LETNÉ ZĽAVY až 79 % ZOBRAZIŤ

DomovMagazínChudnutieAko spáliť 100 kalórií: 10 tipov, ako sa viac hýbať

Ako spáliť 100 kalórií: 10 tipov, ako sa viac hýbať

Spáliť 100 kalórií nemusí vždy vyžadovať navštevovanie fitness centier či posilňovní. Existuje veľa príjemných a jednoduchých spôsobov, ako dosiahnuť tento cieľ. V tomto článku vám predstavíme niekoľko ľahkých a účinných aktivít, ktoré môžete zaradiť do svojej dennej rutiny. Objavme spolu, ako pridať pohyb do svojho života a dosiahnuť ciele v oblasti spaľovania kalórií.

Aktivity, ktoré si vyberiete, môžu závisieť od rôznych faktorov, ako je voľný čas, čo vaše telo v daný deň potrebuje, aktuálne počasie a podobne. Dôležité je si uvedomiť, že neexistujú správne ani nesprávne voľby – iba rôzne možnosti, ktoré váš približujú k jedinému cieľu: viac sa hýbať.

rozcvička pred ranným behom

Presný počet kalórií, ktoré vaše telo spáli počas týchto aktivít, závisí od vašej hmotnosti, pohlavia, veku, stavby tela a podobne. Preto je množstvo kalórii spálených pri daných činnostiach u každého odlišné. Hodnoty kalórií, ktoré uvádzame v tomto článku, sú pre ženu, ktorá váži približne 68 kilogramov.

Preto si môžete individuálne vypočítať presné množstvo kalórii, ktoré spálite, na základe vašej váhy, trvania a druhu činnosti.

Chôdza po schodoch

Chôdza po schodoch nie je iba efektívnym spôsobom spálenia kalórií, ale aj jednoduchým a dostupným cvičením v každodennom živote – schody totižto nájdete takmer kdekoľvek.

Či už je to v práci, doma alebo dokonca aj v hoteli, keď cestujete. Desať minút aktívneho stúpania po schodoch môže viesť k spaľovaniu približne 100 kalórií.

Okrem toho, táto aktivita posilňuje svaly na nohách a pomáha formovať nielen postavu, ale aj zlepšuje kardiovaskulárne zdravie. Nech sa nachádzate kdekoľvek – schody môžu byť skvelým nástrojom, ktorý vám pomôže na ceste k aktívnemu a zdravému životnému štýlu.

Strečing a relax

V súčasnom uponáhľanom svete je dôležité nájsť si čas na strečing a relax. Ak venujete iba 30 minút tomuto jednoduchému rituálu, ako je aj jednoduchá joga, môže vám priniesť viac než len spálenie približne 100 kalórií.

Okrem toho, že zlepšujete svoju pohyblivosť a uvoľňujete napätie, pomáhate aj svojím kĺbom a srdcu. Taktiež znižujete hladinu stresu a zlepšujete kvalitu svojho spánku. Takto integrovaný strečing a relax môže vo vašom každodennom živote viesť k harmónii tela a mysle. Prispieva aj k celkovému pocitu pohody a zdravia.

Chôdza a pracovné hovory

ako začať deň fitlandJedným zo skvelých spôsobov, ako začleniť pohyb do svojej každodennej rutiny, je vybavovať pracovné hovory počas chôdze. Môžete sa poprechádzať po kancelárii alebo vyjsť von na čerstvý vzduch. Dva 15-minútové hovory denne vám môžu pomôcť spáliť 100 kalórií bez námahy. Počet krokov a kalórií môžete sledovať na svojom fitness náramku, či aplikácii v telefóne.

Postavte sa

Chceli by ste oživiť monotónne pracovné stretnutia a priniesť do nich novú energiu? Skúste pracovné stretnutia v stoji, či dokonca na prechádzke.

Za každých 10 minút, ktoré trávime v stoji, spálime približne o 10 kalórií viac, než pri sedení v kancelárií.

Navrhnite svojim kolegom stojace stretnutia namiesto tých v konferenčnej miestnosti, dokonca ešte lepšie –vyberte sa na prechádzku! Táto aktivita podporuje nielen aktívny životný štýl, ale dodáva kreativitu a nový rozmer bežným pracovným stretnutiam.

Švihadlo

Ak chcete rýchlo spáliť kalórie, skákanie cez švihadlo je skvelým riešením. Stačí 7 minút intenzívneho skákania a 100 kalórií spálite ako nič. Zlepšíte si taktiež svoju kondíciu a vybudujete silu dolných končatín.

Nevládzete skákať 7 minút vkuse?

To vôbec nevadí! Postupom času sa bude vaša kondícia zlepšovať a 7 minút zvládnete ľavou zadnou. Majte vždy švihadlo po ruke, kdekoľvek sa nachádzate, aby ste ho mohli kedykoľvek použiť.

Zaskákať si môžete kdekoľvek, kde budete mať miesto – v obývačke, na dvore či na chodníku pred vašim domom. Nechajte si švihadlo aj v aute, aby ste si mohli zaskákať aj na verejných miestach, ako je napríklad park.

Buďte aktívni

Ak ste doma s rodinou alebo trávite čas s priateľmi, spravte si spolu tanečnú párty! Neformálne tancovanie počas 30 minút vám môže pomôcť zbaviť sa až 165 kalórií.

Aktívne hranie sa s vašimi deťmi alebo vnúčatami je ďalším dobrým spôsobom, ako sa kalórií zbaviť. Vyskúšajte hula hoop, schovávačku, alebo prehadzovanie lopty bez toho, aby vám spadla na zem. Tieto zábavné aktivity nielen zlepšia váš pohyb, ale aj priateľstvá a rodinné vzťahy.

Upratovanie

Ak potrebujete doma upratať, nezabúdajte, že to nemusí byť iba o čistote, ale aj o cvičení. Bežné domáce upratovanie vám môže za 30 minút spáliť približne 100 kalórií.

Potrebujete spáliť viac?

Prispôsobte si jednotlivé práce, aby ste počas upratovania spálili viac kalórií! Jednoduché činnosti ako vysávanie či utieranie prachu si môžete prispôsobiť tak, aby sa z nich stali cvičenia posilňujúce svaly. Takto sa postaráte nielen o svoju domácnosť, ale aj o svoje telo.

Túra

Kto potrebuje výhovorku na to, aby išiel von? Zaviažte si šnúrky na turistických topánkach a vyrazte do hôr spáliť 100 kalórií za 15 minút!

Turistikou spaľujete viac kalórií, než pri chôdzi v dôsledku zmeny terénu. Pri stúpaní do kopca alebo na nestabilnom povrchu, je svalstvo vašich nôh posilnené a spevňujú sa vaše členky a kolená.

Pohyb v nerovnom teréne prispieva k posilneniu brušných a chrbtových svalov, ktoré udržujú vašu rovnováhu. A výsledok?

Viac spálených kalórií! Ak vo svojom okolí nemáte možnosť ísť na turistiku do hôr či kopcov, 20-minútovou svižnou chôdzou taktiež spálite 100 kalórií.

Beh

najlepší čas na cvičenie

Najjednoduchším spôsobom, ako spáliť 100 kalórií, je beh. Nemusíte byť profesionálny bežec či šprintér, aby ste dosiahli stanovené ciele. Stačí vám odbehnúť jeden kilometer a kalórie pôjdu dole ako po masle.

Ak cítite, že beh nie je váš najlepší priateľ, nezúfajte! Skúste striedať beh s chôdzou, aby ste si vybudovali svoju kondíciu počas spaľovania tukov.

Záhrada

Ak sa vám páči myšlienka pracovania v záhrade, máte skvelú možnosť spojiť príjemné s užitočným. Kopanie, trhanie buriny či sadenie vám umožnia nielen vytvoriť krásny vonkajší priestor, ale aj účinne spáliť kalórie. Pracovanie v záhrade počas 25 minút vám pomôže spáliť 100 kalórií.

Takto si užijete čas strávený na čerstvom vzduchu, vytvoríte krásnu záhradu a možno aj vypestujete nejakú zdravú zeleninu.

Malá rada na záver

Vložte do menšej sklenej nádobky papieriky s jednoduchými nápadmi na cvičenie a majte ju na kuchynskej linke alebo na pracovnom stole v práci. Inšpirujte tak kolegov, priateľov či členov rodiny, aby si zo sklenej nádobky vybrali jeden nápad a absolvovali krátky tréning dvakrát alebo trikrát počas dňa. Podporíte tým tak zdravý pohyb a zvýšite kondíciu nielen sebe, ale aj vašim blízkym.

Zdroje: https://www.verywellfit.com/, https://www.healthline.com/

5/5 - (1 hlasov)

Napísať odpoveď

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lara
Lara
Študentka sociológie, ktorá miluje prírodu, šport, plávanie a turistiku. V plávaní nachádzam nielen fyzickú výzvu, ale aj relax od bežných činností, a turistika ma privádza na miesta, kde nachádzam pokoj a nové inšpirácie. Cvičenie nie je pre mňa iba povinnosťou - ale rituálom, ktorý posilňuje moje telo aj myseľ. Vždy sa riadim mottom: ,,Zdravie je najcennejším bohatstvom.”

CHCEŠ BYŤ FIT? ZAČNI HNEĎ TERAZ!

Dostaň sa do formy pomocou našich zaujímavých článkov.

Raz za čas ti pošleme zhrnutie toho najnovšieho, čo sa udialo vo svete fitness. Taktiež ti budeme posielať zľavy, pomocou ktorých ušetríš nejaké tie €. Tie potom môžeš dať napríklad za vstup do posilky.