obsluhu a ešte ľahšie uskladnenie.

Súčasťou balenia sú aj riadidlá, ktoré možno nastaviť podľa vašej výšky tak, aby ste cvičili v vzpriamenom postoji.

Hlavné výhody DOMYOS Stepper 120:

 • vhodný na kardio tréning a posilnenie svalstva,
 • jednoduché ovládanie a uskladnenie,
 • súčasťou balenia riadidlá na cvičenie v vzpriamenom postoji,
 • počítadlo so 4 funkciami,
 • posilnenie brušných svalov a dolných končatín.

Výhody mini rotopedu

Mini rotoped je skvelý pomocník pri chudnutí, ktorý má niekoľko výhod, pričom vám pomôže spáliť kalórie dokonca aj v sede. Ide o skvelú cvičebnú pomôcku, ktorá je vhodná ako pre aktívne osoby, tak aj pre seniorov.

Takisto je ideálny pre tých, ktorí chcú cvičiť, ale zotavujú sa po zraneniach a operáciách, alebo majú problémy s kĺbmi či iné zdravotné problémy, ktoré obmedzujú ich fyzické schopnosti.

Nielen že s ním precvičíte svaly na nohách, zadku a lýtkach, ale takisto po zapojí externých držadiel s ním vytvarujte aj svaly na rukách a chrbte.

Rovnako ak potrebujete zlepšiť vašu kondičku, tak tento prístroj bude pre vás ideálnym riešením. To znamená, že je vhodný ako na krátke intenzívne tréningy, tak na vytrvalostné cvičenie.

Produkt som objednala kvôli mojej potrebe rehabilitácie po úraze. Páčilo sa mi, že nezaberá veľa miesta, ale som z neho sklamaná, lebo pri používaní na voľnej ploche sa posúva. Aby sa dal používať, musí byť opretý o stenu, alebo niečo stabilné. Pedále by mali mať väčšiu plochu, aby na nich mohli byť výstupky za päty, lebo inak sa nohy posúvajú, hlavne pri spätnom chode. Prekvapila ma jeho malá hmotnosť. (Mini rotoped inSPORTline Raryo)

Ako vybrať najlepší mini rotoped

Ak plánujete kúpu mini rotopedu, tak v tom prípade musíte zvážiť určité faktory, ktoré ovplyvnia váš výber. Pripravili sme si pre vás presný návod, podľa ktorého si vyberie ideálny rotoped pre každodenné používanie.

Návod, ako si vybrať najlepší mini rotoped

Pre koho je určený

Mini rotoped alebo stepper je zariadenie, ktoré tvoria pedále a samotná záťaž. To znamená, že sa ideálne hodí pre ľudí so zníženou hybnosťou, osoby po úrazoch či seniorov.

Avšak môžete si ho kúpiť aj v prípade, ak hľadáte zariadenie na posilnenie svalov alebo kardio tréning, pričom nemáte doma dostatok miesta na uskladnenie klasického rotopedu.

Nosnosť

Nosnosť rotopedu patrí k najdôležitejším parametrom, ktorý je potrebné pri výbere zohľadniť.

Najčastejšie výrobcovia ponúkajú nosnosť zariadenia do 100 kg, ale nájdete aj také stroje, ktoré majú vyššiu nosnosť. Dôležité si je v tomto prípade uvedomiť, či sa daná nosnosť uvádzaná na cvičenie v sede, alebo je možné na mini rotopede šliapať aj v stoji.

Hmotnosť a stabilita

Mini rotopedy najčastejšie vážia okolo 3 kg, pričom ide o stroj na cvičenie, ktorý sa má jednoducho prenášať a uskladňovať.

Hmotnosť rotopedu do značnej miery ovplyvňuje aj jeho stabilitu a pevnosť konštrukcie, pričom stabilita sa dá zvýšiť napríklad aj použitím protišmykovej podložky.

Zotrvačník

Zotrvačník predstavuje oceľový kotúč, ktorý je súčasťou každého rotopedu a ktorý zaisťuje plynulosť jazdy.

Najčastejšie sa hmotnosť zotrvačníku pohybuje okolo 2 kg, pričom platí pravidlo, že čím je zotrvačník ťažší, tým vyššiu záťaž si môžete nastaviť.

mini rotoped

Napájanie

Väčšina mini rotopedov funguje na manuálnom princípe, to znamená, že nepotrebuje na svoj chod napájanie. Avšak ak zvažujete kúpu mini rotopedu s napájaním, tak v tom prípade si môžete vybrať alternatívy ako:

 • napájanie zo siete,
 • akumulátorové pomocou batérií.

Akumulátor v tomto prípade zaistí väčšiu mobilitu rotopedu, avšak musíte rátať s pravidelnou výmenou batérií. V prípade napájania zo siete musíte umiestniť rotopéd tak, aby sieťový kábel dosiahol až k zásuvke.

Pre mňa výhodná kúpa. Keďže má niekoľko rýchlostí, výhodné aj na cvičenie na kondičku. Odporúčam. (Klarfit Cycloony MiniBike)

Funkcie

Pri výbere rotopedu takisto myslite na to, aké funkcie budete potrebovať, čo sa samozrejme odrazí aj na jeho cene. Toto sú najčastejšie funkcie, s ktorými sa môžete pri výbere rotopedu stretnúť:

 • meranie kalórií,
 • snímač tepovej frekvencie,
 • meranie vzdialenosti,
 • meranie rýchlosti,
 • možnosť prepojenia s tabletom či smartfónom.

Cena

Najlacnejšie mini rotopedy nájdete na e-shope alebo v obchodoch už od 35 €, pričom jeho cena sa zvyšuje v závislosti od použitých materiálov, technológií a dostupných funkcií. To znamená, že cena najdrahších a najkvalitnejších mini rotopedov sa pohybuje od 100 € vyššie.

Záver

Mini rotopedy sú prístroje na cvičenie, s ktorými precvičíte nielen brušné svaly a svaly horných a dolných končatín, ale aj vašu kondičku. Vďaka svojim funkciám a prevedeniu sú vhodné ako pre nadšencov cvičenia, tak aj pre seniorov, ľudí počas rekonvalescencie a po úrazoch.

Mini rotopedy nájdete v rôznych cenových kategóriách, pričom ich cena sa odvíja od použitých materiálov, technológií a dostupných funkcií. Sú jednoduché na uskladnenie a prenášanie, takže si s nimi zacvičíte nielen v pohodlí domova, ale dokonca aj na dovolenke.

4/5 - (7 hlasov)

Napísať odpoveď

Please enter your comment!
Please enter your name here

Denisa Neuschlová
Denisa Neuschlová
Milujem zdravý životný štýl a šport každého druhu. Rovnako, ako návštevníci efitka, aj ja sa snažím týmito pravidlami riadiť. Skvelým pomocníkom na tejto ceste sú tipy a rady, návody a odporúčania, ktoré pre vás píšem.

CHCEŠ BYŤ FIT? ZAČNI HNEĎ TERAZ!

Dostaň sa do formy pomocou našich zaujímavých článkov.

Raz za čas ti pošleme zhrnutie toho najnovšieho, čo sa udialo vo svete fitness. Taktiež ti budeme posielať zľavy, pomocou ktorých ušetríš nejaké tie €. Tie potom môžeš dať napríklad za vstup do posilky.