LETNÉ ZĽAVY až 79 % ZOBRAZIŤ

DomovVýživové doplnkyKĺbová výživaAlavis Triple Blend extra silný – kĺbovka, ktorá už nie je iba...

Alavis Triple Blend extra silný – kĺbovka, ktorá už nie je iba pre kone

V dnešnom článku sa pozrieme bližšie na obľúbenú kĺbovú výživu Alavis Triple Blend extra silný. Rozoberieme zloženie, účinné látky, či je vhodná aj pre ľudí a ako prekonať nie zrovna vábnu chuť tak, aby si z účinkov mohol vyťažiť maximum.

Aktívny životný štýl a tvrdý tréning kladú vysoké nároky nielen na svaly, ale aj na tvoje kĺby. Správnou výživou a tréningom ich môžeš posilniť, no pri väčšej tréningovej náloži neuškodí poistiť sa.

Poškodenie chrupavky je nezvratné. Platí teda, že najlepšou liečbou problémov s kĺbmi je prevencia. Ako na to? Dostatok bielkovín, pravidelný pohyb, pitný režim a čerešničkou je kvalitná kĺbová výživa, ktorá podčiarkne tvoju snahu.

Kde kúpiť Alavis?

Alavis Triple Blend

Kvalitná kĺbová výživa Triple Blend Extra Silný obsahuje všetko, čo vaše kĺby potrebujú. Ide o komplexnú viaczložková kĺbová výživa, ktorá je kombináciou chondroitínu, glukosamínu, MSM a kolagénu. Tieto podporné aktívne látky prispievajú k regenerácii pohybového aparátu a zlepšujú zdravie kĺbov.

alavis triple blend extra silny

Alavis Triple Blend od GymBeam.sk
cena od 42,50 €

 

Kvalitná komplexná kĺbová výživa s názvom Triple Blend Extra Strong obsahuje aktívne zložky na regeneráciu a podporu kĺbových chrupaviek, tkanív a zmiernenie bolestí pohybového aparátu.

Zlepšuje flexibilitu pohybu a spomaľuje ďalšie poškodzovanie kĺbov a chrupaviek.

Obsahuje MSM, metylsulfonylmetán, ktorý tlmí zápaly kĺbov a pomáha znižovať bolesť. MSM je zároveň zdrojom organickej síry, ktorá podporuje zdravie kĺbového systému. MSM môže tiež slúžiť na regeneráciu telesných tkanív, zmäkčenie väzov a chrupaviek, ktoré sú potom pružnejšie a odolnejšie.

Glukosamín sulfát je forma glukozamínu, ktorá zmierňuje bolesť kĺbov a môže spomaliť proces osteoartrózy. Slúži ako prevencia pred poraneniami kĺbov a pomáha predchádzať prasknutiu chrupavky. Glukozamín spolu s chondroitínom sú základnými stavebnými kameňmi chrupavky a obe účinne znižujú bolesť kĺbov. Sú vhodnými látkami na zlepšenie pohyblivosti a pružnosti kĺbov.

Zložky Cartidyss a Collyss sú v jednoduchosti hydrolyzovaný kolagén typu I a typu II. Tie sú prospešné pre zdravie kostí, podporu svalov a majú pozitívne účinky na kĺby a chrupavky. Kolagén je dôležitý pre zdravie tkaniva a podporuje jeho správne fungovanie.

Hlavné kľúčové vlastnosti tejto kĺbovej výživy podľa výrobcu je:

 • jedna z najkvalitnejších kĺbových výživ na trhu
 • obsahuje MSM, glukosamín a chondroitín sulfát
 • je obohatený o kolagén z morských rýb a rají
 • obsahuje aj vitamín C, ktorý prispieva k správnej tvorbe kolagénu a funkcii kostí a chrupaviek
 • je úplne bez konzervačných látok a farbív

Značka Alavis sa špecializuje na domácich miláčikov

Majiteľom značky Alavis je Lighthouse International Inc., čo je kanadská spoločnosť, ktorá sa venuje primárne výrobe veterinárnych liečiv. Vo farmakologickom priemysle sú známi maximálnou kvalitou a vysokým obsahom účinných látok.

klbova vyziva pre kone alavis

Pred niekoľkými rokmi urobila značka Alavis dieru na trhu s revolučnou kĺbovou výživou pre kone, za ktorou sa išli potrhať nie zvieratá, ale hlavne ľudia.

Nadšenci vo veľkom nakupovali kĺbovú výživu určenú pre štvornohých tátošov a pochvaľovali si jej účinnosť, cenu aj stráviteľnosť.

A aj napriek tomu, že kanadská firma Alavis deklaruje maximálnu kvalitu a kontrolu svojich výrobkov, na výrobu produktov pre zvieratá sa vzťahujú iné predpisy, než na doplnky stravy pre ľudí. Konzumácia známej kĺbovky pre kone tak pritiahla mnoho nadšencov, viacerí však ostali skeptickí a čakali, či v Alavis zareagujú na obrovský dopyt po kvalitnej kĺbovej výžive pre ľudí.

Čo je to Alavis Triple Blend extra silný?

Ide o známu kĺbovú výživu pre kone, ktorá je obľúbená aj u ľudí. Ide o kĺbovku v prášku, ktorá obsahuje len tie najúčinnejšie a overené látky, ktoré zlepšujú zdravie kĺbov, chrupaviek a ďalších spojivových tkanív.

Obsahuje to najlepšie, čo kĺbová výživa obsahovať môže: glukozamín sulfát, chondroitín sulfát, MSM, kolagénvitamín C.

Alavis Triple Blend pre ľudí? Áno!

Mnoho ľudí sa stretáva s chronickou bolesťou kĺbov v kolenách, rukách, lakťoch, ramenách a na iných miestach. Vo väčšine prípadov je to spôsobené najbežnejším typom artritídy, osteoartrózou. Táto forma artritídy postihuje takmer jednu štvrtinu ľudí v na celom svete. Zhoršený stav kĺbou môže mať na svedomí aj aktívny životný štýl. Je preto ideálne vaše kĺby nadopovať prospešnými látkami.

Táto kultová kĺbovka existuje už aj vo variante pre ľudíhľadaj dodatok „MAXIMA“ alebo dcérsku značku Barny´s.  

Lieky proti bolesti, ako je acetaminofén (Tylenol) alebo nesteroidné protizápalové lieky, ako je ibuprofén (Advil), sú zvyčajne prvou voľbou na úľavu od bolesti kĺbov.

Existujú aj desiatky doplnkov, ktoré tvrdia, že liečia bolesti kĺbov, ale ktoré v skutočnosti fungujú? Tu je pohľad na 9 najlepších možností a na to, čo o nich hovorí existujúci výskum.

Čo by mala obsahovať kvalitná kĺbová výživa?

Chceš vedieť, čo všetko by mala obsahovať TOP kĺbovka? Prečítaj si náš článok, v ktorom sa aj jednoducho otestuješ, či si vhodný adept na užívanie kĺbovej výživy.

V kĺbových doplnkoch výživy sa nachádza široká škála zložiek. Zložky a koncentrácia týchto častí sa medzi jednotlivými výrobkami líšia.

Niektoré z látok, ktoré môžete vidieť na etikete, zahŕňajú glukozamín, chondroitín (tieto dva sa zvyčajne nachádzajú spolu pretože majú lepšie účinky), omega 3 mastné kyseliny, extrakty z liečivých bylín, kyselina hyalurónová a rôzne ďalšie vitamíny a minerály.

V skratke iba povieme, že základom je glukozamín, chondroitín a MSM, poteší kolagén, kurkumín či vitamín C.

Tieto látky sú súčasťou kĺbových doplnkov pre ich uvádzané priaznivé účinky na kĺbovú chrupavku a tekutinu v kĺboch.

Napríklad glukozamín a chondroitín sú dve zložky kĺbovej tekutiny (zdroj). Hlavným cieľom je, že ich doplnením sa pridajú ku kĺbovým tekutinám už prítomným v kĺbe, čím sa zlepší zdravie kĺbov a zlepší sa pohyb. Podobne funguje aj kyselina hyalurónová, ktorá je základnou zložkou kĺbovej tekutiny.

Extrakt zo slávky zelenej je taktiež častou zložkou prípravkov na kĺby. Často v zložení nájdete aj omega 3 mastné kyseliny pre ich protizápalové účinky, ktorými môžu znížiť bolesť a stuhnutosť kĺbov.

Aké výhody má Alavis na kĺby?

 • použitie vedecky overených chondroprotektívnych látok (glukozamín, chondroitín, MSM)
 • vysoká kvalita výroby
 • balenie vydrží až 5 mesiacov
 • prírodné koncentrované zloženie
 • vitamín C na podporu prirodzenej tvorby kolagénu
 • synergické pôsobenie zložiek
 • 2 patentované formy kolagénu

Aké má Alavis Triple Blend extra silný nevýhody?

 • vyššia cena (niekoho môže odradiť aj napriek tomu, že balenie vydrží dlho)
 • chuť
 • niektoré varianty nie sú primárne vyrábané pre ľudí – daj si preto pozor, čo kupuješ (a ak zvolíš veterinárnu alternatívu, aby si o tom vedel 😊)

Aké zloženie má Alavis Triple Blend extra silný?

Zloženiu tejto kĺbovky tlieskame. Hovorí sa síce, že papier znesie, ale tu len ťažko niečo vytknúť.

MSM dodá potrebnú síru

Na prvom mieste v zložení je MSM (metylsulfonylmetán). Ide o jednu z top 3 najpoužívanejších a najopodstatnenejších zložiek kĺbovej výživy. Tretinu molekuly tvorí síra, MSM je však aj napriek tomu bez zápachu a je rozpustný vo vode.

Existujú dôkazy, že MSM v kombinácii s inými doplnkami môže pomôcť s bolesťou a opuchmi kolena. Nedávny výskum na zvieratách tiež ukazuje určité zlepšenie pri degenerácii kĺbov.

Ďalšie menšie vedecké štúdie tiež ukazujú, že MSM môže pomôcť pri regenerácii po cvičení. Vedci však musia ešte predložiť množstvo dôkazov, aby to s určitosťou potvrdili.

Glukozamín nemá v kĺbovkách konkurenciu

Glukozamín je zástupcom z radu SYSADOA látok, čo znamená „symptomatic slow-acting drugs for osteoarthritis“. Po slovensky môžeme hovoriť o symptomaticky pomaly pôsobiacich liekoch, resp. doplnkoch výživy proti osteoartróze – alebo poškodeniu chrupavky.alavis triple blend extra silny

Ide o skupinu látok, ktoré sú dlhodobo v hľadáčiku popredných vedcov a lekárov, boli početne testované a je u nich preukázané, že pomáhajú pri ochoreniach kĺbového aparátu. Glukozamín pomáha nielen pri poškodení chrupavky, ale má aj protizápalové a antikatabolické účinky, zmenšuje rannú stuhnutosť a bolesť.

Ide pritom o látku, ktorá sa v našom tele prirodzene nachádza – najhojnejšie v medzistavcových platničkách či chrupavkách.

V kĺbovke od Alavis nájdeš glukozamín v jeho najúčinnejšej forme: glukozamín sulfát. Získavaný je z morských kôrovcov, daj si preto pozor, ak si alergický na morské plody.

Chondroitín podčiarkne pozitívny účinok glukozamínu

Dôležitá zložka hyalínnej chrupavky tvorí v kĺbovke od Alavis tretiu najpočetnejšiu zložku. Takisto patrí medzi SYSADOA látky, ktoré sú v prípade kĺbovej výživy stávkou na istotu. Znižuje bolestivosť, zmierňuje opuch a pôsobí synergicky s glukozamínom. Aj to je dôvod, prečo sa v každej dobrej kĺbovej výžive objavujú spolu.

Dôkazy, že chondroitín pomáha pri osteoartróze, sú zmiešané. Zdá sa, že množstvo štúdií ukázalo, že je účinný. Výskumníci zistili, že chondroitín zrejme znižuje bolesť, zvyšuje pohyblivosť kĺbov a znižuje potrebu liekov proti bolesti.

Niekoľko novších štúdií však bolo menej presvedčivých. Viaceré zistili, že čisto chondroitínové doplnky majú len malý prínos, ak vôbec nejaký. Ideálne je preto tento doplnok stravy brať v kombinácii s glukozamínom presne ako je prítomný v Alavise.

Najčastejšie sa používa chondroitín sulfát, ktorý je najkvalitnejšou a najlepšie tolerovanou formou chondroitínu.

alavis triple blend extra silny

Alavis Triple Blend extra silný obsahuje 2 druhy kolagénu

Patentované formy prírodného kolagénu s vysokou vstrebateľnosťou sú navyše obohatené o vitamín C.

Kolagén I. typu v patentovanej forme „Collys“ sa získava z chrupaviek morských rýb a je zárukou najvyššej kvality. Kolagén II. typu „Cartidyss“ pochádza takisto z prírodného zdroja – z chrupaviek rají.

Prirodzenú tvorbu kolagénu a jeho zapracovanie do kĺbových štruktúr podporuje vitamín C, o ktorom máme samostatný článok – nájdeš ho tu.

Ako užívať Alavis Triple Blend extra silný?

Ak sme doteraz túto kĺbovku chválili, prichádza prvé mínus: chuť. Tá naozaj nie je nič moc, snáď ale z kĺbovky nečakáš gurmánske nebíčko v papuľke. Pobavilo nás v jednej recenzii trefné „aj koňa musí striasť“ – a asi by sme to lepšie nepopísali.

Vo variante pre ľudí je už ale pridaná aj stévia, čo robí výrobok oveľa požívateľnejším 😊.

Dávkovanie je jednoduché – rozmiešať 1 odmerku aspoň v 200 ml vody. My ti odporúčame vodu vymeniť za džús alebo ju minimálne niečím ochutiť (citrónová šťava, bolero…).bolest klbov

Alavis Triple Blend extra silný je najlepšie užívať spolu s jedlom a poriadne zapiť. Možno budeš mať chvíľu ešte nepríjemnú pachuť v ústach – nie je to ale nič, čo by nespravil kúsok čokolády, haha 😊.

Jeden spokojný zákazník odporúčal jesť ako kašičku s medom: 1 odmerku rozmiešať v 1 – 2 lyžičkách medu. Nepríjemná chuť sa síce stratila, konzistencia však bola hustejšia a, ktovie, či je to v poriadku, keď výrobca odporúča rozmiešať aspoň v 200 ml tekutiny.

Narazili sme aj na odporúčanie rozmiešať v jogurte, na to sme sa ale neodhodlali. Ak vyskúšaš, daj nám vedieť, ako to dopadlo!

Ako dlho vydrží balenie?

Pri dodržaní odporúčaného dávkovania budeš mať balenie cca na 5 mesiacov. Kĺbovú výživu sa odporúča užívať dlhodobejšie – aspoň 3 mesiace, potom môžeš (a nemusíš) dať pauzu.

Alavis Triple Blend extra silný – skúsenosti

Aby to nebolo iba o nás, dovolili sme si „prešmejdiť“ slovenské e-shopy a prinášame ti najzaujímavejšie recenzie krížom-krážom internetom:

Jakub: „Pri vysokej záťaži, profesionálnych športoch alebo aj pri rýchlejšom uzdravení zo športových úrazov je tento produkt top na trhu. Odporučil mi ho kamoš, keď mal po nehode na motorke vykĺbené rameno. Vraj sa vďaka tomuto dal dokopy o pár týždňov skôr, než mu vravel doktor. Nie je to zázrak, to nie, ale verím, že účinky nie sú zanedbateľné – ako pri väčšine podobných produktov, ktoré slúžia skôr na prevenciu. Odkedy som ho začal brať ja, prestal ma pobolievať chrbát a taktiež mi prestalo praskať v kolene a v chrbte pri cvičení. Nevýhoda je vyššia cena a tiež nechutí najlepšie, ale rozhodne je to zaručená kvalita.“

Jozefína: „Najprv sme sa zľakli, pretože sme si neuvedomili, že ide o konskú výživu. Podľa recenzií j avšak užívajú aj ľudia – najmä tí, ktorým bežná kĺbovka nezaberá. Po týždni cítime mierne zlepšenie pohybového aparátu a pokračujeme v užívaní. Keďže ide o veľké balenie, vydrží to mne aj manželovi na dlhšie. Ďakujeme.“

Michaela: „Odporúčam Alavis pre tých, ktorí majú problémy s kĺbmi, nechtami, vlasmi. Pomohlo to mne aj môjmu mužovi. Lepšie sa hýbeme, skoro nič nás nebolí. Veľká spokojnosť. Cena je super, lebo balenie vydrží dlho.“

Karin: „Vyskúšal som veľa produktov na pohybový aparát, avšak Alavis nemá konkurenciu. Je síce chuťovo odporný, ale účinky sú úplne geniálne. Zachránilo ma to od operácie kolena, ktoré som mal v stave, že som takmer nemohol urobiť drep s vlastnou váhou.“

A aké sú tvoje skúsenosti s kĺbovou výživou od Alavis?

Ohodnoťte článok

Napísať odpoveď

Please enter your comment!
Please enter your name here

Erika
Erika
Masérka, mama, športovkyňa. Vyštudovala Regeneráciu a výživu v športe, momentálne študuje kondičné trénerstvo na Masarykovej univerzite. Venuje sa silovému tréningu a súťaží v klasickom silovom trojboji. Verí, že zdravá strava a pohyb dokážu robiť zázraky s telom aj dušou :-)

CHCEŠ BYŤ FIT? ZAČNI HNEĎ TERAZ!

Dostaň sa do formy pomocou našich zaujímavých článkov.

Raz za čas ti pošleme zhrnutie toho najnovšieho, čo sa udialo vo svete fitness. Taktiež ti budeme posielať zľavy, pomocou ktorých ušetríš nejaké tie €. Tie potom môžeš dať napríklad za vstup do posilky.