LETNÉ ZĽAVY až 79 % ZOBRAZIŤ

DomovVýživové doplnkyProteínyProteín WPC 80 Koliba - slovenská proteínová "bomba" za rozumnú cenu (recenzia)

Proteín WPC 80 Koliba – slovenská proteínová „bomba“ za rozumnú cenu (recenzia)

Potravinový prípravok WPC 80 Koliba je ďalším zo skupiny výživových proteínových doplnkov stravy, tentoraz slovenskej kvality, s vyšším podielom kvalitných bielkovín v samotnom zložení prípravku (takmer 80 %-tný podiel bielkovín).

Okrem bielkovín je prípravok bohatý aj na veľmi cenené BCAA aminokyseliny.

Kvalitný obsah proteínov a bielkovín v jednom prípravku v spojení s kvalitnými aminokyselinami, dostupná cena prípravku a výrobca zo Slovenska, toto všetko robí z tohto výživového doplnku stravy silného konkurenta v dnešnej pestrej palete proteínových výživových prípravkov.

Čo to je?


Výživový proteínový prípravok WPC 80 Koliba je kvalitný prípravok s vyšším obsahom bielkovín (na úrovni 80 % na 100 gramov) a s vyšším podielom BCAA aminokyselín.

Ide o slovenský výživový proteínový prípravok, s nižším podielom mliečneho cukru (laktózy), bez zahusťovadiel a cukrov (preto je vhodný aj pri diétnych kúrach a chudnutí) a rovnako aj bez GMO.

Kvalitný srvátkový proteín na rast svalov – alternatíva

Potrebuješ doplniť proteín? Vyskúšaj JUST WHEY od GymBeamu a doplň potrebné bielkoviny.

 • Kvalitné zloženie
 • Pomôže doplniť bielkoviny
 • Dobre vstrebateľný
 • Rôzne príchute
 • Výhodná cena

Ďalšou výhodou prípravku je, že ide o srvátkový druh proteínu s veľmi dobrou stráviteľnosťou.

Všetky spomínané atribúty dávajú jasne najavo, že ide o kvalitný proteínový výživový prípravok, ktorý je vhodný predovšetkým na podporu rastu a udržania čistej svalovej hmoty (tvorby a udržania svalových tkanív) s rýchlejšou schopnosťou regenerácie.

Účinky


 • Svojím zložením (vyšším podielom bielkovín a srvátky) podporuje rast
  a udržanie čistej svalovej hmoty
 • Pomáha rýchlejšie regenerovať unavené svalstvo a znižuje bolesť svalov
 • Zloženie prípravku veľmi málo zaťažuje trávenie a žalúdok
 • Vhodný na každodennú a pravidelnú konzumáciu (ako náhrada klasických mliečnych kokteilov)
 • Zvyšuje celkovú silu a výdrž
 • Podporuje obranyschopnosť organizmu
 • Pomáha pri chudnutí a znásobuje účinky diétnych procedúr a očistných kúr v organizme

Zloženie


Proteín WPC 80 Koliba je unikátny proteínový výživový doplnok stravy a prípravok s kvalitným zložením. Ako už bolo povedané, základ zloženia prípravku tvoria kvalitné proteíny (bielkoviny) s vyšším podielom na úrovni 80 % na 100 gramov. Okrem toho sú v prípravku zastúpené významné aminokyseliny typu BCAA a ostatné dôležité aminokyseliny a látky, ktoré vytvárajú kompletné zloženie výživového prípravku (doplnku stravy).

V prípade čokoládovej príchute je hlavnou zložkou sušený srvátkový koncentrát, nízkotučné kakao, čokoládová príchuť a náhradné sladidlo sukralóza. V prípade naturálnej (neochutenej) verzie je hlavnou zložkou sušený srvátkový koncentrát.

Celkové zloženie produktu je navrhnuté tak, aby bolo čo najúčinnejšie a pritom nezaťažovalo veľmi žalúdok a celý tráviaci systém. Aj preto je prípravok vhodný aj ako súčasť bežného stravovania na každý deň. Všetky potrebné informácie o zložení prípravku (vrátane informácií o nutričných hodnotách) nájdete
na samotnom obale produktu.

Čo sa týka nutričných hodnôt v 1 dávke prípravku (1 dávka je 25 gramov), je energetická hodnota na úrovni 433,5 kJ (t. j. približne 103 kcal). Podiel bielkovín je na úrovni približne 19,4 gramov v 1 dávke, sacharidov sa v 1 dávke nachádza približne 2,13 gramov (z toho cukrov len 1,98 gramov), tukov sa nachádza v 1 dávke niečo cez 1,80 gramu (z toho nasýtené mastné kyseliny 1,13 gramov
a nenasýtené mastné kyseliny 0,71 miligramov). Prípravok obsahuje aj vápnik (v množstve 98,5 mg v 1 dávke) a vlákninu na úrovni menej ako 1 %.

V prípade aminokyselín, tie sú rovnako zastúpené v 100 gramoch nasledovne:

 • Kyselina glutámová 14,2 %, Alanín 3,59 %, Arginín 1,65 %, Kyselina asparágová 8,28 %
 • Cystín 1,66 %, Histidín 1,37 %, Izoleucín 3,84 %, Leucín 7,82 %
 • Lyzín 7,13 %, Metionín 1,56 %, Fenylalanín 2,26 %, Prolín 4,48 %
 • Serín 3,92 %, Threonín 5,19 %, Tryptofán 1,07 %, Tyrozín 1,95 %, Valín 3,55 % a Glycín 1,41 % (zdroj)
Náš TIP
koliba wpc 80 protein recenzia
Koliba WPC 80
Skvelý proteín so Slovenským pôvodom. Presne to je KOLIBA WPC 80. Rozhodne stojí za vyskúšanie.

Dávkovanie a užívanie


 • Podľa pokynov výrobcu je potrebné užiť 1 porciu v ranných hodinách bez konzumácie jedla (nalačno)
 • 1 dávka prípravku činí 25 gramov – 2 polievkové lyžice.
 • 1 porciu alebo ďalšiu porciu výrobca odporúča užiť krátko po tréningovej aktivite vzhľadom na osobné požiadavky (podľa toho, koľko proteínov a bielkovín prijmete počas dňa a tiež vzhľadom na aktuálnu telesnú hmotnosť)
 • Prípravok je potrebné pred konzumáciou dôkladne premiešať s približne 200 ml vody – výrobca neodporúča prípravok miešať s mliekom kvôli zmene charakteru prípravku a zhoršeniu jeho vstrebávania!
 • Pri dávkovaní a užívaní prípravku odporúčame riadiť sa pokynmi výrobcu, ktoré sú uvedené na obale produktu
 • Dávkovanie a užívanie prípravku je možné vhodne upraviť podľa osobnostných požiadaviek a podľa pokynov výživového poradcu alebo osobného trénera či lekára

Proteín WPC 80 cena


koliba wpc 80 protein recenziaV recenzii bol hodnotený výživový doplnok stravy Proteín WPC 80  od slovenského výrobcu Koliba, a. s. Hriňová.

Toto 1 000 gramové balenie je možné zakúpiť v cene 12,90 € (1 kg) (bežná cena je 17,95€, pri objednávke cez  internetový obchod gymbeam.sk ušetríte celkovo 5,05€ v čase písania recenzie 15.5.2018).

 

 

Výhodou tohto internetového obchodu je okamžité expedovanie tovaru na druhý deň po objednaní (prípravok je skladom). Poštovné vychádza od 1,90€ (pri objednávke nad 70.00€ poštovné ZADARMO).

1 kilogramové balenie vydrží pri konzumácii 2 dávok (50 gramov) na približne 20 dní.

Okrem tohto balenia je možné zakúpiť aj väčšie 2 250 gramové balenie v cene 28,80 €  (2,25 kg) (v čase písania tejto recenzie 15.5.2018).

Ak sa vám máli, zakúpte si až 4 200 gramové balenie v cene už od 47,90 €  (4,2 kg) (v čase písania tejto recenzie 15.5.2018). (zdroj).

V prípade príchutí platí, že síce je celková ponuka striedmejšia v porovnaní s konkurenciou, istotne potešia základné príchute, ako je natural príchuť, čokoládová príchuť, príchuť čokoláda-banán, jahoda, vanilka a tiež aj príchuť kapučíno.

Upozornenie


Výživový doplnok nie je vhodný pre deti vo veku do 3 rokov, pre tehotné a dojčiace ženy! Výrobca neodporúča prípravok užívať ako náhradu za pestrú a vyváženú stravu. Prípravok je určený pre aktívnych športovcov a aktívnych ľudí pre ich vyššie nároky ako doplnkový zdroj bielkovín. Výrobca neodporúča miešať prípravok s mliekom kvôli zmene charakteru výrobku a zhoršeniu jeho vstrebávania!

Prípravok je potrebné skladovať mimo dosahu detí, na tmavom, chladnom a suchom mieste bez slnečného žiarenia, pri izbovej teplote do 25 stupňov Celzia (nesmie zamrznúť), v dobre uzavretom obale, aby sa udržali vlastnosti výrobku.

Výrobca neberie na svoju zodpovednosť škody spôsobené nevhodným skladovaním či užívaním prípravku.

Produkt obsahuje stopy laktózy. Neužívajte, ak trpíte alergiou na niektorú z látok v zložení prípravku alebo ak sa začnú objavovať nežiaduce účinky počas užívania prípravku, prípadne sa poraďte so svojím lekárom.

Hodnotenie zákazníkov


Prečítajte si aj ďalšie recenzie na proteín Koliba WPC 80 uvádzané nižšie.

Výhody a nevýhody


Výhody
 • Kvalitný proteín
 • Vyšší obsah bielkovín a aminokyselín
 • Výrazne nižšia cena v porovnaní s konkurenciou, ale zloženie je rovnaké
 • Nízky obsah laktózy a umelých cukrov či zahusťovadiel
 • Slovenský výrobok
 • Dobrá stráviteľnosť bez zaťaženia žalúdka
 • Nenafukuje ako iné
 • Možnosť zakúpenia väčších balení
 • Uzatvárateľné vrecko pre dlhšiu udržateľnosť vlastností produktu
Nevýhody
 • Silnejšie pení
 • Menší výber príchutí (ale základ je dobrý)
 • Dosť sladký
 • Chýbajúca odmerka na dávkovanie prípravku

V tejto recenzii som sa venoval slovenskému proteínovému výživovému prípravku proteín WPC 80 od slovenského výrobcu Koliba, a. s. Hriňová.

Ako zhodnotiť súhrnne tento proteínový výživový prípravok, ktorý je vhodný na podporu rastu a udržania svalstva, ako aj k zvýšeniu celkového výkonu?

Pravdupovediac, nevedel som, že tento slovenský „proteín“ vôbec existuje.

Ale aj preto ho hodnotím veľmi pozitívne v súvislosti s porovnaním so slávnejšími konkurenčnými prípravkami ako napríklad od výrobcov Weider, Biotech, Scitec a podobne.

Čo u mňa rozhodlo najviac?

V prvom rade ma zaujala veľmi prijateľná cena za kvalitný proteín a bielkoviny. 1 kilogramové balenie 80 %-tných bielkovín a proteínov za necelých 13 € je viac ako pozitívne (vychádza približne o tretinu lacnejšie ako konkurenčné zahraničné proteínové prípravky s rovnakým zložením).

Výborné zistenie a fakt, že rovnaké zloženie prípravku za výrazne nižšie finančné prostriedky. Toto je veľmi pozitívne zistenie.

Ak keď nemám ja osobné skúsenosti s užívaním tohto prípravku, na internete môžete nájsť množstvo dostupných recenzií na tento produkt.

Prevládajú skôr pozitívne reakcie, pre objektívnosť uvádzam, že rovnako som našiel aj negatívne reakcie (v tomto segmente výživových prípravkov je to celkom normálne, že nebude vyhovovať každému).

Moje hodnotenie


Okrem „dobrej“ ceny a kvalitného zloženia prípravku chcem vyzdvihnúť i to, že ide o srvátkový typ proteínu.

Znamená to, že by mal byť účinnejší pri rozpúšťaní a celkových priaznivých účinkoch. Spokojní zákazníci si pochvaľovali tiež celkovú chuť a rozpustnosť prípravku (niektorí uvádzali horšiu rozpustnosť, tiež sa sťažovali na upozornenie výrobcu, že nie je možné miešať prípravok s mliekom pre zhoršenie charakteru prípravku a jeho vstrebateľnosť).

Pozitívne je aj to, že prípravok neobsahuje pridané umelé cukry a má nízky obsah mliečnej laktózy (mliečnych cukrov), nemá tak nepopulárne stabilizátory („éčka“), obsahuje len sladidlo sukralózu na zlepšenie celkovej chute. Jediné čo by som vytkol je, menší výber príchutí v porovnaní s konkurenciou. Základ tvorí príchuť jahoda, čokoláda, čokoláda-banán, vanilka a tiež naturálna príchuť.

Mňa osobne ako väčšinu ľudí na internete slovenský Proteín WPC 80 Koliba presvedčil a dal by som mu šancu vo svojom jedálničku pri podpore rastu a udržania svalstva či počas regenerácie.

Chcem to vyskúšať!
koliba wpc 80 protein recenzia
Koliba WPC 80
Kvalitný proteín pochádzajúci zo Slovenska? Presne to je Koliba WPC 80. Rozhodne ho odporúčame vyskúšať.

4.4/5 - (7 hlasov)

Napísať odpoveď

Please enter your comment!
Please enter your name here

Andrej
Andrej
Športu sa venujem odmalička. Hrám futbal a vo voľnom čase rád cvičím. Aj preto som sa rozhodol založiť tento web. Neustále sa v tejto problematike vzdelávam. V mojich článkoch sa budem snažiť priblížiť vám môj pohľad na vec.

CHCEŠ BYŤ FIT? ZAČNI HNEĎ TERAZ!

Dostaň sa do formy pomocou našich zaujímavých článkov.

Raz za čas ti pošleme zhrnutie toho najnovšieho, čo sa udialo vo svete fitness. Taktiež ti budeme posielať zľavy, pomocou ktorých ušetríš nejaké tie €. Tie potom môžeš dať napríklad za vstup do posilky.