LETNÉ ZĽAVY až 79 % ZOBRAZIŤ

DomovVýživové doplnkyKĺbová výživaFlextor - 120 kvalitných tabliet na kĺby (recenzia)

Flextor – 120 kvalitných tabliet na kĺby (recenzia)

Výživový prípravok Flextor ponúka komplexnú vysokú starostlivosť o kĺby vďaka poctivému a kvalitnému 7-zložkovému zloženiu, ktoré zaručuje priaznivý a osožný účinok pre každého. V tejto recenzii sa pozrieme na jeho zloženie, účinky a cenu. Čítajte ďalej a dozviete sa všetko potrebné.

Kĺby trápia takmer každého

O zdravom a často krát bezbolestnom pohybe môže dnes „len“ snívať väčšina mužov a žien (nielen) vo vyššom veku.

Praskajúce kosti a kĺby s bolesťou počas pohybu, cvičenia, či pri iných bežných aktivitách, toto a ešte mnoho ďalších problémov signalizuje, že s našimi kĺbmi či kosťami nie je niečo v poriadku.

Vyšší vek si vyberá svoju daň a často na úkor zdravia kĺbov, ak sa o ne vhodne či dostatočne nestaráme.

V súčasnej dobe narastá počet ľudí so zdravotnými problémami a ťažkosťami, ktoré sa týkajú práve kĺbov.

Čo je Flextor?

Flextor je jedinečný  výživový prípravok pre celkovú ochranu kĺbov od českého výrobcu Advance nutraceutics, ktorý vyrába a distribuuje viaceré prémiové prírodné prípravky na podporu zdravia.

Prečo je tento prípravok jedinečný?

Práve kvôli svojmu zloženiu, ktoré tvorí až 7 účinných látok, je tento výživový prípravok skutočne ojedinelým produktom v rámci skupiny prírodných kĺbových doplnkov stravy.

Prípravok je k dispozícii v tabletách, takže je možné ho jednoducho užívať pravidelne a dlhodobo.

Viac o účinkoch, zložení, cene, hodnotení, výhodách či nevýhodách, ako aj o celkovom zhodnotení tohto výživového prípravku, sa dočítate viac v ďalších  nasledujúcich riadkoch recenzie.

Účinky

 • Prípravok svojím zložením pomáha bezproblémovému fungovaniu kĺbov
 • Podporuje celkové zdravie kĺbov
 • Pomáha vytváraniu a zároveň aj lepšiemu vstrebávaniu kolagénu typu I a II
 • Vhodný aj k prevencii pred poškodením kĺbov
 • Veľmi účinný i v prípade ochrany všetkých pružných tkanív v okolí kostí a chrupaviek

Zloženie

Výživový prípravok Flextor v tabletách má bohaté, čisto prírodné zloženie, ktoré tvorí až 7 účinných látok. Následne si povieme viac detailnejších informácií o každej z obsiahnutých prírodných látok.

Začnime s látkami, ktoré sú najviac zastúpené v tomto výživovom prípravku. Ide o látky Glukozamín sulfát (700 mg) a Chondroitín sulfát (300 mg). Tieto 2 látky patria k vlastným látkam ľudského tela a čo sa týka ich významu a funkcií, majú významné postavenie v súvislosti s vytváraním optimálnej medzibunkovej látky chrupaviek.

Glukozamín

Glukozamín pôsobí preventívne aj proti zápalom a jeho účinky sa osvedčili aj s pribúdajúcim vekom, kedy účinne ochraňuje bunky a  kĺby pred starnutím. Výrazne zlepšuje liečbu chorôb a ich príznaky, ktoré úzko súvisia s vyšším vekom.

Táto látka je teda veľmi nápomocná pri liečbe osteoartritídy a artritídy.

Okrem iného tento prípravok celkovo  podporuje zdravie kĺbov a ich spojov (dokonca sa zistilo, že má priaznivý dopad aj na celkovú funkčnosť tráviaceho traktu).

Chondroitín sulfát

Chondroitín sulfát je tiež vlastnou látkou v každom ľudskom organizme (je dôležitou ak nie najdôležitejšou súčasťou chrupaviek).

Podporuje hojenie kostí pri zlomeninách či iných poškodeniach a regeneruje kĺby u ľudí, ktorí sa liečia na osteoartritídu. Obmedzuje tiež nebezpečenstvo vzniku aterosklerózy. Veľmi účinne dopĺňa látku Glukozamín, o ktorom sme hovorili vyššie a spoločne vytvárajú účinnú ochranu kĺbov a ich celkového zdravia a dobrej funkčnosti aj vo vyššom veku (aj u mladých ľudí v prípade nadmerného opotrebovania kĺbov).

MSM

Ďalšou látkou vo výživovom prípravku Flextor je látka MSM (takzvaný metylsulfonylmetán) v množstve 200 mg.

Ide o prírodný druh síry s vysokou kvalitou a účinkom (až 99,9 % čistá síra). Podľa viacerých zistení má tento druh látky veľmi priaznivé vplyvy na človeka. V najväčšej miere látka pôsobí proti vzniku zápalových stavov či ochoreniu kĺbov, v prípade alergií či pri bolestiach svalstva.

Boswellia

Rastlinka Boswellia (lat. Boswellia serrata) po slovensky Kadidlovník pílovitý (vo výživovom prípravku sa nachádza v množstve 100 mg) je ďalšou prospešnou látkou vo výživovom prípravku Flextor.

U nás je táto látka či rastlinka známa síce menej, avšak v Indii a Číne ju užívajú dlhé stáročia kvôli jej pozitívnym účinkom. Obsahuje množstvo cenných kyselín, ktoré podporujú zdravie kĺbov a ich častí, pomáha tiež k udržaniu bezproblémovej pohyblivosti a zmierňuje prejavy osteoartrózy (pri tomto ochorení kĺbov vznikajú zápaly kĺbov sprevádzané silnými bolesťami). Viac info…

Je teda významnou zložkou v boji proti zápalom (akútneho aj chronického pôvodu) kĺbov, ako aj ďalších častí v tele. V súvislosti s touto rastlinkou sa spomína tiež aj účinná pomoc pri tvorbe ďalšej významnej látky pre zdravie kĺbov – kolagénu.

Kyseliny z tejto rastlinky majú nesmierny význam aj v prípade obnovovania ciev, ktoré boli narušené pôsobením zápalu a skvalitňujú tiež celkový krvný obeh.

Významným zistením pri tejto rastlinke je, že začína účinkovať už do 5 dní od začiatku podávania tejto látky.

Bromelaín

Bromelaín (vo Flextore v množstve 100 mg) je rastlinným enzýmom, ktorý sa nachádza v čerstvom ananáse, v prírodných produktoch sa však využíva bromelaín produkovaný zo stopky tohto exotického ovocia (má o niečo odlišné vlastnosti ako čerstvá látka z plodu).

Jeho snáď najväčší význam je v tom, že obsahuje okrem iných dôležitých látok aj množstvo vápnika, potrebného pre zdravie kostí.

Bromelaín je silná protizápalová látka, zároveň je to dobre rozložiteľná bielkovina v potrave, aj preto pomáha účinne zmierňovať bolesť a opuchy (nielen kĺbov, ale aj svalov), tiež urýchľuje proces hojenia rán.

Rovnako je účinný aj pri problémoch s močovými cestami, pri srdcových ťažkostiach. Ďalšou látkou je Kolagén (Flextor obsahuje 40 mg kolagénu) respektíve ide o veľmi cenený proteín, ktorý je pre telo vlastnou látkou.

Kolagén

Výživový prípravok Flextor zahŕňa kolagénový hydrolyzát, ktorý napomáha tvorbe a zároveň aj lepšiemu vstrebávaniu kolagénu typu I a II.

Kolagén má vo všeobecnosti nesmierny význam, jeho najdôležitejšou úlohou je, že je primárnou látkou kostí, šliach, väzív a tiež aj pokožky.

Jednoducho povedané, ak máte v tele dostatočné množstvo kolagénu, budete mať menej problémov pri pohybe (s pohyblivými časťami a orgánmi tela).

Hovoríme však o čisto prírodnom kolagéne, ktorý má okrem uvádzaných funkcií aj ďalšie funkcie.

Okrem toho kolagén podporuje celkovú činnosť nervového systému, eliminuje vyčerpanosť, chráni bunky pred oxidačným stresom, podporuje správnu aktivitu a činnosť krvného obehu.

Nemožno nespomenúť, že podporuje aj celkovú obranyschopnosť organizmu. Poslednou zložkou výživového prípravku Flextor je vitamín C (40 mg). Tento druh vitamínu (kyselinu askorbovú) snáď netreba zvlášť predstavovať.

Pripomíname len, že je to jeden z najvýznamnejších a najznámejších vitamínov, ktorý je nesmierne dôležitý ako tak pre celkové zdravie, aj pre zdravie kĺbov a celého pohybového ústrojenstva.

V súvislosti s kĺbmi a ich zdravím má ešte ďalšiu významnú úlohu – podporuje optimálne vytváranie kolagénu pre prirodzenú činnosť kostí a ich chrupaviek.

Navyše ide o jeden z najsilnejších antioxidantov, ktoré ničia škodlivé látky v tele a tým zaručujú ochranu zdravých buniek pred nimi (zdroj).

TIP
Flextor
Flextor svojím zložením podporuje pevné kĺby a funkčné chrupavky. Odporúčame zakúpiť ho priamo od výrobcu. Dostanete tak zaručene najnižšiu cenu.

Dávkovanie a užívanie

 • Odporúčané dávkovanie výrobcu sú 2 tablety denne
 • Tablety odporúčame zapiť dostatočným množstvom vody / inej tekutiny
 • Je možné tablety užiť spolu (na jedenkrát) a najlepšie ich zajesť spolu so stravou (alebo po strave)
 • Prípravok je potrebné užívať dlhodobo, optimálne 2 až 3 mesiace pre dosiahnutie čo najlepších výsledkov
 • Vhodný na pravidelné a dlhodobé užívanie

Flextor cena

Cena výživového prípravku Flextor v čase písania tejto recenzie (19.4.2023) sa pohybovala podľa oficiálnej stránky výrobcu Advance nutraceutics (www.nutraceutics.sk) pri 120 kusovom balení (120 tabliet) na úrovni 17,99€.

Cena 1 tablety pri cene 17,99€ za 120 tabliet, vychádza na veľmi prijateľných 0,13 centov. 1 dávka pri užívaní 2 tabliet denne je na úrovni 0,26 centov, čo v konečnom zúčtovaní možno hodnotiť veľmi pozitívne!

Pri dávkovaní 2 tabliet denne vydrží balenie podľa výrobcu na 60 dní čo sú 2 mesiace (už pri tomto čase by mali nastúpiť účinky, keďže výrobca odporúča užívať prípravok minimálne 2 až 3 mesiace).

Doprava pri uvádzanom internetovom obchode nutraceutics.sk je pri objednávke 1 balenia v cene 1,99€, pri objednávke  2 ks balení je doprava ZADARMO. Výhodou je okamžité expandovanie zo skladu, ak by výrobca a distribútor nedoručil objednaný prípravok na druhý deň, máte možnosť získania zľavy (od 10€).

CENA

1 balenie
120 tabliet
 Pri 2 baleniach DOPRAVA ZDARMA

od 17,99€

Upozornenie

Výživový prípravok nie je vhodný pre deti, tehotné a dojčiace ženy.

Prípravok nemožno užívať pri známej precitlivenosti na niektorú zo zložiek produktu alebo morské kôrovce. Výživový prípravok nie je vhodný ako náhrada za lieky na predpis a pestrú a rozmanitú stravu. Výrobca neodporúča prekračovať maximálnu dennú dávku.

Je potrebné dbať na vyváženú stravu a zdravý životný štýl. Pred začiatkom užívania prípravku je potrebné poradiť o možných riziká so svojím lekárom alebo lekárnikom. Skladujte mimo dosahu detí, v suchu a tme pri teplote do 25 °C. Prípravok neobsahuje lepok.

Hodnotenie

Pozrite si aj recenzie na výživový prípravok Flextor od ďalších ľudí, ktorí majú či mali osobné skúsenosti s týmto prípravkom:

Výhody a nevýhody

Možno aj vás už dlhšiu dobu pobolievajú kríže, kosti či kĺby alebo mávate v ranných hodinách časté problémy so stuhnutým svalstvom či sa trápite so zápalovými ťažkosťami, v takom prípade máte možnosť využiť v rámci prevencie a pomoci ďalší prírodný výživový prípravok s názvom Flextor.

Výrobca hovorí o tom prípravku ako o unikátnom výživovom prípravku na kĺby. Dodnes som nevedel prečo, ale už to viem.

Flextor zaujme už na prvý pohľad so svojím  zložením, ktoré tvorí až 7 prírodných zložiek. O všetkých z nich bolo zmienené aj v tejto recenzii, v časti „Zloženie prípravku“. Stojí za pozornosť si prečítať znova, ak chcete vedieť o celom zložení znova.

Výhody
 • Prírodný prípravok na bolesť kĺbov
 • 7 prírodných zložiek pre zdravie kĺbov
 • 1 balenie na 2 mesiace
 • Overený výrobca z Čiech
Nevýhody
 • Pre niekoho vyššia cena

Naše hodnotenie

Všetky látky obsiahnuté v prípravku sú práve takými, ktoré potrebujú boľavé, zapálené a často namáhané kĺby nielen vo vyššom veku, ale v každom veku.

O účinnosti tohto prípravku som sa presvedčil na vlastnej koži. Užívam ho vždy, keď ma bolia kĺby.

Ako bonus, na internete je dostupných viacero recenzií od iných ľudí, ktorí si dali námahu o tom napísať aj v rámci recenzie (či už na oficiálnej stránke prípravku, ako aj na iných internetových stránkach, ktoré som v hodnotení prípravku uviedol).

Overený český výrobca výživových doplnkov, zároveň aj distribútor, to je plus navyše.

Možno sa vám bude zdať vyššia cena prípravku, ale je potrebné si uvedomiť, čo môžete užívaním tohto prípravku získať – pohyb bez bolesti a ťažkostí, prevenciu pred chorobami kĺbov vo vyššom veku ako aj bežnú ochranu a podporu zdravia kĺbov a chrupaviek, či účinnú podporu tvorby kolagénu.

Celkovo dostupných 120 tabliet za 17,99 € je v porovnaní s inými konkurenčnými výživovými prípravkami na kĺby skutočne dobrou a prijateľnou cenou.

A tak účinné zloženie s tak pestrými účinkami, niet už čo dodať. Asi už len to, že ho odporúčam a pozitívne hodnotím a nebojím sa povedať, že ho musí mať každý, kto chce zmenu v pohybe bez predpisu a náročných vyšetrení. Každá liečba niečo stojí, no pri tejto môžete získať viac, ako len dobrého pomocníka na boľavé kríže, kĺby či šľachy.

TIP
Flextor
Flextor svojím zložením podporuje pevné kĺby a funkčné chrupavky. Odporúčame zakúpiť ho priamo od výrobcu. Dostanete tak zaručene najnižšiu cenu.

4.6/5 - (17 hlasov)

2 Komentáre

 1. Flextor je na kĺby super. mám už asi piate balenie a fakt pri každej bolesti pomáha. Robím to tak, že keď začnem cítiť takú tú tupú dlhú bolesť tak užívam celé balenie. Vždy to prestane väčšinou v polovici balenia.

 2. Užívam dlhodobo a mám len tie najlepšie skúsenosti. Vyskúšal som viacero kĺboviek no táto mi sedí najviac. Super bola aj Animal Flex ale tam mi nevyhovovalo veľké množstvo tabliet na jeden krát.

Napísať odpoveď

Please enter your comment!
Please enter your name here

Andrej
Andrej
Športu sa venujem odmalička. Hrám futbal a vo voľnom čase rád cvičím. Aj preto som sa rozhodol založiť tento web. Neustále sa v tejto problematike vzdelávam. V mojich článkoch sa budem snažiť priblížiť vám môj pohľad na vec.

CHCEŠ BYŤ FIT? ZAČNI HNEĎ TERAZ!

Dostaň sa do formy pomocou našich zaujímavých článkov.

Raz za čas ti pošleme zhrnutie toho najnovšieho, čo sa udialo vo svete fitness. Taktiež ti budeme posielať zľavy, pomocou ktorých ušetríš nejaké tie €. Tie potom môžeš dať napríklad za vstup do posilky.