LETNÉ ZĽAVY až 79 % ZOBRAZIŤ

DomovRecenzieVeslovací trenažér Concept2 D PM5 – cena a recenzia

Veslovací trenažér Concept2 D PM5 – cena a recenzia

Výber akejkoľvek fyzickej aktivity, ktorému sa chce človek začať venovať, môže byť niekedy náročné, najmä ak ste nováčik v tejto oblasti. Získanie peknej vyformovanej postavy nemusí striktne znamenať hodiny potenia na bežiacom páse či dvíhanie ťažkých činiek.

Rýchly prehľad + Cena

VýrobcaConcept 2
Regulácia záťažemanuálne
Nosnosť225 kg
Šírka60 cm
Hmotnosť28 kg
Brzdný systémvzduchový
Počet stupňov záťaže10
Hmotnosť28 kg
Hodnotenie
Kúpiť NAJLEPŠIA CENA

Pozrite si, kde zakúpiť tento prístroj za najvýhodnejšiu cenu:

Kde kúpiť


Používanie veslovacieho trenažéra


Používanie veslovacieho trenažéra je vynikajúci spôsob, ako zlepšiť svoje celkové zdravie. Veslovací trenažér má šetrný prístup k vášmu telu a výborne sa hodí pre všetky vekové kategórie a tréningové plány.

Veslovací trenažér Concept2 D PM5 je v podstate kus cvičebného zariadenia, ktoré napodobňuje pohyb veslovania vo vode.

Prostredníctvom tohto stroja si dokážete výborne precvičiť všetky partie svojho tela. Je skvelým pomocníkom pri chudnutí, formovaní a budovaní svalov, pričom si zvyšujete neustále svoju výdrž.

Pri veslovaní zapájate hneď niekoľko hlavných svalových skupín a rovnomerne tak zapájate hornú a dolnú časť tela.

Najdôležitejšie je, že pomocou veslovacích trenažérov posilňujete svoje srdce a pľúca, takže vykonávate tiež kvalitné aeróbne cvičenia.

V našom článku vám prinášame hlavné výhody používania vesla, samotné používanie a najčastejšie chyby pri veslovaní.

Prečo si vybrať veslovací trenažér Concept 2?


Concept2 je jeden z najvýznamnejších výrobcov stacionárnych veslovacích trenažérov na svete.

S obľubou ho používajú profesionálni športovci, najznámejšie fitness centrá, a vy nie ste predsa žiadna výnimka!

 • Počas veslovania vykonávate záťaž, ktorá je podobná veslovaniu vo vode. Pre reguláciu tejto záťaže využíva trenažér odpor vzduchu, ktorý je priamo úmerný sile, ktorou na stroj pôsobíte.
 • Konštrukcia stroja je veľmi kvalitná a obohatená o ergonomicky tvarované sedlo, ktoré je príjemne pohodlné. Sedlo obsahuje guľôčkové ložiská pre dokonalý sklz.
 • Trenažér je možné ľahko uskladniť a presúvať, pretože obsahuje praktické transportné kolieska.
 • Súčasťou trenažéra je tiež zabudovaný moderný počítač PM5 s intuitívnym ovládaním. Pomocou neho si môžete zistiť všetky údaje ako vzdialenosť, aktuálnu a priemernú rýchlosť, výkon a spálené kalórie.
 • Trenažér obsahuje 10 prednastavených programov a nechýbajú ani informácie o vzdialenosti do cieľa alebo čas aktuálneho úseku. Ak vám nebude vyhovovať žiaden z programov, ktoré ponúka concept 2, môžete si nastaviť aj svoj vlastný.
 • V programovej ponuke môžete nájsť tiež rôzne hry, ktoré váš tréning zatraktívnia a spestria.
 • Pre zobrazenie srdcovej frekvencie je potrebné spárovanie s hrudným pásom prostredníctvom Bluetooth alebo technológie ANT+.
 • Súčasťou počítača je aj jeho vnútorná pamäť, ktorá si všetky dáta z vášho tréningu ukladá. Tieto dáta si môžete neskôr preniesť aj do svojho počítača či telefónu.
 • Napájanie zabezpečujú dve D batérie a energiu generujete vy vaším veslovaním, takže nie je potrebné nič zapájať do zásuvky.

Aké sú hlavné výhody používania veslovacieho trenažéra?


Efektívne aeróbne cvičenie:

Bez ohľadu na váš vek a tréning je veslo dôležitým pripisovateľom celkového zdravia.

Výhody pravidelných aeróbnych cvičení zahŕňajú úbytok hmotnosti, väčšiu výdrž a silnejší imunitný systém. Endorfíny uvoľňované počas cvičenia môžu tiež pomôcť zlepšiť náladu a kvalitu spánku.

Vzhľadom k tomu, že veslovanie vyžaduje používanie viacerých svalových skupín, je efektívnym spôsobom, ako zvýšiť srdcovú frekvenciu a príjem kyslíka pri cvičení.

Chudnutie:

Pravidelné tréningy pomáhajú pri úbytku hmotnosti, formovaní postavy a zvýšení energie. Za hodinu veslovania vaše telo spáli približne 600 kalórií. Tieto hodnoty ho robia omnoho efektívnejším zariadením na cvičenie ako mnohé iné stroje.

V kombinácii so zdravou a vyváženou stravou je veslovanie skvelý spôsob, ako dosiahnuť svoj vytúžený cieľ čo najskôr.

Precvičenie celého tela:

Počas veslovania zapájate takmer všetky svaly hornej a dolnej časti tela. Krásne tvaruje ramená, trapézy, hornú ale aj dolnú časť chrbta. Okrem toho, počas cvičenia zapájate tiež biceps a svaly brucha, takže celkovo posilňujete celý stred tela.

Aj keď sa to možno nezdá, nadšenci veslovania považujú toto cvičenie zamerané najmä na dolnú časť tela. Predovšetkým sú to svaly predných stehien, lýtok a bokov.

Okrem zlepšenia sily a vyformovanej postavy je takýto odporový tréning skvelým spôsobom zlepšenia flexibility a rovnováhy.

Efektívny kardio tréning pre každého:

Pre tých, ktorí trpia nadváhou, môžu tréningy s veľkým odporom prinášať viac rizík ako osohu.

Veslovací stroj je však skvelou alternatívou pre tých, ktorí nie sú schopní vykonávať niektoré cvičenia s vyššou nadváhou, akým je napríklad beh, turistika, jóga či dokonca chôdza.

Pohyb veslovania je prirodzený a má malý dopad na telo, čím sa minimalizuje možný stres pre kĺby.

Rovnako ako aj stacionárne bicykle, veslá sú skvelé pri prevencii úrazov a sú tiež vynikajúcim pomocníkom pri posilnení kolena po úraze alebo operácii.

Lepšia vytrvalosť:

Cvičenie na veslovacom trenažéri sa môže zdať na prvý pohľad vyčerpávajúce, no pri pravidelnom cvičení sa vaša vytrvalosť postupne zlepšuje z tréningu na tréning.

Pravidelným cvičením získavate viac energie a posilňujete váš metabolizmus.

„Viac energie znamená viac úsilia robiť to, čo máte radi!“

Pohodlné a cenovo dostupné:

Veslovací trenažér Concept 2 je cenovo dostupný a cvičiť môžete pokojne v pohodlí svojho domova. Takýmto spôsobom môžete ušetriť nielen veľa peňazí ale aj času.

Jednoduché používanie, pri ktorom sa zabavíte:

Cvičenie na takomto stroji je pomerne jednoduché a je ideálny pre všetky vekové skupiny. Stačí si len jednoducho sadnúť na sedlo, chrbát držať vzpriamene, upevniť nohy, a potom sa už len riadite hladkým a plynulým pohybom vzad a vpred.

Patrí k vynikajúcim spôsobom ako maximalizovať svoj tréning, pričom minimalizujete riziko zranenia.

Zapnite si svoju obľúbenú televíznu show alebo hudbu, a riaďte sa rytmom vašich skladieb.

Výhody a nevýhody


VESLÁRSKY TRENAŽÉR CONCEPT2 D/PM5

VESLÁRSKY TRENAŽÉR CONCEPT2 D/PM5Concept2 D/PM5 patrí medzi cenovo náročnejśie veslárske trenažéry. Jeho vyššia cena je spôsobená tým, že má naozaj kvalitné spracovanie a skvelé využitie.

Pozrite si viac detailov o tomto produkte. Nech sa páči!

 • Najznámejší profesionálny veslovací trenažér
 • Kvalitná konštrukcia so spoľahlivým vzduchovým brzdným systémom
 • Vhodný aj pre vyššie postavy
 • Zabudovaný moderný počítač s vnútornou pamäťou
 • Ergonomicky tvarované sedlo
 • 10 prednastavených programov
 • Možnosť prepojenia s hrudným pásom
 • Mierne vyššia cena

Celkové hodnotenie

Zdroje informácií:

4.2/5 - (6 hlasov)

Napísať odpoveď

Please enter your comment!
Please enter your name here

Andrej
Andrej
Športu sa venujem odmalička. Hrám futbal a vo voľnom čase rád cvičím. Aj preto som sa rozhodol založiť tento web. Neustále sa v tejto problematike vzdelávam. V mojich článkoch sa budem snažiť priblížiť vám môj pohľad na vec.
Práve ste prišli na koniec recenzie produktu Concept2 D/PM5. Nenechajte sa odradiť vyššou cenou. Jeho kvalita spracovania a funkcie za príplatok skutočne stoja.Veslovací trenažér Concept2 D PM5 – cena a recenzia

CHCEŠ BYŤ FIT? ZAČNI HNEĎ TERAZ!

Dostaň sa do formy pomocou našich zaujímavých článkov.

Raz za čas ti pošleme zhrnutie toho najnovšieho, čo sa udialo vo svete fitness. Taktiež ti budeme posielať zľavy, pomocou ktorých ušetríš nejaké tie €. Tie potom môžeš dať napríklad za vstup do posilky.