LETNÉ ZĽAVY až 79 % ZOBRAZIŤ

DomovFitnessPosilňovaniePosilňovacia veža - Toto je 10 NAJ! (NÁVOD) + recenzie

Posilňovacia veža – Toto je 10 NAJ! (NÁVOD) + recenzie

Chcete si vybudovať silnú a pevnú postavu alebo plánujete cvičenie zaradiť medzi svoje každodenné činnosti, avšak návšteva posilňovne vám vôbec nevonia?

Potom je posilňovacia veža práve tým fitness prístrojom, ktorý si musíte zadovážiť!

Posilňovacia veža (alebo aj domáca veža) je multifunkčné zariadenie, ktoré ponúka možnosť precvičiť si viac svalových partií vďaka jedinému stroju. Toto sú podľa nášho odborníka najlepšie posilňovacie veže na trhu.

Náš tím odborníkov vybral tie najlepšie posilňovacie veže na trhu

Posilňovacie veže kombinujú kladku, bench-press a leg-press, avšak vďaka variabilite tohto prístroja nájdete na trhu množstvo posilňovacích veží s pridanými možnosťami ako sú napríklad:

  • pridanie hrazdy alebo kladky
  • moduly na predkopávanie a zakopávanie
  • rozmnožovanie a unožovanie na stehná
  • stepper
  • rozpažovanie a upažovanie na ramená
  • pridanie lavičky na cvičenie

Vďaka tomuto jedinému prístroju si budete môcť kompletne precvičiť celé telo.

Jediný prístroj, ktorý si môžete zaobstarať na doma aj vy sami, vám nahradí väčšinu vymožeností ponúkaných v samotných fitness centrách.

Výhody posilňovacej veže

Posilňovacie veže vám nepomôžu len s nabratím svalovej hmoty a tvarovaním postavy.

Vďaka cvičeniu na týchto strojoch sa zvýši vaša sila a zlepší držanie tela. Takisto sa zlepší vaša stabilita, rovnováha či kontrola tela, nehovoriac o tom, že dosiahnete aj rýchlejšie zredukovanie telovej hmotnosti.

posilňovacia veža vám plne nahradí takmer celú posilňovňu

Pre kvalitne odcvičený silový tréning hľadajte posilňovaciu vežu, ktorá má nastaviteľný odpor a ponúka priestor na zlepšovanie sa. Postupom času musíte cvičiť viac a viac, aby sa telo záťaži prispôsobilo, rástlo a bolo silnejšie. Hľadajte veže, ktoré poskytujú možnosť odcvičenia každej svalovej skupiny a veľký rozsah závažií.

Stavba a vymoženosti týchto prístrojov sú v skutku rozmanité a komplexné.

Existuje nespočetný počet rozdielnych modelov, z ktorých si môžete vyberať.

Človek môže ľahko stratiť prehľad v tom množstve faktorov, na ktoré treba prihliadať, ak si chcete zvoliť skutočne taký prístroj, ktorý vám bude slúžiť dokonale a bude spĺňať vaše cvičebné plány.

Čím je teda potrebné sa riadiť pri výbere vašej budúcej posilňovacej veže?

Náš TIP
Ultimate Gym 3000 multifunkčná fitness stanica

Posilňovacia veža vhodná do domácej posilky. Veľká hmotnosť závaží až do 75 kg a nosnosť až 150 kg. Na tomto modely je možné odcvičiť až 100 cvikov!

Ako vybrať posilňovaciu vežu

Cvičenie doma má veľa výhod. Ušetríte čas a benzín za dopravu. Nehovoriac o tom, že už nikdy nebudete musieť čakať, kým sa uvoľní stroj na, ktorom chcete cvičiť.

Ak už vám nestačí trénovanie s párom činiek alebo kettlebellov a chcete svoj domáci tréning posunúť na ďalšiu úroveň, zaobstarajte si posilňovaciu vežu.

Kvalitná posilňovacia veža vám plne nahradí takmer celú posilňovňu. Moderné inteligentné domáce posilňovacie veže ponúkajú možnosť odcvičenia všetkých svalových partií.

Ďalšou kľúčovou vlastnosťou posilňovacej veže je jednoduchosť používania. Ak je vaša domáca posilňovacia veža komplikovaná, ťažko sa zostavuje alebo vyžaduje každodenné prispôsobovanie sa, je veľká šanca, že vás cvičenie nebude baviť.

Zhodnotili sme každú domácu posilňovaciu vežu z hľadiska jej schopnosti poskytnúť všestranný tréning s možnosťami cvičenia a širokým rozsahom záťaže, ako aj celkovú veľkosť, jednoduchosť používania a cenu.

Všestrannosť

Niektoré posilňovacie veže môžu byť použité na vykonanie 20 rôznych cvikov a niektoré môžu byť použité na vykonanie viac ako 60 cvikov.

Typicky, čím komplexnejší stroj, tým vyššia cena. Úroveň všestrannosti môže mať významný vplyv na vašu schopnosť budovať svaly.

Ak ste začiatočník, odporúčame nájsť vežu, ktorá nie je príliš zložitá.

Začiatočníci často vykonávajú veľa cvičení len s vlastnou váhou tela, takže domáca posilňovacia veža s menšou všestrannosťou môže byť dostačujúcou dobrou voľbou.

Maximálna nosnosť

Mnohé posilňovacie veže vám umožňujú dvíhať ťažké váhy bez toho, aby ste si museli kupovať jednotlivé kotúče, tyče a stojan na činky.

Majú nastavenia maximálneho odporu, ktoré sú zvyčajne dostatočne vysoké pre väčšinu ľudí, ale ak ste typ človeka, ktorý zdvíha skutočne ťažké váhy tak, pri nákupe domácej veže venujte veľkú pozornosť nastaveniam maximálnej záťaže a odporu káblov.

Priestor je tiež dôležitý

Keďže vaším tréningovým priestorom môže byť časť garáže, malý kútik vášho bytu alebo iná miestnosť v dome, na veľkosti posilňovacej veže, ktorú si vyberiete, skutočne záleží. Veže, ktoré nájdete v tomto zozname vážia od 150 kg až po 250 a viac kilogramov.

V prvom rade sa uistite, že sa vo vašej domácnosti nachádza dostatok priestoru pre daný prístroj.

Posilňovacie veže patria medzi robustnejšie prístroje. Preto by bolo určite dobré mať istotu v tom, že miesto, kam ho plánujete neskôr uložiť je dostačujúce s dostatočne vysokým stropom.

posilňovacia veža fitland recenzie

Taktiež si nechajte nejaké to miesto nazvyš, ak by ste sa neskôr zamýšľali nad kúpou doplnkových častí k zariadeniu, pretože aj tie vám zaberú určité miesto.

Takisto treba brať do úvahy, že niektoré z týchto zariadení môžu po montáži dosahovať aj 300 kg.

Znamená to, že po umiestnení stroja s ním nebude možná ďalšia manipulácia, preto zvážte miesto, kam položíte svoju domácu vežu.

Zameranie

Silový tréning je dobrý spôsob, ako opísať akékoľvek cvičenie určené na budovanie svalov, ale tento termín je stále mierne nepresný.

Napríklad senior, ktorý chce zlepšiť mobilitu kĺbov, pravdepodobne nepotrebuje profi posilňovaciu vežu s viacerými nástrojmi s maximálnou záťažou 150 kg, zatiaľ čo kulturista pravdepodobne potrebuje viac funkcií a vysokú všestrannosť.

Ak chcete úplne nahradiť posilňovňu, odporúčame hľadať šo najväčšiu posilňovaciu vežu aspoň so siedmimi sťanovišťami.

Niektoré veže sú vybavené stojanom na vykonávanie základných cvikov, ako sú drepy, mŕtve ťahy, bench press a iné. Ďalšie funkcie, ktoré odporúčame, sú nástavce na sťahovanie kladiek.

Druhy záťaží na posilňovacích vežiach

Pri posilňovacích vežiach sa rozdeľujú dva základné typy záťaže:

Posilňovacie veže s tehličkami

Prvým typom sú posilňovacie veže s tehličkami, prostredníctvom ktorých volíte vyššiu alebo nižšiu záťaž na zariadení.

Záťaž sa mení počtom kovových tehličiek, medzi ktoré sa zasúva kovový kolík.

Lacnejšie druhy posilňovacích veží majú vyrobené tehličky z cementu, ktoré sú obalené plastom. Tie kvalitnejšie prístroje majú vždy kovové záťažové tehličky.

Posilňovacie veže na kotúče

Posilňovacie veže na kotúče sú lacnejšie než stroje s tehličkami. Súčasťou týchto veží sú takzvané tŕne na ktoré sa osadia kotúče.

Zvyčajne je možné nastavenie veľkosti tŕňov pre rôzne priemery  kotúčov alebo sa k nim dokupujú prevodníky.

Veľkou výhodou týchto druhov posilňovacích veží je možnosť cvičenia s vyššou záťažou, ktorú však treba osobitne nakladať a skladať podľa potrebnej váhy, s ktorou chcete cvičiť.

Pri vyberaní posilňovacích veží treba dbať aj na hmotnosť záťaží, ktoré sú súčasťou zariadenia. Tie kvalitnejšie veže majú záťaže s približne 70-90kg hmotnosťou, zatiaľ čo tie lacnejšie verzie len okolo 40 až 60 kg.

posilňovacia veža

Kladky posilňovacích veží

Základnou súčasťou každej posilňovacej veže sú kladky. Rozlišujeme kladky s ložiskami a kladky bez ložísk, ktoré nemajú až taký plynulý pohyb.

Zatiaľ čo veže vybavené s ložiskovými kladkami majú oveľa hladší a prirodzený pohyb.

A okrem toho majú aj oveľa dlhšiu životnosť ako posilňovacie veže bez ložísk. Na dlhodobé využívanie sa preto určite odporúčajú radšej posilňovacie veže s ložiskovými kladkami.

Väčšinou sú posilňovacie veže osadené kladkami z plastu.

Tie lacnejšie veže majú mäkší, poddajný plast, ktorý sa rýchlo opotrebúva, zatiaľ čo kvalitnejšie stroje s ložiskami majú tvrdšie plasty, prípadne sú kladky vyrobené z hliníka.

Pri výbere posilňovacej veže dbajte aj na to, či má zariadenie nastaviteľnú výšku sedadla, alebo možnosť nastavenia uhlu opierky a jednotlivých stanovíšť. Lacnejšie verzie posilňovacie veže nemajú túto možnosť, čo by mohlo viesť k tomu, že budete jednotlivé cviky vykonávať nesprávne.

Posilňovacia veža Body-Solid G10B

Posilňovacia veža Body-Solid G10B patrí medzi jedny z najkvalitnejších fitness prístrojov.

Vďaka nemu si vypracujete postavu presne podľa svojich predstáv.

Prístroj poskytuje viac než 60 možností rôznych cvikov – od posilňovania bicepsov a tricepsov, cez posilňovanie prsných a medzilopatkových svalov si precvičíte aj dolnú časť svojho tela.

Body-Solid Fusion má nadčasový dizajn, ktorý je však iba zlomkom výhod, ktorými stroj disponuje.

Tvrdené oceľové výsluhy Heavy Duty zabezepečujú prístroju dokonalú stabilitu.

Posilňovacia veža má okrem iného sedadlo s nastaviteľnou hrudnou oporou či jednoducho nastaviteľné sedadlo so vzduchovým odpružením a širokodrážkovú kladku pre jednoduchší pohyb.

Posilňovacia veža sa zaraďuje do kategórie S a k zariadeniu je možné pripojiť rozličné príslušenstvo ako je stroj určený pre cvičenie klikov a príťahov, stroj na cvičenie hornej a stredovej časti tela.

Posilňovacia veža inSPORTline ProfiGym C300

posilňovacia veža insportlineMultifunkčný prístroj s nosnosťou až 150kg je vybavenými širokou škálou vymožeností ako je boxovacia hruška a samostatný stojan na boxovacie vrece.

Posilňovacia veža okrem štandardného posilnenia rúk a chrbtového svalstva pomocou hornej kladky, ponúka aj spodnú kladku, ktorá stimuluje takzvané veslovanie.

Medzi ďalšie prednosti veže patrí anatomické tvarovanie opierky, nylonové kladky alebo pružné oceľové lanká, ktoré zodpovedajú za tichý a plynulý chod zariadenia. Posilňovacia veža patrí do kategórie HA, ktorá je skvelou alternatívou pre domáce využitie.

Posilňovacia veža obsahuje tréningové stanoviská ako je butterfly s oporou chrbta alebo butterfly chrbtový s oporou hrudníka.

Okrem toho máte k dispozícii hornú aj spodnú kladku, možnosť sťahovanie kladky v sede, predkopávanie a zakopávanie alebo tlaky v sede s oporou chrbta.

4.2/5 - (8 hlasov)

1 komentár

Napísať odpoveď

Please enter your comment!
Please enter your name here

Andrej
Andrej
Športu sa venujem odmalička. Hrám futbal a vo voľnom čase rád cvičím. Aj preto som sa rozhodol založiť tento web. Neustále sa v tejto problematike vzdelávam. V mojich článkoch sa budem snažiť priblížiť vám môj pohľad na vec.

CHCEŠ BYŤ FIT? ZAČNI HNEĎ TERAZ!

Dostaň sa do formy pomocou našich zaujímavých článkov.

Raz za čas ti pošleme zhrnutie toho najnovšieho, čo sa udialo vo svete fitness. Taktiež ti budeme posielať zľavy, pomocou ktorých ušetríš nejaké tie €. Tie potom môžeš dať napríklad za vstup do posilky.