LETNÉ ZĽAVY až 79 % ZOBRAZIŤ

DomovMagazínChudnutieČaje na chudnutie - Prirodzená podpora chudnutia (najlepšia cena)

Čaje na chudnutie – Prirodzená podpora chudnutia (najlepšia cena)

Čaje na chudnutie predstavujú skvelý a účinný doplnok stravy, ktorý pri pravidelnom užívaní vedie k redukcii hmotnosti a štíhlej línií. Rovnako aj v tomto prípade sú však zdravá strava, pitný režim a pravidelný pohyb kľúčové, pričom čaj na chudnutie slúži iba ako ich podpora.

Kvalitné čaje na chudnutie urýchľuje energetický výdaj, a to vďaka obsahu kofeínu, antioxidantov a ďalších látok, ktoré zvyšujú krvný tlak a zrýchľujú činnosť srdca. Vďaka tomuto potom dokážu nakopnúť váš spomalený metabolizmus.

Najlepší efekt pri čajoch na chudnutie dosiahnete vtedy, ak nebudete súčasne používať iné povzbudzovače (kávu) a naplno využijete energetický potenciál, ktorý vám dodá čaj na chudnutie.

Viac o tom, ako si vybrať kvalitný čaj na chudnutie sa dozviete v novom článku.

Najlepšie čaje na chudnutie

Výber TOP čajov na chudnutie podľa vašich recenzií

AMAZONAS Panenský čaj na chudnutie

čaj na chudnutieAMAZONAS čaj na chudnutie je výživový doplnok, ktorý má blahodarne účinky na stratu hmotnosti a formovanie postavy. unikátne zloženie, ktoré pozostáva z 80 % panenského čaju, ďalej listov perilly, skorocelových listov a garcinii cambogia.

Aby ste s AMAZONAS čajom na chudnutie dosiahli požadovaných výsledkov, pite ho 2-krát denne, a to ráno nalačno a večer pred spaním. Dĺžka samotnej odtučňovacej kúry je 30 dní.

HERBEX ČAJ NA CHUDNUTIE

čaj na chudnutieHerbex čaj na chudnutie je výrobok spoločnosti Herbex Czechia, ktorý svojim zákazníkom sľubuje ľahkú a štíhlu líniu. Medzi jeho hlavné výhody patrí tlmenie chuti do jedla a napomáhanie látkovej výmene v organizme. 

Herbex čaj vás očarí svojim účinným zložením, ktoré zahŕňa medovku, rumanček, mätu, šalviu, žihľavu a ľanové semienka. 1 vrecko stačí nechať pravidelne vylúhovať 10 minút vo vriacej vode, a viditeľné účinky na seba nenechajú dlho čakať.

Rovnako je vhodný ako pre vegánov, tak aj pre ľudí s celiakiou a intoleranciou na laktózu.

LEROS Krásna a štíhla ako prútik (darčekové balenie)

čaj na chudnutieAk hľadáte darčekové balenie účinných čajov na chudnutie, tak v tom prípade je pre vás kolekcia LEROS Krásna a štíhla ako prútik tým správnym riešením. Tento darčekový set obsahuje 3 druhy bylinných čajov po 20 nálevových vrecúšok v balení, ktorými sú Leros Bylinkový detox, Leros Štíhla línia a Leros Hladké pozadie.

Každé z týchto druhov obsahuje účinné bylinky na chudnutie, ktoré majú blahodarne účinky na vašu hmotnosť a štíhlu líniu. Aby bol tento čaj na chudnutie najúčinnejší, pite ho vlažný a čerstvý, pričom poslednú šálku vypite maximálne 2 hodiny pred spaním.

Flory´s Tukožrút limetka

čaj na chudnutieFlory´s Tukožrút predstavuje exkluzívny čierny čaj na chudnutie s príchuťou limetky, ktorý pomáha spaľovať tuky a vytvarovať tak ploché bruško. Ide o produkt vyrobený na Slovensku, ktorý reprezentuje domácu kvalitu.

Hlavnou výhodou čaju Flory´s je jeho účinné zloženie, ktoré pozostáva z ibišteka, senna a medovky, ktoré prispievajú k normálnej funkcii črevného systému. 1 až 2 vrecká zalejte 0,2 l vriacej vody a nechajte vylúhovať 10 až 15 minút.

Agrokarpaty bylinný čaj na chudnutie

čaj na chudnutieAgrokarpaty bylinný čaj na chudnutie je čisto prírodný produkt, ktorý obsahuje koreň púpavy, kvet lipy, list brezy, šalviu, semená ľanu a iné účinné byliny, ktoré napomáhajú k rýchlejšiemu a efektívnejšiemu chudnutiu a strate hmotnosti.

Aby bol čaj čo najúčinnejší, odporúča sa piť ho 3-krát denne pred jedlom. Stačí pravidelne zaliať 1 vrecko čaju Agrokarpaty 2 dcl vriacej vody, a viditeľné účinky na vašu štíhlu líniu nenechajú na seba dlho čakať.

FIGURAN – Bylinná zmes pre peknú líniu

čaj na chudnutieHľadáte účinný čaj na chudnutie v zapamätateľnom balení? V tom prípade je pre vás čaj na chudnutie FIGURAN tým správnym riešením. Ide o účinnú bylinnú zmes, ktorá vám zaručí peknú a štíhlu líniu.

FIGURAN vás prekvapí svojim zložením, pretože obsahuje 3 hlavné zložky čajov na chudnutie, ktorými sú medovka, ibištek a senna. Všetky 3 byliny sú účinnou zbraňou v boji s kilami navyše, a rovnako napomáhajú k pravidelnému fungovaniu čriev a črevného systému.

Ako funguje čaj na chudnutie

Rôzne druhy čajov na chudnutie majú charakteristické vlastnosti, ktoré pomáhajú k spaľovaniu tukov a redukcii hmotnosti.

Čaj na chudnutie obsahuje typ flavonoidov nazývané katechíny, ktoré môžu zvýšiť metabolizmus a pomôcť vášmu telu rýchlejšie rozložiť tuky.

Rovnako kofeín obsiahnutý v mnohých čajoch na chudnutie zvyšuje spotrebu energie, čo spôsobuje, že vaše telo spáli viac kalórií ako zvyčajne.

Takýto čaj takisto pomáha aj pri udržaní si štíhlej línie po redukcii hmotnosti, a to tým, že zabráni spomaleniu metabolizmu, ktoré je bežné po zhodení nadbytočných kíl.

Návod, ako si vybrať najlepší čaj na chudnutie

Podľa zloženia

Na trhu existuje niekoľko druhov čajov na chudnutie, pričom výber záleží na vašich preferenciách a očakávaniach. Každý z týchto čajov sa od seba líši svojim zložením a silou účinkov.

Na výber máte z čajov na chudnutie, ako napríklad:

  • Zelený čaj
  • Matcha tea
  • Červený čaj (Pu-erh)
  • Oolong čaj
  • Bylinkové čaje

Porciovaný alebo sypaný

Porciované čaje na chudnutie môžu obsahovať zdraviu škodlivé toxíny, ktoré vznikajú bielením buničiny pri výrobe čajových vrecúšok. Rovnako vrecúškové čaje bývajú aj umelo dofarbované a obsahujú dochudovadlá.

Naproti tomu kvalitné sypané čaje sa nevyrábajú drvením čajových lístkov, čim sa nezhodnocujú, a rovnako sa vyznačujú aj silnou a výraznou chuťou.

Recenzie od užívateľov

Ak sa neviete rozhodnúť, ktorý čaj na chudnutie bude pre vás ten pravý, stačí si pozrieť recenzie od užívateľov na internete, alebo si prečítať recenzie jednotlivých čajov v teste spotrebiteľov či na webových stránkach.

Cena

Čaje na chudnutie sa pohybujú v rôznych cenových kategóriách, pričom samotná cena závisí od jeho kvality, spôsobe spracovania a sile účinkov.

Cenovo dostupné čaje nájdete v obchodoch a na internete už od 1,50 do 5 €, ide však o menej kvalitné čaje, často porciované čaje. Tie kvalitnejšie sypané čaje na chudnutie sa pohybujú v cenovej kategórií od 10 až 20 €.

 

Aké poznáme druhy čajov na chudnutie

Čaj na chudnutie predstavuje skvelý doplnok výživy, ktorý vám pomôže dosiahnuť vytúženú štíhlu líniu a redukciu hmotnosti.

Jednotlivé čaje sa od seba primárne líšia svojim zložením a nutričnou hodnotou, preto môžu byť niektoré čaje na chudnutie účinnejšie ako tie ostatné.

Druhy čajov na chudnutie

Zelený čaj

Zelený čaj je patrí medzi TOP čaje na chudnutie, pričom ide o najčastejšie konzumovaný čaj, ktorý má niekoľko pozitívnych účinkov na naše zdravie. A to nielen na redukciu hmotnosti.

Zelený čaj je skvelým pomocníkom pri chudnutí, a to vďaka obsahu kofeínu a antioxidantov zvaných katechíny. Zmes týchto užitočných látok má pozitívny vplyv na produkciu tepla v tele, urýchľuje látkovú výmenu a podporuje spaľovanie tukov.

Aby ste so zeleným čajom dosiahli čo najlepší účinok, ideálne ho je piť hneď ráno.

čaj na chudnutie

Matcha tea

Matcha tea je tradičný japonský čaj, pričom ide o 100 % mletý zelený čaj. Tento čaj na chudnutie sa nelúhuje, ale konzumujú sa priamo celé čajové listy, čo čaju dodáva oveľa vyššiu koncentráciu účinných látok.

Okrem toho, že má matcha tea pozitívny vplyv na chudnutie, tak je aj rovnako nápomocný pri:

  • podpore imunitného systému,
  • znížení cholesterolu v krvi,
  • detoxikácií organizmu.

Červený čaj (Pu-erh)

Pu-erh je červený čaj na chudnutie, ktorý pochádza z čínskej provincie Yunnan. Vo svete je známy už takmer tisíc rokov, pričom jeho poznávacím znamením sú výrazná zemitá vôňa a chuť.

Svoje pomenovanie získal vďaka červenej farbe výluhu, ktorá je preňho typická. Jeho hlavnou výhodou je vysoký obsah polyfenolických zlúčenín, vďaka ktorým má silné antioxidačné, antimikrobiálne a protizápalové účinky.

Rovnako aj čo sa týka redukcie hmotnosti, tak ide o účinný čaj na chudnutie, ktorý dokáže bez obťažujúcich hnačiek urýchliť peristaltiku čriev.

čaj na chudnutie

Oolong čaj

Oolong čaj je tzv. polozený čaj, ktorý má pôvod v Číne. Jeho kvalita a cena sa odvíja od nadmorskej výšky, v ktorej ho miestni ľudia zbierajú, pričom samotná chuť čaju závisí od jeho stupňa oxidácie  (fermentácie).

Oolong čaj je populárny najmä vo svete, a to pre svoje blahodarne účinky na chudnutie a štíhlu líniu. Jeho hlavnou výhodou je pri pravidelnej konzumácií urýchleniu metabolizmu, a s tým spojené ľahšie spaľovanie tukov.

Bylinkové čaje na chudnutie

Ďalšou alternatívou čajov na chudnutie sú čaje vyrobené z rôznych sušených rastlín. Aj v tomto prípade platí, že sypané čaje sú kvalitnejšie a účinnejšie, ako tie v čajových vrecúškach.

Napríklad mätový čaj je nielen osviežujúci, ale takisto pomáha aj so spaľovaním kalórií, odbúrava chuť na sladké a zmierňuje nadúvanie.

Naopak žihľavový a alchemilkový čaj pomáha pri odvodnení organizmu, pričom pestrec mariánsky je zasa spájaný s detoxikáciou organizmu a trávením.

čaj na chudnutie

Záver

Čaj na chudnutie je skvelým pomocníkom pri redukcii hmotnosti, pričom na výber máte rôzne alternatívy, ako napríklad zelený čaj, matcha tea, červený čaj, oolong čaj alebo rôzne bylinkové čaje na chudnutie.

Najdôležitejšie si je vybrať kvalitný čaj na chudnutie, pričom sypané čaje predstavujú účinnejšiu alternatívu ako tie porciované. Užívajte čaj na chudnutie pravidelne, a dopomôžte si tak k vytúženej štíhlej línií.

4.4/5 - (7 hlasov)

Napísať odpoveď

Please enter your comment!
Please enter your name here

Denisa Neuschlová
Denisa Neuschlová
Milujem zdravý životný štýl a šport každého druhu. Rovnako, ako návštevníci efitka, aj ja sa snažím týmito pravidlami riadiť. Skvelým pomocníkom na tejto ceste sú tipy a rady, návody a odporúčania, ktoré pre vás píšem.

CHCEŠ BYŤ FIT? ZAČNI HNEĎ TERAZ!

Dostaň sa do formy pomocou našich zaujímavých článkov.

Raz za čas ti pošleme zhrnutie toho najnovšieho, čo sa udialo vo svete fitness. Taktiež ti budeme posielať zľavy, pomocou ktorých ušetríš nejaké tie €. Tie potom môžeš dať napríklad za vstup do posilky.