LETNÉ ZĽAVY až 79 % ZOBRAZIŤ

DomovVýživové doplnkyProteínyRecenzia proteínov od Protein&Co: SNACK IT a NATURAL WHEY

Recenzia proteínov od Protein&Co: SNACK IT a NATURAL WHEY

Práve som mal príležitosť vyskúšať dva produkty od značky Protein&Co. Konkrétne to bol krémový proteín SNACK IT a NATURAL WHEY. Musím povedať, že ma skutočne prekvapili. Čítajte ďalej a prečítajte si kompletnú recenziu.

SNACK IT Protein

Produkt s názvom SNACK IT Protein je zameraný na vysoký obsah bielkovín z rôznych zdrojov a ponúka komplexný prístup k výžive pre športovcov a aktívnych ľudí.

snack it

Výhody

Kvalita bielkovín

V jednej porcii som dostal 30 gramov bielkovín z piatich rôznych zdrojov, čo ma oslovilo. Ide o srvátkový CFM koncentrát a izolát, vaječný albumín, mliečny a hrachový proteín.

Tento rôznorodý mix zabezpečuje postupné vstrebávanie, čo mi poskytlo dlhšie trvajúci pocit sýtosti.

Čakanková vláknina

Čakanková vláknina je pridaná ako súčasť receptúry, čo prispieva k predĺženiu pocitu sýtosti a zároveň funguje ako prebiotikum. Oceňujem to, že tento druh vlákniny nie je bežný v iných proteínoch.

Tráviace enzýmy

Komplex tráviacich enzýmov Opti-7-Digest je pridaný pre lepšiu vstrebateľnosť a využitie látok. Toto považujem za výhodu, pretože mi to pomohlo minimalizovať žalúdočné problémy a maximalizovať využitie bielkovín.

Rôzne príchute bez farbív

Mal som možnosť ochutnať príchuť čokoláda. Oceňujem, že produkt neobsahuje umelé farbivá ani arómy.

Cena

Okrem toho, že kvalita a zloženie produktu sú skvelé, je skvelá aj jeho cena. Tá sa pohybuje približne na úrovni 23 € za 1 kg proteínu.

Nevýhody

Chuť

Mne osobne príliš nevyhovovala chuť proteínu. Na môj vkus je produkt málo sladký. To je však veľmi subjektívny názor. Odporúčam zakúpiť a vyskúšať ho.

Zhrnutie

Proteín SNACK IT od Protein&Co ponúka výhody v podobe 30 gramov bielkovín (v jednej dávke) z piatich rôznych zdrojov na porciu, vrátane srvátkového CFM koncentrátu a izolátu, vaječného albumínu, mliečneho a hrachového proteínu.

Zabezpečuje postupné vstrebávanie a dlhšie trvajúci pocit sýtosti. Navyše, čakanková vláknina prispieva k podpore trávenia a udržaniu pocitu plnosti. Komplex tráviacich enzýmov Opti-7-Digest zlepšuje vstrebateľnosť a využitie látok, čo pomáha minimalizovať žalúdočné problémy.

Produkt je dostupný v rôznych príchutiach bez umelých farbív a aróm, a to všetko za prijateľnú cenu.

 

NATURAL WHEY

Ako druhý proteín som otestoval NATURAL WHEY od tej istej značky.

Proteín sa odlišuje od iných produktov na trhu svojím čistým zložením a vysokou kvalitou.

Hneď po prvom ochutnaní ma oslovila jeho prirodzená chuť, ktorá nie je presladená ani umelo dochutená (vyhovovala mi oveľa viac ako v prípade prvého proteínu).

Proteín neobsahuje žiadne umelé sladidlá, farbivá či konzervanty, čo je pre mňa veľké plus.

Mlieko pochádza od voľne sa pasúcich kráv, čo dodáva produktu kvalitné zloženie a vynikajúcu chuť. Pre mňa to znamená, že prijímam čisté, prírodné suroviny, ktoré sú prospešné pre moje telo.

Oceňujem, že značka si dáva záležať na kvalite svojich produktov.

NATURAL WHEY obsahuje 80% srvátkového koncentrátu, ktorý poskytuje rýchlo vstrebateľné bielkoviny, minerály, vitamíny a BCAA. Pridané tráviace enzýmy Opti-7-Digest mi umožnili ľahké trávenie a optimálnu absorpciu živín, čo som si obzvlášť všimol po tréningoch.

Pri porovnaní s inými proteínovými doplnkami ma zaujal proces výroby CFM (Cross-Flow Microfiltration), ktorý nevyžaduje použitie chemikálií. To zabezpečuje zachovanie minerálov a mikronutrientov v bielkovine.

Cením si, že zložky proteínu zahŕňajú mrazom sušené ovocie, ktoré zachováva všetky vitamíny a minerály. Tento proteín sa tak pre mňa stáva nielen zdrojom bielkovín, ale aj dôležitých živín.

NATURAL WHEY je skutočne prémiový proteín bez kompromisov, ideálny pre tých, ktorí hľadajú kvalitu a prirodzené zloženie. Odporúčam ho tým, ktorí si cenia zdravý a účinný doplnok stravy pre svoje cvičenie a regeneráciu.

 

Celkové hodnotenie produktov

Oba proteíny, SNACK IT aj NATURAL WHEY hodnotím pozitívne. Ide o kvalitné proteínové produkty, ktoré prinášajú nielen vysoký obsah bielkovín, ale aj výhody v podobe čakankovej vlákniny a tráviacich enzýmov.

Chuť prvého produktu bola na môj vkus málo sladká ale inak skvelá, čo je pre mňa dôležité pri výbere proteínovu. Druhý proteín NATURAL WHEY mi vyhovoval chuťou, obsahom bielkovín aj cenou.

Produkty určite odporúčam vyskúšať všetkým, ktorí hľadajú kvalitný zdroj bielkovín s pridanou hodnotou.

5/5 - (1 hlasov)

Napísať odpoveď

Please enter your comment!
Please enter your name here

Andrej
Andrej
Športu sa venujem odmalička. Hrám futbal a vo voľnom čase rád cvičím. Aj preto som sa rozhodol založiť tento web. Neustále sa v tejto problematike vzdelávam. V mojich článkoch sa budem snažiť priblížiť vám môj pohľad na vec.

CHCEŠ BYŤ FIT? ZAČNI HNEĎ TERAZ!

Dostaň sa do formy pomocou našich zaujímavých článkov.

Raz za čas ti pošleme zhrnutie toho najnovšieho, čo sa udialo vo svete fitness. Taktiež ti budeme posielať zľavy, pomocou ktorých ušetríš nejaké tie €. Tie potom môžeš dať napríklad za vstup do posilky.