LETNÉ ZĽAVY až 79 % ZOBRAZIŤ

DomovMagazínChudnutieNajlepšie stroje na chudnutie - (TOP 7) + Návod, ako vybrať

Najlepšie stroje na chudnutie – (TOP 7) + Návod, ako vybrať

Aký je najlepší trenažér na chudnutie? V skutočnosti je to ten, ktorý vás bude najviac baviť! Najlepšie stroje na chudnutie sú ideálne, ak chcete spevniť postavu alebo zhodiť pár kíl a to všetko v pohodlí vášho domova.

Nech už sú vaše fitness ciele akékoľvek, pozreli sme sa na niekoľko strojov na cvičenie, aby sme zistili, ktoré skutočne stoja za vaše peniaze.

Tu je naše odporúčanie najlepších strojov na chudnutie, ktoré vám pomôžu zostať fyzicky fit.

Najlepšie stroje na chudnutie

Ako vybrať ten najlepší stroj na chudnutie?

Výber toho najlepšieho kardio prístroja nemusí byť jednoduché rozhodnutie. Na trhu je totiž veľké množstvo možností s obrovským cenovým rozsahom.

Bez ohľadu na to, či sa chystáte investovať stovky alebo dokonca tisíce eur, prvá vec, ktorú treba zvážiť, je, ktorý typ aktivity vás bude najviac baviť, pretože je pravdepodobné, že pri nej vydržíte a uvidíte požadované výsledky chudnutia.

Musíte zvážiť, čo je pre vaše telo najlepšie. Stačí vám niečo nenáročné ako je napríklad stepper, alebo by ste sa radšej poriadne zapotili na bežiacom páse?

Na tieto otázky si musíte odpovedať ešte pred kúpou.

Medzi najobľúbenejšie posilňovacie stroje na chudnutie patrí:

 • stepper
 • vibračná plošina
 • bežecký pás
 • stacionárny bicykel
 • verticon
 • veslovací trenažér
 • eliptický trenažér

Nie všetky z vyššie spomenutých posilňovacích strojov na chudnutie sú určené na intenzívne kardio, pri ktorom sa zapotíte. Preto sme na záver článku zahrnuli aj možnosti, ako je závesný tréning TRX, ktorý môžete používať doma na silový tréning alebo napríklad hrazdy.

Jednotlivé trenažéry sme testovali, aby sme videli, ako sú vhodné na jednotlivé druhy tréningov.

Dávali sme pozor na dôležité vlastnosti každého produktu. Zamerali sme sa hlavne na jeho hlučnosť pri používaní, všetky funkcie, ktoré ponúkajú, ako napríklad virtuálne cvičenia, a to, či sa dajú zložiť, aby nezaberal príliš veľa miesta.

Stepper

Keď hľadáte stepper, ktorý by ste pridali do svojej domácej telocvične, okrem rozpočtu budete chcieť zvážiť dve hlavné veci: úroveň vašej kondície a priestor, ktorý máte k dispozícii.

Všetky steppery budú mať spoločnú črtu, a to imitáciu chôdze po schodoch. Niektoré budú mať vyšší odpor, doplnky, ako sú odporové pásy na tvarovanie hornej časti tela, alebo dokonca viaceré funkcie, ako sú prednastavené tréningy.

Ak len hľadáte niečo na rýchle a jednoduché cvičenie počas dňa, pravdepodobne môžete ušetriť nejaké peniaze a rozhodnúť sa pre lacnejší stepper.

Ak však chcete intenzívne cvičiť, pravdepodobne budete musieť zainvestovať do drahšieho stroja. Profesionálny stepper, ktorý je vybavený rôznymi doplnkami bude stáť viac a zaberie viac miesta.

Ak chcete kompromis medzi kvalitou a cenou, odporúčame pozrieť sa na tieto steppery.

Vibračná plošina

Vibračná plošina pomáha aktivovať vaše svaly tým, že nimi mierne zatrasiete a poskytnete im väčší podnet. Ukázalo sa, že táto dodatočná aktivácia svalov zlepšuje silu a zapojenie svalov a dokonca môže zlepšiť hustotu kostí.

Vibračné plošiny sa dodávajú v rôznych štýloch, všetky s rôznymi funkciami v rôznych cenových hladinách.

Aby sme našli tie najlepšie produkty, konzultovali sme ich výber s odborníkmi a skúmali ich veľkosť, hmotnosť, nosnosť, intenzitu, rýchlosť vibrácií a cenu.

Vibračné plošiny nie sú plnohodnotnou náhradou za bežné kardio cvičenia, ale môžu byť dobrou alternatívou. Keď stojíte na vibračnej plošine, energia sa prenáša do vášho tela, čo núti vaše svaly sťahovať sa a uvoľňovať desiatky krát každú sekundu.

Výskum naznačuje, že trávenie už 15 minút denne na celotelovej vibračnej plošine až trikrát týždenne môže pomôcť posilniť svaly, zvýšiť krvný obeh a zmierniť bolesť svalov po tréningu.

Veľmi obľúbená je napríklad plošina Vibroshaper alebo tieto produkty:

Bežecký pás

Jediným najjednoduchším spôsobom, ako vybudovať alebo zlepšiť kondíciu, je pridať chôdzu alebo beh do vašej cvičebnej rutiny.

Môže vám to prekaziť napríklad zlé počasie, príliš vyťažený program alebo vyhýbanie sa posilňovni z rôznych dôvodov.stroje na chudnutie bežecký pás

Vtedy je vhodná mať doma kvalitný bežecký pás, ktorý ponúka množstvo cvičebných programov a zábavných funkcií, vďaka ktorým budete motivovaní do cvičenia.

Rastúca popularita domáceho cvičenia so sebou prináša veľký počet strojov na chudnutie. Môžete si vybrať od cenovo dostupných produktov až po špičkové bežecké pásy.

Bežecký pás vám umožňuje pohodlne cvičiť v bezpečí vášho domova a presne podľa vášho rozvrhu.

Navyše, bežecké pásy sú maximálne univerzálne prístroje. Tréningy si môžete meniť tak, aby zahŕňali rôzne kardio (chôdza, jogging, šprint alebo beh).

Nájsť ten správny bežecký pás môže byť náročné. Presne preto sme si pre vás pripravili výber tých najlepších bežeckých pásov na domáce použitie, ako aj tipy, ktoré vám pomôžu rozhodnúť sa, ktorý bežecký pás je pre vás ten pravý.

Stacionárny bicykel

Bicyklovanie je skvelé cvičenie, ktoré vás zaručene rozhýbe. Stacionárny bicykel je skvelým doplnkom práve, keď nepriaznivé počasie, ktoré znemožňuje bicyklovanie vonku.

Rotoped pracuje s rovnakými svalovými skupinami ako klasická cyklistika vonku.

Váš nový stacionárny bicykel by mal mať rôzne úrovne odporu na zmenu intenzity vášho tréningu spolu s nastaviteľným sedadlom.

Väčšina bicyklov sa dodáva s monitormi a naprogramovanými tréningami, ak sa rozhodnete pripojiť k živému tréningu alebo merať svoj progres napríklad pomocou aplikácie Strava.

Hlavné výhody stacionárneho bicykla sú:

 • Udržuje krvný tlak v norme
 • Podporuje krvný obeh
 • Zvyšuje celkovú vitálnu kapacitu pľúc
 • Zapája veľa svalových skupín
 • Pomáha spaľovať tuky a tým chudnúť

Air bike

Špeciálny typ stacionárneho bicykla s názvom Air bike. Ak hľadáte extrémne intenzívne, no krátke tréningy, Air Bike je to pravé pre vás!stroje na chudnutie airbike

Takýto bicykel je vhodný na:

 • precvičenie celého tela
 • zapájanie desiatok svalovvých skupín
 • chudnutie tuku a naberanie svalovej hmoty
 • jednoduché ovládanie a celkovo aj cvičenie
 • široké možnosti využitia
 • pri cvičení nenájdete nikdy hranicu odporu

Verticon

Ak hľadáte efektívny tréning celého tela, ktorý zvýši váš srdcový tep, spáli kalórie a posilní vaše svaly, verticon spĺňa toto všetko. Cvičenie napodobňuje lezenie po skalách (ale rýchlejším tempom) a zapája všetky svalové skupiny.

Cvičenie na vertikálnom trenažéri je vynikajúci spôsob efektívneho celotelového tréningu.

Za jeden tréning dokážete spáliť stovky kalórií.

Veslovací trenažér

Veslovanie účinne precvičí takmer každú svalovú partiu vrátane nôh, rúk, chrbta a stredu tela, pričom buduje kondíciu a zväčšuje kapacitu pľúc.

stroje na chudnutie vesloOkrem toho, že sa vďaka veslovaciemu trenažéru dopracujete k štíhlej, fit postave a spevneniu svalstva, má taktiež pozitívny vplyv na krvný obeh a tlak.

Hodí sa tým, ktorí chcú schudnúť, zapotiť sa alebo posilniť celé telo. Cvičením na trenažéri totižto zapájate mnohé svaly celého tela a ocenia ho hlavne ľudia so sedavým zamestnaním alebo bolesťami chrbta.

Medzi jeho hlavné výhody patrí to, že má nízky odpor, takže je nenáročný na kĺby. Je to ideálny doplnkový tréning k silovému tréningu. Zapája takmer celé telo a zlepšuje pevnosť stredu tela. Je to ideálny stroj na chudnutie celého tela.

Eliptický trenažér

Na eliptickom trenažéri precvičíte celé telo. Nehovoriac o tom, že môžete efektívne schudnúť, poprípade nabrať svaly.

stroje na chudnutie elipticalHlavná výhoda je, že pri cvičení na eliptickom trenažéri nezaťažujete kĺby. Pohyb je plynulý a vhodný pre úplne všetky vekové kategórie.

Ak teda premýšľate, že by ste ako váš hlavný prístroj na chudnutie zvolili práve eliptický trenažér, čítajte ďalej a vyberte si ten pravý presne pre vás.

Okrem toho, že má veľké množstvo výhod, je vhodný aj do obývačky alebo spálne. Na prístroji môžete cvičiť aj vtedy, ak doma nemáte svoju vlastnú posilňovňu.

Je to dokonalý prístroj, ktorý vám pomôže zlepšiť kondíciu schudnúť.

V kombinácii s kvalitnou stravou vám zaručene pomôže k zoštíhleniu postavy.

4/5 - (5 hlasov)

Napísať odpoveď

Please enter your comment!
Please enter your name here

Andrej
Andrej
Športu sa venujem odmalička. Hrám futbal a vo voľnom čase rád cvičím. Aj preto som sa rozhodol založiť tento web. Neustále sa v tejto problematike vzdelávam. V mojich článkoch sa budem snažiť priblížiť vám môj pohľad na vec.

CHCEŠ BYŤ FIT? ZAČNI HNEĎ TERAZ!

Dostaň sa do formy pomocou našich zaujímavých článkov.

Raz za čas ti pošleme zhrnutie toho najnovšieho, čo sa udialo vo svete fitness. Taktiež ti budeme posielať zľavy, pomocou ktorých ušetríš nejaké tie €. Tie potom môžeš dať napríklad za vstup do posilky.