LETNÉ ZĽAVY až 79 % ZOBRAZIŤ

DomovŠportBojové športyOleksandr Usyk: Ukrajinský kráľ ringu

Oleksandr Usyk: Ukrajinský kráľ ringu

Oleksandr Usyk je ukrajinský profesionálny boxer a bývalý amatérsky boxer, ktorý je známy svojimi impozantnými úspechmi na amatérskej aj profesionálnej úrovni. Usyk sa narodil 17. januára 1987 v Simferopole na Kryme. Od útleho veku bol Usyk fascinovaný boxom a rozhodol sa venovať sa mu ako svojej profesionálnej kariére. Usykove úspechy a schopnosti v ringu sú jedny z najlepších v histórii boxu, pretože Usyk vyhral množstvo titulov a urobil si významné meno v boxerskom svete.

V tomto článku sa pozrieme na kariéru Oleksandra Usyka, jeho úspechy a štatistiky. Taktiež sa pozrieme na jeho najväčšie víťazstvá a to, čo ho robí takým úspešným boxérom.

Základné informácie

Olexandr Usyk sa narodil 17. januára 1987 v Simferopole na Ukrajine. Svoju kariéru v boxe začal v roku 2006 a o tri roky neskôr sa stal členom ukrajinskej olympijskej reprezentácie.

Na olympiáde v Londýne v roku 2012 získal Usyk zlatú medailu v kategórii do 91 kg.

Od tej doby sa stal nezastaviteľnou silou v profesionálnom boxe. V roku 2018 sa stal Usyk majstrom sveta v amatérskom boxe v ťažkej váhe a o rok neskôr vyhral Svetový super sériový turnaj v boxe.

Usyk je považovaný za jedného z najlepších profesionálnych boxerov na svete a jeho bojové umenie je obdivované fanúšikmi po celom svete.

Kariéra a skóre

Usykove boxerské korene sa datujú späť do jeho detstva, kedy sa prvýkrát stretol s boxerským trénerom.

Usykova kariéra začala v roku 2006, keď začal boxovať v amatérskej kategórii. V roku 2008 sa kvalifikoval na olympijské hry v Pekingu, kde vyhral zlatú medailu.

V roku 2012 sa opäť kvalifikoval na olympijské hry a opäť získal zlatú medailu.

Po tom, ako dosiahol všetko, čo sa dosiahnuť dá v amatérskom boxe, bola jeho cesta jasná.

V roku 2013 sa Usyk stal profesionálnym boxerom a v roku 2016 získal svoj prvý titul WBO Inter-Continental Cruiserweight Champion. V roku 2018 Usyk porazil Murata Gassieva a stal sa prvým nekaziacim profesionálnym šampiónom sveta v kategórii cruiserweight.

V roku 2019 sa presunul do ťažkej váhy, kde vyhral svoj prvý zápas proti Chazz Witherspoonovi.

Oleksandr Usyk

V roku 2002 začal trénovať v jeho tréningovom stredisku, kde sa stal súčasťou amatérskej boxerskej reprezentácie Ukrajiny. Usyk bol súčasťou tímu, ktorý sa zúčastnil Svetového amatérskeho šampionátu v boxe v roku 2009 a získal zlatú medailu.

  • Usyk má vynikajúce skóre 20-0-0, čo znamená, že vyhral všetkých 20 profesionálnych zápasov, v ktorých sa zúčastnil.
  • Z týchto 20 víťazstiev sa Usyk 13-krát rozhodol k výhre zápasu skóre. Takisto dokázal získať 13 KO víťazstiev, čo svedčí o jeho úžasnej sile a presnosti v ringu.
  • Usyk je momentálne rankovaný ako tretí najlepší ťažký váhový boxer na svete.

Ako sme už vyššie spomenuli, v roku 2012 sa Usyk rozhodol prejsť na profesionálnu úroveň a svoj debut mal 17. novembra 2013 proti Mexičanovi Felipeovi Romero. Usyk vyhral svoj prvý zápas drtivým spôsobom a tento úspech ho inšpiroval k tomu, aby pokračoval v boxerskej kariére.

neuveriteľnú profesionálnu bilanciu s 20 víťazstvami (platí k dátumu písania článku), z toho 13 z nich získal cez KO, a 0 prehrami. Taktiež má 16 víťazstiev získaných v amatérskej kariére. Jeho úspešnosť a schopnosti v ringu ho urobili jedným z najúspešnejších boxerov na svete.

Najväčšie víťazstvá

Usyk má mnoho víťazstiev, ktoré ho urobili slávnym vo svete boxu. Tu je pár z jeho najväčších víťazstiev:

Oleksandr Usyk vs. Tony Bellew

V novembri 2018 Usyk zápasil proti britskému boxerovi Tony Bellewovi v zápase o titul svetového šampióna v kategórii cruiserweight.

Usyk ukázal svoju silu a technickú zručnosť, keď Bellewa porazil v 8. kole KO. Usyk získal titul WBC, WBA, IBF a WBO v kategórii cruiserweight, čím sa stal nesporným kráľom v tejto kategórii.

Oleksandr Usyk vs. Murat Gassiev

V roku 2018 Usyk taktiež bojoval proti ruskému boxerovi Muratovi Gassievovi o titul svetového šampióna v kategórii cruiserweight v zápase, ktorý sa stal finále svetového pohára v boxe.

Usyk dokázal Gassieva zdolať a získal tak titul jednoznačným rozhodnutím poroty.

Oleksandr Usyk vs. Chazz Witherspoon

Usyk bol naplánovaný na zápas proti Britovi Dereckovi Chisorovi, ale kvôli jeho zraneniu sa namiesto toho stretol s Američanom Chazzom Witherspoonom v októbri 2019.

Usyk opäť ukázal svoje umenie a technické zručnosti, keď Witherspoona zdolal v 7. kole.

Čo robí Usyka takým úspešným?

Usyk je úspešný v boxe nielen preto, že má skvelé výsledky, ale aj preto, že má v sebe niečo špeciálne. Má špecifický charakter.

Jeho technická zručnosť, rýchlosť, sila a vytrvalosť sú niečo, čo ho robí vynikajúcim boxérom.

Navyše, Usyk je veľmi disciplinovaný a trénuje tvrdo, aby udržal svoju fyzickú a mentálnu pohotovosť na vysokej úrovni.

Oleksandr Usyk je skvelý boxér a kráľ ringu v kategórii cruiserweight. Jeho úspechy a štatistiky sú impozantné a robia z neho jedného z najlepších boxerov v histórii. Jeho technická zručnosť, rýchlosť, sila a vytrvalosť ho robia jedným z najúspešnejších boxérov na svete.

Ak Usyk bude pokračovať v tomto tempe, je iba otázkou času, kedy sa stane jedným z najlepších boxerov všetkých čias.

Čítajte ďalej a dozviete sa viac o jeho taktike a boxerskej technike v ringu.

Taktika a technika v ringu

Olexandr Usyk je považovaný za jedného z najlepších ťažkých váh v histórii a jeho bojové umenie je obdivované pre jeho rýchlosť, presnosť a vynikajúcu presnosť.

Usyk boxuje v southpaw postoji (pravá noha vpredu) s prvkami európskej školy. Má veľmi dobrý jab a rýchly footwork. Má vysoké figh IQ a vždy vie, čo robí.

Neustále sa snaží vytvárať tlak. To mu umožňuje vysoká výdrž a dobrá kondícia.

Jeho taktika v ringu sa líši podľa toho, s akým súperom sa stretne, ale všeobecne sa snaží zasadiť rýchle a chirirgicky presné údery, ktoré často využíva na zisk bodov.

Usyk tiež používa útoky na telo, ktoré často oslabia jeho súperov a otvoria cestu k víťazstvu.

Oleksandr Usyk je známy svojou technikou a schopnosťou rýchlo sa pohybovať po ringu. Má veľmi silnú nohu a vie sa pohybovať po ringu bez problémov.

Má tiež veľmi rýchle údery a dokáže veľmi dobre čítať súpera.

Jeho technické zručnosti sú tiež prezentované jeho úžasnými pohybmi a reflexami v ringu. Usyk má tiež vynikajúce zápasnícke IQ a je schopný rýchlo reagovať na stratégiu svojho súpera a prispôsobiť sa situácii.

Usykova fyzická kondícia a tréningový režim

Nie je pochýb o tom, že Usyk je jedným z najlepších ťažkých váhových boxerov na svete a jeho úspech je z veľkej časti založený na jeho vynikajúcej fyzickej kondícii a tvrdom tréningovom režime.

Usyk pravidelne cvičí kondičné a silové tréningy, ktoré zlepšujú jeho výdrž, silu a rýchlosť.

Okrem toho Usyk sa tiež zameriava na tréningové metódy, ktoré zlepšujú jeho zručnosti v ringu.

Patrí sem napríklad tréning v kombináciách úderov a štítov, kde sa Usyk učí kombinovať rôzne údery a kontrujúce techniky, aby bol schopný efektívne reagovať na situácie v ringu.

Osobnosť a filozofia

Okrem svojich vynikajúcich boxerských schopností má Usyk tiež veľmi zaujímavú osobnosť.

Je známe, že Usyk je veľmi pokorný, vtipný a skromný, aj keď jeho úspechy v ringu by mu mohli umožniť byť namysleným.

Usyk má filozofiu, ktorá sa zameriava na prekonanie samého seba a dosiahnutie vlastných cieľov. Medzi jeho legendárny výrok patrí odpoveď na otázku How do you feel?

„I’m feel, very feel.“

Napriek tomu, že je Usyk jedným z najlepších ťažkých váhových boxerov na svete, je jasné, že jeho úspech nie je len o jeho bojových schopnostiach. Je to tiež o jeho tvrdej práci, disciplíne a filozofii.

Týmto spôsobom si získal rešpekt od fanúšikov i od iných boxerov.

Záver

Jeho filozofia prekonávania samého seba a jeho tvrdá práca ho priviedli k tomu, že sa stal jedným z najlepších profesionálnych boxerov na svete.

Jeho technické zručnosti, rýchlosť a presnosť v kombinácii s jeho vynikajúcou fyzickou kondíciou robia z Usyka nezastaviteľného súpera v ringu.

Ak sa chcete dozvedieť viac o Olexandri Usykovi a jeho úžasnej kariére, neváhajte si prečítať ďalšie články o ňom a sledovať jeho zápasy. Vždy sa máme čo učiť od tých najlepších a Usyk je jedným z nich.

Dúfame, že vám náš článok pomohol získať lepší pohľad na Usyka ako boxera a jeho kariéry v ringu.

4.5/5 - (6 hlasov)

Napísať odpoveď

Please enter your comment!
Please enter your name here

Andrej
Andrej
Športu sa venujem odmalička. Hrám futbal a vo voľnom čase rád cvičím. Aj preto som sa rozhodol založiť tento web. Neustále sa v tejto problematike vzdelávam. V mojich článkoch sa budem snažiť priblížiť vám môj pohľad na vec.

CHCEŠ BYŤ FIT? ZAČNI HNEĎ TERAZ!

Dostaň sa do formy pomocou našich zaujímavých článkov.

Raz za čas ti pošleme zhrnutie toho najnovšieho, čo sa udialo vo svete fitness. Taktiež ti budeme posielať zľavy, pomocou ktorých ušetríš nejaké tie €. Tie potom môžeš dať napríklad za vstup do posilky.