LETNÉ ZĽAVY až 79 % ZOBRAZIŤ

DomovVýživové doplnkyProteínyVilgain Grass-Fed Whey Protein - recenzia

Vilgain Grass-Fed Whey Protein – recenzia

Pre tých, ktorí potrebujú zvýšiť príjem bielkovín, ale bez toho, aby museli „zabíjať čas“ pri príprave steaku, alebo varení dávky šošovice, môže byť proteínový prášok Vilgain Grass-Fed Whey Protein záchranou. Jednoduchým pridaním odmerky prášku do smoothies, nápojov alebo akýchkoľvek receptov môžete okamžite využiť toto životne dôležité makro.

Ak chcete podporiť udržiavanie a budovanie svalov pomocou proteínu, na trhu nájdete celý rad produktov. A pretože niekedy existujú veľké rozdiely v kvalite a chuti, snažíme sa vám odporučiť tie najlepšie možnosti. Aktin Vilgain Protein medzi ne patrí.

Ide srvátkový proteín z mlieka voľne sa pasúcich kráv, ktorý neobsahuje umelé sladidlá, príchute ani farbivá. Čím boduje tento produkt z Českej republiky, vám prezradíme podrobne nižšie!

Vilgain Grass-Fed Whey Protein – 100% prírodný produkt

Proteinový nápoj a jeho prísady

 • 100% prírodný produkt z mlieka voľne sa pasúcich holandských kráv
 • žiadne umelé aditíva
 • sladený stéviou
 • ultrafiltrovaný za nízkych teplôt
 • vhodný nielen pre športovcov
 • príjemná chuť

O značke Vilgain v kocke

Vilgain je česká spoločnosť, ktorá sa venuje výrobe produktov, ktoré nenájdete nikde inde na svete – a pomáha svojim zákazníkom kvalitnejšie sa stravovať.

S viac ako štyrmi miliónmi predaných produktov a vyše 250 000 zákazníkmi sa zdá, že Vilgain robí niečo správne. Mimochodom, značku založili dvaja fitness milujúci mladíci – pred viac ako desiatimi rokmi.

V žiadnom prípade nejde o neskúsenú alebo veľmi mladú spoločnosť, ale skôr o výrobcu, ktorý vie, čo robí.

Čo je to Vilgain Grass-Fed Whey Protein

Vilgain Whey Protein je čistý srvátkový proteínový koncentrát, ktorý je možné zakúpiť v desiatich rôznych príchutiach. Neobsahuje zbytočné prísady a sladidlá – a stavia na čisto prírodné arómy a stéviu. Obsahuje o niečo viac sacharidov a tuku ako srvátkový izolát – a preto chutí o niečo sýtejšie.

Pochádza z mlieka kráv pasúcich sa voľne na tráve najmenej desať mesiacov v roku. Pôsobí to priaznivo na zloženie mastných kyselín a pozitívne ovplyvňuje hodnotu bielkovín. Ultrafiltrácia prebieha pri nízkych teplotách, čo má za cieľ čo najšetrnejším spôsobom zachovať proteínové zložky.

Voľne sa pasúce kravy

Vilgain Grass-Fed Whey Protein – zloženie

Obsah bielkovín sa tu pohybuje medzi 69 a 78 percentami (čokoládová príchuť versus neutrálna príchuť), čo je pôsobivé. Obsah tuku je 6 až 7 g na 100 g prášku, pričom obsah sacharidov je 7,5 g vo verzii s neutrálnou príchuťou a až 11 g pri ostatných príchutiach. Tieto hodnoty sú určite o niečo vyššie ako u iných výrobcov. Obzvlášť výrazná je vanilková príchuť: obsah sacharidov je tu 14 g na 100 g výrobku.

100 g30 g
Kalorická hodnota1750 kJ / 414 kcal525 kJ / 124 kcal
Tuk7,2 g2,2 g
- z toho: nasýtené mastné kyseliny4,4 g1,3 g
Sacharidy14 g4,2 g
- z toho: cukor6,6 g2 g
Vláknina<0,5 g<0,5 g
Proteín73 g22 g
Soľ0,85 g0,26 g

Profil aminokyselín

100 g30 g
Esenciálne aminokyseliny
izoleucín6,3 g1,9 g
leucín10,5 g3,2 g
lyzín8,8 g2,6 g
metionín2,1 g0,6 g
fenylalanín3,2 g1 g
treonín7 g2,1 g
tryptofán1,7 g0,5 g
valin6 g1,8 g
Semi-esenciálne aminokyseliny
alanín5 g1,5 g
arginín2,6 g0,8 g
kyselina asparágová11 g3,3 g
glutamín17,7 g5,3 g
glycín1,9 g0,6 g
histidín1,7 g0,5 g
prolín6,5 g2 g
serín4,7 g1,4 g
tyrozín2,9 g0,9 g
cysteín2,1 g0,6 g

Ultrafiltrovaný, nedenaturovaný srvátkový proteínový koncentrát (mlieko) (90%), sušené plnotučné mlieko, guarová guma (zahusťovadlo), slnečnicový lecitín (emulgátor), prírodná vanilková aróma, vanilkový prášok, steviol-glykozidy (sladidlo).

Výhodou je, že výrobca presne uvádza všetky aminokyseliny, ktoré obsahuje aj ich množstvá. Aktin Protein obsahuje okrem srvátkového proteínového koncentrátu aj sušené plnotučné mlieko, guarovú gumu ako zahusťovadlo a slnečnicový lecitín ako emulgátor. Prírodné arómy a sladidlá to celé dokonale dopĺňajú.

Balenie

Balenie Vilgain sa výrazne líši od iných obalov. Stojace vrecko je úplne priehľadné – charakterizuje ho jednoduchý dizajn, ktorý pre niekoho alebo predstavuje osviežujúcu zmenu oproti zvyšku odvetvia, alebo vyvolá práve opačnú reakciu – tento obal sa totiž nesnaží „predávať“.

Vilgain Whey Protein - balenie
zdroj: aktin.sk

V akých veľkostiach balenia je dostupný srvátkový proteín Vilgain? Môžete si vybrať medzi 1 000 g a 2 000 g balením. Prípadne máte tiež možnosť vyskúšať si rôzne príchute pomocou balíčkov vzoriek. Tieto obsahujú 30g prášku – je to dávka na jednu porciu.

Užívanie, dávkovanie a rozpustnosť

Užívanie je rovnako jednoduché ako u iných iné proteínových práškov. Či už pred alebo po tréningu – alebo dokonca počas vašej každodennej rutiny, proteínový prášok možno užiť ako koktail, alebo na rôzne spôsoby vo vašich obľúbených pokrmoch – či už v ovsenej kaši, alebo tvarohu.

1 porciu predstavuje 30g, takže 1kg balenie by malo vystačiť na cca 33 použití. Pretože srvátkový koncentrát má prirodzene vyšší podiel sacharidov a tuku, môžete k nemu použiť aj nízkotučné mlieko alebo ovsené a kokosové mlieko. Ako uvádza výrobca, 30 g prášku by sa malo rozpustiť v 200 až 250 ml vody. Podľa našich skúseností je to v pohári sotva možné, pretože prášok sa veľmi ťažko rozpúšťa. So šejkrom je to celé jednoduchšie a s rozpustnosťou nie je problém. Za obzvlášť praktickú považujeme jednoduchú manipuláciu s obalom.

Použitie proteínu v ovsenej kaši
zdroj: aktin.sk

Vilgain Grass-Fed Whey Protein – chuť

Teraz poďme k jednému z najdôležitejších bodov: k chuti. O nej by sme už podľa ingrediencií mohli trochu tušiť. Ide o proteín bez umelých sladidiel. Prášok ponúka jemnú sladkosť, ktorá sa nezdá príliš intenzívna alebo bujná. Očakávať môžete aj jemnejšiu vôňu a tomu zodpovedajúcu krémovú konzistenciu. Chuť je naozaj pôsobivá – aj vo svojej intenzite.

Prášok je určený pre každého, kto chce menej sladkú chuť a hľadá zmenu oproti typickým produktom na trhu. Treba podotknúť, že chuť stévie je trochu cítiť. Proteínový prášok je dostupný v týchto príchutiach:

 • vanilka
 • chuťovo neutrálny
 • banán
 • čokoláda
 • jahodový mliečny koktail
 • čokoláda lieskový orech
 • škoricová rolka
 • marcipánové sušienky s pistáciami
 • slaný karamel
 • arašídový krém a kakao

Vilgain Grass-Fed Whey Protein – 100% prírodný produkt

Proteinový nápoj a jeho prísady

 • 100% prírodný produkt z mlieka voľne sa pasúcich holandských kráv
 • žiadne umelé aditíva
 • sladený stéviou
 • ultrafiltrovaný za nízkych teplôt
 • vhodný nielen pre športovcov
 • príjemná chuť

Vilgain Grass-Fed Whey Protein – účinky

Na vybudovanie nového svalového tkaniva potrebujete konzumovať kompletný zdroj bielkovín. Vilgain Grass-Fed Whey Protein JE kompletným zdrojom bielkovín! Okrem toho je v elementárnej forme, takže telo tieto bielkoviny rýchlo absorbuje a využije. Vďaka tomu je proteínový prášok vynikajúcim zdrojom bielkovín pre fitness nadšencov alebo športovcov.

Srvátkový proteín je kompletný proteín, ktorý obsahuje všetky esenciálne aminokyseliny. Aminokyseliny sú dôležité pre mnoho funkcií v tele, od budovania svalov až po vytváranie nových imunitných buniek.

Telo si množstvo aminokyselín vytvára samo, nie však esenciálnych. Esenciálne aminokyseliny musíte prijímať prostredníctvom stravy a konzumácia srvátkového proteínu je jedným zo spôsobov, ako to dosiahnuť.

Možné nežiaduce účinky

Niektorí ľudia môžu zažívať pri užívaní srvátkového proteínu zápchu, hnačku alebo nevoľnosť, najmä ak berú veľké množstvá.

Vilgain Grass-Fed Whey Protein – cena

Cena 1000 gramového balenia je aktuálne 28,99 €, cena 2000 gramového balenia 49,99 €. Ani nemusíme zdôrazňovať, že väčšie balenie kúpite výrazne výhodnejšie a ak neplánujete užívať proteín len jeden mesiac, oplatí sa doň investovať.

Ak to rozmeníme na drobné 1 porcia 1000 gramového balenia vychádza na 0,88 €, a jedna porcia 2000 gramového balenia 0,76 €.

Výhody a nevýhody

Výhody:

 • chuťovo menej sladké
 • bez umelých sladidiel a príchutí
 • vynikajúca krémová chuť
 • dobrý pomer cena/hodnota

Nevýhody:

 • stéviu je trocha cítiť
 • niekomu sa môže zdať málo sladký
Plavkyňa s proteinom Vilgain
zdroj: aktin.sk

Recenzie a hodnotenia zákazníkov

Na slovenskej Heureke, zatiaľ hodnotení nie je veľa – zatiaľ len 3, produkt tu však získal 90%-né odporúčanie. Na českej Heureke je recenzíí výrazne viac a podobne ako na Slovensku, proteinový prášok získal 89%-né odporúčanie. Dôvodom straty percent je v každom prípade málo sladká chuť, resp. nie úplne vyhovujúca chuť – toto je ale veľmi subjektívne – preto v hodnotení ani nie obzvlášť signifikantné.

Pozrime sa na niektoré z recenzií aj spoločne:

Recenzie Vilgain Protein na Heureka.sk

Kde kúpiť Vilgain Grass-Fed Whey Protein

Na slovenskom trhu distribuuje tento doplnok výživy eshop atkin.sk. V online lekárňach dostupný nie je.

Záverečné zhrnutie

Vilgain nás dokázal presvedčiť. Podľa nášho názoru je hodnota proteínového prášku porovnateľná s podobnými produktmi – v niektorých príchutiach je však obsah sacharidov trochu príliš vysoký.

Chuť pôsobí jemne a sú použité len prírodné sladidlá a príchute. Veľmi dobre sa pije. Ale teraz k cene: Suroviny sú v posledných rokoch čoraz drahšie, čo sa opakovane odráža na konečných nákladoch na trhu s proteínovými práškami. Tu sa spotrebitelia stretávajú s cenou 28,99 eura za kilo, ktorú by sme zaradili do stredného pásma.

Z našej strany možno náklady označiť za úplne prijateľné a opodstatnené. Proteínový prášok sa už nedá kúpiť za 20 eur a menej – najmä nie, ak je dôležitá kvalita a dobrá chuť. Vo všeobecnosti nás Vilgain dokázal pozitívne prekvapiť z hľadiska ingrediencií, chuti a veľmi pestrého sortimentu príchutí.

Zdroje informácií:

4.8/5 - (9 hlasov)

Napísať odpoveď

Please enter your comment!
Please enter your name here

Georgina Tašká
Georgina Tašká
S láskou k písanému slovu a aktívnemu životu spájam tieto dve vášne a snažím sa vytvárať pútavý a informatívny obsah, ktorý motivuje a inšpiruje čitateľov k zmene životného štýlu. Verím, že slová majú moc podnietiť zmenu a transformovať životy.

CHCEŠ BYŤ FIT? ZAČNI HNEĎ TERAZ!

Dostaň sa do formy pomocou našich zaujímavých článkov.

Raz za čas ti pošleme zhrnutie toho najnovšieho, čo sa udialo vo svete fitness. Taktiež ti budeme posielať zľavy, pomocou ktorých ušetríš nejaké tie €. Tie potom môžeš dať napríklad za vstup do posilky.