LETNÉ ZĽAVY až 79 % ZOBRAZIŤ

DomovFitnessTrenažéryNajlepšie fitness schody - Recenzie + TEST

Najlepšie fitness schody – Recenzie + TEST

Hľadáte spôsob, ako si vybudovať silu a zároveň sa poriadne zapotiť? Fitness schody sú posilňovací stroj, ktorý simuluje chôdzu po schodoch a poskytuje tak náročný tréning s nízkym dopadom na vaše kĺby.

 

Čo sú fitness schody?

Fitness schody poskytujú jeden z najlepších kardio cvikov na posilňovanie, ktoré môžete získať na posilňovacom trenažéry, to sa naozaj nedá poprieť. Ide o trenažér, ktorý simuluje chôdzu po schodoch. Predstavte si taký malý osobný eskalátor na cvičenie, presne to sú fitness schody.

Tento trend k nám prichádza postupne z USA a na trhu nájdete stále viac značiek fitness schodov. To znamená, že existuje veľa možností, z ktorých si môžete vybrať.

Mať veľa možností môže byť dobrá vec, pretože vám poskytuje rozmanitosť výberu, ale môže to byť aj záťaž, keď príde čas vybrať si ten jeden pravý produkt, za ktorý zaplatíte.

fitness schody fitland

Našťastie sme tu, aby sme vám pomohli s výberom.

V tomto článku si prejdeme niektoré z najlepších špecifikácií a funkcií, ktoré by ste mali zvážiť pri hľadaní najlepších fitness schodov tak, aby vyhovovali presne vašim potrebám.

Po prečítaní budete vedieť všetko, čo potrebujete, aby ste našli tie pravé schody pre vašu domácu posilňovňu alebo zistíte, že fitness schody nie je to, čo chcete a vyberiete si iný trenažér.

V každom prípade dúfame, že vám tento návod pomôže.

Ako vybrať najlepšie fitness schody

Keď hľadáte fitness schody, existuje niekoľko funkcií, ktoré by ste mali brať do úvahy.

Funkcie

Vždy je dobré zvážiť funkcie, ktoré má každý trenažér, a fitness schody nie sú v ničom iné.

Je pravda, že na týchto trenažéroch nie je v skutočnosti toľko výkonnostných špecifikácií, ktoré by sa mali zvážiť, nájdete tu rôzne detaily, ktoré skutočne odlišujú jeden model od druhého.

Medzi bežné funkcie, ktoré by schody mali mať, patria napríklad:

  • Tréningové programy
  • Bezdrôtové monitorovanie srdcového tepu
  • Bluetooth
  • Ventilátory
  • USB nabíjacie porty

Ak sa neviete rozhodnúť medzi podobnými modelmi, odporúčame vám porovnať vyššie uvedené funkcie a zistiť, ktorý model ponúka najviac a za lepšiu cenu.

Limity

Pri stepperoch by ste tiež mali hľadieť na to, koľko úrovní odporu ponúkajú, a dokonca sa pozrieť na maximálnu a minimálnu výšku krokov. Väčšina z nich je približne rovnaká, ale pri takomto drahom prístroji by ste mali zvážiť aj tieto špecifikácie.

Ďalší dôležitý faktor je minimálna a maximálna rýchlosť stúpania po schodoch. Väčšina je v rozsahu 20 – 150 krokov/min (čo je rozsah vhodný pre väčšinu ľudí s ohľadom na ich kondíciu).

Mali by ste tiež pozerať na maximálny hmotnostný limit. Ten býva väčšinou okolo 180 až 200 kg.

Veľkosť

Pri nákupe posilňovacieho stroja je veľkosť jednou z prvých vecí, na ktoré by ste sa mali pozerať, najmä ak máte k dispozícii iba malý priestor. Preto si pred kúpou určite skontrolujte rozmery fitness schodov.

Cena

Cena je takmer pre každého veľmi dôležitý faktor pri kúpe. Fitness schody sa pohybujú vo vyšších cenových reláciách. Pod 5000 € pravdepodobne nenájdete kvalitný stroj.

V prípade, že je pre vás táto cena príliš vysoká, môžete si kúpiť napríklad bežecký pás, stacionárny bicykel alebo napríklad veslovací trenažér.

Výhody chodenia po schodoch

1. Pomáha schudnúť

Hodinové chodenie po schodoch je veľmi intenzívna forma cvičenia a má obrovské aeróbne výhody. Môžete schudnúť pekné množstvo kalórií.

Ak sa budete venovať chôdzi po schodoch každý deň aspoň pol hodiny, určite spálite dostatok kalórií a postupne schudnete.

Je dôležité poznamenať, že rýchlosť spaľovania kalórií je vyššia pri chôdzi po schodoch v porovnaní s inými aktivitami, ako je chôdza alebo beh.

2. Zlepšuje zdravie srdca

Podľa štúdie publikovanej v Preventive Medicine v roku 2000 môže chôdza po schodoch zvýšiť hladinu lipoproteínu s vysokou hustotou (HDL) alebo dobrým cholesterolom vo vašej krvi a zlepšiť krvný obeh vo vašom tele.

Štúdia preto odporúča chodiť po schodoch, pretože je to dobrý spôsob, ako zlepšiť zdravie srdca a viac sa hýbať.

3. Zvyšuje svalovú silu

Chôdza po schodoch je vertikálne cvičenie, pri ktorom tlačíte nadol, aby ste zdvihli celé telo do schodov.

Tento typ cvičenia môže zvýšiť silu svalov nôh, stehien a bokov a zároveň spevniťbrušnésvaly.

Chodenie po schodoch môže tiež pomôcť pri budovaní svalovej hmoty v dolnej časti tela.

4. Buduje vytrvalosť

Štúdia v Scandinavian Journal of Medicine and Science in Sports v roku 2014 odhaľuje, že zlepšením neuromuskulárneho a kardiorespiračného výkonu v tele môže chôdza po schodoch zlepšiť chôdzu, rovnováhu a vytrvalosť (zdroj).

Okrem toho, že táto aktivita prispieva k celkovej kondícii, pomáha tiež znižovať riziko pádu a minimalizuje námahu pri iných každodenných činnostiach.

5. Zlepšuje duševné zdravie

Je známe, že všetky druhy cvičení pomáhajú vášmu telu uvoľňovať viac endorfínov, čo vám pomáha cítiť sa dobre. Chodenie po schodoch robí to isté a tiež pomáha zlepšiť váš spánok.

Je veľmi dôležité zapamätať si, že hoci každodenné chodenie po schodoch je realizovateľné, cenovo dostupné a nezahŕňa žiadne problémy, ktoré by ste museli robiť dlho, v ideálnom prípade by ste to nemali robiť, keď máte opätky alebo topánky, ktoré zhoršujú vašu rovnováhu.

Oblečte sa pohodlne, noste rozumnú obuv a môžete pohodlne chodiť po schodoch, aby ste si zlepšili zdravie.

Záver

Ak hľadáte kvalitné fitness schody, inSPORTline ProfiStair budú vynikajúcou voľbou. Trenažér sa zameriava na priamu chôdzu nahor a nadol s dostatočným horizontálnym prevýšením, aby vaše kroky boli plynulé. A keďže sa môže pochváliť dvadsiatimi rôznymi úrovňami odporu, môžete ho použiť na kardio aj silový tréning.

Tento trenažér je nabitý špičkovými funkciami, ktoré vám pomôžu urobiť vaše tréningy náročnejšími, dynamickejšími a rozhodne aj zábavnejšími.

4.3/5 - (6 hlasov)

Napísať odpoveď

Please enter your comment!
Please enter your name here

Andrej
Andrej
Športu sa venujem odmalička. Hrám futbal a vo voľnom čase rád cvičím. Aj preto som sa rozhodol založiť tento web. Neustále sa v tejto problematike vzdelávam. V mojich článkoch sa budem snažiť priblížiť vám môj pohľad na vec.

CHCEŠ BYŤ FIT? ZAČNI HNEĎ TERAZ!

Dostaň sa do formy pomocou našich zaujímavých článkov.

Raz za čas ti pošleme zhrnutie toho najnovšieho, čo sa udialo vo svete fitness. Taktiež ti budeme posielať zľavy, pomocou ktorých ušetríš nejaké tie €. Tie potom môžeš dať napríklad za vstup do posilky.