LETNÉ ZĽAVY až 79 % ZOBRAZIŤ

DomovVýživaVýživové doplnkyAngel Dust Pre Workout - recenzia

Angel Dust Pre Workout – recenzia

Angel Dust Pre Workout Booster je skutočným kladivom medzi tréningovými boostermi. Pravdepodobne existuje len málo predtréningových posilňovačov, ktoré sa za krátky čas stali tak legendárnymi ako práve tento.

So Skull Labs teda vstúpil na scénu doplnkov nový hráč, ktorý svojím prvým boosterom s krásnym názvom Angel Dust spôsobil poriadny rozruch. To je dostatočný dôvod na to, aby sme tento doplnok podrobili kritickému testu a zistili, či ten „hype“ okolo neho je naozaj oprávnený.

Skull Labs Angel Dust 270 g

Angel Dust

 • Viac sily, viac motivácie, viac VŠETKÉHO!
 • Mimoriadne účinné zložky
 • Silná predtréningovka pre profesionálov
 • EU verzia legendárneho hardcore boostera Angel Dust
 • Obsahuje až 60 porcií
 • Žiadne lacné plnivá, len účinné látky
 • Extrémne napumpovanie, sústredenie ostré ako žiletka

Čo je to Skull Labs Angel Dust Booster?

Väčšina zainteresovaných pozná Angel Dust Pre Workout vo verzii Angel Dust US so zakázanou zložkou DMAA. Keďže má mimoriadne silný účinok, ktorý má samozrejme aj niektoré nepríjemné vedľajšie účinky, boostery DMAA sú v Európe nelegálne.

DMAA a súvisiace DMHA alebo DMBA, ako aj dodatočne obsiahnutý yohimbín sú silné stimulanty, ktoré sú podľa Svetovej antidopingovej agentúry (WADA) považované za nelegálne dopingové látky a sú zakázané v doplnkoch stravy pre ich závažné vedľajšie účinky.

EU verzia Angel Dust Booster od Skull Labs na rozdiel od zakázanej verzie Angel Dust Booster USA NEOBSAHUJE žiadne zakázané látky a môžete ju bez váhania použiť pri cvičení.

Bodybuilder s činkami

Angel Dust – zloženie

O jednotlivých zložkách a ich dávkovaní:

Beta alanín

Väčšina užívateľov boosterov pravdepodobne pozná beta-alanín a „vedľajší účinok“ spojený s jeho užívaním, typický pocit mravčenia pod kožou.

Beta-alanín je neesenciálna aminokyselina, čo znamená, že si ho telo dokáže vyrobiť aj samo. Odďaľuje svalovú únavu a umožňuje tak tvrdšie tréningy. Najlepší účinok sa dosiahne pri dlhodobej a každodennej konzumácii.

1 odmerka (4,5g) obsahuje 1600 mg alanínu.

Bezvodý betaín

Betaín má pozitívny vplyv na zlepšenie tréningových parametrov. Pôsobí ako osmolyt.

To znamená, že pomáha udržiavať rovnováhu tekutín v bunkách. Zjednodušene povedané, vtiahne vodu do svalových buniek. Zvyšuje sa tak plnosť alebo objem svalov. Tento proces sa tiež nazýva pumpovanie na vodnej báze.

1 odmerka (4,5g) obsahuje 600 mg betaínu.

L-tyrozín

L-tyrozín je neesenciálna aminokyselina a pravdepodobne jedna z najviac nepochopených zlúčenín vo svete fitness. Ako prekurzor dopamínu, adrenalínu a noradrenalínu je L-tyrozín nevyhnutnosťou v každom dobrej predtréningovke.

Bežne ho však uvidíte vo vzorci na spaľovanie tukov vďaka jeho úlohe pri podpore produkcie hormónov štítnej žľazy, ale tyrozín má minimálny vplyv na spaľovanie tukov a existuje len málo štúdií na podporu jeho úlohy.

Čo teda robí, ak sa nepodieľa na spaľovaní tukov?

Tyrozín pomáha sústrediť sa a zvládať stresové situácie.

Je prekurzorom pre niektoré z najsilnejších neurotransmiterov v tele, ktoré sa podieľajú na pozornosti, sústredení, nálade a motivácii.

A je to tiež prekurzor esenciálnych zlúčenín nazývaných katecholamíny, ktoré ovplyvňujú stres a intenzívnu fyzickú námahu.

1 odmerka (4,5g) obsahuje 400 mg tyrozínu.

Skull Labs Angel Dust 270 g

Angel Dust

 • Viac sily, viac motivácie, viac VŠETKÉHO!
 • Mimoriadne účinné zložky
 • Silná predtréningovka pre profesionálov
 • EU verzia legendárneho hardcore boostera Angel Dust
 • Obsahuje až 60 porcií
 • Žiadne lacné plnivá, len účinné zložky
 • Extrémne napumpovanie, sústredenie ostré ako žiletka

Kofeín

Ide o bezvodý kofeín a teda vysoko koncentrovaný kofeín. Táto forma je bežná v predtréningovkách. Kofeín má pozitívny vplyv na výkonnosť, náladu a motiváciu.

1 odmerka (4,5g) obsahuje 200 mg kofeínu.

Kyselina gama-aminomaslová (GABA)

GH je životne dôležitý peptidový hormón, ktorý podporuje rast a regeneráciu tkaniva a mobilizuje tukové tkanivo na spaľovanie energie.

Napomáha k správnej funkcii nervovej sústavy a pozitívne ovplyvňuje náladu

1 odmerka (4,5g) obsahuje 200 mg GABA.

Bodybuilder

L-Theanín

Predtréningová pumpa má za úlohu naštartovať nervový systém na zvládnutie náročného tréningu.

L-theanín je jej top zložkou, pretože podporuje zvýšené sústredenie a podporuje produktivitu.

Pôsobí synergicky so stimulantmi. V kombinácii s kofeínom poskytuje nootropný účinok – pôsobiaci na zvýšenie kognitívnych schopností.

1 odmerka (4,5g) obsahuje 50 mg L-Theanínu.

Niacín

Niacín je známy aj ako vitamín B3. Keďže sa podieľa na energetickom metabolizme organizmu, účinná látka pôsobí proti vyčerpaniu a svalovej únave.

1 odmerka (4,5g) obsahuje 5 mg niacínu.

Vitamín B6

Vitamín B6 pomáha pri tréningu tým, že podporuje tvorbu nových červených krviniek a dodáva telu viac kyslíka. Udržuje svaly robustné, pomáha im absorbovať dostatočné množstvo aminokyselín a podporuje syntézu bielkovín

1 odmerka (4,5g) obsahuje 1,4 mg Vitamínu B6.

Cholín bitartrát

Zvyčajne je súčasťou predtréningoviek a/alebo nootropík na zvýšenie hladín acetylcholínu v tele, čo by malo podporiť lepšie učenie, pamäť a sústredenie.

Sústredenie sa je kritickou súčasťou tréningu. Ak udržíte svoju myseľ zaangažovanú, môže to pomôcť zlepšiť váš výkon, vytrvalosť a výsledky v posilňovni.

Takže je to jednoduché: cholín môže pomôcť so sústredením a budovaním svalov.

1 odmerka (4,5g) obsahuje 100 mg cholínu.

Výrobok neobsahuje žiadne škodlivé farbivá, ani regulátory chuti, ktoré sú v predtréningovkách, žiaľ, bežné. Jedinou trocha spornou látkou je farbivo E104 – chinolínová žltá, ktorá nie je vhodná pre deti, u dospelých však signifikantné negatívne účinky neprodukuje.

Muž posiľňuje s činkou

Chuť, užívanie a dávkovanie

Jednoznačným plusom tohto prípravku je chuť. Táto pumpa na cvičenie pruchádza v 4 chuťových variáciách: Citrus – Broskyňa, Mango – Maracuja, Liči a Dragon Fruit.
A ani jedna nechutí vôbec zle.

Náznak umelosti samozrejme cítiť, ale nie je vôbec výrazný. Pri príprave odporúčame použiť skôr menšie množstvo vody, pretože hoci je tento doplnok chuťovo intenzívny, výsledná chuť je lepšia, keď je trochu viac koncentrovaný. Ďalším plusom je vynikajúca rozpustnosť.

Na dne šejkra nezostanú žiadne alebo takmer žiadne zvyšky prášku. Po premiešaní sa vytvorí ľahká pena, ktorá však rýchlo opadne.

Odporúčané užívanie a dávkovanie je jedna odmerka – 4,5 g na 100 – 500 ml vo

dy 15 – 30 minút pred tréningom. Ako sme už spomenuli menšie množstvo vody znamená príjemnejšiu chuť.

Balenie

Dizajn 270 g plechovky je agresívny a na prvý pohľad púta pozornosť.

Angel Dust

Na zadnej strane balenia nájdete podrobnú tabuľku zloženia výrobku spolu so všetkými požadovanými informáciami od výrobcu.

Jedno balenie pri odporúčanom dávkovaní vystačí na 60 použití.

Možné nežiaduce účinky a upozornenia

V prípade precitlivenosti na niektorú zložku prípravku môže nastať alergická reakcia.

Neprekračujte dávku 400 mg kofeínu denne zo všetkých zdrojov. Neužívajte s alkoholom.

Cena

Aktuálna cena 270 gramového balenia je 18,02 € nezávisle od príchute. Ak si to prepočítate, jedna dávka pri odporúčanom dávkovaní vychádza na 0,30 €, čo je viac ako priateľská cena.

Už nehovoriac o tom, že začiatočníkom a tým, ktorí na predtréningovky nie sú veľmi zvyknutí, bude stačiť polovičná dávka, čo znamená, že Angel Dust je v pomere ceny a výkonu neporaziteľný.

Výhody a nevýhody

Výhody:

 • mimoriadne účinné zloženie
 • výdatné balenie
 • vynikajúca chuť
 • bezkonkurenčný pomer cena/výkon

Nevýhody:

 • pri použití väčšieho (ale stále ešte odporúčaného) množstva vody menej výrazná chuť
 • obsah farbiva E104

Skull Labs Angel Dust 270 g

Angel Dust

 • Viac sily, viac motivácie, viac VŠETKÉHO!
 • Mimoriadne účinné zložky
 • Silná predtréningovka pre profesionálov
 • EU verzia legendárneho hardcore boostera Angel Dust
 • Obsahuje až 60 porcií
 • Žiadne lacné plnivá, len účinné zložky
 • Extrémne napumpovanie, sústredenie ostré ako žiletka

Hodnotenie užívateľov

Na najväčšom slovenskom porovnávacom portáli Heureka zatiaľ žiadne hodnotenia nie sú. Našli sme ich však na stránke e-shopu fitness007, ktorý túto predtréningovú pumpu predáva.

Angel Dust tu získal od zákazníkov v každom prípade plný počet hviezdičiek. Pozrime si tieto recenzie aj spoločne.

Recenzie Angel Dust

Kde kúpiť Angel Dust?

Ako sme už spomenuli vyššie, prípravok si môžete zakúpiť v e-shope fitness007.sk, ktorý ponúka kompletné portfólio produktov výrobcu Skull Labs.

Zhrnutie na záver

Značke Skull Labs sa jej premiérová predtréningovka naozaj vydarila. Nemá žiadne zásadné slabiny a má dobrú pozíciu aj z hľadiska ceny. A navyše, aj chuť je nadpriemerná.

S rozumným zložením aktívnych zložiek prípravok dokáže pomôcť so všetkými dôležitými základnými požiadavkami na sústredenie a efektívny tréning. Ak ste nováčik, je dôležité začať opatrne s polovičnou porciou.

Treba si tiež uvedomiť, že žiadna predtréningovka nemá rovnaký účinok na všetkých spotrebiteľov, takže správy o účinnosti sú vždy subjektívne.

Zdroje informácií:

4.8/5 - (10 hlasov)

Napísať odpoveď

Please enter your comment!
Please enter your name here

Georgina Tašká
Georgina Tašká
S láskou k písanému slovu a aktívnemu životu spájam tieto dve vášne a snažím sa vytvárať pútavý a informatívny obsah, ktorý motivuje a inšpiruje čitateľov k zmene životného štýlu. Verím, že slová majú moc podnietiť zmenu a transformovať životy.

CHCEŠ BYŤ FIT? ZAČNI HNEĎ TERAZ!

Dostaň sa do formy pomocou našich zaujímavých článkov.

Raz za čas ti pošleme zhrnutie toho najnovšieho, čo sa udialo vo svete fitness. Taktiež ti budeme posielať zľavy, pomocou ktorých ušetríš nejaké tie €. Tie potom môžeš dať napríklad za vstup do posilky.