LETNÉ ZĽAVY až 79 % ZOBRAZIŤ

DomovMagazínChudnutieSpaľovač tukov bez cvičenia - Má zmysel ho užívať?

Spaľovač tukov bez cvičenia – Má zmysel ho užívať?

Nebolo by to pekné dať si tabletku a dosiahnuť ciele v oblasti chudnutia bez akejkoľvek námahy? Keď prvýkrát narazíte na spaľovač tukov, možno práve toto sú vaše očakávania.

Mnoho ľudí má dojem, že spaľovače tukov sú tajnou skratkou k vysnívanej postave – ale, ako sa dozviete nižšie, nie je to úplne tak.

 

Najlepší spaľovač tukov

Dnes vám vysvetlíme, čo sa stane, ak budete užívať spaľovače tukov bez toho, aby ste cvičili. A potom vám ponúkneme niekoľko kľúčových tipov, ako naštartovať cestu chudnutia ruka v ruke s doplnkami na spaľovanie tukov. Čítajte ďalej.

Muz cviciaci plank

Môže sa spaľovač tukov užívať bez cvičenia?

Môžete teda spaľovače tukov užívať bez cvičenia alebo to vytvára zdravotné riziká?

Najprv sa na to pozrieme čisto zo zdravotného hľadiska. Potom sa v ďalšom pozrieme na výsledky užívania spaľovača tukov bez cvičenia.

Krátka odpoveď je áno – spaľovače tukov môžete užívať aj bez cvičenia. Podrobná odpoveď je však oveľa zložitejšia a spletitejšia.

Predtým, než sa dostaneme k podrobnostiam o tom, čo sa stane, ak užívate spaľovače tukov bez cvičenia – najprv sa stručne dotkneme toho, ako tieto doplnky fungujú. To poskytne určitý kontext pre všetko, čo nasleduje.

Spaľovače tukov účinkujú nasledovne:

  • znižujú chuť do jedla
  • znižujú vstrebávania tukov z potravy
  • posilňujú metabolizmus
  • zvyšujú termogenézu

Všetky tieto účinky podporujú cestu chudnutia – aj bez cvičenia. Ale – to, že môžete užívať spaľovače tukov bez cvičenia, ešte neznamená, že by ste aj mali!

Cvičiaca mladá žena

Prejdime však k lepšej otázke ako „môžete užívať spaľovače tukov bez cvičenia?“.

A tou je…

Účinkuje spaľovač tuku bez cvičenia?

Už vieme, že spaľovač tukov môžete užívať aj bez cvičenia. Bude však fungovať tak dobre, ako by fungoval, keby sa pravidelné cvičenie stalo súčasťou vášho života? Dosiahnete rovnaké výsledky ako človek, ktorý si nájde čas na cvičenie?

Určite nie!

Kvalitný spaľovač tukov bude síce produkovať určitý stupeň výhod aj bez cvičenia, ale v tom prípade si nemôžete dovoliť zanedbávať svoje stravovanie. Dôvod vysvetlíme nižšie.

 

 

Čo sa stane, ak užívate spaľovač tuku bez cvičenia?

Je zrejmé, že výsledky sa budú líšiť od človeka k človeku. Aký máte metabolizmus? Koľko máte momentálne telesného tuku? Je vaša strava optimalizovaná? Všetky tieto premenné určujú, čo sa stane, ak budete užívať spaľovač tukov bez toho, aby ste cvičili.

PRIEMERNÝ ČLOVEK BUDE CÍTIŤ ÚČINKY SPAĽOVAČA AJ BEZ CVIČENIA

Užívanie termogénnych spaľovačov tukov môže zvýšiť srdcovú frekvenciu a dodať energiu. Spomedzi všetkých typov spaľovačov tukov majú stimulačné spaľovače tukov najvýraznejšie účinky.

Keď sa užívajú bez cvičenia, stimulanty spaľovania tukov môžu spôsobiť nervozitu. Okrem toho môžu stimulačné spaľovače tukov zvýšiť telesnú teplotu, čo môže viesť k poteniu a nepokoju.

Iné, nestimulačné spaľovače tukov, vás až tak neovplyvnia.

Mnohé zložky v spaľovačoch tukov bez stimulácie fungujú tak, že zvyšujú sústredenie a koncentráciu. Preto môže byť tento typ spaľovača tukov dokonca schopný poskytnúť výhody, keď pracujete, alebo sa venujete domácim prácam a môže byť lepšou voľbou, ak netrénujete.

Jedným z mechanizmov spaľovača tukov je pomôcť znížiť chuť do jedla. Ak necvičíte, spaľovač tukov vám môže pomôcť podporiť vaše ciele v oblasti chudnutia tým, že vám zabráni prejedať sa.

V priebehu niekoľkých týždňov si tí, ktorí už boli štíhli, môžu všimnúť jemné zmeny v obrysoch. Na ich váhe sa prejaví mínus pár kíl.

Ale čoskoro narazia na stenu.

Žena si meria obvod pása

V určitom bode už spaľovač tukov samotný viac nedokáže. Vaše výsledky sa rýchlo ustália, kým veci nezmeníte a nezavediete nový stimul: cvičenie.

Ak neviete, ako funguje chudnutie alebo spaľovanie tukov – stojí za tým jediná fráza: kalorický deficit. Je to stav, kedy vaše telo spaľuje viac kalórií, ako prijme. Konečným výsledkom je, že začne spaľovať tuk ako zdroj paliva – čo prispieva k tomu, že ste zdravší, šťastnejší a chudší.

Do kalorického deficitu sa môžete dostať (a zostať v ňom) dvoma spôsobmi. V skutočnosti idú ruka v ruke:

  • spálite viac kalórií cvičením
  • konzumujete menej kalórií prostredníctvom diétnych obmedzení

Takže – áno, spaľovače tukov fungujú aj bez cvičenia – za predpokladu, že ste si optimalizovali svoj jedálniček a ste schopní ho dodržiavať. Napriek tomu vám vrelo odporúčame cvičiť, ak sa chystáte užívať spaľovače tukov! Tu je dôvod…

To, že nemusíte cvičiť, neznamená, že by ste nemali…

Hlavný problém s necvičením je dvojaký. Prvým problémom je, že nespaľujete toľko kalórií a nevyužívate plný potenciál svojho suplementu – za ktorý platíte nie malé peniaze.

Druhá nevýhoda je pravdepodobne dôležitejšia: prichádzate o všetky ostatné výhody, ktoré cvičenie poskytuje.

Žena dvíhajúca činku

Pamätáte si, ako sme spomínali, že spaľovač tukov môže pomôcť zvýšiť metabolizmus? Jedným z najlepších spôsobov, ako zvýšiť metabolizmus, je cvičenie. Prečo? Pretože čím viac svalov máte, tým funkčnejší bude váš metabolizmus – v pokoji aj v období fyzickej aktivity.

To znamená, že s väčšou svalovou hmotou spálite viac kalórií aj v pokoji. Nehovoriac o tom, že s trochou čistej svalovej hmoty na svojej kostre vyzeráte lepšie!

Navyše, cvičenie môže pomôcť znížiť hladinu stresu a zlepšiť kvalitu spánku. Oboje je pri chudnutí mimoriadne dôležité. Pretože keď ste v strese alebo trpíte nedostatkom spánku, telo uvoľňuje hormón nazývaný kortizol.

Kortizol môže podporovať ukladanie tuku – najmä v strednej oblasti tela. Cvičením a znižovaním stresu teda môžete nepriamo podporiť cestu odbúravania tuku so spaľovačmi tukov alebo bez nich.

Takže aj keď si myslíte, že kvôli chudnutiu nemusíte cvičiť – odporúčame, aby ste to vyskúšali. Možno budete prekvapení, o koľko lepšie sa budete cítiť. A ak sa chystáte investovať do spaľovača tukov, prečo jeho potenciál nemaximalizovať kombináciou diéty a cvičenia?

 L-karnitín od GymBeam

Hľadáte kvalitný spaľovač tuku? Vyskúšajte nasledujúci produkt od firmy GymBeam. Je kvalitný a za super cenu.

Zhrnutie

Takže, môžete užívať spaľovače tukov bez cvičenia? Áno. Ale mali by ste? Pravdepodobne nie. Fungujú spaľovače tukov bez cvičenia? Áno, ale prichádzate o plný potenciál, ktorý ponúkajú.

Čo sa stane, ak užívate spaľovač tukov bez cvičenia? Užijete si len mierne zvýšenie energie s príjemným teplým pocitom vo vnútri, pretože termogénne vlastnosti fungujú podľa svojich najlepších schopností. Ak chcete skutočne využiť potenciál doplnkov na spaľovanie tukov, ktoré ponúkajú, musíte ich skombinovať s pravidelným cvičením a primeranou stravou.

Zvážte toto prirovnanie: spaľovač tukov je len kľúčom k dverám na chudnutie. Kľúč musíte vložiť do zámku, otočiť ním a potlačiť, aby ste odomkli plný potenciál doplnkov na spaľovanie tukov. Nie sú alternatívou tvrdej práce. Skôr podporia úsilie, ktoré vynaložíte a vy dosiahnete výraznejšie výsledky v rýchlejšom časovom rámci.

Zdroje informácií:

4.9/5 - (12 hlasov)

Napísať odpoveď

Please enter your comment!
Please enter your name here

Georgina Tašká
Georgina Tašká
S láskou k písanému slovu a aktívnemu životu spájam tieto dve vášne a snažím sa vytvárať pútavý a informatívny obsah, ktorý motivuje a inšpiruje čitateľov k zmene životného štýlu. Verím, že slová majú moc podnietiť zmenu a transformovať životy.

CHCEŠ BYŤ FIT? ZAČNI HNEĎ TERAZ!

Dostaň sa do formy pomocou našich zaujímavých článkov.

Raz za čas ti pošleme zhrnutie toho najnovšieho, čo sa udialo vo svete fitness. Taktiež ti budeme posielať zľavy, pomocou ktorých ušetríš nejaké tie €. Tie potom môžeš dať napríklad za vstup do posilky.