LETNÉ ZĽAVY až 79 % ZOBRAZIŤ

DomovŠportVodné športyRecenzia paddleboardov z Decathlonu - Oplatia sa? Máme odpoveď!

Recenzia paddleboardov z Decathlonu – Oplatia sa? Máme odpoveď!

V dnešnom článku sa pozrieme na veľmi obľúbené paddleboardy od známej značky Decathlon. Predstavíme si 5 modelov, ktoré sú cenovo dostupné a zhodnotíme si ich vlastnosti. Produkty v recenzii nájdete prehľadne zoradené v tabuľke podľa nášho objektívneho hodnotenia.

Najlepšie paddleboardy z decathlonu – TOP 5

1. TURISTICKÝ PADDLEBOARD X500

Pevná konštrukcia a výhodná cena robia z tohto modelu veľmi obľúbený paddleboard. Šírka 89 cm zaručuje dobrú stabilitu. Produkt je tiež vybavený spevnením po stranách takže sa nemusíte báť o jeho životnosť.

Turistický paddleboard od decathlon.sk
cena od 500 €

 

Turistický paddleboard pre všetkých, ktorí chcú začať s týmto zaujímavým športom. Výhoda tohto produktu je, že je rýchlo a pohodlne prenosný. Nafukovanie paddleboardu pumpou vám zaberie cca 10 minút. V prípade, že chcete fúkanie urýchliť, môžete si zaobstarať kompresor na paddleboard. Odporúčame dokúpiť aj pádlo na paddleboard.

2. NAFUKOVACÍ PADDLEBOARD LONGBOARD 500

Paddleboard pre mierne pokročilejších. Je vhodný na pokojnú vodu ale aj do vĺn od 50 cm do 1,50 m. Ide o najstabilnejší paddleboard z nášho zoznamu. Medzi hlavné výhody patrí okrem jeho stability aj rýchla prenosnosť (váha je iba 8,5 kg).

decathlon paddle board

Longboard 500 od decathlon.sk
cena od 450 €

 

Stabilný paddleboard pre mierne pokročilejších. Nájde svoje využitie na pokojnej hladine a nezlakne sa ani miernych vĺn. Odporúčame k tomuto paddleboardu zakúpiť aj pádlo.

3. REKREAČNÝ PADDLEBOARD

Tento 7 kg mimoriadne skladný paddleboard je vhodný pre začiatočníkov, ktorí chcú vyskúšať paddleboarding na pokojnej alebo mierne rozbúrenej vode. Ide o vstupný model do sveta pádlovania. Na jeho plný využitie je nutné zakúpiť si k nemu aj pádlo a pumpu.

decathlon paddleboard

Rekreačný paddleboard od decathlon.sk
cena od 220 €

 

Nízka hmotnosť, dobrá stabilita a výhodná cena robia z tohto produktu veľmi dobrý model pre začiatočníkov. Hodí sa na pokojnú vodu alebo na vodu s miernymi vlnami.

4. NAFUKOVACÍ PADDLEBOARD PRE ZAČIATOČNÍKOV

Nosnosť do 80 kg, šírka 80 cm a hrúbka 13 cm robia z tohto paddleboardu výbornú voľbu. Hmotnosť iba 9 kg a dostatočná stabilita. Ideálny model na začiatok!

decathlon paddleboard

Nafukovací DECATHLON paddleboard pre začiatočníkov
cena od 270 €

 

Paddleboard pre začiatočníkov. Má nosnosť do 80 kg. Jeho hlavné výhody sú dobrá stabilita, výhodná cena a vysoká odolnosť. Ide o model vhodný hlavne na pokojnú hladinu vody. K jeho plnému využitiu je nutné zakúpiť si pádlo a pumpu na nafúkanie.

5. NAFUKOVACÍ PADDLEBOARD NA TURISTIKU

Vstupný model do sveta paddleboardingu. Je vhodný pre ľudí do 60 kg. Ideálny na začiatok.

Nafukovací DECATHLON paddleboard na turistiku
cena od 219,99 €

 

Najlacnejší model z nášho zoznamu je vhodný pre začiatočníkov, ktorí chcú vstúpiť do sveta paddleboardingu. Jeho nosnosť je 60 kg a hmotnosť iba 6 kg. Tieto parametre z neho robia skvelého spoločníka na každý výlet. Odporúčame zakúpiť pádlo.

paddleboard z decathlonu

Decathlon paddleboard – oplatí sa kúpiť?

Rozhodli ste sa kúpiť si paddleboard? Gratulujeme, je to ideálny spôsob ako spraviť niečo pre svoje zdravie! (zdroj)

Avšak toto je len začiatok celého procesu. Teraz si musíte vybrať značku paddleboardu, ktorý budete používať. Na trhu nájdete rôzne značky, ktoré vyrábajú paddleboardy v rôznych cenových hladinách. Pre väčšinu z nás budú stačiť základné modely. Avšak ak patríte medzi náročných zákazníkov, môžete pozerať aj na prémiové a drahé paddleboardy.

Medzi obľúbené značky paddle boardov patrí aj značka Decathlon, ktorá je na našom trhu pomerne nová.

Decathlon paddleboardy dobré alebo by ste mali hľadať ďalej?

Decathlon paddle boardy sú vo všeobecnosti považované za celkom dobré. Prešli sme moho internetových diskusií a majitelia sa väčšinou zhodli na tom, že kúpa takéhoto paddleboardu bola dobrá investícia.

Aké majú tieto paddleboardy vlastnosti?

Paddleboardy od značky Decathlon sú známe hlavne svojou odolnosťou, dobrou manipuláciou na vode a na svoju cenu aj kvalitným spracovaním.

Nenechajte sa zmiasť tým, že je Decathlon nová značka na našom trhu. Táto značka bola založená v roku 1976. Za tú dobu Decathlon zistil, čo jeho zákazníci chcú a darí sa mu to doručovať v podobe kvalitných a hlavne cenovo dostupných produktov.

Paddleboardy majú skutočne výhodnú cenu v porovnaní s inými značkami.

Ak ste stále na pochybách, či je pre vás paddleboard z Decathlonu tou najlepšou voľbou, odporúčame pokračovať v čítaní.

Cena paddleboardov

Čo sa týka ceny paddleboardov z Decathlonu, jej rozmedzie je naozaj široké.

V ponuke nájdete paddleboardy za približne 200 € ale aj za 3000 €. Je len na vás, čo od paddleboardu očakávate a aký je váš rozpočet.

 

Väčšina zákazníkov siahne po zlatej strednej ceste a kúpi si paddleboard za približne 400 €. Od takéhoto produktu môžete očakávať kopec zábavy a rozhodne vás nesklame svojím spracovaním.

Napríklad za sumu 450 € môžete dostať paddleboard Longboard 500, ktorý je vyrobený z pevného polyetylénu a EVA peny. Má taktiež zosilnený tkaný droptstich.

Ak patríte medzi náročných zákazníkov, môžete siahnuť na paddleboard s elektrickým pohonom, ktorý Decathlon ponúka za približne 2500 €.

Detailný článok o tom, ako vybrať paddleboard nájdete tu!

Materiál paddleboardov

Ďalším veľmi dôležitým faktorom pri výbere paddleboardu je to, z akého materiálu je vyrobený.

Pre väčšinu paddle boardov Decathlon používa penovú výstelku EVA (etylénvinylacetát) a polyvinylchlorid (pvc).

Zloženie týchto dvoch materiálov zabezpečuje dostatočnú tuhosť, odolnosť a stabilitu.

Výhody a nevýhody decathlon paddleboardov

  • Kvalitné paddleboardy za výhodnú cenu
  • Široký výber (cena, kvalita, materiál…)
  • Ideálne na pokojnú vodu
  • Všetky modely majú na prednej strane úchyt na prenášanie vecí
  • Nízka hmotnosť produktov = jednoduché prenášanie
  • Súčasťou balenia lacnejších modelov nie je pádlo ani pumpa
  • Nižšia maximálna nosnosť ako pri iných značkách

Záverečné hodnotenie

Decathlon paddleboard je ideálny spôsob ako sa dostať do sveta SUP (stand up paddleboarding). Väčšina modelov má naozaj zaujímavú cenu a ponúka kvalitné spracovanie.

Pri výbere toho správneho modelu presne pre vás je dôležité aby ste hľadeli hlavne na nosnosť a rozmery dosky.

Medzi hlavné nevýhody patrí to, že pri lacnejších modeloch nenájdete v balení pumpu a pádlo. To sa však dá jednoducho objednať spolu s paddleboardom.

4/5 - (5 hlasov)

Napísať odpoveď

Please enter your comment!
Please enter your name here

Andrej
Andrej
Športu sa venujem odmalička. Hrám futbal a vo voľnom čase rád cvičím. Aj preto som sa rozhodol založiť tento web. Neustále sa v tejto problematike vzdelávam. V mojich článkoch sa budem snažiť priblížiť vám môj pohľad na vec.

CHCEŠ BYŤ FIT? ZAČNI HNEĎ TERAZ!

Dostaň sa do formy pomocou našich zaujímavých článkov.

Raz za čas ti pošleme zhrnutie toho najnovšieho, čo sa udialo vo svete fitness. Taktiež ti budeme posielať zľavy, pomocou ktorých ušetríš nejaké tie €. Tie potom môžeš dať napríklad za vstup do posilky.