LETNÉ ZĽAVY až 79 % ZOBRAZIŤ

DomovFitnessPosilňovanieNajlpešie činkové sety - Vyberáme (TOP 5)

Najlpešie činkové sety – Vyberáme (TOP 5)

Chcete byť silnejší, ale neviete, ako začať? Činkové sety sú super začiatok. Rovnako ako napríklad kettlebell, aj činky sú mimoriadne všestranné a dajú sa použiť na rôzne cviky. Ak chcete spevniť spodnú časť tela, stačí vám pár činiek a môžete začať drepovať. Potrebujete napumpovať ruky? Činky sú ideálne na precvičenie bicepsu aj tricepsu.

Na trhu je veľa činkových setov a môže byť náročné vybrať si z tejto širokej ponuky. Fitland je tu, aby vám pomohol zúžiť výber a vybrať si tú najlepšiu sadu činiek presne pre vás. Set činiek poskytuje efektívny spôsob, ako si zacvičiť doma. Poďme sa pozrieť, ako vybrať ten najlepší.

Vyskúšajte tieto činkové sety

Ako vybrať najlepší činkový set

Rovnako ako pri každom inom produkte, aj pri činkových setoch existuje niekoľko vecí, na ktoré sme sa zamerali pri vytváraní našich odporúčaní.

Pozrite si niektoré z najdôležitejších vlastností, ktoré by mali sady činiek spĺňať.

Aká je cena činkových setov?

Toto úplne závisí od toho, čo od činiek očakávate. Ak ich nepotrebujete veľký set a stačí vám jeden pár nastaviteľných činiek na občasné cvičenie, jedna nastaviteľná činka vás môže stáť približne 50 € až 80 €.

Najlacnejšie činkové sety môžete nájsť za sumu približne od 200 €.

činkové sety

Ale ak chcete seriózny činkový set s množstvom váhových možností, musíte počítať so sumou približne 900 € – 3000 €.

Aj keď sa takýto široký cenový rozsah môže zdať pre priemerného spotrebiteľa mätúci, pokiaľ viete, čo hľadáte, veľký výber produktov, z ktorého si môžete vybrať, bude pre vás len výhodou.

Výhody činkových setov + na čo si dať pozor pri výbere

Kvalitný činkový set vám počas tréningu pomôže v rôznych aspektoch. Pozrite si tie najčastejšie.

Odcvičíte veľa cvikov

Z tréningového hľadiska je toho skutočne veľa, čo môžete s činkami cvičiť.

Zatiaľ čo s kettlebellom môžete robiť len obmedzený počet cvikov, činky sa dajú použiť na rôzne variácie cvikov, ako sú napríklad tlaky na lavičke s jednoručkami alebo izolované cviky, ako je bicepsový zdvih.

Zatiaľ čo veľké činky kraľujú cvikom, ako je drep, tlak na lavičke alebo mŕtvy ťah, činkový set možno použiť na väčší rad cvičení. Naberanie svalov tak bude oveľa jednoduchšie ako s jednou činkou (zdroj).

Pohodlie

Je jasné, že niektorí ľudia sú ochotní kúpiť si voľne stojacu hrazdu alebo klietku na drepy s plnou sadou kotúčov a rôznych typov tyčí, nič z toho nie je pre väčšinu ľudí také dostupné ako jednoduchý činkový set.

Činky sú nielen kompatibilnejšie v domácej posilňovni, pokiaľ ide o množstvo priestoru, ale sú zvyčajne ohľaduplnejšie voči vašej podlahe.

S kompletným činkovým setom môžete stále využívať výhody pridávania hmotnosti bez toho, aby ste potrebovali veľký priestor na cvičenie.

Odolnosť

Pokiaľ ide o fitness vybavenie, dlhodobá životnosť je to, vďaka čomu sa investícia do vášho vybavenia z dlhodobého hľadiska vyplatí. Nikto nechce kupovať nové činky každého pol roka.

 

Pri kúpe produktu, prvá vec, ktorú by ste si mali všimnúť, je použitý materiál. Mnohé činkové sety sú vyrobené z nehrdzavejúcej oceli alebo majú pogumovaný povrch.

V závislosti od prostredia, v ktorom trénujete, každá z týchto vlastností ovplyvní výdrž vášho vybavenia.

Hmotnosť

Ďalším kľúčovým faktorom pri kúpe by mala byť skutočná hmotnosť činiek.

Zvážte svoje skúsenosti s cvičením a nájdite súpravu, ktorá vyhovuje vašim potrebám a úrovni zručností, pričom nezabudnite na to, že sa budete postupom času zlepšovať. To znamená, že budete chcieť mať k dispozícii aj väčšiu hmotnosť ako práve teraz zvládnete zdvihnúť.

Sada činiek sa môže pohybovať od ľahkých (2 až 10 kg na činku) až po ťažké váhy (11 až 40 kg na činku).

Náš tip: Ak chcete väčšiu kontrolu nad cvičením, hľadajte taký set činiek, ktorého činky sa zvyšujú v menších prírastkoch (5 kg – 7,5 kg – 10 kg) a nie vo veľkých skokoch (5 kg -10 kg – 15 kg).

Koľko miesta máte k dispozícii

Fitness vybavenie zaberá miesto, to je jasné. Hlavnou výhodou sady činiek aj so stojanom je, že nezaberá až toľko miesta ako veľké činky.

Ak chcete aby bola vaša domáca posilňovňa kompaktnejšia, bude pre vás lepšia malá súprava alebo niektoré samostatné nastaviteľné činky.

Uistite sa, že pred kúpou ste správne odmerali miesto, kde plánujete umiestniť stojan s činkami.

Cena

Ako sme už vyššie spomenuli, priemerná cena kvalitnej sady činiek sa pohybuje približne od 900 € vyššie.

Existujú lacnejšie možnosti, ale majte na pamäti, že budete musieť robiť kompromis.

Pri nižšej cene nedostanete taký rozsah váh ako pri vyšších cenách. Je len na vás, aký máte budget a, koľko ste ochotný investovať do činkového setu.

Samostatné nastaviteľné súpravy činiek môžete nájsť aj za sumu okolo 200 €. V takomto prípade dostanete väčšinou 2 nastaviteľné činky. S dvoma činkami odcvičíte väčšinu cvikov. V prípade, že chcete odcvičiť takmer všetko, odporúčame zakúpiť k takýmto činkám aj lavičku na cvičenie.

Záver

Kvalitný činkový set môže byť jedným z najužitočnejších nástrojov, ktoré budete mať vo svojom tréningovom arzenáli.

Poskytne vám príležitosť odcvičiť si veľký výber cvikov a zároveň vám dá možnosť postupného navyšovania hmotnosti.

Pred kúpou zvážte množstvo priestoru, ktoré máte, rozpočet, ktorý plánujete investovať a to, čo od činkového setu očakávate.

Dúfame, že vám náš článok pomohol a vy si kúpite tú pravú sadu činiek, ktorá vám pomôže naplniť vaše fitness ciele.

4/5 - (5 hlasov)

1 komentár

Napísať odpoveď

Please enter your comment!
Please enter your name here

Andrej
Andrej
Športu sa venujem odmalička. Hrám futbal a vo voľnom čase rád cvičím. Aj preto som sa rozhodol založiť tento web. Neustále sa v tejto problematike vzdelávam. V mojich článkoch sa budem snažiť priblížiť vám môj pohľad na vec.

CHCEŠ BYŤ FIT? ZAČNI HNEĎ TERAZ!

Dostaň sa do formy pomocou našich zaujímavých článkov.

Raz za čas ti pošleme zhrnutie toho najnovšieho, čo sa udialo vo svete fitness. Taktiež ti budeme posielať zľavy, pomocou ktorých ušetríš nejaké tie €. Tie potom môžeš dať napríklad za vstup do posilky.