LETNÉ ZĽAVY až 79 % ZOBRAZIŤ

DomovPR článokAko vybrať športovú obuv? 6 Najlepších tipov!

Ako vybrať športovú obuv? 6 Najlepších tipov!

Športová obuv je nepochybne jedným z najpohodlnejších typov obuvi. Ideálne sa osvedčí nielen pri fyzickej aktivite, ale na každodenné používanie. Pri hľadaní správnych športových topánok je potrebné si položiť niekoľko otázok, ktoré nám výrazne zjednodušia výber ideálneho modelu.

Športová obuv ideálna na každý deň

Kľúčovou otázkou, ktorá sa pri výbere obuvi podsúva ako prvá je určenie podmienok, za akých bude používaná.

Aj napriek zdaniu, športová obuv nie je určená výlučne na športovanie. Mnoho osôb si ju vyberá aj pri zostavovaní bežného outfitu.

Skvele sa osvedčí aj na ceste do školy, práce, ako aj počas večerných posedení s priateľmi v meste, keďže je neuveriteľne pohodlná a praktická. Bude zaujímavým doplnkom mnohých mestských outfitov.

Do posilňovne aj do prírody

Radi beháte na čerstvom vzduchu? Neviete si predstaviť, že by ste mali veľmi dlho sedieť na jednom mieste?

Alebo ste pred nedávnom objavili crossfit a prinajmenšom niekoľkokrát do týždňa chodíte na tréning?

Bez ohľadu na to, ktorá športová disciplína vám je srdcu najbližšia, či len začínate svoje dobrodružstvo so športom alebo profesionálne trénujete – správne vybraná obuv je základ.

Podstatne vplýva na pohodlie pri tréningu, umožňuje dosiahnuť ešte lepšie výsledky, čo následne dovolí načerpať ešte viac potešenia z uskutočňovanej aktivity.

Dôverujte známym značkám

Pri hľadaní vhodnej športovej obuvi si vyberajte si medzi modelmi z ponuky najpopulárnejších športových producentov.

Toto nie je žiadna platená reklama svetových značiek – známe značky sú jednoducho zárukou najvyššej kvality, roky skúseností s výrobou obuvi a najnovšie inovačné technológie zaručujú maximálnu bezpečnosť, ako aj pohodlie pri pohybe.

Výrobcovia ako Nike, Adidas, Asics, Umbro, Reebok, Puma a iní sa snažia neustále rozvíjať, a z roka na rok zdokonaľujú svoje modely športovej obuvi, čím chcú vyjsť v ústrety rastúcim očakávaniam svojich zákazníkov.

Odpruženie, stabilizácia a zaujímavý dizajn

Najvačší výrobcovia športovej obuvi vedia, že kľúčovú úlohu pri každej námahe zohráva správne odpruženie. V ponúkaných modeloch stavili na technológie, ktoré nebezpečné otrasy obmedzujú na minimum.

Použitie špeciálnych materiálov a inovačných riešení v konštrukcii podrážky, zaručuje správnu priľnavosť bez ohľadu na povrch, na ktorom sa trénuje.

Prelomový systém zavazovania a špeciálne elementy zaručujú ideálne prispôsobenie a najlepšiu oporu pre chodidlo, aj pri intenzívnom výkone.

Priedušné materiály sa postarajú o dobrú ventiláciu a pohodlie našich chodidiel, a špeciálne vložky umožnia cítiť sa sviežo po dlhší čas.

Investícia na niekoľko rokov

Výberom športovej obuvi s logom známej značky si môžeme byť istí, že nám bude slúžiť podstatne dlhšie než len jednu sezónu.

Pevné spracovanie s dôrazom na každý, aj na ten najmenší detail, použitie trvácnych materiálov založených na najnovších technologických riešeniach a nadčasové, super módne vzory sa trafia do vkusu aj tých najnáročnejších klientov.

Nákup športovej obuvi známych a svetoznámych športových značiek bude najlepšou investíciou na niekoľko sezón.

Nepodliehajte pokušeniu podozrivo nízkej ceny

Pri hľadaní správnych športových topánok sa častokrát necháme nalákať cenou obuvi, ktorú ponúkajú rôzni internetoví predajcovia.

Veľmi často sú to obyčajne napodobeniny, ktoré sa nehodia na každodenné používanie, a už vôbec nie na vykonávanie akéhokoľvek športu.

Radšej nejakú dobu šetriť alebo vyzerať zaujímavé akcie na internete a kúpiť si špecializovanú obuv, ktorá nám zaručí bezpečnosť a správnu ochranu pri používaní, a nijakým spôsobom nám neuškodí.

Ak budete mať na pamati vyššie uvedené kritériá, určite si nájdete pre seba ten ideálny model. V prípade, že je táto úloha pre vás trochu náročná, vždy môžete poprosiť o pomoc v špecializovanom športovom obchode.

Všetky fotografie pochádzajú z internetového obchodu so streetwearovou obuvou, oblečením a doplnkami – Sizeer.sk.

5/5 - (1 hlasov)

Napísať odpoveď

Please enter your comment!
Please enter your name here

Andrej
Andrej
Športu sa venujem odmalička. Hrám futbal a vo voľnom čase rád cvičím. Aj preto som sa rozhodol založiť tento web. Neustále sa v tejto problematike vzdelávam. V mojich článkoch sa budem snažiť priblížiť vám môj pohľad na vec.

CHCEŠ BYŤ FIT? ZAČNI HNEĎ TERAZ!

Dostaň sa do formy pomocou našich zaujímavých článkov.

Raz za čas ti pošleme zhrnutie toho najnovšieho, čo sa udialo vo svete fitness. Taktiež ti budeme posielať zľavy, pomocou ktorých ušetríš nejaké tie €. Tie potom môžeš dať napríklad za vstup do posilky.