LETNÉ ZĽAVY až 79 % ZOBRAZIŤ

DomovFitnessTrenažéryNajlepšie Verticony - Lezecký trenažér + (návod, ako vybrať)

Najlepšie Verticony – Lezecký trenažér + (návod, ako vybrať)

Lezecký trenažér, alebo Verticon je akosi mimo centra záujmu a nevenuje sa mu toľko pozornosti ako napríklad bežeckým pásom, eliptickým, alebo veslovacím trenažérom. A to napriek tomu, že ponúka neuveriteľné kardio cvičenie.

Verticon, vyrobený na simuláciu outdoorového lezenia po skalách poskytuje precvičenie celého tela, ktoré má nízky dopad, ale zvyšuje srdcovú frekvenciu a zároveň zapája všetky svalové skupiny.

Samozrejme, ako v každej kategórii kardio prístrojov, aj v tomto prípade je na trhu z čoho vyberať. Existujú základné, skladacie modely, ktoré túto prácu zvládajú bez akýchkoľvek extra plusov, ale aj špičkové trenažéry, ktoré majú interaktívne programovanie a nastaviteľné úrovne odporu.

Dnes vám predstavíme lezecké trenažéry InSportline a prevedieme vás aj výberom dokonalého lezeckého trenažéru pre vaše potreby.

Verticon InSportline

Čo je to lezecký trenažér

Aj keď možno nevidíte lezecké trenažéry roztrúsené po domácich telocvičniach tak ako iné obľúbené fitness zariadenia, odborníci na fitness tvrdia, že používanie lezeckého trenažéra je vynikajúci spôsob, ako dosiahnuť efektívny tréning celého tela a spáliť stovky kalórií.

Lezecké trenažéry sú zvyčajne 2 – 2,5 m vysoké cvičebné stroje, ktoré sú vybavené nožnými pedálmi a výškovo nastaviteľnými riadidlami.

Tieto stroje vám pomáhajú ťahať sa hore a dole proti nastavenému odporu s cieľom zapojiť jadro, „ako keby ste na niečo šplhali“. Tento cvičebný nástroj je ideálny na kardio, vytrvalostné a vysoko intenzívne tréningy.

Lezecké trenažéry poskytujú kardio a aeróbne tréningy so silovým tréningom, takže získate komplexný a efektívny tréning. Líšia sa od iných kardio strojov tým, že zapájajú celé telo. Keď používate trenažér s nastaviteľným odporom, môžete ho nastaviť vyššie, aby ste sa zamerali na budovanie sily, alebo nižšie pre viac kardio tréningu.

Keďže nohy zostávajú po celý čas na pedáloch, ide o cvičenie s nízkym dopadom. Workout s nízkym dopadom minimalizuje stres a namáhanie kĺbov a je ideálny, ak trpíte bolesťami kĺbov, ktoré znepríjemňujú iné aktivity – napríklad beh.

Verticon, navyše, využíva minimálnu podlahovú plochu

Jeho vzpriamená konštrukcia je prirodzene priestorovo úsporný dizajn, takže toto cvičebné zariadenie môžete umiestniť do priestorov, kde sa nedajú umiestniť eliptické, alebo veslovacie trenažéry.

Verticon inSPORTline Home

 

Lezecký trenažér Verticon

 • Verticon InSportline Home je, ako už aj názov napovedá, určený na domáce použitie a keďže ponúka cvičenie s nízkym dopadom, je vhodný pre každého bez ohľadu na vek.
 • Vďaka bočným rukovätiam ho využijete dokonca aj ako klasický stepper.
 • Ponúka 8 nastaviteľných úrovní záťaže, pričom 75° uhol konštrukcie šetrí kĺby.
 • Magnetický brzdný systém je zárukou nehlučnej prevádzky.
 • Ovládanie stroja je manuálne.
 • Všetky potrebné informácie ako je doba trvania tréningu, rýchlosť, prejdená vzdialenosť, približný počet spálených kalórií a počet krokov sa zobrazia na jednoduchom displeji, ktorý ovládate tlačidlom.
 • Trenažér sa prispôsobí každej postave, ponúka 5 možností nastavenia výšky rukovätí.
 • Presúvanie stroja je jednoduché vďaka transportným kolieskam.

Ktoré faktory zvážiť pri výbere vhodného Verticonu?

Pri súčasnej bohatej ponuke trhu je dôležité vedieť, čo hľadať, aby ste našli kvalitný stroj. Nasledujúce faktory vám môžu pomôcť zúžiť možnosti.

Odpor

Najzákladnejšie lezecké trenažéry používajú ako odpor vaše telo a gravitáciu. Aj keď ponúkajú dobrý workout, úroveň jeho intenzity určujete vy. Kvalitnejšie stroje sú vybavené viacerými úrovňami odporu, ktoré umožnia tréning zefektívniť.

Možnosť nastaviť odpor pomôže v napredovaní smerom k fitness cieľom a udržať každé cvičenie náročným, aj keď budete už viac fit a silnejší.

Nastaviteľnosť

Lezecké trenažéry fungujú najlepšie (a sú na pocit najpohodlnejšie), keď sú korektne prispôsobené vašej výške. Je to zárukou toho, že riadidlá a pedále sú v súlade s vaším prirodzeným pohybom pri lezení.

Rozmer

Uistite sa, že vybraný model sa zmestí do vášho priestoru. Väčšina verticonov zaberá pomerne malé množstvo podlahového priestoru, najmä v porovnaní s bežeckými pásmi, ale sú vysoké. Kvôli ich výške si musíte byť istí, že váš strop je dostatočne vysoký.

Potrebujete voľný priestor pre trenažér, jeho pohyblivé rukoväte a samozrejme pre seba. Musíte šliapať do pedálov a pri používaní môžete byť vyšší ako samotný stroj. Určite si nechcete pri každom pohybe búchať hlavu o strop.

Niektoré modely sa dajú pomerne ľahko zložiť. V prípade väčších, neskladacích modelov budete potrebovať vyhradený priestor, kde môže trenažér stáť keď sa používa a keď sa nepoužíva. Existuje množstvo modelov s transportnými kolieskami na premiestňovanie stroja, ale toto nemusí byť najlepšia voľba, ak je trenažér ťažký.

 keď uvažujete o lezeckom trenažéri, musíte si byť istí, že bude fungovať vo vašom domácom priestore

Maximálna hmotnosť užívateľa

Nosnosť lezeckého trenažéru je dôležitým faktorom, najmä ak kupujete cenovo dostupný stroj, ktorý nemá rovnakú robustnosť ako drahšie modely.

Ak sa nachádzate na vyššom konci hmotnostného rozsahu, nesprávne zvolený trenažér môže byť na pocit nestabilný, alebo budete mať problémy s jeho funkcionalitou. Uistite sa, že ste si vybrali stroj, ktorý nosnosťou zodpovedá vašej hmotnosti.

Doplnkové funkcie

Škála vybavenia lezeckých trenažérov je široká. Niektoré ponúkajú onboard workouty, iné zas Bluetooth pripojenie. Nájdete modely s dotykovou obrazovkou, aj predplateným tréningovým obsahom.

Nech sú vaše tréningové ciele a nároky na zábavu akékoľvek, uistite sa, že vybraný model im zodpovedá.

Verticon inSPORTline Pro 1000

Verticon inSPORTline Pro 1000

 • Robustný stroj s nosnosťou 160 kg, vďaka čomu zvládne aj dlhodobú záťaž.
 • Disponuje vlastným generátorom energie, nemusíte riešiť káble, ani zásuvky, stroj si vystačí so štyrmi AA batériami, ktoré si sám dobíja.
 • 16 úrovní záťaže, 4 cieľové programy, nastaviteľné intervalové tréningy a unikátne pretekárske programy, ktoré vám umožnia súťažiť s virtuálnymi protivníkmi, sú zárukou nielen intenzívneho workoutu, ale aj skvelej zábavy.
 • Nastaviteľné rukoväte so 4 úrovňami výšky.
 • Výrobca k tomuto modelu ponúka ako voliteľné príslušenstvo aj ďalšie tri typy rukovätí a držadiel.
 • Možnosť prepojenia s Fitscope (Android 6.0+/iOS 12.3+) pomocou Bluetooth (pozor, je to platená aplikácia)
 • Kompatibilný s hrudnými pásmi (Bluetooth, ANT+, 5kHz)
 • Podsvietený displej zobrazuje nasledujúce údaje: celkový čas, čas trvania cvičenia, rýchlosť, dĺžku kroku, vzdialenosť, tepovú frekvenciu, kalórie, interval, stupeň záťaže.
 • Remeňový brzdný systém je zárukou nehlučného chodu.
 • Transportné kolieska a systém pre vyrovnávanie nerovností podložky.
 • Vhodný pre domáce aj profi použitie.

Aká je cena lezeckých trenažérov?

Vysoká! Lezecké trenažéry môžu stáť kdekoľvek od niekoľkých stoviek až po niekoľko tisíc euro. Ale, na druhej strane, aj tie najlacnejšie modely dokážu poskytnúť intenzívny workout.

V závislosti od vášho rozpočtu, toho, ako často budete stroj používať a vašich cieľov v oblasti fitness, niektoré funkcie vyššej kategórie môžu stáť za zváženie, vrátane sledovania vzdialenosti, srdcovej frekvencie a kalórií, režimov cvičenia a riadených tréningových programov (väčšina bude vyžadovať, aby ste si zaplatili za prístup k nim).

Avšak, treba mať na pamäti je, že verticon dokáže zacieliť na hornú časť tela, spodnú časť tela aj jadro, takže je možné, že kúpou jedného stroja sa vyhnete nákupu ďalších kusov vybavenia do posilňovne a v konečnom dôsledku ušetríte!

Ako vybrať ten najlepší Verticon konkrétne pre vás?

 • Ak chcete zúžiť svoje možnosti, začnite premeraním priestoru, ktorý máte k dispozícii. Potrebujete stroj, ktorý sa dá zložiť a ktorý sa dá ľahko premiestniť, keď ho nepoužívate?
 • Ďalej sa uistite, že stroj je pre vás vhodný. Zvážte, či ste v rámci jeho nosnosti, a ak ste vysoký, potrebujete model s nastaviteľnými výškovými rukoväťami.
 • Nakoniec zvážte, ktoré funkcie sú pre vás najdôležitejšie. Výhody ako nastaviteľný odpor, monitory srdcovej frekvencie a prístup k fitness triedam môžu maximalizovať hodnotu, ktorú získate z každého workoutu.

Zhrnutie na záver

Ak hľadáte efektívny full-body workout, ktorý zvýši srdcový tep a zároveň bude mať nízky dopad na kĺby, lezecký trenažér je dokonalým doplnkom vašej domácej posilňovne. Simuluje lezenie po skalách, len bezpečnejšie a oveľa rýchlejším tempom, pričom zapája všetky hlavné svalové skupiny.

Investícia do lezeckého trenažéra môže byť skvelým spôsobom, ako sa zamerať na svoje celkové zdravie, budovanie sily a svalov, alebo na kardio a vytrvalosť. Navyše, je dobrou voľbou, ako zmeniť rutinu bežeckého pásu, alebo eliptického, resp. veslovacieho trenažéra

Zdroje informácií:

4.9/5 - (11 hlasov)

Napísať odpoveď

Please enter your comment!
Please enter your name here

Georgina Tašká
Georgina Tašká
S láskou k písanému slovu a aktívnemu životu spájam tieto dve vášne a snažím sa vytvárať pútavý a informatívny obsah, ktorý motivuje a inšpiruje čitateľov k zmene životného štýlu. Verím, že slová majú moc podnietiť zmenu a transformovať životy.

CHCEŠ BYŤ FIT? ZAČNI HNEĎ TERAZ!

Dostaň sa do formy pomocou našich zaujímavých článkov.

Raz za čas ti pošleme zhrnutie toho najnovšieho, čo sa udialo vo svete fitness. Taktiež ti budeme posielať zľavy, pomocou ktorých ušetríš nejaké tie €. Tie potom môžeš dať napríklad za vstup do posilky.