LETNÉ ZĽAVY až 79 % ZOBRAZIŤ

DomovVýživové doplnkyProteínyWeider Proteín 80 Plus - Cena, skúsenosti a dávkovanie

Weider Proteín 80 Plus – Cena, skúsenosti a dávkovanie

Proteín 80 Plus Weider je výživovým proteínovým prípravkom, ktorý sa vyznačuje novými, zdokonalenými vlastnosťami a vyšším podielom bielkovín, ktoré prispievajú tvorbe svalov v organizme.

Takýto výživový doplnok nesmie chýbať každému zarytému športovcovi, obzvlášť tomu venujúcemu sa kulturistike a fitnessu. Vysoký podiel bielkovín, overený a uznávaný výrobca, toto a ešte oveľa viac nasvedčuje tomu, že sa bude jednať o kvalitný proteínový produkt.

Je to v skutočnosti tak?

Pozreli sme sa detailnejšie na ďalší z výživových doplnkov pre aktívnych športovcov. Viac informácií o produkte prinášame v nasledujúcich riadkoch tejto recenzie.

 

Čo to je?


Proteín 80 Plus Weider je viaczložkový proteínový výživový prípravok od uznávanej a svetovo preslávenej spoločnosti Weider.

Tento výživový doplnok stravy obsahuje viac ako 80 % kvalitných bielkovín. Práve vyšší podiel bielkovín a srvátky (ide o srvátkový proteín) pomáha lepšiemu vytváraniu svalových tkanív v tele.

Tieto látky najviac podporujú tvorbu čistého svalstva. Prípravok tvoria 4 druhy bielkovín, konkrétne:

 • srvátková koncentrovaná látka
 • kazeín
 • mliečny izolát
 • vaječný albumín

Všetky spomínané bielkoviny dodávajú svalom počas dňa prvotriedne aminokyseliny, ktoré sú nevyhnutné pre kvalitnejší a rýchlejší rast, ako aj k dokonalému zachovaniu už vytvoreného svalstva v organizme.

Zaujímavá chuť a pestrý výber príchutí či ďalší rad prospešných účinkov proteínového prípravku, urobili z neho skutočne obľúbeného výživového pomocníka na každý deň.

Náš TIP
protein 80 weider plus
Protein 80 Plus Weider
Proteín 80 Plus od značky Weider je kvalitný proteín, ktorý neurazí avšak na trhu sú dostupnejšie a kvalitnejšie alternatívy. Musíte však počítať s vyššou cenou. Za vyskúšanie však rozhodne stojí a svoju funkciu splní.

Účinky


 • Podieľa sa kvôli vyššiemu podielu bielkovín a srvátky na rýchlejšom raste a budovaní svalovej hmoty (svalstva)
 • Dochádza k postupnému uvoľňovaniu pomaly stráviteľných bielkovín (až 6 hodín)
 • Svojím zložením pomáha aj k udržaniu už vytvorenej svalovej hmoty
 • Najviac účinný u fyzicky vyťažených športovcov a aktívne žijúcich ľudí
 • Nezaťažuje žalúdok pre nízky obsah tukov a sacharidov
 • Zloženie prípravku umožňuje konzumovať ho aj počas diétnych kúr a procedúr

Kvalitný srvátkový proteín na rast svalov – alternatíva

Potrebuješ doplniť proteín? Vyskúšaj JUST WHEY od GymBeamu a doplň potrebné bielkoviny.

 • Kvalitné zloženie
 • Pomôže doplniť bielkoviny
 • Dobre vstrebateľný
 • Rôzne príchute
 • Výhodná cena

Zloženie proteínu 80 Plus Weider


Proteín 80 Plus Weider je viaczložkový proteínový prípravok s kvalitným zložením, ktoré tvorí viacero dôležitých zložiek, ktoré vytvárajú produkt na vysokej úrovni.

Prípravok obsahuje, ako už bolo vyššie povedané, 4 druhy vysokokvalitných bielkovín s postupným pomalým uvoľňovaním (až 6 hodín počas dňa). Prvou veľmi účinnou bielkovinou zo zloženia prípravku je srvátka respektíve srvátková zložka /srvátková koncentrovaná zložka/ v množstve 16 %.

Druhou prospešnou bielkovinou v prípravku je kazeín (konkrétne Kazeinát vápenatý v množstve 57 % (v prírodnej forme sa nachádza aj v mlieku; podporuje predovšetkým rast svalstva a obranyschopnosť organizmu). Treťou účinnou bielkovinou v prípravku je mliečny izolát (14 %).

Poslednou menovanou bielkovinou je vaječný albumín (je to prírodná látka z vaječných bielkov s vysokou dávkou bielkovín bez tuku v množstve 3 %).

Okrem týchto štyroch bielkovín sa v prípravku nachádzajú aj ďalšie prospešné látky, konkrétne nízkotučný kakaový prášok (8 %), aróma a sladidlá (konkrétne aspartám a uhličitan vápenatý).

Zahusťovadlom je guarová guma a antioxidantmi sú kyselina askorbová a vitamín B6. Výživový doplnok obsahuje aj fenylalanín a alergény mlieko, vajcia respektíve produkty z nich.

Celkové zloženie produktu je vyrobené s cieľom čo najúčinnejšieho výživového doplnku stravy k bežnému spôsobu stravovania na každý deň.

Dôkazom toho sú informácie o zložení na obale produktu respektíve celkové nutričné hodnoty produktu uvedené rovnako na obale.

Z nutričných hodnôt prípravku zaujme predovšetkým nízky obsah kalórií a tukov v 1 dávke (1 dávka je 30 gramov) – konkrétne 469 kJ (t. j. 112 kcal) a 0,5 gramov tukov. Sacharidy sú v 1 dávke na úrovni 2,1 gramov.

V prípade bielkovín platí, že tých sa nachádzajú v 1 dávke až 25 gramov. Za pozornosť stojí aj vyšší obsah vápnika, konkrétne 400 mg a vitamínu B6 na úrovni 0,6 mg v 1 dávke produktu.

Dávkovanie a užívanie


 • Výrobca odporúča užívať 1 až 3 dávky počas dňa v závislosti od toho, akú dávku bielkovín (proteínov) prijmete počas denného režimu v rámci stravovania.
 • 1 dávka prípravku činí 30 gramov prípravku, čo sú približne 2 polievkové lyžice.
 • Prípravok je potrebné dôkladnejšie premiešať s približne 300 ml mlieka alebo pitnej vody
 • Pri dávkovaní a užívaní prípravku odporúčame riadiť sa pokynmi výrobcu, ktoré sú uvedené na obale produktu respektíve v príbalovom letáku distribútora
 • Výrobca odporúča prípravok užiť krátko po tréningovom procese a ako súčasť záverečného jedla vo večerných hodinách pred spánkom
 • Dávkovanie a užívanie prípravku je možné vhodne upraviť podľa osobnej potreby

Cena


protein 80 weider plusDo recenzie sme použili výživový doplnok Protein 80 Plus 500 g od výrobcu Weider.

Toto 500 gramové balenie sa dá kúpiť podľa internetového porovnávača cien heureka.sk už od 17,90 € (500 g) (v čase písania tejto recenzie 25.4.2018). Toto balenie vydrží pri konzumácii 1 dávky (30 gramov) na približne 16 dní.

Okrem 500 gramového balenia je možné zakúpiť aj väčšie 750 gramové balenie    v cene už od 23,15 €  (750 g) (v čase písania tejto recenzie 25.4.2018).

Okrem toho je možné zakúpiť ešte väčšie 2 000 gramové balenie v cene už od 41,78 €  (2 kg) (v čase písania tejto recenzie 25.4.2018).

 

Zaujímavosťou pri tomto výživovom prípravku je skutočne pestrý výber dostupných príchutí.

Ide konkrétne o príchuť banán, vanilka, čerešňa a mandľa (marcipán), čokoláda (čokoláda-arašid-karamel), lieskový orech a nugát, pistácia, jahoda, kokos, kapučíno, citrónový tvaroh, malinový krém a príchuť lesné ovocie a jogurt, či príchuť lesných ovocných plodov.

Viac ako dosť príchutí na to, aby si každý konzument prišiel na svoje.

Upozornenie


Výživový doplnok nie je vhodný pre deti vo veku do 14 rokov, tiež pre tehotné a dojčiace ženy! Prípravok nie je náhradou pestrej a vyváženej stravy.

Nie je určený pre aktívnych športovcov a aktívnych ľudí pre ich vyššie nároky.

Prípravok treba skladovať mimo dosahu detí, pri izbovej teplote do 25 stupňov Celzia (nesmie zamrznúť), na chladnom, suchom a tmavom mieste, v dobre uzavretom obale. Výrobca a predajca neberú na svoju zodpovednosť škody spôsobené nevhodným skladovaním či užívaním prípravku. Produkt obsahuje stopy laktózy a fenylalanínu, nie je vhodný pre osoby alergické na tieto látky.

V prípade, že máte alergiu na niektorú z látok (sója, mlieko, vajcia, arašidy, orechy, lepok), ktoré prípravok obsahuje, je potrebné prestať s užívaním prípravku alebo je potrebné poradiť sa so svojím lekárom alebo poradcom.

Hodnotenie zákazníkov


Dostupných je veľa recenzií a takzvaných „fórum“ hodnotení na tento výživový produkt.

Výhody a nevýhody


Výhody
 • Samotné zloženie prípravku (viac zložiek obsahuje)
 • 4 druhy kvalitných bielkovín
 • Hustá konzistencia po zarobení
 • Pestrý výber príchutí
 • Postupné uvoľňovanie bielkovín (po dobu 6 hodín)
 • Dobrá stráviteľnosť bez zaťaženia žalúdka
 • Overená kvalita a výrobca
Nevýhody
 • Malé balenie
 • Cena
 • Samotná chuť nie je extra dobrá, sú aj lepšie
 • Sú dostupnejšie aj kvalitnejšie prípravky s vyšším podielom bielkovín a proteínov

Celkové hodnotenie


V tejto recenzii som sa venoval ďalšiemu z rady výživových proteínových doplnkov stravy. S daným produktom mám aj osobné skúsenosti, je tomu však už pár rokov dozadu.

Proteín 80 Plus od výrobcu Weider bol, je a predpokladám že ešte aj dlho bude uznávaným výživovým doplnkom pre aktívnych športovcov a aktívnych ľudí, ktorí prežívajú život naplno a sú často fyzicky a psychicky vyťažovaný deň čo deň. V čase, keď som ho užíval počas aktívneho športovania a venovania sa kulturistike a fitness som bol s produktom veľmi spokojný.

Overená značka Weider (s americkým respektíve nemeckým pôvodom) ma dostala. Veľmi dobré referencie mal tento produkt už v tom čase pred 5 rokmi, keď som ho užíval ja.

Pravdou je, že doba pokročila a dnes je možné zohnať ešte viac kvalitný proteín ako je tento Proteín Plus s 80 %-tný podielom bielkovín a 4 druhmi bielkovín.

Cena? Mierne privysoká.

Cena je pomerne vysoká (necelých 18 €) za 500 gramové balenie.

Ja osobne preferujem v tomto smere určite väčšie balenie, najlepšie 2 kilogramové balenie v cene viac ako 40 €, nakoľko toto 500 gramové balenie vám vydrží pri striedmejšom užívaní prípravku na viac ako 2 týždne (pri častejšom používaní do 2 týždňov a menej, čo je pomerne málo).

Na internete nájdete veľmi veľa diskusií a recenzií na daný produkt. Ako to už býva zvykom, nájdu sa zástancovia tohto druhu proteínu, no aj zarytí odporcovia. Ja v konečnom zúčtovaní hodnotím produkt veľmi pozitívne, mal som pocit, že po jeho pravidelnom užívaní som urobil po tréningu pre seba úplné maximum pre svoje telo a celkové zdravie.

Mal som hneď lepší pocit po užití prípravku, nielen na tele, ale aj na duši. A to hlavne kvôli tomu, že má vysoký obsah bielkovín, potrebných pre rast svalstva a čo je hlavné ich udržania aj na ďalší deň, nielen pri tréningu. Tiež chválim príjemnú chuť (pred 5 rokmi bolo oveľa menej príchutí, dnes je na výber viac ako dosť, takže si každý isto vyberie tú svoju obľúbenú príchuť).

Moje hodnotenie


Negatívom je teda, ako som spomenul vyššie, celkovo vyššia cena prípravku, ktorá sa v zásade veľmi nezmenila a aj dnes patrí k tým drahším produktom už pri najmenšom 500 gramovom balení.

Ale za kvalitu sa pripláca a platí to aj v tomto prípade. Isto sa oplatí kúpiť väčšie balenie a na dlhší čas budete mať pokoj s kvalitnou dávkou proteínov.

Ja nemôžem potvrdiť, že konzistencia po zriedení či už s mliekom alebo vodou bola slabšia a redšia so zhoršenou chuťou, ako to uvádzajú niektorí užívatelia na internete. Súhlasím iba s tým, že dnes sú ešte kvalitnejšie proteíny, no sú tiež drahšie. Ja som konzumoval príchuť čokoláda a kapučíno a už pred 5 rokmi mi výborne vyhovovali obe príchute a tiež aj celková  konzistencia pripraveného proteínového nápoja.

Je možné, že do dnes sa niečo zmenilo a že okrem príchutí pribudla aj o niečo iná konzistencia. Ibaže podľa nutričných hodnôt a zloženia som ja osobne nezaznamenal dnes žiadny úbytok kvalitných látok.

Avšak ako vždy píšem na záver každej recenzie, konečné rozhodnutie nechám na každom z vás.

Mňa Proteín 80 Plus od uznávaného a známeho výrobcu Weidera presvedčil, verím mu a hodnotím ho pozitívne a má právo byť v skupine kvalitných proteínových výživových doplnkov.

Náš TIP
protein 80 weider plus
Protein 80 Plus Weider
Proteín 80 Plus od značky Weider je klasický proteín, ktorý neurazí avšak na trhu sú dostupnejšie a kvalitnejšie alternatívy. Za vyskúšanie však rozhodne stojí.

Kvalitné alternatívy


4.4/5 - (8 hlasov)

Napísať odpoveď

Please enter your comment!
Please enter your name here

Andrej
Andrej
Športu sa venujem odmalička. Hrám futbal a vo voľnom čase rád cvičím. Aj preto som sa rozhodol založiť tento web. Neustále sa v tejto problematike vzdelávam. V mojich článkoch sa budem snažiť priblížiť vám môj pohľad na vec.

CHCEŠ BYŤ FIT? ZAČNI HNEĎ TERAZ!

Dostaň sa do formy pomocou našich zaujímavých článkov.

Raz za čas ti pošleme zhrnutie toho najnovšieho, čo sa udialo vo svete fitness. Taktiež ti budeme posielať zľavy, pomocou ktorých ušetríš nejaké tie €. Tie potom môžeš dať napríklad za vstup do posilky.